Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.02.2020 10:05

Dzień dobry. W tym roku mamy plan spędzić jeden dzień na Hvarze podczas pobytu w Igrane. Notabene będą to urodziny mojej żony, więc liczę, że polecisz jakąś dobrą konobę na obiad.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.02.2020 10:33

Super, że piszesz relację.
Dołączam z przyjemnością :P
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 18.02.2020 13:05

Ja też chętnie poobserwuję. Jeśli mowa o chorwackich wyspach, to Hvar jak dotąd jest moim numerem 1. :D
St.Witch
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 18.02.2020 15:44

Z przyjemnoscia odwiedze z Wami zarowno te znajome zakatki (przed nami osme wakacje na Hvarze) jak i te, ktore dopiero przed nami. No i z ciekawoscia poczytam o Waszych przygodach. :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2020 19:26

pavlo, greenrs, Roxi, kaeres, Habanero, Epepa, St.Witch
Witam Was serdecznie. :)

kadetdudi napisał(a):W tym roku mamy plan spędzić jeden dzień na Hvarze podczas pobytu w Igrane. Notabene będą to urodziny mojej żony, więc liczę, że polecisz jakąś dobrą konobę na obiad.

Tu muszę od razu rozwiać nadzieje. Nie jestem dobrym informatorem jeśli chodzi o konoby. :oops: Nie przywiązuję do tego tematu szczególnej uwagi i w ogóle nie używam w aparacie programu "żywność". :oczko_usmiech:

Obiady i kolacje jedliśmy głównie w obiekcie, w którym mieszkaliśmy, czyli w Restoran Slavinka. Raz obiad zjedliśmy w Starim Gradzie przy Rivie. Poza tym, kawa, lody, piwo i drobne przekąski w lokalach, które akurat się nawinęły podczas zwiedzania.

Chyba najlepsze čevapi zjedliśmy już poza wyspą, podczas drugiej przygody na lądzie. I to też był przypadek, bo to był jedyny lokal w promieniu dobrych paru kilometrów. :D

Myślę, że późnym wieczorem ruszymy w trasę. :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2020 21:52

Dzień 1 (05.09) Droga i nocleg tranzytowy

Odlazimo na Jadran... :)

Wyruszyliśmy w czwartek rano, 5 września, sprawdzoną w ubiegłym roku trasą przez Słowację i Węgry, ale z pewną modyfikacją.
W Polsce, aby uniknąć korków w okolicy Częstochowy, zjechaliśmy z „jedynki” na Radomsko, Zawiercie, żeby w okolicy Dąbrowy Górniczej wjechać na S1.
Droga przebiegała spokojnie, bez żadnych utrudnień. Jedynie na „jedynce” w Czechowicach-Dziedzicach trochę się korkowało.

Na obiad zatrzymaliśmy się w Węgierskiej Górce, w karczmie „Pod Niedźwiedziem”.
IMG_3428.JPG

Po godzinie ruszyliśmy w dalszą drogę. Na Węgrzech też była mała zmiana trasy, ponieważ ze względu na to, że nocleg tranzytowy
mieliśmy w Magyarszerdahely, po zjechaniu z M86, zamiast 86-stką pojechaliśmy drogą nr 84, a potem nr 74, czyli tak
mapka_PL.jpg

Na miejsce dojechaliśmy wieczorem. Zadzwoniłem do pani Eriki. Powiedziała, że możemy wjechać na teren posesji, klucze są w drzwiach,
a ona przyjedzie za parę minut, załatwić formalności. Do dyspozycji mieliśmy piękny, niewielki domek.
Miejsce noclegowe polecam. Domek dla czterech osób za 160 PLN (oferta posezonowa). Link do obiektu -> Márfi vendégház
IMG_3439.JPG

IMG_3440.JPG

IMG_3442.JPG

1024 km za nami. Szybka kolacja, prysznic i do łóżek. Jo ejszakat, znaczy dobranoc. :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2020 22:00

No to czekamy na jó reggelt :oczko_usmiech:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.02.2020 22:02

Domek świetny, cena przyjazna, a ten piec w kuchni to chyba sprawny, sądząc po osmoleniu ..
Tylko dlaczego TV przykryty koronkową serwetką? :wink: Babcia moja mi się przypomniała... :roll: :lol:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 18.02.2020 22:03

Jak wrzesień to i ja jestem bo w tym roku i wrzesień i....Hvar :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2020 22:11

Janusz Bajcer napisał(a):No to czekamy na jó reggelt :oczko_usmiech:

Janusz, tylko mnie nie poganiaj, bo tracę oddech. :oczko_usmiech:
Katerina napisał(a):Domek świetny, cena przyjazna, a ten piec w kuchni to chyba sprawny, sądząc po osmoleniu ..

Z pewnością był sprawny. Na zdjęciach tego nie widać, ale był tak umiejscowiony, że ogrzewał i kuchnię, i sypialnię.
Katerina napisał(a):Tylko dlaczego TV przykryty koronkową serwetką? :wink: Babcia moja mi się przypomniała... :roll: :lol:

Tak chroniłem kiedyś swoją pierwszą wieżę stereo. :oczko_usmiech:
karin74 napisał(a):Jak wrzesień to i ja jestem bo w tym roku i wrzesień i....Hvar :D

Świetne miejsce i dobry czas. :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.02.2020 22:12

Katerina napisał(a):Tylko dlaczego TV przykryty koronkową serwetką? :wink: Babcia moja mi się przypomniała... :roll: :lol:

Jest przesąd, który mówi, że łóżko nie powinno się odbijać w lustrze ani w niczym innym, np. w telewizorze. Jeśli TV stoi naprzeciwko, należy zasłaniać ekran :lol: Wiem to od mamy; jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat przesądów, co nie znaczy, że wierzy we wszystkie. Tylko w niektóre :oczko_usmiech:

Bardzo fajna kwaterka :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2020 22:14

No w końcu ruszyłeś z relacją :oczko_usmiech: :mrgreen:
Już nie mogę się doczekać kiedy też we wrześniu będę mógł do Cro jeździć :papa:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 18.02.2020 22:14

W zeszłym roku, odwiedziłam Hvar, tak więc jestem i czekam na wspominki :D :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.02.2020 22:16

maslinka napisał(a):
Katerina napisał(a):Tylko dlaczego TV przykryty koronkową serwetką? :wink: Babcia moja mi się przypomniała... :roll: :lol:

Jest przesąd, który mówi, że łóżko nie powinno się odbijać w lustrze ani w niczym innym, np. w telewizorze. Jeśli TV stoi naprzeciwko, należy zasłaniać ekran :lol: Wiem to od mamy; jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat przesądów, co nie znaczy, że wierzy we wszystkie. Tylko w niektóre :oczko_usmiech:

Bardzo fajna kwaterka :)

Wiedziałam tylko, że trzeba zasłaniać lustra bezpośrednio po czyimś odejściu do wieczności, ciekawe :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2020 22:18

walp napisał(a):1024 km za nami. Szybka kolacja, prysznic i do łóżek. Jo ejszakat, znaczy dobranoc. :papa:

To ja byłbym już w Splicie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone