Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COSTA BLANCA 2019

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 11:30

Beata W. napisał(a):Bardzo lubię spacery nad Mołtawą


... ja mam do Gdańska i okolic bardzo sentymentalny stosunek, ale o tym później ... :wink: ...

Beata W. napisał(a):Pogoda wiedzę mocno wakacyjna My byliśmy podczas Jarmarku w Gdańsku bodajże 3 lata temu i wiesz co lało więc Wy i tak mieliście więcej szczęścia


... zeszłoroczne lato pogodowo było bardzo niesprzyjające, dlatego każde pojawiające się promienie słoneczka będę podkreślał ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.01.2018 12:37

kmichal napisał(a):
Nefer napisał(a):Pierwsze zdjęcia z Gdańska bardzo zachęcające :) .


... mam nadzieję, że następne również będą zachęcające ... :wink: ...
Pozdrawiam.

Oczywiście są. :)
Zawsze miło do Gdańska zajrzeć. A tym bardziej, że trochę słońca też Wam się trafiło.

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 12:44

Nefer napisał(a):Oczywiście są.
Zawsze miło do Gdańska zajrzeć. A tym bardziej, że trochę słońca też Wam się trafiło.


... dzięki ... :) ... na szczęście wyjazd do Gdańska był nieco łaskawszy pod względem nasłonecznienia niż ten lipcowy ... :wink: ... ale rewelacji nie było - szczególnie jeśli chodzi o temperatury ... :roll: ...
Pozdrawiam.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.01.2018 13:00

My też w sierpniu zawitaliśmy do Gdańska, ale tylko na trzy dni. Pogoda nam dopisała, choć pierwszy dzień był wyjątkowo chłodny. Ale te tłumy Włochów i Hiszpanów na ulicach sprawiały, że i tak można było poczuć się tak jakoś wyjątkowo :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 13:12

maxredaktor napisał(a):My też w sierpniu zawitaliśmy do Gdańska, ale tylko na trzy dni. Pogoda nam dopisała, choć pierwszy dzień był wyjątkowo chłodny. Ale te tłumy Włochów i Hiszpanów na ulicach sprawiały, że i tak można było poczuć się tak jakoś wyjątkowo :)


... pierwszy wyjazd mieliśmy 4-dniowy, a drugi był 3-dniowy i ten krótszy wyjazd był pogodowo gorszy ... :roll: ... z tymi obcokrajowcami to masz rację - byłem zdziwiony, że aż tak dużo ich po Gdańsku chodzi, bardziej spodziewałbym się Niemców ... 8O ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 13:53

CD...

Gdańsk w naszych wakacyjnych planach przewijał się od dawna. Jednak udało nam się do niego wrócić dopiero po wielu latach ... 8O ... Ja osobiście podchodzę do tego miasta z wielkim sentymentem, który swoje podłoże ma w moim dzieciństwie; co związane jest z częstymi wakacjami spędzanymi tutaj ( a dokładnie w Świbnie ) ... :wink: ... Skoro w tym roku taka okazja w końcu się nadarzyła to musiałem obowiązkowo z niej skorzystać ... :lol: ...

Obrazek

... dlatego też pierwszą wycieczkę zaplanowałem właśnie w miejsca dobrze mi znane z dzieciństwa ... 8) ... żeby doznania były większe korzystamy z komunikacji miejskiej, a dokładnie z linii "112" - wsiadamy do autobusu na przystanku "Dworzec Główny" i jedziemy do Świbna ... :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... z wałów przeciwpowodziowych schodzimy nad Wisłę ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... a stamtąd przepływamy promem na drugą stronę Wisły ... :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 14:50

CD...

Na prawym brzegu Wisły idziemy na przystanek kolejki wąskotorowej ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... chwilę czekamy na jej przyjazd, ale w końcu się pojawia ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

... niestety wraz z nią pojawiły się nieco ciemniejsze chmury, z których w czasie jazdy popaduje niewielki deszczyk ... :roll: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... wysiadamy w Stegnie, trochę spacerujemy, idziemy na gofry i lody, a po około godzinie wracamy ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... z Mikoszewa wracamy promem przez Wisłę ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... w oczekiwaniu na transport, czas na chwile historii i geografii ... :roll: ...

Obrazek

Obrazek

... a następnie wracamy do Świbna ... 8) ...

Obrazek

CDN...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.01.2018 15:39

Autobus, prom, kolej wąskotorowa - taka wycieczka na pewno mojej rodzince też by odpowiadała :) .
A do tego jeszcze trochę historii - to jest właśnie to :D .

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.01.2018 16:06

Jeśli dobrze pamiętam, to byłem w tych okolicach 44 lata temu. Wracają wspomnienia...

Pozdrawiam,
Wojtek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.01.2018 17:25

kmichal napisał(a):Obrazek
Nasze wnuki to będą świętować 100 lecie przekopu mierzei :? :?


Co do Gdańska - strasznie mnie znowu tam ciągnie....mam dalej sporo zaległości w tym mieście...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 17:59

Nefer napisał(a):Autobus, prom, kolej wąskotorowa - taka wycieczka na pewno mojej rodzince też by odpowiadała .


... a przed nami jeszcze długi spacer przez las, a następnie kolejny spacer po pięknej plaży ... :wink: ...

Nefer napisał(a):A do tego jeszcze trochę historii - to jest właśnie to


... do obozu w Sztutowie nie pojechaliśmy ze względu na najmłodszego ... :roll: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 18:02

Franz napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam, to byłem w tych okolicach 44 lata temu. Wracają wspomnienia...


... 8O ... a ja sądziłem, że już dawno tam nie byłem - są lepsi ode mnie ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 18:05

piekara114 napisał(a):Co do Gdańska - strasznie mnie znowu tam ciągnie....mam dalej sporo zaległości w tym mieście...


... nam pomimo dwóch zeszłorocznych wizyt w Gdańsku też nie wszystko udało się zobaczyć ... :roll: ... będzie pretekst żeby wrócić ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.01.2018 20:15

kmichal napisał(a):... do obozu w Sztutowie nie pojechaliśmy ze względu na najmłodszego ... :roll: ...

Jasna sprawa, absolutnie nie to miałem na myśli, żeby z taką małą pociechą zwiedzać KL. Przynajmniej sobie tablicę informacyjną przeczytaliście.
My byliśmy z żoną (która jeszcze wtedy żoną nie była :wink: ) właśnie w Sztutowie i wtedy żona/nieżona mi zapowiedziała, że nigdy więcej takich miejsc, co absolutnie mnie nie dziwi.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 20:20

Nefer napisał(a):Jasna sprawa, absolutnie nie to miałem na myśli, żeby z taką małą pociechą zwiedzać KL. Przynajmniej sobie tablicę informacyjną przeczytaliście.
My byliśmy z żoną (która jeszcze wtedy żoną nie była ) właśnie w Sztutowie i wtedy żona/nieżona mi zapowiedziała, że nigdy więcej takich miejsc, co absolutnie mnie nie dziwi.


... w Sztutowie byłem już kilka razy ... :roll: ... jeszcze chciałbym zobaczyć Oświęcim, ale czekamy aż dwójka najstarszych podrośnie ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
COSTA BLANCA 2019 - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone