Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.04.2024 12:27

maslinka napisał(a):Jest duży wybór plaż dostępnych z lądu i na początku lipca nie ma tłoku, co się zmienia z każdym dniem ;) Jednak bez kajaka perełki są niedostępne. Vis to wyspa dla backpackersów, par, imprezowych ekip (zwłaszcza miasto Vis), samotników. Rodzinom z małymi dziećmi nieszczególnie polecam, bo nie wycisną wyspy jak cytryny ;)

Nie wszystko musi być dla wszystkich ;) Dobrze, że w Cro jest trochę różnorodności, a Vis jest wyjątkowy, ale zgadza się - nie dla wszystkich :idea:


O matko jakie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że Zadar pół nocy jest jedną wielką imprezą :glupek:
2 tygodnie temu mieliśmy nocleg w centrum starego miasta, ogólnie cudo, ale totalnie nie wygłuszony, ja byłam po 2 nie przespanych nocach, a tu grubo do ponad 1 w nocy jedna wielka impreza, z jednej strony dyskotekowa sieczka, z drugiej chyba był jakiś koncert :cfaniak: o 3 schodzili się chyba Ci imprezowicze do app w naszym budynku, o 4 to samo, o 5 ktoś wychodził, a o 6 musieliśmy wstać, żeby szybko uciec do Szybenika, co było najlepszym pomysłem jaki mogłam mieć :zeby:

O ile Zadar w pierwszym zetknięciu był całkiem całkiem, tak nie ma nawet podjazdu do Szybenika, który jak zwykle był wspaniały, i PUSTY , bo to ile ludzi, zresztą 1/3 to rodacy, było 2 tygodnie temu w Zadarze, to praktycznie jak w lecie w Dubrowniku 8O
W poniedziałkowe przedpołudnie tłuuuuumy...tanie linie lotnicze zrobiły robotę, i pół pl postanowiło pewnie spędzić week w cro, na szczęście nikt oprócz nas nie pokusił się wsiąść w flixbusa i półtorej godziny póżniej być w raju :hearts:

maslinka należą się Tobie podziękowania, jak kiedyś pytałam o plan na week, i napisałaś o Prvić, w niedziele było utrudnione zaplanowanie wyspy, ale udało się, i to też był super pomysł, przynajmniej zobaczyłam ładne morze i plażę, po straszydłach, które są między Vodicami i Tribunj 8)


Trajgul napisał(a):BTW. Niezmiennie lekkie zdziwko mam jak ludzie chcą mieć np. plażę tylko dla siebie. Oczywiście szanuję to. Ja bym chyba depresji dostał jakbym ludzi nie widział czy to na plaży czy na ulicy ;)


Really 8O
Na co dzień mam kontakt z duuuużą ilością ludzi, jestem tym totalnie przebodźcowana, na wakacjach oczekuję plaży tylko dla siebie :zeby:
Polecam w takim razie Tucepi, wspaniałe plaże ( dla mnie zimą ) depresja by Ci nie groziła, tylko nie wiem czy rozróżniłbyś, które dziecko Twoje :oczko:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.04.2024 12:34

wiolek_lp napisał(a):maslinka należą się Tobie podziękowania, jak kiedyś pytałam o plan na week, i napisałaś o Prvić, w niedziele było utrudnione zaplanowanie wyspy, ale udało się, i to też był super pomysł, przynajmniej zobaczyłam ładne morze i plażę, po straszydłach, które są między Vodicami i Tribunj 8)

Cieszę się, że wycieczka się udała :D Wydawało mi się to ciekawym pomysłem. Mam nadzieję, że kiedyś też tam dotrę 8)

Co do Szybenika, pełna zgoda. Wspaniałe miasto! Zaraz siadam do relacji, którą ostatnio trochę zaniedbałam :oops: Jeszcze kilka odcinków ;) (może trzy ;)) i pospacerujemy po tym pięknym mieście :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.04.2024 13:06

maslinka napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):maslinka należą się Tobie podziękowania, jak kiedyś pytałam o plan na week, i napisałaś o Prvić, w niedziele było utrudnione zaplanowanie wyspy, ale udało się, i to też był super pomysł, przynajmniej zobaczyłam ładne morze i plażę, po straszydłach, które są między Vodicami i Tribunj 8)

Cieszę się, że wycieczka się udała :D Wydawało mi się to ciekawym pomysłem. Mam nadzieję, że kiedyś też tam dotrę 8)

Co do Szybenika, pełna zgoda. Wspaniałe miasto! Zaraz siadam do relacji, którą ostatnio trochę zaniedbałam :oops: Jeszcze kilka odcinków ;) (może trzy ;)) i pospacerujemy po tym pięknym mieście :D


Bardzo polecam, przyjemna wysepka, i urocze, klimatyczne Sepurine :hearts: Ogólnie taki szybki wypad to super sprawa, przy niskich cenach biletów samolotowych, z RZ ostatnio było pn-pt po 69 zł 8O , szkoda, że weekendowe droższe, ale mam nadzieję kiedyś powtórzyć z najstarszym synem.
Nie mówiąc o cenach noclegów, za naprawdę świetne studio w Szybeniku zapłaciliśmy 100 e za 2 doby, gdzie w sezonie kosztuje 250e za dobę :bojesie: My ze średnim byliśmy w Cro od piątku 18 do poniedziałku 13, a wrażeń tyle, jakbyśmy byli tydzień, no i natrzaskaliśmy 41 km na nogach :lol: z czego z trzykrotnie po wszystkich schodach w Szybeniku :hearts:

Ja własnie od ponad tygodnia zabieram się za wstawienie u siebie Szybenika, tylko u mnie obraz ruchomy ;) ale coś nie mogę się ogarnąć, i pewnie zejdzie mi miesiąc :rotfl:
Więc czekam na Twój odcinek, mam wolniejszy dzień, to akurat będzie na przyjemne popołudnie :hearts:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 20.04.2024 23:35

Dziękuję wszystkim za aktywność w temacie wysp :papa: a Szybenik również uwielbiam :serduszka:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.04.2024 20:20

maslinka napisał(a):imprezowych ekip (zwłaszcza miasto Vis)

8O
Nie odniosłem takiego wrażenia. Może mieliśmy szczęście z terminem albo mijaliśmy się z imprezami.
Dla mnie urlop na Visie to był najspokojniejszy urlop w życiu.
Jedynie w relacjach Katetiny czytałem o wrześniowym gulaszowym festiwalu.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.04.2024 20:25

empire13 napisał(a):
maslinka napisał(a):imprezowych ekip (zwłaszcza miasto Vis)

8O
Nie odniosłem takiego wrażenia. Może mieliśmy szczęście z terminem albo mijaliśmy się z imprezami.
Dla mnie urlop na Visie to był najspokojniejszy urlop w życiu.
Jedynie w relacjach Katetiny czytałem o wrześniowym gulaszowym festiwalu.

Z tego, co pamiętam, Wy byliście dosyć wcześnie (?) Koniec czerwca?

Po dwóch pobytach na Visie mogę stwierdzić, że wysoki sezon zaczyna się tam dopiero w drugiej połowie lipca. Oczywiście stopniowo, codziennie, obserwowaliśmy, jak ludzi przybywało.

Jasne, że miasto Vis to nie stolica Hvaru, ale jest to też modne i lubiane przez ekipy z Wielkiej Brytanii miejsce. Lądują w Splicie, gdzie wsiadają na prom, a potem albo m. Hvar, albo m. Vis ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.04.2024 20:25

Trajgul napisał(a):Ja bym chyba depresji dostał jakbym ludzi nie widział czy to na plaży czy na ulicy ;)

Co kto lubi. Ja tam wolę plażę i miasto tylko dla siebie.
W sezonie wolę taki Trogir czy Split zwiedzić wcześnie rano (przed 6:00) niż przeciskać się między ludźmi.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.04.2024 20:27

Z tego, co pamiętam, Wy byliście dosyć wcześnie (?) Koniec czerwca?

A to rok temu na Hvarze.
Na Visie byliśmy w drugiej połowie sierpnia 2 lata temu.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.04.2024 20:28

empire13 napisał(a):Na Visie byliśmy w drugiej połowie sierpnia 2 lata temu.

To tym bardziej :) Po 15 sierpnia w Chorwacji bardzo się wyludnia :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.04.2024 20:29

Chyba że tak ;)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 21.04.2024 20:56

maslinka napisał(a):
empire13 napisał(a):Na Visie byliśmy w drugiej połowie sierpnia 2 lata temu.

To tym bardziej :) Po 15 sierpnia w Chorwacji bardzo się wyludnia :)


:mg: Rok temu w Novalji po 20 sierpnia, w centrum nie było szansy zaparkować, a zjazd z obwodnicy do nabrzeża zajmował pół godziny slalomu w tłumie ludzi.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.04.2024 21:47

Co mnie wcale nie zaskakuje. Miasteczko młodzieży, studentów, zabawy i imprez do rana. Lipiec, sierpień zarobią i jadą się zabawić.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.04.2024 08:41

wiolek_lp napisał(a):Polecam w takim razie Tucepi, wspaniałe plaże ( dla mnie zimą ) depresja by Ci nie groziła, tylko nie wiem czy rozróżniłbyś, które dziecko Twoje :oczko:

To nie dla mnie, nie lubię tłumów na plażach ;).
Moje dziewczynki są wyjątkowe, więc bym odróżnił ;)
empire13 napisał(a):
W sezonie wolę taki Trogir czy Split zwiedzić wcześnie rano (przed 6:00) niż przeciskać się między ludźmi.

To nie dla mnie, nie lubię przeciskać się między ludźmi ;)
3 tygodnie temu uskuteczniłem poranny spacer po jednej z sycylijckich miejscowości, może nie o 6 ale o 7.30, bardzo miło to wspominam.
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 26.04.2024 15:01

Witam serdecznie,
W tym roku totalnie nietypowe pytanie. Byliśmy już 2x w Tucepi, 2x w Promajnie, ostatniego roku w Klek.
Wszytko super, ale sytuacja zmieniła się diametralnie. Dzieciaki podrosły, złapaliśmy mocno zajawkę na rowery.
Makarska i okolice + rowery raczej słabo wypada :)

Czy jestem w stanie znaleźć rejon gdzie spokojnie poplażujemy i jednocześnie będzie w miarę płasko, aby poruszać się bezproblemowo na rowerach?
Klingos
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.04.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klingos » 28.04.2024 13:56

Cześć,

Do tej pory byłem w Chorwacji 2 razy, za każdym razem padało na Rogoźnicę. Teraz chciałbym pojechać gdzieś dalej na południe, jednakże mam w planach zabrać też rodziców (+65), dlatego fajnie jakby zejścia do plaż nie były jakieś strome.
Myślałem też nad wyspami, zastanawiałem się nad Vis, tylko nie wiem, czy to dobra opcja na 1 wyspę w karierze, dodatkowo z wiekowymi ludźmi - ktoś coś podpowie? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 120
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone