Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 02.03.2018 09:16

A ja dodatkowo polecam maps.me :-) sprawdziła się zarówno online jak i offline w Serbii czy Macedonii :D
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 02.03.2018 14:35

Kilka ujęć z Nafplio


DSC08604.JPG

DSC08606.JPG

DSC08607.JPG

DSC08610.JPG

DSC08626.JPG

DSC08630.JPG
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.03.2018 18:46

pawelh napisał(a):Grecja to nie środkowa Afryka,więc prawie każda nawigacją da radę

:D I może ta informacja przyspieszy podjęcie decyzji. :wink:

viltob08 napisał(a):A ja dodatkowo polecam maps.me :-) sprawdziła się zarówno online jak i offline w Serbii czy Macedonii :D

Dzięki - może kiedyś się przyda. :)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 04.03.2018 19:01

Nafplio na ten rok wpisałem na listę obowiązkową obok Aten :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.03.2018 19:46

pawelh napisał(a):Nafplio na ten rok wpisałem na listę obowiązkową obok Aten :D

Kiedy jedziesz?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 04.03.2018 20:54

Ateny w wakacje ?? Chyba, że nocleg i skoro świt Akropol

Plus wieczorny spacer (przed noclegiem).

Ja znowu Jońskie dosyć stacjonarnie ale będę tydzień najpier w Plataria (okolice Korfu) i jak Neptun będzie łaskawy oraz rodzina rano wstanie to chciałbym opłynąć Paxos/Antypaxos i cała Korfu wokoło.

I tak się zastanwaiam czy znowu potem w jednym miejscu ... czy jednak odwiedzić Porto Heli -> Nafplio -> Plitra -> Pylos ...
Z jednej strony miło jest nie pakować się ciagle ale brakuje mi trochę zwiedzania.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 05.03.2018 22:20

W końcu wypada zaliczyć te Ateny :D
Do Aten dotrzemy raczej zrelaksowani bo ruszamy z Kalambaki,czyli na miejscu wczesnym popołudniem.W planie zakwaterowanie,drzemka ,prysznic i wieczorny spacer.Rano zwiedzanie z przewodnikiem a po obiedzie kierunek Peloponez.

W Atenach jesteśmy 18/19 07 a do Nafplio zrobimy wypad już podczas pobytu na Peloponezie,po kilku dniach plażowania jako przerywnik.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 05.03.2018 22:26

ogorek napisał(a):Ateny w wakacje ?? Chyba, że nocleg i skoro świt Akropol

Plus wieczorny spacer (przed noclegiem).

Ja znowu Jońskie dosyć stacjonarnie ale będę tydzień najpier w Plataria (okolice Korfu) i jak Neptun będzie łaskawy oraz rodzina rano wstanie to chciałbym opłynąć Paxos/Antypaxos i cała Korfu wokoło.

I tak się zastanwaiam czy znowu potem w jednym miejscu ... czy jednak odwiedzić Porto Heli -> Nafplio -> Plitra -> Pylos ...
Z jednej strony miło jest nie pakować się ciagle ale brakuje mi trochę zwiedzania.


Na Paxos i Antypaxos byliśmy na wycieczce i wszystkim się bardzo podobało szczególnie niesamowity błękit i bajeczne plaże dostępne tylko od strony wody.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2018 13:06

pawelh napisał(a):Na Paxos i Antypaxos byliśmy na wycieczce i wszystkim się bardzo podobało szczególnie niesamowity błękit i bajeczne plaże dostępne tylko od strony wody.
Skąd wypływałeś? I jak wyglądała kąpiel (która plaza i czy była możliwość dopłynięcia małą łódką do plaży czy tylko na głębokiej wodzie?)?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 06.03.2018 13:10

piekara114 napisał(a):
pawelh napisał(a):Na Paxos i Antypaxos byliśmy na wycieczce i wszystkim się bardzo podobało szczególnie niesamowity błękit i bajeczne plaże dostępne tylko od strony wody.
Skąd wypływałeś? I jak wyglądała kąpiel (która plaza i czy była możliwość dopłynięcia małą łódką do plaży czy tylko na głębokiej wodzie?)?


My płynęliśmy z Pargi. Trzeba dzień (albo wcześniej ) wcześniej niestety zarezerwować miejsce na stateczku. Obwieźli nas po tych wysepkach z dwugodzinnym czasem wolnym na Paxos.
Pływaliśmy w lazurkach, ale tylko na głębokiej wodzie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 06.03.2018 14:24



to są spore jednostki i na płytką wode nie wpływają.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 06.03.2018 22:51

To była wycieczka statkiem z Korfu z przerwą na zwiedzanie i pływanie.Małą jednostką dotrzesz prawie do każdej plaży.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2018 22:58

Właśnie wiem, że spore statki, ale znalazłam jeden filmik, gdzie podrzucali ludzi na plażę małymi łódkami/motorówkami (nie znam się) i po godz. zbierali.... To by mi pasowało...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 08.03.2018 18:10

Tak strzelam, że na tych statkach to się miesci 200 osób (może mniej może więcej).

Gdyby nawet przewozili czymś mniejszym gdzie max to 8-10 osób musieliby 20 razy obrócić.
Obawiam się, ze to mogła być dodatkowo płatna usługa - bo gdyby wszyscy chcieli to za długo by to trwało

Wydaje mi się, ze na 2018 może być więcej róznych ofert bo chyba z roku na roku turystów tam przybywa

http://www.pargatour.com/tripSearchResultsEn.asp

Na dole jest pozycja VIP tour i jest napisane 700 EUR od osoby. Zakłądam,że to bład i powinno być 700 EUR od rejsu
Max 65 osób - jakby się uzbierało ze 50 to może będzie taniej jak te oficjalne po 25 i może jednostka mnijesza i podchodzi bliżej

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ludzie rekomendują ten stateczek, pisząc, że na wielu innych jestescie jak sardynki ściśnięci
Ale inni piszą, że trzeba być gotowym na UMPA-UMPA

https://www.tripadvisor.com/Attraction_ ... pirus.html

Podobny stateczek pływa z Nidri na Lefkadzie do wysp Kastos/Kalamos i nic nie puszczają.
Przewodnik tylko czasem przez megafon opowiada o okolicy
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 08.03.2018 20:29

Z Korfu wpływały równocześnie dwa statki a pasażerów dzielono według narodowości,ponieważ na każdym z nich było kilku opiekunów,którzy w różnych językach służyli jako przewodnicy.Polski nie pominięto :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 216
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone