Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 30.12.2012 23:48

Witam
poproszę namiar na Wasz:) apartament- dziękuję : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 31.12.2012 13:41

lillylive napisał(a):poproszę namiar na Wasz:) apartament


Wysłane :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 31.12.2012 20:31

Poproszę o namiary,zgubiłam :)
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 02.01.2013 14:30

zasiadam w przeciepłej i cudownej czytelni :) pozdrawiam
qdiukasz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.01.2013
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) qdiukasz » 03.01.2013 22:17

Na Hvar wybieramy się pierwszy raz. Bardzo interesuje nas Vrboska. Szukamy namiaru na sprawdzoną kwaterę. Może KTOŚ uprzejmy coś podpowie? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
p.s.
prośba do TREVIA :wink: bardzo zachęcająca relacja z wyjazdu i niesamowite fotki :)
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 04.01.2013 12:07

AnaSz napisał(a):zasiadam w przeciepłej i cudownej czytelni :) pozdrawiam


Choć to już końcówka - zapraszam :D

qdiukasz napisał(a):Na Hvar wybieramy się pierwszy raz. Bardzo interesuje nas Vrboska. Szukamy namiaru na sprawdzoną kwaterę. Może KTOŚ uprzejmy coś podpowie? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
p.s.
prośba do TREVIA :wink: bardzo zachęcająca relacja z wyjazdu i niesamowite fotki :)


Dzięki :D Mam nadzieję, że Hvar oczaruje Was równie mocno jak nas :D Namiary wysłane na maila :)

Pozdrowienia! :D
Arlena88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 14.01.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arlena88 » 09.01.2013 13:38

Wspaniale wygląda ten nocny Mostar :!:

Jeszcze raz gratuluję zdjęć :)
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 15.01.2013 19:51

Ostatni dzień wakacji

Ranek przywitał nas zapachem dymu i spalenizny - pożary nie ustępowały. Przed śniadaniem udaliśmy się do miasta na targ i ostatnie zakupy. Wcześniej jednak chciałam wrzucić część bagaży do samochodu. Zmienił kolor na szary - bo cały był pokryty popiołem.

Mostar spowity w dymie i pyle
Obrazek

Jeśli ktoś chce pooglądać miasto w lepszym świetle zapraszam do mojej ubiegłorocznej relacji :D

Miasto jest prawie puste - piekarnie zachęcają cudownym zapachem świeżego pieczywa, więc robimy pokaźne zakupy na drogę, w cukierni zaopatrujemy się w baklave i inne pyszne lokalne łakocie ociekające słodkim syropem, a na targu w świeże owoce i zapas fig :D Troszkę więcej czasu zajmuje znalezienie bośniackiej orzechówki :wink: Tak obładowani wracamy do pokoju, zastanawiając się po drodze gdzie to wszystko upchnąć :wink: Śniadanie, podane jak poprzednio w ogrodzie, konsumujemy w towarzystwie jaszczurki i dwóch przechadzających się po trawniku żółwi :D

Pakujemy resztę bagażu, upewniamy się co do przejezdności wybranej przez nas trasy (wieczorem widzieliśmy w tv skutki pożarów na trasie do Sarajewa), pożegnanie i w drogę.

Wybraliśmy najszybszą trasę do domu - z Mostaru do granicy w Imotski i dalej chorwacką autostradą w stronę Polski.

Jeśli ktoś chciałby przejechać się kawałek z nami, wklejam filmik z trasy Mostar-Siroki Brijeg-Imotski.

Jestem pozytywnie zaskoczona tym odcinkiem, pokonujemy go dość szybko, robiąc krótki postój w Szerokim Brzegu, gdzie pozbywamy się pozostałych jeszcze marek ( Karlovac połowę tańszy niż w Cro 8O )

Zależy nam na czasie, gdyż nie wiemy jak będzie wyglądać ruch na autostradzie w okolicach Zagrzebia i dalej... w końcu jest niedziela - ostatni weekend wakacji. Mimo wszystko, będąc już w Imotski, zaglądamy nad Modre Jezioro :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ruszamy w dalszą drogę. Kwadrans po południu wjeżdżamy na autostradę A1, o godz. 18 żegnamy się z Chorwacją na przejściu Letenye-Gorican. Ruch na autostradzie niewielki. Najtrudniejszy do pokonania odcinek to droga od granicy w Zwardoniu do Żywca - mało co nie zabłądziliśmy w gęstej mgle :oczko_usmiech:

Fajnie było wrócić wspomnieniami to tych ciepłych, wakacyjnych chwil :D Dziękuję wszystkim, którzy z nami podróżowali :D Co przyniesie ten rok? nie wiem. Ale do Cro ciągnie jeszcze mocniej :D A tym czasem Chorwacja pochłania mnie trochę w inny sposób, poswięciłam jej swoją pracę magisterską, więc uciekam do pisania, a jeśli ktoś chciałby mnie wesprzeć, a jeszcze nie wypełnił ankiety, może to uczynić tutaj :wink: Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)
Ostatnio edytowano 15.01.2013 21:42 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 15.01.2013 20:10

Ufff ankieta wypełniona :) Powodzenia w pisaniu pracy.
jeremijo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.02.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeremijo » 15.01.2013 21:56

Relacja przeczytana na raz od początku do końca SUPER
ankieta wypełniona i wysłana
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.01.2013 00:29

Szkoda , że już koniec fajnej relacji , ale rozumiem , że teraz praca magisterska pochłania cały Twój czas i uwagę .
Życzę lekkości przy jej tworzeniu i powodzenia podczas obrony .
Dziękuję za możliwość podróżowania z Tobą . Było pięknie :D


Pozdrawiam
Piotr
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 16.01.2013 10:15

Cieplej mi się zrobiło po wojażach z Tobą w Chorwacji, a za oknem sypie i sypie. Ankietę zaraz wypełnię obiecuję :)
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 16.01.2013 16:15

EithelAmarth , jeremijo, piotrf, AnaSz

Dziękuję - za ciepłe słowo i pomoc :D

Niestety czasu teraz mam niewiele, ale obiecuję nie zapomnieć o Cro.pl :D

Pozdrawiam serdecznie!
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 16.01.2013 20:25

Również wypełniona:)
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 21.08.2013 18:53

lillylive - spóźnione z mojej strony o jakieś pół roku - dziękuję ;)

Udało się wszystko napisać i pozaliczać, więc nagroda była ;)
Już za chwilkę, za minutkę kolejna relacja z wakacji na cudownej chorwackiej ziemi :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone