Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 09.09.2022 08:42

Jadąc przez Czechy, Austrie, Słowenię, warto ominąć stacje w Austrii, z racji tego że jadę ze Śląska więc Czechy z założenia omijam w kwestii tankowań.
Dociągam do Słowenii i na stacji pod Mariborem dolewam do pełna, następnie tankuję w Cro ile trzeba i z powrotem na tej samej stacji w Mariborze.

Najdroższe paliwo jest w Austrii (mówię o stacjach przy autostradowych), potrafi być 30-40 centów więcej więc warto nie planować tankowania w Austrii.
Cro jest podobna cena co w Słowenii.

Natomiast czy w tym roku jest o 20 czy 40 Euro centów drożej czy taniej po drodze to chyba nie robi różnicy zresztą jak nie chcemy pchać samochodu przez 1000 km to i tak trzeba zalać. Przestałem zwracać uwagę na ceny w PL kiedy policzyłem że cały bak - u mnie zalewam od zapalenia rezerwy ~ 56 litrów - i różnica 20gr na litrze między stacjami to oszczędność ~11 zł na 300-400 zł (w zależności od ceny wyjściowej), czy z tego powodu (oszczędność 10zł z 350) warto jeździć po mieście i szukać gdzie taniej ?? A są ludzi jarający się różnicami kilku groszowymi.

Ceny po drodze do Cro to obserwacja z 5 ostatnich lat. W pierwszym sezonie zalałem z nieświadomości w Austrii i to na tej najdroższej stacji jak się później okazało ;)

Więc generalnie Haweł trochę racji ma :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.09.2022 20:18

ziemniak napisał(a):Cena ON w Chorwacji niestety w górę. Wygląda to w tej chwili mniej więcej tak:

HR - 12,89 HRK = 8,07 PLN
SLO - 1,77 EUR = 8,33 PLN
H - 770 HUF = 9,13 PLN
PL - 7,45 PLN

:papa:

benzyna 10,26 HKR
Kristoffer
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kristoffer » 10.09.2022 09:56

Cena 95ki w Chorwacji spadła na większości stacji do 10,62 HRK
Tomek1977
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek1977 » 11.09.2022 10:41

Ceny z 10 września Pb 95 :
6,91 zł MOP Mszana - 30 groszy rabat payback
40,70 koron Mikulov
2,15 EUR Austria autostrada
1,72 EUR Słowenia autostrada
10,62 KUNA Chorwacja
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 11.09.2022 14:38

Kurde co ten diesel tak drozeje a benzyna albo stoi w miejscu lub wrecz tanieje. Troche spora roznica sie zrobila szczegolnie w Chorwacji. Jade za tydz i mysle jakby tu zatankowac, czy Slowenia czy moze dojechac do Chorwacji.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.09.2022 21:02

zdecydujesz dzień przed tankowaniem...przeliczysz ile ewentualnie stracisz na "droższym" paliwie...
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 11.09.2022 23:37

Sol-Wagon napisał(a):zdecydujesz dzień przed tankowaniem...przeliczysz ile ewentualnie stracisz na "droższym" paliwie...

Tu nie chodzi o straty ale generalnie nie lubie przeplacac za cos czego cena od kilku miesiecy jest sztucznie pompowana do granicy przyzwoitosci. Moze to sie okazac dziwne ale tankujac po mozliwe jak najkorzystniejszej cenie sprawia, ze poprostu lepiej sie z tym czuje. Pewnie i tak zatankuje w Slowenii ostatecznie bo zalezy mi zeby za paliwo palcic w euro i nie wiem na 100% czy moge zatankowac w euro przy autostradzie w Chorwacji i tym bardziej jaka bedzie cena w euro.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.09.2022 08:27

mr-owl napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):zdecydujesz dzień przed tankowaniem...przeliczysz ile ewentualnie stracisz na "droższym" paliwie...

Tu nie chodzi o straty ale generalnie nie lubie przeplacac za cos czego cena od kilku miesiecy jest sztucznie pompowana do granicy przyzwoitosci. Moze to sie okazac dziwne ale tankujac po mozliwe jak najkorzystniejszej cenie sprawia, ze poprostu lepiej sie z tym czuje. Pewnie i tak zatankuje w Slowenii ostatecznie bo zalezy mi zeby za paliwo palcic w euro i nie wiem na 100% czy moge zatankowac w euro przy autostradzie w Chorwacji i tym bardziej jaka bedzie cena w euro.

Przecież w Chorwacji też możesz już płacić w euro. Od 05.09.2022 oficjalnie obowiązują obie waluty, czyli kuna i euro.
HAK też podaje ceny w obu walutach https://www.hak.hr/info/cijene-goriva/#li_eurodizel
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 12.09.2022 11:07

dids76 napisał(a):
mr-owl napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):zdecydujesz dzień przed tankowaniem...przeliczysz ile ewentualnie stracisz na "droższym" paliwie...

Tu nie chodzi o straty ale generalnie nie lubie przeplacac za cos czego cena od kilku miesiecy jest sztucznie pompowana do granicy przyzwoitosci. Moze to sie okazac dziwne ale tankujac po mozliwe jak najkorzystniejszej cenie sprawia, ze poprostu lepiej sie z tym czuje. Pewnie i tak zatankuje w Slowenii ostatecznie bo zalezy mi zeby za paliwo palcic w euro i nie wiem na 100% czy moge zatankowac w euro przy autostradzie w Chorwacji i tym bardziej jaka bedzie cena w euro.

Przecież w Chorwacji też możesz już płacić w euro. Od 05.09.2022 oficjalnie obowiązują obie waluty, czyli kuna i euro.
HAK też podaje ceny w obu walutach https://www.hak.hr/info/cijene-goriva/#li_eurodizel

Nie wszędzie można płacić w Euro , nie wszystkie sklepy przyjmują Euro , a obowiązek jest pokazania w cennikach cen w Kunach I Euro a nie że obowiązują oficjalnie obie waluty . Oficjalnie Euro wchodzi od 01.01.2023 .
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.09.2022 15:23

co więcej...niektóre sklepy tylko przyjmą płatność...a nie wydadzą reszty...trzeba mieć "wyliczone"...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.09.2022 15:25

mr-owl napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):zdecydujesz dzień przed tankowaniem...przeliczysz ile ewentualnie stracisz na "droższym" paliwie...

Tu nie chodzi o straty ale generalnie nie lubie przeplacac za cos czego cena od kilku miesiecy jest sztucznie pompowana do granicy przyzwoitosci. Moze to sie okazac dziwne ale tankujac po mozliwe jak najkorzystniejszej cenie sprawia, ze poprostu lepiej sie z tym czuje. Pewnie i tak zatankuje w Slowenii ostatecznie bo zalezy mi zeby za paliwo palcic w euro i nie wiem na 100% czy moge zatankowac w euro przy autostradzie w Chorwacji i tym bardziej jaka bedzie cena w euro.

ale mnie dokładnie o to samo chodziło...tylko w wielkim uproszczeniu...
sam tankowałem w PL, a następnie w CRO...(po drodze miałem jeszcze SK i H)...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.09.2022 16:06

przy płatności kartą cena benzyny na PETROL (wyspa KRK) to 6,886 zł za litr (zwykła karta kredytowa, nie wielowalutowa, w tym 3,35 % marży banku za przewalutowanie)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 14.09.2022 20:37

ziemniak napisał(a):Cena ON w Chorwacji niestety w górę. Wygląda to w tej chwili mniej więcej tak:

HR - 12,89 HRK = 8,07 PLN
SLO - 1,77 EUR = 8,33 PLN
H - 770 HUF = 9,13 PLN
PL - 7,45 PLN

:papa:


zmiana...

SLO - 1,68 EUR = 7,93 PLN
HR - 12,88 HRK = 8,08 PLN
walidom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) walidom » 15.09.2022 12:48

Aktualna cena Pb95-10,62HRK
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 15.09.2022 14:46

Słowenia cena z wtorku 1,35 Euro za Pb95 w Ptuj
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 164
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone