Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.04.2024 09:38

marecky81 napisał(a):A po co jechać na 2 tygodnie w jedno miejsce i w dodatku na wyspie? Można umrzeć z nudów.

Każda popularna chorwacka wyspa ma wiele miejsc. Chyba że masz na myśli takie do 5m2 :lool:
Byłeś w ogóle na jakiejś?
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.04.2024 11:12




Janusz, miałem "naiwną" nadzieję trafić na kogoś kto był na każdej z nich i napisze - najlepsza jest ta.... :lool: :coool: :glupek:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.04.2024 11:14

lukasz22i napisał(a):Witajcie,

Pierwszy raz od kilkunastu lat jestem w czarnej, no wiece...

Jeśli chcesz spędzić wczasy w Chorwacji i nigdy nie byłeś na wyspach to na pewno nie jesteś w czarnej ;)
Masz w czym wybierać i możesz planować wczasy na kilka lat do przodu.


Pytanie to skierowane jest do wyspiarzy, czy warto?

Warto


Jeśli warto to na którą?

Urlop spędziłem tylko na czterech wyspach i każdą z nich polecam (Vis, Pag, Hvar, Korcula).


Czy faktycznie któraś z wysp może nas zaskoczyć, zaskoczyć czymś nowym, ciekawym, innym niż na lądzie?

Może. Przede wszystkim lepszymi plażami, mniejszymi tłumami. Trochę gorzej z klimatycznymi miasteczkami, ale i takie się znajdą.


Z jednej strony to coś nowego oraz pewnego rodzaju atrakcja, z drugiej atrakcja ta dodatkowo wydłuża czas podróży

To tylko 2-3h (zależy gdzie płyniesz). A i są wyspy połączone mostem ze stałym lądem. Poza tym rejs promem to czas na odpoczynek (a czasem drzemkę) i podziwianie widoków.


i w pewnym stopniu ogranicza - spędzamy te 2 tyg. wyłącznie na wyspie

Wszystko zależy co chcesz robić i co już w Cro widziałeś.
Na wyspach też jest co zwiedzać. Na Hvarze znajdzie się kilka ciekawych miejsc do zwiedzenia. Na innych wyspach również.
Poza tym z wyspy Pag spokojnie można jeździć i zwiedzać atrakcje na lądzie (Szybenik, Zadar, Nin, wodospady Krka itp.).
Z Korculi na Peljesac prom płynie 15 minut. A na półwyspie i w jego okolicy też jest sporo do zobaczenia.


Jeśli tak to jaką wyspę wziąć po uwagę

Najlepiej poczytać relacje, pooglądać zdjęcia.
Sam mam w tym roku dylemat: jechać na nową wyspę (Brac, Krk czy coś innego), wracać na Pag, korcule, Vis czy Hvar (tam byłem 2x) a może jednak coś na lądzie, bo we wrześniu (pierwszy raz) powinno być luźniej ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.04.2024 11:16

lukasz22i napisał(a):



Janusz, miałem "naiwną" nadzieję trafić na kogoś kto był na każdej z nich i napisze - najlepsza jest ta.... :lool: :coool: :glupek:

Byłem na każdej z nich (na Brać przez kilka godzin) ;)
Dla mnie na ten moment numer jeden to Vis.
Ostatnio edytowano 18.04.2024 11:18 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.04.2024 11:17

piekara114 napisał(a):
marecky81 napisał(a):A po co jechać na 2 tygodnie w jedno miejsce i w dodatku na wyspie? Można umrzeć z nudów.
:lol: :lol: :lol: Po co płynąć w rejs łódką/jachtem - można umrzeć z nudów...

lukasz22i napisał(a): Czy faktycznie któraś z wysp może nas zaskoczyć, zaskoczyć czymś nowym, ciekawym, innym niż na lądzie?
Tak, Pag. Całkiem inny. Byłam 10 dni i się nie nudziłam...


Nie podchodźmy do wyspy jak do małego kawałka lądu z jedną palmą i krabem :lool:
Na Pag byliśmy w zeszłym roku, tydzień na południu Cro a drugi na Pag - pierwszy raz, więc podeszliśmy do tematu asekuracyjnie, nie potrzebnie, Pag jest świetny 8), tyle tylko że bez przepraw, a mostem, więc jakby po lądzie.
Dzieci chcą powtórki, ja celuję w Peljesac pierwszy tydzień, drugi Pag, ciągnie jednak w nieznane, stąd decyzja jeszcze nie zapadła.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.04.2024 11:21

empire13 napisał(a):
lukasz22i napisał(a):



Janusz, miałem "naiwną" nadzieję trafić na kogoś kto był na każdej z nich i napisze - najlepsza jest ta.... :lool: :coool: :glupek:

Byłem na każdej z nich (na Brać przez kilka godzin) ;)
Dla mnie na ten moment numer jeden to Vis.


Vis to takie małe marzenie z przed lat, hm... :hut: Muszę doczytać ile trwa rejs i przeanalizować za i przeciw.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.04.2024 11:29

lukasz22i napisał(a):Muszę doczytać ile trwa rejs

2:20 :)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 18.04.2024 12:01

kaeres napisał(a):
marecky81 napisał(a):Rejs jak sama nazwa mówi, oznacza podróż. 2 tygodnie w jednym miejscu oznacza nudę.

OMG, to Ty jednak poważnie :D
.

Jest jeden wyjątek, wpiszę się w konwencję forum. Musi być PROMENADA, wtedy nudy nie ma i mogę siedzieć i miesiąc. Chorwacja bez PROMENADY, to porażka :mg:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.04.2024 12:28

marecky81 napisał(a):
kaeres napisał(a):
marecky81 napisał(a):Rejs jak sama nazwa mówi, oznacza podróż. 2 tygodnie w jednym miejscu oznacza nudę.

OMG, to Ty jednak poważnie :D
.

Jest jeden wyjątek, wpiszę się w konwencję forum. Musi być PROMENADA, wtedy nudy nie ma i mogę siedzieć i miesiąc. Chorwacja bez PROMENADY, to porażka :mg:


:zeby: trochę się płynie, dzięki :lool:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.04.2024 12:40

marecky81 napisał(a):
kaeres napisał(a):
marecky81 napisał(a):Rejs jak sama nazwa mówi, oznacza podróż. 2 tygodnie w jednym miejscu oznacza nudę.

OMG, to Ty jednak poważnie :D
.

Jest jeden wyjątek, wpiszę się w konwencję forum. Musi być PROMENADA, wtedy nudy nie ma i mogę siedzieć i miesiąc. Chorwacja bez PROMENADY, to porażka :mg:

To tak jak parawany.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 18.04.2024 13:50

Przez miesiąc pobytu można zrobić na PROMENADZIE kilka giga zdjęć, które można potem zamieścić w epickiej forumowej relacji, w której ludzie będą się bić o miejsce w pierwszym rzędzie :mg:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.04.2024 09:29

lukasz22i napisał(a):



Janusz, miałem "naiwną" nadzieję trafić na kogoś kto był na każdej z nich i napisze - najlepsza jest ta.... :lool: :coool: :glupek:


Nie byłam tylko na Visie, ( i nie prędko będę, cena promu, cena noclegów dla 5 osobowej rodziny, długość płynięcia - nie znosimy promów ) z reszty 6 razy Hvar, 2 razy Korcula, 2 razy Brac, raz Pag i Krk. Hvar dla mnie nr 1, aczkolwiek tego roku wracamy 3 raz na Brac.
Nudy na wyspie ? Nie wydaje mi się...
Ale dla mnie ląd sprawdza się tylko poza sezonem, w życiu nie zdecydowałabym się na urlop letni na riwierze :cfaniak:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10894
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.04.2024 10:01

lukasz22i napisał(a):Z jednej strony to coś nowego oraz pewnego rodzaju atrakcja, z drugiej atrakcja ta dodatkowo wydłuża czas podróży i w pewnym stopniu ogranicza - spędzamy te 2 tyg. wyłącznie na wyspie a na stały ląd wracamy w drodze powrotnej do PL.
(...)
Z góry dzięki za opinie i sugestie.

marecky81 napisał(a):Rejs jak sama nazwa mówi, oznacza podróż. 2 tygodnie w jednym miejscu oznacza nudę.


Proponuję, by kolega Łukasz22i (jeśli mogę tak się odnieść) posłuchał eksperta z Rejsu; on wie co mówi, ba nawet wie za innych, co dla nich dobre. A kolega Łukasz do tej pory jeśli bywał 2tyg na lądzie to przynudzał fest, jak tak można w ogóle.


Ode mnie dalej w temacie: bylim na Hvarze, praktycznie codziennie inna Uvala, musiałbym jeszcze ze 2x pojechać by zaliczyć to co chciałbym na tej wyspie.
A może Krk? Wyspa ale z mostem, jest dość zróżnicowany krajobraz i wyspa sporych rozmiarów.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 19.04.2024 10:08

Nie wiem co to jest uwala. Ja się uwala w apartamencie przy plaży, gdzie mam wszystko co miłe i potrzebne, zamiast jeździć tam gdzie woda ta sama, kamienie takie same, a s...ć trzeba za krzakiem
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.04.2024 10:14

Tylko zaludnienie na Krk, a na Hvarze to totalnie dwie różne bajki :faja: Ale jeśli komuś nie przeszkadzają wielkie tłumy to czemu nie :oczko:

Chociaż dla mnie brakło totalnie brakło tam " klimatu wyspiarskiego" no nie czułam tego, spędziliśmy tam kilka cudownych dni w październiku, ale w lecie nie pojechałabym... Ale to tylko moje odczucia :usmiechkrzywy:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone