Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.03.2023 15:50

To nie kwestia kwestionowania :wink:
a raczej potwierdzenie tego:
Chris_M napisał(a):Ceny bardzo mocno zależą od lokalizacji
i... patrzenie na tabelę "e-petrol" z przymrużeniem oka.
wielbiciel napisał(a):Ceny się zmieniają nawet w trakcie tankowania
Znam ten "ból". Kończysz tankowanie (~60 l) za 1,89 €, zawieszasz pistolet i patrzysz jak cyferki przeskakują na 1,79€ :roll:
Ale one są już nie dla mnie. Paczka fajek w p...
:lol:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.03.2023 16:54

wielbiciel napisał(a):@Chris_M
Takie zestawienia z e-petrol to tylko pewnego rodzaju statystyka. Ceny się zmieniają nawet w trakcie tankowania ja zatankowałem ON za 7,25 a małżonka po mnie to samo stanowisko 7,19. Tak samo masz różnicę cen między naszymi miastami czy województwami, np. mieszkam w T.Górach i cena na stacjach wokół miasta to różnica do 5 gr na odcinku drogi 8 km, a np. z miastami na Dolnym Śląsku mam różnicę już 30 gr, odnoszę się tu do Orlena
Jedyne właściwe ceny to te za które tankujesz lub widzisz na pylonach przy drodze, reszta to statystyka z kilku dni.
Jedynie na stacjach w Słowenii zgadzają się ceny z GM i na dystrybutorze.

Ceny podawane na na e-petrol to są tylko uśrednione wartości pomiędzy stacjami, ale z tego samego dnia, a nie z kilku dni, gdyż te ceny są codziennie aktualizowane i publikowane. Co więcej, te ceny z e-petrol zawsze mieszczą się gdzieś pośrodku w widełkach wyznaczonych przez maksymalne i minimalne ceny znalezione na stacjach paliw, więc nie ma podstaw do kwestionowania ich rzetelności.
Podobnie z cenami na portalach typu https://pl.tankbillig.info, gdzie ceny są aktualizowane zazwyczaj na bieżąco i z których zazwyczaj korzystam jadąc w trasę. A dziwnym trafem informacje po przyjeździe na stację paliw w ponad 90% przypadków zgadzają się z tym co wyczytałem na portalu.
Więc jeśli chcesz nam dalej wciskać propagandową ciemnotę, to życzę powodzenia ;)

Errata:
Ceny paliw faktycznie są uśrednianie z kilku dni, a do błędnych wniosków doprowadziła mnie strona https://www.e-petrol.pl/notowania/ceny- ... -importowe zawierająca codzienne notowania indeksów paliwowych, na podstawie której niesłusznie wyciągnąłem wniosek, że także średnie ceny paliw są aktualizowane codziennie.
Ostatnio edytowano 31.03.2023 11:15 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.03.2023 06:16

Chris_M napisał(a):Ceny podawane na na e-petrol to są tylko uśrednione wartości pomiędzy stacjami, ale z tego samego dnia, a nie z kilku dni, gdyż te ceny są codziennie aktualizowane i publikowane. Co więcej, te ceny z e-petrol zawsze mieszczą się gdzieś pośrodku w widełkach wyznaczonych przez maksymalne i minimalne ceny znalezione na stacjach paliw, więc nie ma podstaw do kwestionowania ich rzetelności.


E-petrol aktualizuje ceny paliw co środę. Jest o tym informacja na ich stronie: "Aktualizacja w każdą środę do godz. 15:00."
Ceny są uśrednione - też jest o tym informacja jak byk na ich stronie. Chyba nikt nie myśli, że e petrol jeździ codziennie po wszystkich stacjach w danym kraju i podaje milion cen. To tak jak ze średnią pensją krajową. 7000 zł brutto. Jeden powie marzenie a drugi powie wstyd i jałmużna.
Najważniejsze, że średnia cena on w Chorwacji to 6,40 :) A w krajach tranzytowych, czyli Czechy, Słowenia cena też już ma 6 xz przodu :D
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 31.03.2023 09:49

Groszowe różnice między stacjami po trasie w danym kraju uważam, że można sobie darować.
Natomiast między 6,50, a 7,50 czy 8,70 (np. Włochy) przy trasie 2 x 1500 km to już robi pewną różnicę.
W ubiegłym roku najtaniej tankowałem w Polce i w Chorwacji (przez Słowenię nie jechałem), a omijałem stacje słowackie i węgierskie.
W tym pewnie będzie podobnie.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 31.03.2023 10:12

Na dziś:
diesel na Petrolu Dolga Vas - 1,449e ~ 6,80zł
diesel na starym przejściu w Gorican INA 1,34e ~ 6,30zł
Kilometrowo obie opcje to praktycznie to samo. W przypadku Dolga Vas wjeżdża się na autostradę jeden wjazd później.
Dla tych co liczą każdą złotówkę to na baku wyjdzie wam jakieś 25zł różnicy na korzyść Iny, a dla reszty - jako ciekawostka :D
sopel87
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 01.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel87 » 04.05.2023 00:30

Nie śledziłem ostatnich postów, więc nie zwróciłem na to uwagi czy było to wytłumaczone gdzieś czy nie, ale ceny na wszystkich stacjach w Cro są obecnie takie same (niezależnie od tego czy to autostrada, czy miasto). Od 30.04 jedyne ceny jaki widuję to 1,31 Eur za diesla i 1,40 Eur za PB95.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 04.05.2023 06:01

Z tego, co kojarzę, to chyba w ubiegłym roku obowiązywało zarządzenie centralne o maksymalnej cenie paliwa - nawet część chorwackich stacji chciała się zamykać. Nie słyszałem o podobnej akcji w roku bieżącym... Może to stała cena na stacjach jednej marki? Ina? Petrol? Ceny analogiczne?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2023 08:29

Wydaje mi się że w Chorwacji nigdy nie było większej różnicy pomiędzy ceną na autostradzie a poza nią.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 04.05.2023 09:26

Mogę potwierdzić wracałem w niedzielę z Albanii.
Chorwacja 1,31,ale najtaniej tankowałem w Doboj wBiH ok.1,29E















e
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 05.05.2023 11:31

Poreć, Istria

Benzyna 95 - 1.40 euro
Diesel - 1,76

Słowenia
Przy autostradzie 95 1,75 euro
Maribor tankowałem 1,44 euro

Austria - najdrożej

Karlovaćko butelka market - 1.09 euro
Tawerny 3.5-5 euro 8O 8O 8O
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 05.05.2023 11:39

w Austrii poza autostradą benzyna 95 = 1.55-1.60 euro, na autostradzie ponad 2
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.05.2023 13:47

husband napisał(a):Poreć, Istria

Benzyna 95 - 1.40 euro
Diesel - 1,76

Słowenia
Przy autostradzie 95 1,75 euro
Maribor tankowałem 1,44 euro

Austria - najdrożej

Karlovaćko butelka market - 1.09 euro
Tawerny 3.5-5 euro 8O 8O 8O


Diesel za 1,76 to ten lepszy superclass. W całej Cro " zwykły" na wszystkich stacjach kosztuje 1.31.
Sami niechcący nacięliśmy się na ten droższy, na 1 stacji INA w Leteyne, gdzie jest z 6 albo lepiej stanowisk do tankowania, a tylko na 1 ten zwykły :mrgreen:

Za piwo płaciłam 1.39 ( PAN ) za cydr Stari Lisac 1.40 + 0.27 e za butelkę ( do zwrotu z paragonem ) :twisted:
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 05.05.2023 14:34

Co do cen na stacjach dobrze sprawdza sie ta strona
https://pl.fuelo.net/?lang=pl

Tam można znaleźć ceny paliw ze stacji europejskich.
Odświeżanie cen różni się od stacji. Są stacje z cenami dnia dzisiejszego
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 05.05.2023 21:03

Dopytam - nasza zwykła 95 to w Chorwacji ......
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.05.2023 21:10

gucio1955 napisał(a):Dopytam - nasza zwykła 95 to w Chorwacji ......

...Eurosuper 95 https://www.ina.hr/en/customers/product ... tor-fuels/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 169
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone