Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 29.03.2023 12:32

Czy wiecie dlaczego Chorwacja od kilku miesięcy ma jedne z najniższych cen paliwa (konkretnie ropy) w UE?
Czy mają jakieś programy osłonowe - które znając życie skończą się przed wakacjami:) ?
Nie - nieprawdą jest że takie są ceny na świecie :). Jeszcze w zeszłym roku wszyscy chcieli tankowac na Wegrzech, Słowenii, generalnie wszędzie tylko nie w CRO.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 29.03.2023 13:27

yarko2000 napisał(a):Czy wiecie dlaczego Chorwacja od kilku miesięcy ma jedne z najniższych cen paliwa (konkretnie ropy) w UE?
Jeszcze w zeszłym roku wszyscy chcieli tankowac na Wegrzech, Słowenii, generalnie wszędzie tylko nie w CRO.



Taka uwaga - w zeszłym roku to chyba nikt nie chciał tankowac na Wegrzech :roll:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 29.03.2023 14:37

Każdy chciał, bo ceny były reglamentowane, tylko wprowadzili sprzedaż dla swoich - nie mówię o grudniu tylko o wakacjach i trochę przed :)
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 29.03.2023 17:25

yarko2000 napisał(a):Czy wiecie dlaczego Chorwacja od kilku miesięcy ma jedne z najniższych cen paliwa (konkretnie ropy) w UE?
Czy mają jakieś programy osłonowe - które znając życie skończą się przed wakacjami:) ?
Nie - nieprawdą jest że takie są ceny na świecie :). Jeszcze w zeszłym roku wszyscy chcieli tankowac na Wegrzech, Słowenii, generalnie wszędzie tylko nie w CRO.

Ale gazik za to drogi :(
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.03.2023 18:02

yarko2000 napisał(a):Czy wiecie dlaczego Chorwacja od kilku miesięcy ma jedne z najniższych cen paliwa (konkretnie ropy) w UE?
Czy mają jakieś programy osłonowe - które znając życie skończą się przed wakacjami:) ?
Nie - nieprawdą jest że takie są ceny na świecie :). Jeszcze w zeszłym roku wszyscy chcieli tankowac na Wegrzech, Słowenii, generalnie wszędzie tylko nie w CRO.

Nie wiem, ale mam podejrzenia.

Warszawa, 13.12.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza oraz zarząd INA - chorwackiej spółki zależnej koncernu MOL - zatwierdziły inwestycję w rozbudowę rafinerii w Rijece, podał MOL. Całkowity budżet inwestycji sięga 600 mln USD.
Inwestycja ma na celu poprawę struktury produktowej rafinerii, dzięki zwiększeniu udziału tzw. białych produktów przerobu ropy, m.in. oleju napędowego, a jej ukończenie planowane jest na 2023 r., poinformowano.

- https://www.money.pl/gielda/mol-podjal- ... 3473a.html
Z krajów arabskich do Rijeki jest "rzut beretem" (lub pontonem ;) - jak kto woli) więc mają warunki na tanią ropę naftową, a po rozbudowie rafinerii, także na tani olej napędowy.
A podwyżka cen na początku wakacji jest bardzo prawdopodobna.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.03.2023 06:05

yarko2000 napisał(a):Czy wiecie dlaczego Chorwacja od kilku miesięcy ma jedne z najniższych cen paliwa (konkretnie ropy) w UE?
Czy mają jakieś programy osłonowe - które znając życie skończą się przed wakacjami:) ?
Nie - nieprawdą jest że takie są ceny na świecie :). Jeszcze w zeszłym roku wszyscy chcieli tankowac na Wegrzech, Słowenii, generalnie wszędzie tylko nie w CRO.

Przecież to jasne, nie kupują redakcji gazet regionalnych, mają w kierownictwie i na niższych stanowiskach koncernu fachowców z branży a nie z nadania partyjnego, a co najważniejsze mają ceny rynkowe. Zobacz na cenę netto paliwa, bez podatków, to jest cena efektywna, reszta to podatki.
Temat paliw przerobiłem na początku grudnia 22, jak do Niemiec pojechałem i zatankowałem taniej niż w Polsce gdzie mieliśmy wszelkiej maści osłony konsumenckie (jak na Węgrzech).
Wszędzie na około konsumenci mają po prostu ceny rynkowe.
W Słowenii też zatankujesz tanio.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 30.03.2023 10:09

Zalatuje polityką :) a ja zapytałem serio i nie chcę polemizować :)
@Chris_M dzięki, może to trochę wyjaśnia.
W tej chwili wg epetrol Chorwacja ma najtańszego diesla (po Turcji) https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki ... -europa/on
Polska tez nieźle stoi. Austria i Słowenia się chowają.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.03.2023 10:36

yarko2000 napisał(a):Zalatuje polityką :) a ja zapytałem serio i nie chcę polemizować :)
@Chris_M dzięki, może to trochę wyjaśnia.
W tej chwili wg epetrol Chorwacja ma najtańszego diesla (po Turcji) https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki ... -europa/on
Polska tez nieźle stoi. Austria i Słowenia się chowają.

Na stacji Petrol w Dolga Vas na dzień dzisiejszy takie ceny:
Q Max 95 1.374 €/L
Q Max Diesel 1.449 €/L

Czyli bardzo podobne do Polskich, a benzyna nawet tańsza :wink:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.03.2023 11:08

dids76 napisał(a):Na stacji Petrol w Dolga Vas na dzień dzisiejszy takie ceny:
Q Max 95 1.374 €/L
Q Max Diesel 1.449 €/L

Czyli bardzo podobne do Polskich, a benzyna nawet tańsza :wink:

I z tego się właśnie cieszę, bo w tym roku na Pb jadę.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.03.2023 11:27

wielbiciel napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Czy wiecie dlaczego Chorwacja od kilku miesięcy ma jedne z najniższych cen paliwa (konkretnie ropy) w UE?
Czy mają jakieś programy osłonowe - które znając życie skończą się przed wakacjami:) ?
Nie - nieprawdą jest że takie są ceny na świecie :). Jeszcze w zeszłym roku wszyscy chcieli tankowac na Wegrzech, Słowenii, generalnie wszędzie tylko nie w CRO.

Przecież to jasne, nie kupują redakcji gazet regionalnych, mają w kierownictwie i na niższych stanowiskach koncernu fachowców z branży a nie z nadania partyjnego, a co najważniejsze mają ceny rynkowe. Zobacz na cenę netto paliwa, bez podatków, to jest cena efektywna, reszta to podatki.
Temat paliw przerobiłem na początku grudnia 22, jak do Niemiec pojechałem i zatankowałem taniej niż w Polsce gdzie mieliśmy wszelkiej maści osłony konsumenckie (jak na Węgrzech).
Wszędzie na około konsumenci mają po prostu ceny rynkowe.
W Słowenii też zatankujesz tanio.

Dość dziwne są te Twoje doświadczenia, oto dzisiejsze zestawienie cen paliw w 29 krajach Europy.
Ceny benzyny ze strony https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki ... uropa/pb95

Ceny E95 - 2023-03-29.jpg


oraz ceny oleju napędowego ze strony https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki ... -europa/on

Ceny ON - 2023-03-29.jpg


Jak na tych zrzutach ekranu widać, E95 w Niemczech kosztuje 8,29 zł i jest na 9. miejscu wśród najwyższych cen, a w Polsce kosztuje 6,62 zł i jest szósta od końca, co daje jej 24. pozycję.
Z kolei ON w Niemczech kosztuje 7,92 zł (co Niemcom daje 11. pozycję w Europie), a w Polsce 6,75 zł co daje 26. miejsce, czwarte od końca.
Odnoszę wrażenie, że pomyliłeś Cro.pl z Onetem.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.03.2023 11:46

Chris_M napisał(a):(...) Z kolei ON w Niemczech kosztuje 7,92 zł (co Niemcom daje 11. pozycję w Europie) (...)
Właśnie wróciłem do domu, po drodze mijałem różne tankstelle.
Wahadło od 1,57 € do 1,64 € za Diesla.
Wyszłoby średnio ~7,50 pln
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.03.2023 12:28

boboo napisał(a):
Chris_M napisał(a):(...) Z kolei ON w Niemczech kosztuje 7,92 zł (co Niemcom daje 11. pozycję w Europie) (...)
Właśnie wróciłem do domu, po drodze mijałem różne tankstelle.
Wahadło od 1,57 € do 1,64 € za Diesla.
Wyszłoby średnio ~7,50 pln

Ceny bardzo mocno zależą od lokalizacji, więc ich uśrednianie jest dosyć trudne. Oto ceny diesla w rejonie Hof, wzięte przed chwilą ze strony https://pl.tankbillig.info/95030-hof/diesel (pierwszy wynik wyrzucony mi przez Google):

TankBilig_Info.jpg


Jak widać, najniższa cena w tym rejonie wynosi 1,679 EUR/l, a najwyższa widoczna na zestawieniu to 1,759 EUR/l, co odpowiednio daje ceny w złotówkach: 7,86 zł/l oraz 8,24 zł/l.

PS:
A w Berlinie jest jeszcze drożej, od 1,759 do 1,769 EUR/l:

TankBilig_Info-Berlin.jpg
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.03.2023 13:32

Screenshot_2023-03-30-14-30-09-327_com.google.android.apps.maps.jpg
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.03.2023 14:06

Absolutnie nie kwestionuję tego co napisałeś i dlatego sam napisałem:
Ceny bardzo mocno zależą od lokalizacji, więc ich uśrednianie jest dosyć trudne.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.03.2023 14:21

@Chris_M
Takie zestawienia z e-petrol to tylko pewnego rodzaju statystyka. Ceny się zmieniają nawet w trakcie tankowania ja zatankowałem ON za 7,25 a małżonka po mnie to samo stanowisko 7,19. Tak samo masz różnicę cen między naszymi miastami czy województwami, np. mieszkam w T.Górach i cena na stacjach wokół miasta to różnica do 5 gr na odcinku drogi 8 km, a np. z miastami na Dolnym Śląsku mam różnicę już 30 gr, odnoszę się tu do Orlena
Jedyne właściwe ceny to te za które tankujesz lub widzisz na pylonach przy drodze, reszta to statystyka z kilku dni.
Jedynie na stacjach w Słowenii zgadzają się ceny z GM i na dystrybutorze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 168
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone