Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.11.2012 15:31

te kiero napisał(a):BIH na deser to super pomysł :D , dobry wybór, ciekawe co będzie po Poćitelj


Na danie główne też się doskonale nadaje 8)

Czekamy na ciąg dalszy


Pozdrawiam
Piotr
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.11.2012 18:24

Fantastyczne zdjęcia. Twój aparat spisywał się nienagannie.
Ostatnio edytowano 06.12.2012 17:35 przez CROnikiCROpka, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.11.2012 21:09

:)
Ostatnio edytowano 06.12.2012 17:35 przez CROnikiCROpka, łącznie edytowano 1 raz
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 19.11.2012 21:29

Witajcie wszyscy goście mojej relacji :wink: Fajnie, że tu zaglądacie, nawet jak nie mam czasu nic skrobnąć... :D
Arlena88 napisał(a):No właśnie. Musisz :)


Wiem, wiem. Jutro :wink:

te kiero napisał(a):BIH na deser to super pomysł :D , dobry wybór, ciekawe co będzie po Poćitelj


piotrf napisał(a):Na danie główne też się doskonale nadaje 8)


Zarówno jako przystawka i jako deser smakowała mi wyśmienicie :D Bośni w roli dania głównego jeszcze nie próbowałam, ale kto wie... może kiedyś :wink:

EithelAmarth napisał(a):Fantastyczne zdjęcia. Twój aparat spisywał się nienagannie.


Dziękuje :D Aparat nie robił problemów, ale był moment, że przez głowę przemknęła mi myśl... w tym roku zdjęć nie będzie... dopływając na Hvar chciałam pstryknąć fotkę Sucuraju... i coś zostało mi w ręce... z obiektywu odkleiła się część (chyba uszczelka pierścienia zoom :roll: ) i zaczęła latać po całym obiektywie :| pomyślałam - tylko nie teraz, tylko nie tu :wink: Na szczęście jakoś ją umieściłam na swoim miejscu :lol:

EithelAmarth napisał(a):Dziękuję bardzo za namiary :)


Bardzo proszę :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.11.2012 21:30

A można wiedzieć czym fotki pstrykasz?
Użytkownik usunięty
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.11.2012 21:34

EithelAmarth napisał(a):A można wiedzieć czym fotki pstrykasz?


Też strasznie jestem ciekawy. Te zdięcia to po prostu MIAZGA nie moge sie napatrzyc :D
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 19.11.2012 23:02

ma77 napisał(a):
EithelAmarth napisał(a):A można wiedzieć czym fotki pstrykasz?


Też strasznie jestem ciekawy. Te zdięcia to po prostu MIAZGA nie moge sie napatrzyc :D


Nikon d90
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.11.2012 23:05

Fajny sprzęt, ale i cena niczego sobie... :roll:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 20.11.2012 19:02

Blagaj

Kolejnym przystankiem na naszej trasie jest Blagaj. Pominięty rok wcześniej, teraz ma szanse odkryć przed nami swe oblicze :wink:

Znaki prowadzą nas na parking obok muzłumańskiego cmentarza, skąd piechotą idziemy w stronę klasztoru.



Najpierw jednak mijamy rewitalizowany historyczny młyn na rzece Buna.
Obrazek

Obrazek

Kawałek dalej naszym oczom ukazują się potężne skały wynurzające się z rzeki, u podnóża jednej z nich Derwisze (muzłumańscy pustelnicy) w XVI w. wybudowali klasztor, łaźnię i budynek gościnny, jedną z najoryginalniejszych budowli o charakterze osmańskim.
Obrazek

Jak podaje lokalny przewodnik turystyczny "Blagaj od zawsze był miejscem licznie odwiedzanym przez turystów ze względu na swe piękno, fascynującą naturę i historię, którą czuje się na każdym kroku. Unikalna atmosfera u źródeł rzeki Buna, spokój Domu Derwiszów i odświeżające wody Buny czynią Blagaj miejscem niesamowitym". Z łatwością wczuwamy się w atmosferę i zachwycamy pięknem natury, osiągnięcie błogiego spokoju jest troszkę trudniejsze... ale i to w końcu osiągamy :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obok klasztoru, ze skalnej pieczary u podnóża 200m klifu wypływa rzeka Buna.
Obrazek

Źródło to należy do największych i najpiękniejszych tego typu krasowych tworów w Europie. Można wpłynąć do środka pontonem, z czego zrezygnowaliśmy ze względu na zbyt dużą liczbę zainteresowanych :wink:

Obrazek

Buna to rzeka Zalomska Reka, któa znika pod ziemią na obszarze Nevesinjsko Polje. Według legendy młody pasterz chcąc zemścić się za krzywdy na tureckim beju, wrzucał owce do znikającej rzeki mówiąc, że zostały pożarte przez wilki, a jego ojciec wyławiał je u źródeł Buny obok swego młyna (patrz zdj. 1 :wink: ). Bej w końcu to odkrył i młynarz zamiast owcy, wyłowił swego syna 8O

Dość już tych przerażających opowieści :oczko_usmiech: Skoro mamy osiągnąć spokój, to najlepiej usiąść w klimatycznej restauracji na brzegu Buny, której specjalnością są pstrągi wyławiane na miejscu :D

Obrazek

My jednak delektujemy się bośniacką baklawą
Obrazek

i widokami oraz szumem rzeki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni rzut oka na krajobraz Blagaja
Obrazek

I jedziemy kawałek dalej :wink:
CDN
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 20.11.2012 19:56

Pięknie, pięknie, PIĘKNIE! :hearts:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 20.11.2012 21:31

też byliśmy w czerwcu,miło powspominać ,może nie mam takich ładnych zdjęć,ale mam film :wink: :D :lol:
Załączniki:
cro11[1].jpg
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.11.2012 22:01

Ostatni rzut oka na krajobraz Blagaja

Fajna fotka.
Blagaj w planach.

Pozdrawiam
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3767
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 20.11.2012 22:28

Świetne zdjęcia, piękne widoczki... :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10861
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.11.2012 19:31

Jacek S napisał(a):Ostatni rzut oka na krajobraz Blagaja

Fajna fotka.
Blagaj w planach.

Pozdrawiam


cudnie 8O , nie mam osobiście takiego ujęcia no i barw, już chce się wrócić
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 26.12.2012 14:37

Witajcie po dłuższej przerwie, jeszcze w starym roku :D Dziś zapraszam do Mostaru :D

Mostar

Po zeszłorocznych wakacjach i wizycie w tym niesamowitym miejscu, ciągnęło nas tu przez cały rok i właśnie Mostar wieńczy nasz tegoroczny wyjazd. Z łatwością odnajdujemy, znajomy już Pansion, w którym kilka dni wcześniej zarezerwowałam pokój. Uśmiechnięta właścicielka wita nas i prowadzi do chłodnego pokoju - chwila odpoczynku i ruszamy na miasto. Z premedytacją zaplanowałam program dzisiejszego dnia tak, aby znów móc poszwędać się po starówce po zachodzie słońca. Wszakże nocą Mostar jest magiczny :D Wielokrotnie pisano już o historii miasta i jego mostu, nie będę się więc powtarzać, jeśli ktoś ma ochotę, polecam kliknąć w ten link - wszystko co ważne, w piękny sposób zostało tu opisane :D My zwiedzaliśmy rok wcześniej, teraz spacerujemy po dobrze znanych zakątkach, odpoczywając po intensywnym dniu :D
(zdjęcia najlepiej oglądać w powiększeniu)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystko jest po staremu... :wink: Stragany, muzyka, turyści... tych ostatnich trochę mniej niż przed rokiem :)
Obrazek

Obrazek

Nie może zabraknąć choć jednego reprezentanta licznej populacji bałkańskich kotów :smo:
Obrazek

Obrazek

Siadamy w jednej z knajpek, które w swej ofercie mają również taki widok
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy ktoś wie, czy można znaleźć gdzieś w internecie taką klimatyczną muzyczkę z akcentami tureckimi, która rozbrzmiewa w knajpkach i sklepach w Mostarze?

cdn...

Pozdrawiam świątecznie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone