Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COSTA BLANCA 2019

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.01.2019 22:30

E P I Z O D 6 - " N E R J A "

Nerja - Balcón de Europa

Wstęp: W tym miejscu kończymy nasz szósty zimowy dzień w Andaluzji ... :hut: ...

P1020099 (Copy).JPG

P1020103 (Copy).JPG

P1020106 (Copy).JPG

P1020115 (Copy).JPG

P1020138 (Copy).JPG

P1020157 (Copy).JPG

P1020158 (Copy).JPG

P1020159 (Copy).JPG

P1020161 (Copy).JPG


CDN... ( ... nastąpi za jakiś czas ... :wink: ... przed nami jeszcze 3 dni - Afryka, Kadyks i Malaga ... :papa: ... )
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.01.2019 13:51

Maroko? Really?
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 10.01.2019 14:58

tony montana napisał(a):Maroko? Really?


... tak jakoś wyszło i naszło nas na wycieczkę przez cieśninę ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.01.2019 12:35

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Maroko? Really?


... tak jakoś wyszło i naszło nas na wycieczkę przez cieśninę ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Nie baliście się trochę?

Z Algeciras rozumiem czy z Tarify? Jaki koszt i warto?

8)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.01.2019 13:17

tony montana napisał(a):Nie baliście się trochę?


... baliśmy się 15 lat wcześniej, ale wtedy potrzebne były jeszcze wizy itd., dlatego wtedy zrezygnowaliśmy i popłynęliśmy do Ceuty ... :wink: ... a teraz byliśmy większą grupą, a do tego wykupiliśmy wycieczkę z miejscowego biura podróży ... :oczko_usmiech: ...

tony montana napisał(a):Z Algeciras rozumiem czy z Tarify?


... tym razem z Tarify do Tangeru ... :hut: ...

tony montana napisał(a):Jaki koszt i warto?


... koszt spory, dla całej rodziny chyba dokładnie 200 euro wyszło ( najmłodszy gratis ) ... 8O ... ale jak sprawdzaliśmy to koszt samego promu był praktycznie ten sam ... :wink: ... w tej cenie był transport busem w obie strony do Tarify, opiekun w trasie oraz miejscowy przewodnik ... 8) ... ale to co najważniejsze to wliczono również obiad w miejscowej "restauracyjce", który okazał się wielodaniową, obfitą ucztą ... :D ... czy się opłacało; hmmm ... ciężko powiedzieć - to jest jednak sporo kasy jak na jeden dzień ... :roll: ... można się pocieszyć, że w sezonie koszt takiej wycieczki jest jakieś 30-40% wyższy ... :wink: ... głównie chciałem poczuć tamtejszy klimat i wybadać teren pod kątem ewentualnych wakacji w Maroku ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.01.2019 13:42

kmichal napisał(a):... koszt spory, dla całej rodziny chyba dokładnie 200 euro wyszło ( najmłodszy gratis ) ... 8O ... ale jak sprawdzaliśmy to koszt samego promu był praktycznie ten sam ... :wink: ... w tej cenie był transport busem w obie strony do Tarify, opiekun w trasie oraz miejscowy przewodnik ... 8) ... ale to co najważniejsze to wliczono również obiad w miejscowej "restauracyjce", który okazał się wielodaniową, obfitą ucztą ... :D ... czy się opłacało; hmmm ... ciężko powiedzieć - to jest jednak sporo kasy jak na jeden dzień ... :roll: ... można się pocieszyć, że w sezonie koszt takiej wycieczki jest jakieś 30-40% wyższy ... :wink: ... głównie chciałem poczuć tamtejszy klimat i wybadać teren pod kątem ewentualnych wakacji w Maroku ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Ale to biuro Z Gibu czy skąd? Daj pls namiar

Po mieście chodziliście sami czy z obstawą przewodnika cały czas?

:boss:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.01.2019 14:04

tony montana napisał(a):Ale to biuro Z Gibu czy skąd? Daj pls namiar


... wycieczkę wykupiliśmy w miejscowym biurze ( Torremolinos ), ale to był tylko pośrednik - nie wiem czy znajdę gdzieś namiary na faktycznego organizatora wycieczki ... :roll: ...

tony montana napisał(a):Po mieście chodziliście sami czy z obstawą przewodnika cały czas?


... najpierw był objazd miejscowym busem z miejscowym przewodnikiem po mieście, a następnie spacerowaliśmy z nim po medinie ... :wink: ... na każdym rondzie, a sporo ich tam mają stoi mundurowy, ale na starym mieście ich nie ma ... 8O ... jak dostaliśmy wolny czas to głównie robiliśmy zakupy, ale jak sam z synem przespacerowałem się w wąskie uliczki to po chwili już wróciliśmy ... :roll: ... trafiliśmy na bójkę tych bardzo ciemnych afrykańczyków ... :oczko_usmiech: ... szczerze to nie czułem się zbyt komfortowo bez przewodnika, ale podobno im dalej w głąb Maroka tym lepiej ... :hut: ...
Pozdrawiam.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.01.2019 08:39

Michał liczyłam na trochę więcej fotek z Nerii :cry:
Miałam tam kiedyś nocleg na wakacje, który niestety nie doszedł do skutku, ale namiar zachowany i mam nadzieję, że się kiedyś przyda :lol:
Mam nadzieję więc, że po powrocie z Rzymu coś jeszcze wrzucisz :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 14.01.2019 10:50

Beata W. napisał(a):Mam nadzieję więc, że po powrocie z Rzymu coś jeszcze wrzucisz


... niestety nic więcej nie mam ... :roll: ... do samego miasta wjechaliśmy na koniec dnia i to tylko na spacer ... :wink: ... sympatycznie tam było, ale pogoda nie dopisała w ten dzień ... :evil: ...
Pozdrawiam.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.01.2019 14:20

kmichal napisał(a):
Beata W. napisał(a):Mam nadzieję więc, że po powrocie z Rzymu coś jeszcze wrzucisz


... niestety nic więcej nie mam ... :roll: ... do samego miasta wjechaliśmy na koniec dnia i to tylko na spacer ... :wink: ... sympatycznie tam było, ale pogoda nie dopisała w ten dzień ... :evil: ...
Pozdrawiam.


No trudno, będę musiała kiedyś osobiście to sprawdzić :lol:
A Wy już teraz w Rzymie czy w tą sobotę lecicie :?:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 14.01.2019 14:53

Beata W. napisał(a):No trudno, będę musiała kiedyś osobiście to sprawdzić


... ze zdjęć netowych wygląda to całkiem, całkiem ... :wink: ...

Beata W. napisał(a):A Wy już teraz w Rzymie czy w tą sobotę lecicie


... wylot w piątek z Berlina oczywiście ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.01.2019 15:08

kmichal napisał(a):
Beata W. napisał(a):No trudno, będę musiała kiedyś osobiście to sprawdzić


... ze zdjęć netowych wygląda to całkiem, całkiem ... :wink: ...

Beata W. napisał(a):A Wy już teraz w Rzymie czy w tą sobotę lecicie


... wylot w piątek z Berlina oczywiście ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Na Twoich też, no pomijając pogodę :wink: tylko mało trochę :lol:
No dla mnie ten Berlin za daleko i za drogo licząc dojazd + parking+ czas :cry: A szkoda bo dużo ciekawych lotów :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 14.01.2019 15:21

Beata W. napisał(a):Na Twoich też, no pomijając pogodę tylko mało trochę


... 15 lat wcześniej również byliśmy w tym miejscu, ale wtedy noclegi mieliśmy w Esteponie, trochę bardziej na południe niż teraz ... :) ...

Beata W. napisał(a):No dla mnie ten Berlin za daleko i za drogo licząc dojazd + parking+ czas A szkoda bo dużo ciekawych lotów


... dla Was daleko, ale za to Modlin macie blisko, a i do Krakowa czy Katowic dobry dojazd ... :wink: ... za parking w Berlinie płacimy 40 euro za tydzień, czyli rozsądnie ... 8) ... latem lecimy z Poznania, czyli parking za free, a jeszcze ciekawą opcją dla nas jest Wrocław ... :hut: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.01.2019 17:13

Beata W. napisał(a):No dla mnie ten Berlin za daleko i za drogo licząc dojazd + parking+ czas :cry: A szkoda bo dużo ciekawych lotów :wink:
Tak samo jak dla mnie...i jak zliczę te dodatki + tanie bilety to tanio przestaje być...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Andaluzyjska kraina słońca zimową porą 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 14.01.2019 21:36

piekara114 napisał(a):Tak samo jak dla mnie...i jak zliczę te dodatki + tanie bilety to tanio przestaje być...


... trzy osoby, trzy różne miejsca zamieszkania, trzy różne optymalne scenariusze dojazdu na wakacje ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
COSTA BLANCA 2019 - strona 198
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone