Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 14.09.2012 05:37

A zatoczka jak daleko jest od kwatery?
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 14.09.2012 10:06

loverosa napisał(a):A zatoczka jak daleko jest od kwatery?
Mięśniak napisał(a):Ja niemoge cudna plaza , daleko od Waszej kwatery jest ona ? Byliście na niej sami czy ludki tez były ?


10-15 min piechotą :) Najpierw szutrem, a potem w dół wydeptaną ścieżką... mam gdzieś fotki jak to wyglądało, jak znajdę to wstawię :wink: Byli też inni ludzie, ale niedużo (końcówka sierpnia) :wink:
altezza napisał(a):Cudnie tu u Ciebie :)


Dzięki! :D
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 14.09.2012 10:18

CROberto napisał(a):Jezu......kolejny skrawek raju utraconego.......(pominiętego 8O )


Na tej wyspie człowiek nie jest w stanie dotrzeć w ciągu jednego urlopu do wszystkich fajnych miejsc... :wink:

Jak teraz przeglądam relacje, bo wcześniej nie miałam na to czasu i z innych powodów o których pisałam :wink: to widzę jak wielu ciekawych miejsc nie odwiedziliśmy... ale taka "niewiedza" ma też swój mały plusik - części tych, do których dotarliśmy, nie widziałam wcześniej nawet na fotkach, więc były jeszcze większe 8O i :D jak coś "odkryliśmy" :wink:

CROberto napisał(a):Fotka - mistrzostwo świata..... 8)


Tak wiało i chlapało, że co 2 zdjęcie musiałam wycierać obiektyw :wink: cud, ze coś wyszło :D
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 14.09.2012 20:59

Uvala Soline i nocna Vrboska

Wieczorem udaliśmy się na plażę nr 2 - czyli tą hotelową... spacerem promenadą prowadzącą z miasta :D

Obrazek

Na miejsce dotarliśmy, gdy było już prawie ciemno, więc nie mam zdjęcia żwirkowej plaży :| Po drodze mijamy jednak dwie kolonie zmierzające w stronę miasta. Jakoś ta plaża nie robi na mnie dużego wrażenia... po pierwsze wolę skałki... po drugie oczami wyobraźni widzę to całe stado rozwrzeszczanej młodzieży na tej ograniczonej powierzchni... :roll: :wink: dla niektórzych plusem moze być infrastruktura turystyczna - fast-foody, lody, bary i zabawy typu jazda na bananie :wink:

Idziemy zerknąć na pobliskie skałki...
Obrazek

Obrazek

W oddali Zecevo
Obrazek

Rekonesans zakończony :wink: Ładnie tu, jest nawet wypożyczalnia windsurfingu jakby ktoś był zainteresowany :wink: ale następny dzień spędzimy w zatoczce nr 1 :D

Powrotną drogę umila nam muzyk grający na trąbce w knajpie położonej na drugim brzegu :D

Wieczorna Vrboska :smo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam! :D
Ostatnio edytowano 19.10.2012 19:57 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 14.09.2012 22:10

I ja też się przyłączę by dalej odkrywać z Wami to co jeszcze nie odkryte a tak przepiękne...
Pozdrawiam :papa:
blazejek2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 05.02.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazejek2005 » 19.09.2012 10:30

Witam. Po przeczytaniu tych paru stron jestem po prostu oczarowany tym miejscem. Naprawdę wspaniałe zdjęcia. Jak na razie Vrboska jest u mnie na pierwszym miejscu planów wakacyjnych na następny rok.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Może macie jakieś namiary na ciekawe kwatery? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

My w tym roku spędziliśmy wspaniałe wakacje w Orebiću na Peljesacu, więc mogę polecić bardzo faje miejsce z możliwością rezerwacji bezpośrednio u właściciela.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 19.09.2012 10:40

trevia napisał(a):
W oddali Zecevo
Obrazek


A tak niedawno Zecevo opływaliśmy kajaczkiem. :?

Miło pozaglądać w znajome miejsca. :D

pzdr :wink:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 20.09.2012 12:18

Odgrzebuję się z natłoku codziennych spraw.

Stari Grad

Dzisiaj krótka wycieczka do Starego Gradu :D Leżenie zbyt długo na plaży nie służy nikomu :wink:

Panoramka
Obrazek

Parking strzeżony :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Renesansowy dom poety Petara Hektoriviča
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 19.10.2012 19:57 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 20.09.2012 12:41

Obrazek

Obrazek

Spacerujemy po nabrzeżu i pięknych uliczkach Starego Gradu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaglądamy do kościoła sv. Stjepana, robimy zakupy i wracamy. Stari Grad bardzo nam się spodobał, jednak jako miejscówka w moich oczach wygrywa Vrboska :wink: :D
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 20.09.2012 17:06

Piękne zdjęcia, z niecierpliwością czekam na CD...
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 20.09.2012 20:11

mariusz_77 napisał(a):I ja też się przyłączę by dalej odkrywać z Wami to co jeszcze nie odkryte a tak przepiękne...
Pozdrawiam :papa:


Witaj :D Zapraszam :)
blazejek2005 napisał(a):Witam. Po przeczytaniu tych paru stron jestem po prostu oczarowany tym miejscem. Naprawdę wspaniałe zdjęcia. Jak na razie Vrboska jest u mnie na pierwszym miejscu planów wakacyjnych na następny rok.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Może macie jakieś namiary na ciekawe kwatery?


Miło mi, że Vrboska z moich zdjęć się podoba :D Na żywo jest jeszcze ładniejsza :wink: Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie :D Będą jeszcze fotki z tego miejsca... z trochę innej perspektywy :wink:

Nie wiem, czy szukacie czegoś podobnego, ale mogę wam podesłać namiary na ten nasz apartman... :)
W Orebicu byłam w ubiegłym roku... na pewno tam jeszcze kiedyś wrócimy... zwłaszcza, że Peljesac to również mój ulubiony Dingac :D :wink:

A tak niedawno Zecevo opływaliśmy kajaczkiem.


Kajaczek to super sprawa... :D Zwłaszcza w Cro! Zazdroszczę :D

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Piękne zdjęcia, z niecierpliwością czekam na CD...


Dzięki :D W następnym odcinku wybierzemy się na odkrywanie wyspy :wink:
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 21.09.2012 07:53

trevia napisał(a):Obrazek

cdn :)

ach...człowiek się rozmarzył:/
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 02.10.2012 21:26

Zdmuchuję grubą warstwę kurzu z wątku i jedziemy na całodniową wycieczkę po wyspie :D

Wycieczka po wyspie - czyli Hvar, Pitve, Święta Niedziela i lawendowe żniwo
Z samego rana pakujemy prowiant, plażowe odzienie i ruszamy :D Tuż za Starym Gradem skręcamy na starą drogę do Hvaru. Droga wije się szczytem gór, a w dole majaczy błękitny Jadran. Widoki są niesamowite, ruch minimalny więc wolno posuwamy się naprzód.

Obrazek

Pierwszy przystanek zaliczamy przy dopiero co rozpakowującym się straganiku - Pani wyciąga szlachetne trunki... zastanawiamy się, czy już coś kupować, wszakże degustacja z samego rana może trochę zamglić oko i zdjęcia będą niewyraźne... jednak pamietamy jaki problem był z namierzeniem rakiji w zeszłym roku, więc na wszelki wypadek bierzemy dwie butelki :wink: I lawendowy olejek, żeby poczuć klimat :wink:

Chwilę później przystanek :wink:

Obrazek

I panoramka Velo Grablje
Obrazek

Kawałek dalej zatrzymujemy się (nie po raz ostatni rzecz jasna :wink: ) przy malutkiej kapliczce...
Obrazek

a poniżej coś w rodzaju pustelni...albo piwnicy :wink:
Obrazek

Dalej jest jeszcze ładniej

Obrazek

backstage :wink:
Obrazek

iii pierwsze ślady lawendy :wink: :D
Obrazek

Obrazek

i jeszcze jeden widoczek
Obrazek

O tym co działo się potem nie muszę pisać... powiem tylko, że to chyba dobrze, że pierwszy raz dotarliśmy tu w sierpniu, a nie w czerwcu... :wink: euforia totalna-u pań oczywiście, postronny obserwator nie zrozumiałby jak można się tak nakręcać na suche krzaczki :wink: :lol: myk w te krzaczory, zrywamy pozostałości lawendy aby zrobić choć mały bukiet :wink: nie bacząc, że z rąk leje się krew i normalnie nigdy nie weszłabym w klapkach w takie chaszcze i rozgrzane skałki... :wink: :lol:

Nasz Pan po kilkunastu minutach, nie mogąc się doczekać, postanowił pomóc i mówiąc, że "tu jest przecież zielona" nazbierał naręcze czegoś... nie wiem dokładnie czego, ale lawenda to nie była... choć nawet trochę podobna :wink: :lol:

kiedyś tu wrócę w czerwcu :wink: z nożyczkami :lol:

Obrazek

Obrazek

Nie lubię wstawiać swoich zdjęć, ale w polu lawendowym musiałam :wink: naprawdę nie spodziewałam się, że znajdę tu jeszcze coś o tej porze roku :D choć miałam od razu suszony bukiet, to stoi teraz obok lapka i paachnie :P

Obrazek
Ostatnio edytowano 19.10.2012 20:00 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 02.10.2012 21:38

znam tą krew na rękach :D :D ale też i na nogach... by zebrać kilka bukiecików :D :D przezornie miałem w samochodzie nożyczki :D :D
Pozdrawiam :papa:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 02.10.2012 21:57

Łup zapakowany, w całym autku rozchodzi się cudowna woń lawendy. Teraz pora zająć się rannymi :wink: Jedziemy dalej :D

Obrazek

Tylko w ramach formalności, gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, gdzie rozegrała się akcja odcinka :wink:
Obrazek

Obrazek

Kolejnym punktem wycieczki będzie miasto Hvar. Jest to dla nas w pewnym sensie podróż sentymentalna, gdyż właśnie od tego miejsca rozpoczęła się nasza przygoda z Chorwacją z przed dziesięciu laty. O Hvarze można usłyszeć różne opinie. Nie wszyscy są nim zachwyceni, ja mam stąd super wspomnienia z cudownych 2 tygodni wakacji. Byłam ciekawa, czy po tym czasie i wielu odwiedzonych chorwackich miastach, nie zmienię zdania...? :roll: :D

Samochód zostaje na parkingu, a my ruszamy odkrywać stare kąty :wink:
Obrazek

Słońce jeszcze nie w zenicie, więc pierwszym punktem będzie Spanjola. Wdrapujemy się na wzgórze i zdobywamy twierdzę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone