Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 08.03.2017 11:23

lkemot napisał(a):
robitak napisał(a):granicę z Węgrami przekraczaliśmy w Tompa.
Robert


Jest teraz otworzone nowe przejście graniczne Ásotthalom-Királyhalom Határátkelőhely (Backi Vinogradi) i nie wiem czy tędy nie będzie lepiej niż przez Tompe - pod koniec lipca spróbuję tędy wracać


Należy tylko pamiętać, że Baćki czynne od 7.00 do 19.00 :mrgreen:
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 08.03.2017 12:35

No proszę , tu się całe doborowe towarzystwo przeniosło :D,
na greckim cisza,tylko co chwila jakiś spamerski partyzant wyskoczy za krzaka
i zamiast być usunięty siedzi na cokole.

Paniom z okazji Święta samych słonecznych dni i spełnienia wszystkich marzeń :roll:

Jak tak dalej pójdzie to kolejki na wszystkich przejściach do Gr będą ogromniaste :D
A lato nie wiadomo jakie będzie , ze względów pogodowych i kryzysowych.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 08.03.2017 12:43

mysza73 napisał(a):
Torac napisał(a):
mysza73 napisał(a):
U mnie będzie tydzień w Ermioni i tydzień w Xifias :oczko_usmiech:
Dzięki za rady 8)


Czyżby w Lakis apart.?

W Ermioni Zoe Pension, a w Xifias Zachos Rooms :D

A które lokum w Zachos.
My mieliśmy ten ostatni budynek w ogrodzie , na parterze ,studio na cztery osoby
https://www.google.pl/maps/place/Monemvasia,+Grecja/@36.6405857,23.0287846,163m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x149e41d1e40eaa5f:0xdb7d0a06b9f3bb31!8m2!3d36.6876016!4d23.056032?hl=pl
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.03.2017 12:53

Bodek1 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Torac napisał(a):
mysza73 napisał(a):
U mnie będzie tydzień w Ermioni i tydzień w Xifias :oczko_usmiech:
Dzięki za rady 8)


Czyżby w Lakis apart.?

W Ermioni Zoe Pension, a w Xifias Zachos Rooms :D

A które lokum w Zachos.
My mieliśmy ten ostatni budynek w ogrodzie , na parterze ,studio na cztery osoby
https://www.google.pl/maps/place/Monemvasia,+Grecja/@36.6405857,23.0287846,163m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x149e41d1e40eaa5f:0xdb7d0a06b9f3bb31!8m2!3d36.6876016!4d23.056032?hl=pl

Ooooo jak fajnie, że mam kogoś, kogo mogę teraz przepytać :smo:
Jak oceniasz miejscówkę?
Popełniłeś może jakąś relację? :mrgreen:
To Twoje studio mają moi znajomi, a my mamy apartman 3-osobowy na górze :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.03.2017 15:50

Rolnik a podatki, wszędzie tak samo...
http://www.farmer.pl/fakty/unia-europej ... 70171.html
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 20.03.2017 21:26

Cześć
Poszukuję 3 pokoi (3, 3, 2 os) w miejscowości Olympiada.

https://www.google.pl/maps/place/Olimpi ... 4374?hl=pl

Pomoże ktoś? Niby na mapie sporo domków a żeby coś znaleźć to robi się problem bo jakoś się w necie mało osób ogłasza w tej miejscowości.
Dzięki z góry
Bulbazaur
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 21.03.2017 14:50

Witam,
co polecacie na pierwsze wakacje w Grecji?
Myślałem nad:
1. Chalkidiki (Sithonia) - bo najbliżej (Sarti?, Neos Marmaras?) czy
2. Lefkada (Agios Nikitas?) lub
3 coś innego? (ale dalekie rejony typu Peloponez odpadają)
Odpadają wyspy z promami.

Szukamy nie koniecznie małej i cichej miejscowości, ale takiej w której można wieczorem wyjść, codziennie do innej knajpki. Żeby w okolicy były sklepy (najlepiej sieciówki), co by można było zrobić zakupy raz na kilka dni. Dyskotek nie musi być, ale jeśli będą to przeżyjemy. I najważniejsze: żeby było w miarę płasko.
Dojazd samochodem.

Podkreślam, że jest to mój pierwszy wyjazd do Gr, w dodatku w sierpniu.
I jakoś tak mamy, że na pierwszy raz to zawsze głównie plażing, takie zapoznanie z krajem, a zwiedzanie zostawiamy na kolejne wyjazdy.
(Wszyscy piszą ładne plaże, ale co to tak na prawdę znaczy? Dla mnie ważne jest, żeby woda była ciepła i przejrzysta, na plażę dało się wejść bez chodzenia ludziom po głowach a czy wielka, mniejsza żwirkowa, piaszczysta czy kamienista to ma małe znaczenie).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.03.2017 14:58

Bulbazaur napisał(a):Witam,
co polecacie na pierwsze wakacje w Grecji?
Myślałem nad:..........
Szukamy nie koniecznie małej i cichej miejscowości, ale takiej w której można wieczorem wyjść,.........


Byłam pierwszy raz w 2016 w GR i wybraliśmy Sarti na Sithoni. Super było. Miejscówka ma wszystko to co potrzebujesz, zwiedzania tu za dużo nie ma (lub odległość robi swoje), a można samochodem podjechać na puste plaże (10 min i już mieliśmy swoją zatoczkę, żwirkową, którą na długości ok 40 m dzieliśmy czasami z inną parą - każdy na swoim końcu)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 21.03.2017 16:54

Bulbazaur napisał(a):Witam,
co polecacie na pierwsze wakacje w Grecji?
....


A w ile osób ?
Bo jak dwie lub 2+1 to może Ryaner na Kretę do Chanii (200-300 PLN od osoby w jedną stronę, czasem są promo za 300 w dwie strony)

I taka spokona wioska ale ma 2 markety (nie żadne Lidle tylko lokalne) Paleochora.

http://www.paleochora-finikas.com/en/prices.html

30-40 EUR za dobę. Gospodarz załatwi wynajem auta abyscie dojechali z lotniska.
Na miejscu auto zbedne, wszedzie kilka kroków (piekarnia, tawerna, plaza)

Wszędzie staeczkami:

- stateczkiem na Elafonisos 40 min, autem 3 godziny po górach
- stateczkiem do Agia Roumieli przejsć się słynnym wąwozem Samaria http://www.explorecrete.com/hiking/samaria.html
- wycieczka statkiem na Gavdos

W Paleochorze na przeciw apartamentów plaża piaszczysta a krótki spacerek na zachód i zatoczki kamieniste.
Jak się uda tanio kupić Ryanera do Chanii to będzie to taniej jak Grecja kontynentalna autem
lubadom
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubadom » 21.03.2017 17:07

Bulbazaur napisał(a):Witam,
co polecacie na pierwsze wakacje w Grecji?
Myślałem nad:........... [/size]


Taki sam problem przerabiałem ;-)
Pierwsze wakacje w Grecji startują 22 lipca - wyjazd.
Obraliśmy małą objazdówkę: przez Meteory (zwiedzanie) na wypoczynek: kilka dni Lefkada, kilka dni Kefalonia, kilka dni Zakintos i powrót.
Sam jestem ciekawy, tam nas jeszcze nie było, zobaczymy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.03.2017 19:16

ogorek napisał(a):A w ile osób ?
Bo jak dwie lub 2+1 to może Ryaner na Kretę do Chanii (200-300 PLN od osoby w jedną stronę, czasem są promo za 300 w dwie strony)
Jak się uda tanio kupić Ryanera do Chanii to będzie to taniej jak Grecja kontynentalna autem


Koleżanka obserwuje loty na Kretę (od lutego) na 22 lipca i niestety ceny są min. 600 zł za osobą, taniej nie trafiła, a teraz to po 800/900 zł (lot z Krk, RT)
Nas jazda z południa PL do Sarti z noclegiem +200 km na miejscu wyszła w zeszłym roku 1340 zł.
Musiałabym mega tanio trafić lot, aby mi się opłaciło lecieć samolotem (do lotniska też mam trochę + parking przy lotnisku), a samochód na kilka dni też bym na miejscu potrzebowała, aby móc coś poza plażą zobaczyć....
Bulbazaur
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 21.03.2017 19:25

Dzięki za podpowiedzi.
Póki co Sarti jest no 1. A w Neos Marmaras ktoś był i może coś powiedzieć?
ogorek napisał(a):A w ile osób ?
Bo jak dwie lub 2+1 to może Ryaner na Kretę do Chanii (200-300 PLN od osoby w jedną stronę, czasem są promo za 300 w dwie strony)

W 4 + pies

Ryan jest OK, ale po sezonie, niestety w wakacje ceny w górę.
Szukałem, zresztą przerabiam to od lat. obojętnie gdzie chcesz lecieć w wakacje tanio nie polecisz.
No chyba, że do Reykjaviku.
Tak więc ciepłe kraje w wakacje tylko autem.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.03.2017 17:48

piekara114 napisał(a):a samochód na kilka dni też bym na miejscu potrzebowała, aby móc coś poza plażą zobaczyć....


Ciągle podkreślam, że w Paleochorze auta nie trzeba. Zwiedzisz stateczkami (wąwóz Samaria, Elafonisi, Gavdos, ...)

Co do obiazdówki kolegi to bym sobie darował Zante (mocno skomercjalizowane i zatłoczone) a wydłużył pobyt Lefkada/Kefalonia.

>>>>>>>>>>>>>>>

4 i pies to już spora brygada. Jak auto oszczędne to może jednak Peloponez ?
Bungalow dla 5-ciu osób czy nawet domek to może być 50 EUR a najwięcej zabytków jest jednak na Peloponezie i taki fajny klimat dawnej GR (częstowanie turystów pomarańczami czy innymi wyrobami).

Moim ulubionym miejscem jest Nafplio gdzie kawiarni, ryneczków, tawern, zabytków jest dużo. Tylko tam cienko z plażą.
To chyba jedno z nielicznych miasteczek, które może powalczyc z miasteczkami/miastami CRO.

Uporządkowane, ze wieloma zabytkami, skwerami, twierdzą nad i innymi atrakcjami.
Trochę żałuję, że wakacji w 2017 nie podzieliłem właśnie na 2 etapy (czyli Jońskie i Nafplio)

Jakoś rodzina przegłosowała mnie bo nie chciało im się jechać 5-6 gdzin między tymi dwoma punktami.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 22.03.2017 17:56

Bulbazaur napisał(a):Dzięki za podpowiedzi.
Póki co Sarti jest no 1. A w Neos Marmaras ktoś był i może coś powiedzieć?
ogorek napisał(a):A w ile osób ?
Bo jak dwie lub 2+1 to może Ryaner na Kretę do Chanii (200-300 PLN od osoby w jedną stronę, czasem są promo za 300 w dwie strony)

W 4 + pies

Ryan jest OK, ale po sezonie, niestety w wakacje ceny w górę.
Szukałem, zresztą przerabiam to od lat. obojętnie gdzie chcesz lecieć w wakacje tanio nie polecisz.
No chyba, że do Reykjaviku.
Tak więc ciepłe kraje w wakacje tylko autem.



My w tym roku ruszamy ekipą z psem ;-) o drodze tradycyjnie zwiedzamy Macedonię a metę mam y w Rizie w Epirze, ale to zadooopie straszne ;-) Tam wypoczywamy i ładujemy bateryjki :-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2017 18:16

ogorek napisał(a):
piekara114 napisał(a):a samochód na kilka dni też bym na miejscu potrzebowała, aby móc coś poza plażą zobaczyć....
Ciągle podkreślam, że w Paleochorze auta nie trzeba. Zwiedzisz stateczkami (wąwóz Samaria, Elafonisi, Gavdos, ...)

Ale zwiedzanie to nie tylko plaża czy wąwóz. Na Krecie jest jeszcze kilka "nie przyrodniczych" miejsc wartych odwiedzenia.... No i nie każdy dobrze znosi pobyt na statku, nawet ten krótki.....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 185
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone