Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 28.03.2024 14:48

kozlos napisał(a):Hej,

Szukam inspiracji / ciekawego pomysłu na wakacje w CRO w 2024 (wrzesień).
Byłem kilka razy w Rogoznicy oraz dwa lata temu byłem na PAG (Novalja).

Klimatem urzekł mnie chyba bardziej PAG, zwłaszcza szlaki (zdecydowanie Life on Mars Trial), ogród oliwny itp. Lubię spacerować ale i trudniejsze szlaki piesze, gdzie można się trochę zmęczyć czy delikatnie nawet "powspinać".

Szukam miejsca względnie spokojnego, ale z odpowiednią ilością restauracji i knajp ponieważ zazwyczaj wszystkie posiłki jemy na zewnątrz. Spokojnego mam na myśli bez większych imprez i tłumu ludzi (chociaż wyjazdy we wrześniu mają własnie to do siebie, ze jest w miare luzno ;)) Przykład - bardzo bałem się Novalji, a okazała się świetny miejscem na ostatnich wakacjach - oczywiście we wrzesniu :D

Myślałem może o wyspie KRK, ale nie zamykam się na jedno miejsce. Możecie polecić coś od siebie? :)
Dziękuję!


Jedź do Promajny :)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 28.03.2024 14:59

Nie wiem ile kolega robi kilometrow na pieszo ale bym zaproponowal wyspe Hvar i np Sveta Nedilja.
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 28.03.2024 15:56

Dziękuję. Za chwilkę obczaję sobie zarówno Promajna jak i Hvar.
Generalnie Hvar jest na mojej liscie do zwiedzenia i myslalem o miejscowosci Vrboska, ale chetnie zerkne rowniez na Sveta Nedilja.

Zalezy mi aby bylo wzglednie sporo knajp, bo tak jak wspomnalem, zazwyczaj stolujemy się na zewnatrz i fajnie nie byc skazanym na dwie restauracje przez caly wyjazd.

Co do kilometrow pieszo to tutaj jest spory zapas - natomiast moze byc to zarowno 3, 5 czy 15 km - oby krajobrazy były nie do zapomnienia ;) Ale oczywiscie nie jest to glowny cel podrozy do Chorwacji, wiec te spacery nie musza wypelniac mi kazdego dnia od switu do zmierzchu ;)
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 28.03.2024 17:57

Primosten wymiata : ) genialna baza wypadowa, super plaże dookoła cypla i nie tylko tam, super baza wypadowa a widoki ze wzgórza widokowego nad miastem - zapierają dech w piersiach. Także Primosten wymiata : )
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 28.03.2024 18:02

Kolega kozlos ma wymagania chyba nie przczytaes uwaznie jego tych wymagan :tak:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.03.2024 21:51

kozlos napisał(a):Generalnie Hvar jest na mojej liscie do zwiedzenia i myslalem o miejscowosci Vrboska, ale chetnie zerkne rowniez na Sveta Nedilja.

Zalezy mi aby bylo wzglednie sporo knajp, bo tak jak wspomnalem, zazwyczaj stolujemy się na zewnatrz i fajnie nie byc skazanym na dwie restauracje przez caly wyjazd.

No to lepiej Stari Grad na Hvarze. Ładniejsze miasto (imho najładniejsze na wyspie) i więcej knajp (choć są droższe).
Pawel41Rz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.03.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel41Rz » 04.04.2024 11:03

Dzień dobry,

wybieram sie w sierpniu do miejscowości Povlja app Villa Gracin. Czy ktoś opowiem mi coś więcej o tym apartamencie?
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 17.04.2024 22:57

Witajcie,

Pierwszy raz od kilkunastu lat jestem w czarnej, no wiece... Problem z wyborem miejsca na tegoroczne wakacje, a czasu coraz mniej, tak sam jak wolnych kwater. Pytanie to skierowane jest do wyspiarzy, czy warto? Jeśli warto to na którą? Czy faktycznie któraś z wysp może nas zaskoczyć, zaskoczyć czymś nowym, ciekawym, innym niż na lądzie? Z jednej strony to coś nowego oraz pewnego rodzaju atrakcja, z drugiej atrakcja ta dodatkowo wydłuża czas podróży i w pewnym stopniu ogranicza - spędzamy te 2 tyg. wyłącznie na wyspie a na stały ląd wracamy w drodze powrotnej do PL.
Stąd moje pytanie, czy warto? Jeśli tak to jaką wyspę wziąć po uwagę, chętnie coś bliżej jak dalej, miasteczko nie miasto, bez dzikich tłumów ale z odpowiednim zapleczem gastro itp.
Wyczerpały mi się pomysły na lądowe wakacje, a jeśli przy nim zostanę to pewnie skończy się na Peljescu plus kilka dni na Pag.

Z góry dzięki za opinie i sugestie.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 579
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 18.04.2024 08:20

A po co jechać na 2 tygodnie w jedno miejsce i w dodatku na wyspie? Można umrzeć z nudów.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.04.2024 08:33

lukasz22i napisał(a):Witajcie,

Wyczerpały mi się pomysły na lądowe wakacje, a jeśli przy nim zostanę to pewnie skończy się na Peljescu plus kilka dni na Pag

Po prostu "dorosłeś" do wysp :)
Bliski Pag lub Krk są super na pierwsze "wyspowanie".
Jak się wyspy spodobają (a musiałbyś być wyjątkiem aby się nie spodobało) to zaczniesz eksplorować odleglejsze, dostępne promem.
marecky81 napisał(a):A po co jechać na 2 tygodnie w jedno miejsce i w dodatku na wyspie? Można umrzeć z nudów.

W internecie musisz stawiać emotikony jak sobie robisz jajca bo jeszcze ktoś zrozumie, że masz nie równo pod sufitem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2024 08:45

marecky81 napisał(a):A po co jechać na 2 tygodnie w jedno miejsce i w dodatku na wyspie? Można umrzeć z nudów.
:lol: :lol: :lol: Po co płynąć w rejs łódką/jachtem - można umrzeć z nudów...

lukasz22i napisał(a): Czy faktycznie któraś z wysp może nas zaskoczyć, zaskoczyć czymś nowym, ciekawym, innym niż na lądzie?
Tak, Pag. Całkiem inny. Byłam 10 dni i się nie nudziłam...
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 579
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 18.04.2024 08:55

Rejs jak sama nazwa mówi, oznacza podróż. 2 tygodnie w jednym miejscu oznacza nudę.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2024 08:59

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kto napisał, że będąc na wyspie siedzi się przez 2 tygodnie w jednym miejscu?

Idąc Twoim dziwnym i śmiesznym tokiem myślenia, rejs oznacza siedzenie na małej przestrzeni, uzależnienie od innych członków załogi, uzależnienie w jakimś stopniu od wiatru, ograniczenie zwiedzania, bo wpadnięcie do portu to nie zwiedzanie i odkrywanie...
Ostatnio edytowano 18.04.2024 09:23 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.04.2024 09:03

marecky81 napisał(a):Rejs jak sama nazwa mówi, oznacza podróż. 2 tygodnie w jednym miejscu oznacza nudę.

OMG, to Ty jednak poważnie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 117
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone