Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 07.10.2012 11:53

zdjęcia przepiękne :wink: aż chciałoby się tam byc w ten deszczowy dzień :wink: czekam na więcej :mrgreen:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 08.10.2012 15:27

Krzychooo
Krzychooo napisał(a):Świetne zdjęcie z pięknego Hvaru, na który na pewno kiedyś wrócę.

Pozdrawiam :)


Oj ja też... w czerwcu :wink: :D Zostało jeszcze tyle do zobaczenia :wink:

madzia828 napisał(a):zdjęcia przepiękne :wink: aż chciałoby się tam byc w ten deszczowy dzień :wink: czekam na więcej :mrgreen:


Miło mi :D Wedle życzenia... :wink:

Niby zwyczajny dzień, czyli zwierzęta w natarciu... :wink:
Dzień następny zaczęliśmy od porannego spaceru po Vrbosce :D Taki człowiek zagoniony na tych wakacjach, że o mały włos zapomniałby o kartkach z pozdrowieniami... :wink: A znajomi czekają :lol:

Nie wiedzieliśmy jeszcze, że ta postać zwiastowała dzień pod znakiem zwierząt wszelakich... :wink:
Obrazek

Dowód na to, że nie jesteśmy w Pacanowie, czyli obowiązkowa photo session na mostku :wink: :lol:

Obrazek

I jeszcze troszkę porannej Vrboski
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kawce, maszerujemy na plażę :D
Większość czasu siedzimy w wodzie, lub dopalamy boczki :wink:
Obrazek

Krótka historia, którą usłyszałam dopiero w drodze powrotnej :wink:

Chłodzimy się w wodzie, w tym czasie nasze klamoty- torby, aparat i jedzonko-ułożone pod skałką i przykryte ręcznikiem. M wyszła najwcześniej i chciała się powycierać. Zamarła z przerażenia, na klamotach i ręczniku biwakował sobie czarny, ponad metrowy wąż 8O :!: Gdybym to ja go zobaczyła to z pewnością umarłabym na miejscu na sam widok-węże to coś, czego oglądać nie mogę nawet na zdjęciu :| M zachowała jednak zimną krew, wąż czmychnął między szczeliny skał, więc ewakuowała rzeczy i przystąpiła do przeglądu, czy nie kryje się w nich jeszcze jakiś intruz... :roll: :lol: Przewidując moja reakcję, nie powiedziała nic... aż do czasu wyjazdu :wink: Ale ręcznik od tej pory lądował "na wieszaku" :wink:
Obrazek

To nie koniec bliskich spotkań ze zwierzakami. Tym razem jednak dużo przyjemniejszym :wink:
Obok naszego "obozowiska" rozłożyła swój ręcznik starsza pani,Chorwatka, a z nią przybył pies :D Podziwiałam więc wodne wyczyny psa i jego pani :wink: Robił nawroty jak zawodowiec przepływając całą zatoczkę :wink: aż w pewnej chwili zgubił z oczu swą właścicielkę i zaczął podpływać do każdego człowieka będącego w wodzie :wink: Strasząc najbardziej snoorkujących :wink:


Obrazek

Obrazek


Pies szybko się z nami zakumplował, nic dziwnego, skoro zajadał najlepsze smakołyki :wink: Właścicielce było to na rękę - znalazła niańkę :wink: Mnie też, bo rekompensował mi tęsknotę za moimi burkami :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pies stał się maskotką całej plaży :wink: krążył między nami a plażującymi obok anglikami :wink:

Naturalna henna-sekret pięknej, rudej sierści :wink: :D
Obrazek

A po chwili lądował na naszych ręcznikach :wink:
Obrazek

Obrazek

Ok, musimy już wracać - w planie jeszcze dziś wycieczka :D Burek zasiada na ręczniku sąsiadów :wink: Mój idzie do prania :wink:

CDN
Ostatnio edytowano 19.10.2012 20:03 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.10.2012 15:37

trevia napisał(a):I jeszcze troszkę porannej Vrboski


Ładne ujęcie, nie tylko to zresztą :D

pzdr :wink:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 17.10.2012 13:16

Humac

Po południu wybieramy się na odkrywanie Humaca. Jak podaje ulotka informacyjna w tej opuszczonej osadzie znajduje się 140 domów, wybudowanych, z wyjątkiem drzwi i okien, praktycznie w całości z kamienia. Domy te, skromne ale funkcjonalne, przez wieki służyły mieszkańcom pobliskiego Vrisnika jako kwatery sezonowe podczas prac rolniczych. Te zachowane do dzisiejszych czasów pochodzą głównie z 17 wieku, a od 19 wieku praktycznie nic się tu nie zmieniło. Obecnie Humac przechodzi proces rewitalizacji, aby stać się ethno-eco wioską 8)

Część domów już odnowiona i można je wynająć jako dom wakacyjny.

Obrazek

Jadąc do Humaca spodziewałam się zastać opuszczoną, kamienną wioskę, a tym czasem pierwsze co ukazało nam się po przyjeździe na miejsce to kampery, grające w piłkę dzieci, spacerujące między nimi psy... :wink:

Słońce chyliło się ku zachodowi więc czas najwyższy odkryć uroki Humaca :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spacerując między domkami trzeba uważać pod nogi - ktoś zostawił tam "pachnące" pułapki :wink:
Mam jeszcze w pamięci wściekłego osiołka z Srd, więc wytężam wzrok i słuch :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 17.10.2012 13:38

Miejsce to odżywa podczas sezonu winno-oliwkowego oraz zbiorów kwitnącej tu lawendy, którą zastaliśmy końcem sierpnia w takiej postaci

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

26 czerwca, w święto patronów Humaca - Św. Jana i Pawła kościół wypełnia się wiernymi
Obrazek

Docieramy na wzgórze z teleskopem, przez który można podziwiać Hvar, Korcule, Vis, Brac, Solte a także Bikovo, Makarską i Półwysep Peljesac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy w stronę wioski
Obrazek

Pięknie tu, tylko te czerwone dachówki jakoś nie pasują... :?
Obrazek

Muzeum
Obrazek

I poletko lawendy
Obrazek

Oraz "producent" pamiątek na ściezkach :wink: Nie osioł a koń :D Nie chciałam straszyć zwierzątka flashem, więc pamiątkowe zdjęcie wygląda tak :wink:
Obrazek

Robi się ciemno - pora wracać :cry: Takie kamienne, niezamieszkałe wioski są niesamowicie klimatyczne :D Pałam ogromną sympatią do wszelkich ruinek i kamieni, więc wycieczkę zaliczam do jak najbardziej udanych :wink: :D

CDN
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 17.10.2012 15:26

Faktycznie, sporo się tam zmienia. Urokliwe miejsce, które jak zwykle ładnie pokazałaś :).
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 17.10.2012 15:42

trevia napisał(a):
Obrazek


Krzychooo napisał(a):Faktycznie, sporo się tam zmienia.


Faktycznie. :D W lipcu worki na tym kamiennym murku z tyłu leżały. No i nie były przykryte ceratką :)

pzdr :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.10.2012 16:21

Trevia, z pewnym opóźnieniem dołączyłam do śledzących relację. Ale za to Twój Hvar smakował mi wyśmienicie :D
Cudne zdjęcia i piękne opisy.

Trochę późno :oops:, ale jesteś już na pierwszej stronie Klubu.

Czekam na ulubiony ciąg dalszy :)
Pozdrav :papa:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 18.10.2012 10:13

longtom napisał(a):
trevia napisał(a):
Obrazek


Krzychooo napisał(a):Faktycznie, sporo się tam zmienia.


Faktycznie. :D W lipcu worki na tym kamiennym murku z tyłu leżały. No i nie były przykryte ceratką :)

pzdr :wink:


:lol: :lol: :lol:

maslinka napisał(a):Trevia, z pewnym opóźnieniem dołączyłam do śledzących relację. Ale za to Twój Hvar smakował mi wyśmienicie :D
Cudne zdjęcia i piękne opisy.

Trochę późno :oops:, ale jesteś już na pierwszej stronie Klubu.

Czekam na ulubiony ciąg dalszy :)
Pozdrav :papa:


Dziękuję... :D to dla mnie zaszczyt :wink: :oops:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 19.10.2012 08:46

piękne zdjęcia Humac Twoimi oczami nabiera dla mnie zupelnie innego wymiaru
Pozdrawiam :papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 19.10.2012 09:40

longtom napisał(a):
trevia napisał(a):
Obrazek


Krzychooo napisał(a):Faktycznie, sporo się tam zmienia.


Faktycznie. :D W lipcu worki na tym kamiennym murku z tyłu leżały. No i nie były przykryte ceratką :)

pzdr :wink:


Już nawet można to sprawdzić :!:

pzdr :wink:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 19.10.2012 18:46

mariusz_77 napisał(a):piękne zdjęcia Humac Twoimi oczami nabiera dla mnie zupelnie innego wymiaru
Pozdrawiam :papa:


Bardzo mi miło :D

longtom napisał(a):Już nawet można to sprawdzić :!:


Piękny ten Twój Humac :D I lawenda jeszcze w całkiem dobrym stanie, choć skoszona :wink: Na moim zdjęciu przypomina bardziej...siano :wink: :lol:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 19.10.2012 19:19

Tour de Vrboska

I stało się, nadszedł ostatni dzień, który w pełni mogliśmy spędzić na lawendowej wyspie :( Postanowiliśmy go więc w pełni wykorzystać :D

Z rana obraliśmy kierunek na Kastilac - górujące nad Vrboską wzniesienie, które mijaliśmy chodząc na plażę.

Niektórzy chcieli pojechać tam na osiołku... ale okazał się zbyt uparty i nie chciał ruszyć się z miejsca :wink:
Obrazek

Pozostało iść na piechotę :wink: Po niezbyt długim spacerze wydeptaną ścieżką dotarliśmy na szczyt :D

Ruiny szesnastowiecznej wieży strażniczej
Obrazek

Nieopodal był punkt obserwacyjny... w którym ktoś spał :wink:

Mgła zawisła nad Vrboską, więc nie wykorzystaliśmy w pełni walorów widokowych tego miejsca. Czas wracać na plażę i nacieszyć się wodami Jadranu :wink: :wink:

Oraz okrążyć cypel odkrywając sąsiednie zatoczki... Zapraszam na wycieczkę :)
(panoramki polecam powiększyć :) )

Obrazek

Obrazek

Birdwatching jest zdecydowanie nie dla mnie - pstryk i wszystkie mewy uciekły, choć wydawało mi się, że dobrze zakamuflowałam się za skałką :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 19.10.2012 19:48 przez trevia, łącznie edytowano 2 razy
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 19.10.2012 19:37

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dom Flinstonów? :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn :D
Arlena88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 14.01.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arlena88 » 24.10.2012 13:56

trevia napisał(a):Obrazek


Ale cudne kolory!

A tak w ogóle to fajna relacja okraszona świetnymi fotami :D.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone