Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.10.2012 21:03

Ale aura była dla Was łaskawa....taka przejrzystość powietrza ymm....piękne te "Twoje "krajobrazy" 8)

P.S.
Lawenda już sucha......ale Ty pod kolor... :lol:

Pozdrawiam
Robert.
Użytkownik usunięty
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.10.2012 21:04

Hej!

Ta droga, to jedna z najfajniejszych, widokowych tras jakie przejechałem w Chorwacji. Jakże pięknie musi być tam właśnie w czerwcu...
Zobaczymy, gdzie dalej Was poniesie.

Bardzo przyjemne to dekonspirujące zdjęcie w lawendowej bluzeczce. Przypadek? Celowe działanie?... a może jak pisze maslinka - przeznaczenie :wink:

Pozdrawiam.
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 02.10.2012 21:38

Po zejściu na dół szwędamy się troszkę po hvarskich zaułkach.
Obrazek
Obowiązkowo idziemy na lody do naszych starych znajomych :D Pierwszy raz w życiu jem lawendowe - trzeba ukoronować udane zbiory :wink: Smak całkiem, całkiem, choć moimi ulubionymi zostaną nadal czekoladowe :wink: Uzupełniamy zapas kofeiny i kontynuujemy nasz spacer promenadą wzdłuż wybrzeża.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektórzy lubią i tak... :wink:
Obrazek

Zatoczka
Obrazek

kawałek dalej za tymi domami jest, a przynajmniej był w rejonie Podstine tunel, coś jak w Pitve, tylko troszkę krótszy :wink: chodziliśmy nim do hotelu Sirena, położonego trochę dalej,w pięknej zatoczce :D fajne przeżycie, zwłaszcza gdy idzie się samemu, w nocy, gdy nie działa oświetlenie, a nad głową fruwają nietoperze :wink: Mieliśmy ambitne plany tam dotrzeć, ale upał był spory, a program jeszcze dość napięty :wink:
Orzeźwiamy się w Jadranie i wracamy w stronę miasta.
Obrazek

Zaczepia nas organizator wycieczki na Vis... szkoda, że nie jesteśmy na dłużej :( Vis i Bisevo chodzą mi po głowie od dłuższego czasu... ale jakoś nie po drodze :wink:

Obrazek

Katedra sv. Stjepana
Obrazek

Studnia w tym czasie została zamaskowana parasolami z restauracji :roll:

Ostatni rzut oka na mury Spanjoli-czas ruszać dalej :(
Obrazek

Pobyt w Hvarze zaliczam znów do udanych. Oczywiście pozostaje niedosyt, że można było dłużej, że wieczorem, ale to dobrze :wink: troszkę się pozmieniało, ale to co powinno zostać takie samo - zostało :D mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wrócę :D

cdn
Ostatnio edytowano 03.10.2012 17:04 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 02.10.2012 21:43

Trevia, przepiękne te twoje fotki...
Ponieważ ostatnio w towarzystwie moim padł pomysł Hvaru na kolejne wakacje, to również uśmiechnę się do ciebie o namiar na apartament :) . Po zdjęciu wydaje mi się, że już mi mignął gdzieś, jak szukałam w necie, ale pewności nie mam ;) .

Z góry wielkie dzięki, mail jest w profilu.
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 03.10.2012 11:18

Cześć Morgana :D Miło mi, że fotki Ci się podobają, przy wgrywaniu na forum "coś" się z nimi dzieje i jakość leci w dół... :?

Wysłałam namiary na nocleg :D

mariusz_77 napisał(a):znam tą krew na rękach :D :D ale też i na nogach... by zebrać kilka bukiecików :D :D


Są w życiu rzeczy, dla których warto przelać krew :wink: :D
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 03.10.2012 11:40

CROberto napisał(a):Ale aura była dla Was łaskawa....taka przejrzystość powietrza ymm....piękne te "Twoje "krajobrazy" 8)


Tak masz rację, w sierpniu często lubią zawisnąć mgły/parujące powietrze... to był ostatni dzień względnej przejrzystości podczas naszego pobytu.

CROberto napisał(a):Lawenda już sucha......ale Ty pod kolor... :lol:


Interseal napisał(a):Bardzo przyjemne to dekonspirujące zdjęcie w lawendowej bluzeczce. Przypadek? Celowe działanie?... a może jak pisze maslinka - przeznaczenie :wink:


Przeznaczenie :wink:

Interseal napisał(a):Ta droga, to jedna z najfajniejszych, widokowych tras jakie przejechałem w Chorwacji. Jakże pięknie musi być tam właśnie w czerwcu...


Mam takie same odczucia :D A kwitnąca lawenda, zieleń i Jadran.... czy może być coś piękniejszego? :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 03.10.2012 13:50

trevia napisał(a):Zaczepia nas organizator wycieczki na Vis... szkoda, że nie jesteśmy na dłużej :( Vis i Bisevo chodzą mi po głowie od dłuższego czasu...


Trzeba koniecznie :!:

Fajne panoramki :!: :D

pzdr :wink:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 03.10.2012 14:28

longtom po Twoim opisie wyspy i jaskini, w przyszłym roku pewnie wyrośnie co najmniej tyle relacji z Visu, co w tym z Hvaru i Bracu razem wziętych :wink: :D Ja czuję się bardzo zachęcona :D tylko mam mały problem, bo nie należę do amatorów pływania statkami :roll: :wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 03.10.2012 14:56

trevia napisał(a):Ja czuję się bardzo zachęcona :D tylko mam mały problem, bo nie należę do amatorów pływania statkami :roll: :wink:


Zawsze możesz spróbować motorówką. :D

A na poważnie, ze Splitu na Hvar płynie się podobną ilość czasu jak na Vis.

pzdr :wink:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 03.10.2012 16:36

longtom napisał(a):A na poważnie, ze Splitu na Hvar płynie się podobną ilość czasu jak na Vis.

pzdr :wink:


Tak, ale gabaryty promu dają całkiem inne odczucie niż malutka łupinka :wink: I tak kiedyś pojadę :P :wink:

Z Hvaru jedziemy już nową drogą, po której jazda to sama przyjemność
Obrazek

zwłaszcza gdy towarzyszą takie widoki :wink:
Obrazek

Obrazek

Milna
Obrazek

Obrazek

Zarace
Obrazek

Obrazek

Dubovica
Obrazek

Jest wczesne popołudnie, zmierzamy więc do zatunelowej części wyspy i kolejnego punktu, którego nie może zabraknąć w programie :D Oczywiście wiecie, że za tunelem leży Sv.Nedjela :D

Najpierw jednak robimy postój w malowniczym Pitve i kupujemy pamiątki dla rodzinki :wink:
Obrazek

Obrazek

Jedziemy dalej... kilkanaście metrów, po czym stoimy, a nawet wycofujemy... :wink:

Próba sił :wink:
Obrazek

Po kilkunastu minutach, bo żaden z kierowców z powyższej fotki nie chciał ustąpić, jedziemy dalej...

Dojeżdżamy do tunelu i euforia - jesteśmy pierwsi! Najlepsze wrażenia mamy zabookowane :wink: :D
Obrazek

Radość nie trwa długo... niektórych kolejka nieobowiązuje... :roll: :wink:
Obrazek

Zielone światło, pozwalamy odjechać skuterowi, który rusza z impetem... i widzimy przed sobą... ciemność :wink:
Użytkownik usunięty
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2012 17:48

trevia napisał(a):Próba sił :wink:


Trafił Czech na Czecha? :wink: :lol:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.10.2012 18:06

Alee nuuda tylko Hvar i Vrboska, Stari Grad i Hvar aże oobrzydzenie bierze ............... :mrgreen:






Bluzeczkę też zauważyłem nie myślcie sobie :boss: w czerwcu koleżanka zginęłaby w lawendzie ................
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 03.10.2012 18:41

Przejazd tunelem to fajne przeżycie, ale do szczególnie ekstremalnych czy zapierających dech go nie zaliczę :wink: Filmik mam jednak nagrany :wink:

W Sv.Nedjeli, choć ruch całkiem spory, udaje się znaleźć miejsce, gdzie zostawiamy samochód i kierujemy się w stronę drzewka :wink:

Obrazek

Obrazek

Śmiałkowie :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nacieszyliśmy oczy wyczynami śmiałków, ostrymi klifami wcinającymi się w morze i widokiem fal rozbijających się o skały :D Czas na kąpiel :D

Obiła mi się o uszy historia o rajskiej plaży, słyszałam, że prowadzi tam szuter... ale w którą stronę :?: tego nie mogłam sobie przypomnieć :wink: Klify z jednej i z drugiej strony... idziemy więc gdzie nas oczy poniosą... :wink:
No właśnie... idziemy :lol: Samochód musi się oszczędzać :wink: Już przed Budapesztem cytryna zaczęła wysyłać nam dziwne sygnały... najpierw pojawił się klucz i zaczęło się odliczanie do przeglądu... w Hvarze byliśmy już 500 km na minusie, a samochód wrócił dzień przed wyjazdem z przeglądu... wątpliwości czy pan mechanik coś poprzestawiał, czy o czymś zapomniał :wink: Klucz to jeszcze nie taki problem, uspakajałam resztę towarzyszy :wink: gorzej jakby pojawił się napis SERVICE :wink: Napis Service pojawił się tuż przed Sv. Nedjelą, równocześnie z informacją zawierającą słowo Battery... :P Akumulator? Niemożliwe... pali do strzału, w ogóle samochód nie ma żadnych objawów niedomagań :D Jak podaje instrukcja gorzej od napisu SERVICE może być już tylko migający napis SERVICE, więc nie kusimy losu :wink: Gdzie nas tu jakiś serwis znajdzie :wink: :lol: Odpuszczamy w tym roku drogę szutrową i wyjazd na Św. Mikołaja.

Pora więc na spacer ścieżką wzdłuż morza :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Docieramy do takiej przyjemnej plażyczki, gdzie swój cel osiąga większość turystów :D
Obrazek

Nas wiedzie ciekawość - co jest za tą skałką? i za następną? i za nastepną? :wink: :lol:
Maszerujemy więc dalej, mając wrażenie, ze raz jesteśmy w Błędnych Skałach...
Obrazek

A może w Ojcowskim Parku Narodowym? :wink:
Obrazek

Ścieżka momentami przypomina wspinaczkę na szczyt w Medjugorje :wink:
Obrazek

A co jest za tymi skałkami...?
Obrazek

Rajska plaża-ale nie Luciste :wink:


Ludzi mało, spokój i te widooki... :D Tylko jeden minus... napis PRIVATE :x
Plaża i skałki należą do klubu wspinaczkowego Można się wcześniej umówić, przyjechać, popływać kajakiem albo wdrapać na ściankę :D Skoro już jesteśmy, choć bez zaproszenia, rozglądamy się - jest czym nasycić oczy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej spotykamy "niedźwiadka" :wink:
Obrazek

Z góry widoki jeszcze ciekawsze
Obrazek

Po drodze kąpiel i pora wracać, jeden z uczestników nabawił się odcisków :wink: ale było warto, choć Luciste została z drugiej strony :wink: :lol:
Ostatnio edytowano 14.10.2014 17:25 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 03.10.2012 19:09

Trevia, Twój wpis na cro.pl zaczyna się w dniu naszego wyjazdu na 4 cro-wakacje. Tydzień na Riwierze Makarskiej i tydzień na Hvarze. Gdzie miejscem docelowym jest Jelsa,ale do cudownej Vrboskiej to tylko 30min. spacerkiem. Na dowód:
Załączniki:
IMG_5568.jpg
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 03.10.2012 21:08

achch piękne te Twoje zdjęcia z naszego ukochanego miejsca... Święta Niedziela wygląda chyba jeszcze piękniej niż w rzeczywistości... dzięki nim poczułem znowu klimat i atmosferę urlopu... dziękuję

Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone