Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.04.2017 09:18

piekara114 napisał(a):Wyrzuca mi zdjęcia fajnego miasteczka, chyba nawet w jakiś relacjach je widziałam, a te tarasy to te serpentyny?


Raczej typ zabudowań, chyba...
ale jest klimat, byłem rano i było super
a co jest na wieczór?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.04.2017 10:10

piekara114 napisał(a):Wyrzuca mi zdjęcia fajnego miasteczka, chyba nawet w jakiś relacjach je widziałam, a te tarasy to te serpentyny?


Mam nadzieję, że do wakacji ktoś coś dokładniej nam tu opowie o tych tarasach a jak nie to w sierpniu postaram się to sprawdzić. Pelion mam w planach :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2017 10:12

Beata ja już się pogubiłam w Twoich planach.... to jakie one są?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.04.2017 10:30

piekara114 napisał(a):Beata ja już się pogubiłam w Twoich planach.... to jakie one są?


Generalnie plany są nie zmienne czyli Leptokaria :wink: Jednak do Pelionu z Leptokari mam 150 km a gogle mapy pokazują 2,2h więc myślę, że na całodniową wycieczkę damy radę :wink:

A majówka jednak na Węgrzech :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2017 10:52

Zarezerwowałaś już tą L.? ja z niej w zeszłym roku zrezygnowałam...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.04.2017 11:04

piekara114 napisał(a):Zarezerwowałaś już tą L.? ja z niej w zeszłym roku zrezygnowałam...


No wiem właśnie. Zarezerwowaną mam już od października przez Booking (z opcją bezpłatnego odwołania do lipca). Teraz jak patrzyłam jeszcze inne opcje to wszystko albo zarezerwowane albo ceny wysokie. Pisałam też do hotelu, który mi podałaś w Sithoni ale nie odpisali w ogóle na maila.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 18.04.2017 11:07

Torac napisał(a):
kulka53 napisał(a):
Przypuszczam że subiektywna lista drugiej Kulki mogłaby być nieco inna :)



To zaproś "drugą" Kulkę do zabawy :D

Pozwolisz, że chcąc nie chcąc, będzie to dla mnie pewien kierunkowskaz ...


Moja lista nie może bardzo różnić się od pierwszej kulkowej, choćby z racji wspólnego zwiedzania i bliskości upodobań.

Meteory
Monemvasia
Kanał Koryncki
Jaskinia Dirou
Mykeny
Delfy
Amfiteatr w Epidauros
Monastyr Agios Ioannis Prodromos
Masyw Olimpu
Widok na Ateny np. z Lykavitos
Egremni
Platia Ammos (Kefalonia)
Kolejność jest nieważna, ot miejsca które mocno wbiły mi się w pamięć.

i wyspowe atrakcje
Delos
Sarakiniko i Klima na Milos
Monastyr Chozoviotissa na Amorgos
Sikinos
Widok z najwyższego szczytu Naxos (Zas)
Thira+Thirassia
Plaże i klify Koufonissi, plaże na Limnos, Ios
Chora na Mykonos
Dolina motyli na Paros
Chora Serifos
Chora Folegandros
Wodospady na Kithirze
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.04.2017 11:28

Lidia K napisał(a):i wyspowe atrakcje
Delos
Sarakiniko i Klima na Milos
Monastyr Chozoviotissa na Amorgos
Sikinos
Widok z najwyższego szczytu Naxos (Zas)
Thira+Thirassia
Plaże i klify Koufonissi, plaże na Limnos, Ios
Chora na Mykonos
Dolina motyli na Paros
Chora Serifos
Chora Folegandros
Wodospady na Kithirze


Terra incognita :!: :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2017 12:36

Beata W. napisał(a):Pisałam też do hotelu, który mi podałaś w Sithoni ale nie odpisali w ogóle na maila.

Dziwne, że Ci nie odpisali, spróbuj jeszcze raz, bo inny forumowicz tam na II poł. lipca zarezerwował pobyt...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.04.2017 12:39

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Pisałam też do hotelu, który mi podałaś w Sithoni ale nie odpisali w ogóle na maila.

Dziwne, że Ci nie odpisali, spróbuj jeszcze raz, bo inny forumowicz tam na II poł. lipca zarezerwował pobyt...


To jeszcze do nich napiszę, ale chyba powoli przekonuję się do Leptokarii. Jakiś plan pobytu też mam w głowie więc zobaczymy jak będzie:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2017 12:43

Beata W. napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Pisałam też do hotelu, który mi podałaś w Sithoni ale nie odpisali w ogóle na maila.

Dziwne, że Ci nie odpisali, spróbuj jeszcze raz, bo inny forumowicz tam na II poł. lipca zarezerwował pobyt...
To jeszcze do nich napiszę, ale chyba powoli przekonuję się do Leptokarii. Jakiś plan pobytu też mam w głowie więc zobaczymy jak będzie:)

Ja też miałam już plan zwiedzania, a potem na nowo planowanie było :D
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 18.04.2017 12:54

Namieszaliście Cię mi tak w głowie, że skróciłem swój pobyt na Lefkadzie do 5 nocy :D
Nie chcę tych 5 spędzić tylko na plażowaniu więc szukam miejsc, które warto zobaczyć w okolicach Lefkady. Podrzucicie coś?
Jakiś sensowny dojazd maks 150 w jedną stronę.

Z Lefkady jazda na Peloponez i tu już się rozglądam po miejscowościach które podawaliście.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 18.04.2017 13:05

Janusz212 napisał(a): szukam miejsc, które warto zobaczyć w okolicach Lefkady. Podrzucicie coś?
Jakiś sensowny dojazd maks 150 w jedną stronę.


Na północ Parga i okolice :)
Prom na Kefalonię? ;)
:)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.04.2017 13:09

Janusz212 napisał(a):Nie chcę tych 5 spędzić tylko na plażowaniu więc szukam miejsc, które warto zobaczyć w okolicach Lefkady. Podrzucicie coś?
Jakiś sensowny dojazd maks 150 w jedną stronę.


105km jest do miejscowości Glyki, a tam jest genialna rzeka z paroma atrakcjami:
- we własnym zakresie jest spacer krystalicznie czystą wodą do źródeł rzeki - "Acheron Spring"
- krótki, niedrogi, łatwy rafting
- jazda konna na rzece o nie tylko
- krótka kolejka tyrolska nad rzeką.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.04.2017 13:37

My z Agios Nikitas daliśmy się namówić na turystyczny rejs po okolicznych plażach, na Kefalonię (Fiskardo), Itaka, opłynięcie wyspy Skorpions, do tego takie atrakcje jak wpłynięcie do jaskini no i oczywiście skoki do wody z pokładu. Taka sympatyczna całodniowa wycieczka. Nie pamiętam ceny niestety ale we wrześniu jakaś całkiem przystępna była. W sumie trochę zwiedzania trochę plażowania i trochę pływania w jednym.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 194
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone