Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate'

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013
Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate'

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 04.04.2014 20:40

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Are you ready?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.04.2014 20:49

Yes :!:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.04.2014 13:32

Lubię takie klimaty...

Pozdrawiam,
Wojtek
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 05.04.2014 14:09

Trochę tu mokro,ale się zapisuje ..... :oczko_usmiech:
Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.04.2014 19:52

SgwdYrEira napisał(a):Are you ready?

Ready - steady - go! :mrgreen:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.04.2014 21:48

SgwdYrEira napisał(a):Are you ready?

coś tam redy

:wink: :papa:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 06.04.2014 22:24

Hello, my name is Pirate. I'll tell you a story. Story about a guy and his family, who pissed me off for over two weeks. :evil:

Obrazek
Obrazek

Let's get ready to rumble!
Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.04.2014 07:44

Cześć.

Co to takiego :?:

SgwdYrEira napisał(a):Obrazek


Rozumiem, że na początku to taka zajawka więc proszę o szczegółowe opisanie tego czegoś w dalszej części relacji.
Foto mile widziane. :wink:


Pozdrawiam
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 07.04.2014 19:33

Dzień 1 (11.03.2014) - część I

ObrazekObrazek

DREI GLEICHEN:

Burg Gleichen

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mühlburg

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Veste Wachsenburg

Obrazek
Obrazek

Mühlburg & Burg Gleichen

Obrazek

Obrazek

Mühlberg

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podróż rozpoczęliśmy w poniedziałek o 23:30, pierwszy raz wybraliśmy się gdziekolwiek jadąc nocą. Wszystko szło nieźle (poza tym, że młody trochę jęczał, że mu niewygodnie i chce własne łóżeczko ;)) jednak tuż przed świtem a zarazem przed granicą z Niemcami oczy zaczęły opadać :( Pół godziny kimania na parkingu i się odrodziłem :) Zaczynający się dzień dodał mi sił i tym sposobem dalsza droga była już przyjemnością. Pierwszy dłuższy przystanek zaplanowałem w okolicach pokazanych wyżej zamków. Okazało się, że piknik zrobiliśmy sobie na parkingu przy zamku Wachsenburg. Było bardzo ciepło i miło, młody zachwycony posiłkiem na świeżym powietrzu :) Jedna rzecz mnie tylko denerwowała, niby świeciło słońce a jednak powietrze było jakieś takie nieprzejrzyste, fatalne światło jeśli chodzi o fotografię :( Po jedzonku ruszyliśmy dalej, mieliśmy jeszcze sporo kilometrów do noclegu a kilka miejsc do odwiedzenia w planie.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 07.04.2014 21:42

Językowo to ja jesofkors, naturliśjawol, absolemą :lol: :wink: słabiutki jestem.
Zdjęcia prologowe... - rewelacyjne :D

pozdr
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 07.04.2014 22:27

Dzień 1 (11.03.2014) - część II

ObrazekObrazek

Vulkaneifel:

Laacher See

Panoramka:

Obrazek

Każdy próbuje coś złowić:

Obrazek
Obrazek

Obrazki sielankowe, uspokajające. Nie dajcie się jednak zwieść, stąpamy po budzącym się do życia potworze. Próbuję znaleźć tego oznaki jednak albo szukam w złym miejscu albo, mam nadzieję, uspokoił się. Nie wypatrzyłem tych słynnych już bąbelków wydostających się z dna gazów. Tak, kilka lat temu zauważono, że prawdopodobnie drzemiący pod jeziorem wulkan budzi się ze snu. Zaczęły się wydobywać gazy oraz zanotowano kilka dość silnych wstrząsów sejsmicznych, najsilniejszy, na głębokości 1 km miał magnitudę 5,6 a to już całkiem sporo. Ostatni wybuch miał miejsce 12.900 lat temu i ocenia się, że wg Indeksu Eksplozywności Wulkanicznej osiągnął wartość 6 czyli zniszczenia spowodowane wybuchem były kolosalne. Niektórzy uspokajają twierdząc, że wulkan należy do grupy monogenetycznych czyli wybuchających tylko raz. Miejmy nadzieję, że się nie mylą.

Abtei Maria Laach

Nieopodal jeziora znajduje się klasztor benedyktyński. Jest piękny a mnie przypomina kościoły w Armenii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W kościele obowiązuje zakaz fotografowania. Wnętrze jest ciekawe, bez nadmiaru ozdób, ciekawy jest ołtarz (zdjęcie z sieci).

Obrazek

Wstępujemy jeszcze do sklepu z pamiątkami i udajemy się na parking. Muszę w końcu za niego zapłacić. Ale gdzie? Pytam w sklepie i okazuje się, że gdy w zielonej budce nie ma nikogo to mam Glück i mogę odjechać bez opłaty :) Jak się okazało szczęście parkingowe dopisało mi w czasie tej podróży jeszcze kilka razy :lol: Czas ruszyć dalej.

Pulvermaar

Dotarliśmy do kolejnego jeziora wulkanicznego, drugiego co do wielkości (po Laacher See) ale za to najgłębszego (72 m).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo spodobało mi się to miejsce, mimo inwazji robactwa ;)

Obrazek

W planach miałem zobaczenie jeszcze trzech kolejnych jezior,

Obrazek

jednak ze względu na brak czasu i niechęć reszty rodziny udało się zobaczyć tylko jedno.

Schalkenmehrener Maar

Obrazek

Szczerze mówiąc to jezioro zrobiło na mnie najmniejsze wrażenie. Być może będzie kiedyś okazja wrócić w okolice i obejrzeć je wszystkie.
Zaczęło się robić późno więc wsiedliśmy do auta i pojechaliśmy już na kwaterę robiąc po drodze zakupy w tamtejszym alkoholowym ;) Po dotarciu na miejsce i rozpakowaniu gratów miałem okazję skosztować miejscowych specjałów. Były wspaniałe :)

ObrazekObrazek

Na koniec jeszcze orientacyjna mapka.

Obrazek
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 09.04.2014 19:39

Dzień 2 (12.03.2014) - część I

ObrazekObrazek

Dnia poprzedniego postanowiliśmy, że wyśpimy się po podróży więc budzik nastawiony na 9-tą. Jednak nie był potrzebny, wstaliśmy wcześniej. Rozejrzeliśmy się, gdzie to nocowaliśmy.

Obrazek

Mieszkanko było sympatyczne, całkiem spore, łóżko wygodne, woda w kranie gorąca, kuchnia dobrze wyposażona. Otoczenie też miłe, całkiem sporo atrakcji dla dzieci, zjeżdżalnie, trampoliny i takie tam. Oprócz tego trochę zwierzaków :) Młody popędził karmić kozy i świnki. Jedna z kóz wzbudziła szczególną sympatię :)

Obrazek

Ciekawe czy jej ubarwienie związane jest z faktem, że za tym płotkiem, który jest widoczny na zdjęciu jest już inny kraj? ;)

Obrazek

Świnia też nie jak Wietnamka wyglądała :roll:

Obrazek

No cóż, pogranicze.
Wróble za to normalne :lol:

Obrazek

Sporo kwiatów, jakoś tak o wiele bardziej wiosennie niż u nas.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale żeby kwiatki same z siebie rosły między betonowymi płytami? To już przesada ;)

Obrazek

Spodobało nam się na tyle, że postanowiliśmy zmienić plany na drogę powrotną i zanocować tutaj ponownie. Jak się miało wieczorem okazać była to doskonała decyzja. Do wieczora jednak było całkiem sporo czasu więc postanowiliśmy zobaczyć kawałeczek Luksemburga. A więc w drogę. Nie ujechaliśmy jednak daleko gdyż ujrzałem to:

Obrazek
Obrazek

Zapory przeciwpancerne w przebiegu linii Zygfryda.
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 10.04.2014 21:30

Dzień 2 (12.03.2014) - Część II

Pierwotnie mieliśmy pojechać do stolicy Luksemburga jednak stwierdziliśmy, że zwiedzanie dużego miasta nie sprawi nam przyjemności. Postanowiliśmy zwiedzić bardziej kameralne miejsca.

ObrazekObrazek

Clervaux

Clervaux to miasteczko malowniczo położone w miejscu gdzie rzeka Clerve zawija się na kształt agrafki.

Obrazek

Zostawiliśmy auto na darmowym parkingu i ruszyliśmy w kierunku kościoła.

Obrazek

Chodnik powoli prowadził w górę.

Obrazek

Eglise Saints-Côme-et-Damien

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nieopodal ujrzeliśmy fotografie wystawione na skałkach ale w sumie nic dziwnego, to bardzo fotograficzne miasteczko.

Obrazek
Obrazek

Zamek prezentuje się całkiem nieźle.

Obrazek

Ale najpierw pójdziemy jeszcze pod górę, tam właśnie.

Obrazek

Po kilkudziesięciu metrach spoglądamy za siebie.

Obrazek

Ale idźmy dalej.

Obrazek

Może jednak się odwrócimy?

Obrazek

Celem naszego łażenia pod górę jest:

Abbaye Saint-Maurice-et-Saint-Maur

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze klasztornego kościoła jest piękne w swej prostocie.

Obrazek

Idziemy jeszcze do małego muzeum. Nie ma nikogo. Jednak gdy otwieramy drzwi, zapala się światło, z głośników zaczyna cichutko płynąć kościelna muzyka.

Obrazek
Obrazek

Tutaj przedstawione są dzieje św. Benedykta.

Obrazek

Bardzo nam się klasztor podobał, ciche i spokojne miejsce. Żałujemy jedynie, że nie kupiliśmy soku jabłkowego produkowanego przez mnichów - sprzedaż tylko w określonych godzinach :( Z opactwa idziemy obejrzeć zamek.

Château de Clervaux

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zamku znajduje się wpisana na listę "Pamięć Świata" wystawa fotograficzna "The Family of Man". Niestety nie obejrzeliśmy jej :(

Obrazek

Przed zamkowym dziedzińcem stoi Sherman M4A3.

Obrazek

Jedyny ocalały z bitwy o miasteczko.

Przed wejściem rośnie jeszcze kwitnący krzew oblegany przez motyle.

Obrazek

Z zamku zjeżdżamy windą (tak windą :shock:) wprost na uliczkę prowadzącą na raczej pusty plac.

Obrazek

Kierujemy się do auta.

Obrazek
Obrazek

I ruszamy w kierunku kolejnego miasteczka. Jednak niebawem zatrzymujemy się przy specjalnie przygotowanym punkcie widokowym.

Obrazek
Obrazek

Za chwilę spotykamy jeszcze taki swojski obrazek.

Obrazek
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 11.04.2014 21:44

Dzień 2 (12.03.2014) - Część III

Z Clervaux udajemy się do kolejnego miasteczka, w planie mamy zwiedzenie zamku. Trochę oklepanego i znanego ale nic lepszego nie wymyśliłem.

ObrazekObrazek

Vianden

Obrazek

Samego miasteczka nie zwiedzaliśmy, podjechaliśmy na parking nieopodal zamku i znów mieliśmy parkingowe szczęście :lol: Przy parkomacie grzebie jakiś gość więc się grzecznie pytam gdzie mam zapłacić. Zepsuty, parkowanie darmowe :)

Château de Vianden

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zamek robi całkiem spore wrażenie, położony na skale doskonale wygląda pośród wzgórz. Za dostęp do wnętrz płaci się niewiele, 6€ od dorosłego, 2€ za dziecko. W Luksemburgu można wykupić kartę upoważniającą do wstępu do ponad 60 muzeów i atrakcji turystycznych. Karta rodzinna (2-5 osób) kosztuje: jednodniowa - 28€, dwudniowa - 48€, trzydniowa - 68€. Transport publiczny w ramach karty jest darmowy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do biletu dostaje się mini przewodnik po zamku z oznaczoną trasą zwiedzania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Młodemu jak zwykle najbardziej podobają się wszelkiego rodzaju zbroje, szable itp.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czytałem kiedyś w przewodniku, że to bardzo znana i popularna atrakcja turystyczna tego kraju. Bałem się tłumów i komercji. Miło się zaskoczyłem, ludzi niewiele, atmosfera bardzo sympatyczna. Naprawdę warto tutaj zajrzeć, polecam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 12.04.2014 11:36

Porabować z Piratem, fajna sprawa :!: :D
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Abordaże przed- i zakanałowe czyli 'Good morning, Pirate'
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone