Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w sandałach na OBCASIE ;-)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.08.2016 16:20

"WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE"

No to ruszajmy do tej Apulii :oczko_usmiech:

Niektóre bystrzaki :smo: już rozszyfrowały mój obcas ... chodziło ofkors o obcas włoskiego buta ... :oczko_usmiech:

Obrazek

Pierwszy tydzień spędziliśmy w Torre Suda koło Gallipoli, a drugi w samym sercu pięknego Monopoli, koło Bari 8)


Oczywiście odpowiednio się przygotowałam ... :smo:

Obrazek



Z Radomia wyjeżdżamy w środę, 20 lipca około godziny 15.30.
Około 18 zostawiamy naszego Jeepa, jak zwykle, na parkingu Alcatraz w Modlinie.
Za dwa tygodnie płacimy 85 pln.
Samolot do Rzymu mamy o 20.25.
Za bilety w obie strony + jedna walizeczka 15 kg zapłaciłam 1300 pln (jakoś w lutym chyba kupowałam).
Na lotnisku masakryczna liczba ludzi 8O 8O 8O , no ale są wakacje ... :oczko_usmiech:
Zdjęć z lotu nie posiadam, bo Zuzia zajmnęła mi miejsce przy oknie, więc ja wielkodusznie pozwoliłam mężowi usiąść w środku ... :roll: :wink:

Na lotnisku Ciampino na walizeczkę czeka się w miłych okolicznościach ... :oczko_usmiech:

Obrazek


Odbieramy walizeczkę i busikiem jedziemy odebrać auto z wypożyczalni.
Skorzystaliśmy z Autoeurope.pl, a auto dostarczył nam Hertz.
Rezerwację robiliśmy kilka dni przed wyjazdem. Zdecydowaliśmy się na najtańsze, a więc i najmniejsze :roll: autko typu Fiat Panda lub podobne :wink:
Za dwa tygodnie zapłaciliśmy 388 euro, z pełnym ubezpieczeniem.
Na miejscu pani poinformowała nas, że najmniejsze autka się skończyły i dostaniemy auto o klasę wyższą ...
Za zmianę oczywiście przeprosiła ... :lool:
W efekcie przypadł nam do dyspozycji Ford Focus kombi ... :oczko_usmiech:
A ja tak się martwiłam, jak w Pandzie zmieszczą się wszystkie nasze walizeczki ... :roll:

Obrazek


Obrazek


Obejrzeliśmy Fordziaka dokładnie ze wszystkich stron, o ile w środku nocy można obejrzeć dokładnie ... :roll:
Znaleźliśmy dwa dodatkowe uszkodzenia :roll: i pani zaznaczyła je w papierach ...
Auto okazało się bardzo wygodne, miało automatyczną, dwustrefową klimę :oczko_usmiech: , a mąż bardzo chwalił pracę silnika - dla mnie pierdział jak wszystkie inne :? :wink: . No i jeszcze Fordzik był dieselkiem, a diesel jest w Italii trochę tańszy niż benzynka (diesel=1,26 euro, benzyna 1,49 euro), więc to jeszcze jeden plus :oczko_usmiech: . No i komputer pokazywał nam przez cały czas, a przejechaliśmy 2500 km 8O 8O 8O , spalanie 4,6l/100km, więc chyba spoko :mrgreen:

Bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy ruszyliśmy jak zwykle ... do Koloseum :oczko_usmiech:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


A następnie jedziemy zapewnić sobie powrót do Rzymu ... :smo:

Obrazek


Obrazek


Jest około pierwszej w nocy, a ulice Rzymu tętnią życiem ... :D
My mamy jednak kawałek drogi do przejechania, więc się zmywamy ... ale wrócę tu ofkors, bo pieniążek wrzuciłam :oczko_usmiech:


Początkowo miałam w planach, po drodze do Torre Suda, Vesuvio ... ale rodzinka mnie przegłosowała i odmówiła wejścia na wulkan :roll: :cry: .

Obrazek


Trzeba będzie kiedyś wrócić (Potter zapisz :smo: )


No nic to, nie ma co rodzinki już na samym wstępie wkurzać :wink: , zamiast Vesuvia proponuję Craco (to FUX mi to miejsce podesłał - dzięki :smo: ).
Tym razem sprzeciwu nie słyszę :mrgreen: . Podaję więc mężowi odpowiednie dane do nawi i jedziemy :oczko_usmiech:.
Po minięciu Salerno autostrada (darmowa :!: ) robi się prawie pusta 8O .
Myślę sobie, spoko, może w tej Apulii nie będzie dzikich tłumów ... :roll: :wink:
Jechało się bardzo fajnie, krajobrazy piękne, mafii nie widać ... :lool:


O Craco można poczytać tu 8)

A oto i Craco moimi oczami ... :oczko_usmiech:

Obrazek


Obrazek


Krajobraz wokół też jest ciekawy ...

Obrazek


Obrazek


Do samego miasteczka niestety nie można wejść samemu ... :( , podobno jest to niebezpieczne ...
Można zwiedzać w kaskach budowlanych z przewodnikiem ...
My jednak nie mamy czasu czekać, aż zbierze się odpowiednia grupka chętnych, więc patrzymy tylko z bezpiecznej odległości ...

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W kolejnym odcinku (nie wiem kiedy :wink: ), będzie już Apulia :oczko_usmiech:

:papa:
Ostatnio edytowano 27.04.2018 15:29 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 09.08.2016 18:25

Ładna łazienka :mrgreen: Cz już opita? Żeby się nic nie zepsuło? :oczko_usmiech:
Jestem ciekaw czy byłaś w Bari?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.08.2016 18:27

Craco jest genialne...
Parę lat temu gdzieś rzuciło mi się to miejsce w oczy, pamiętam, że Tony'emu podrzucałem linka przed wyjazdem (a może po :wink: ) w każdym razie nie trafił tam.
Dla mnie punkt obowiązkowy w pd. Włoszech :idea:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.08.2016 18:37

Potter napisał(a):A możesz Ty mi wyjaśnić w jaki sposób korzystało się tego "krzesełka" ? Bo albo ja ślepa jestem (co bardzo prawdopodobne :mrgreen: ), albo żeby zasiąść "na tronie" trzeba było wleźć i wyleźć z wanny 8O ...

Miałam identyczne skojarzenie jak Potter :mrgreen: Aż dwa razy oglądałam zdjęcie jak tam wejść 8O
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.08.2016 19:51

kulka53 napisał(a):Craco jest genialne...
Parę lat temu gdzieś rzuciło mi się to miejsce w oczy, pamiętam, że Tony'emu podrzucałem linka przed wyjazdem (a może po :wink: ) w każdym razie nie trafił tam.
Dla mnie punkt obowiązkowy w pd. Włoszech :idea:


Nie trafiliśmy tam niestety, jedyne miejsca w Bazylikacie odwiedzone to Matera i Metaponto

KIEDYŚ się poprawimy może...
:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.08.2016 20:41

tony montana napisał(a):A oto i Craco moimi oczami ...


... bardzo w moim guście ... 8) ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.08.2016 21:10

paw_el napisał(a):Ładna łazienka :mrgreen: Cz już opita? Żeby się nic nie zepsuło? :oczko_usmiech:
Jestem ciekaw czy byłaś w Bari?

Opiję jak będzie skończona ... :evil:

A w Bari nie byłam, nawet w planach nie miałam ... :wink:


kulka53 napisał(a):Craco jest genialne...

Zgadzam się 8) ,
tylko upał (39 stopni :roll: ) nie pozwolił nam za długo pokręcić się tam ...


piekara114 napisał(a):
Potter napisał(a):A możesz Ty mi wyjaśnić w jaki sposób korzystało się tego "krzesełka" ? Bo albo ja ślepa jestem (co bardzo prawdopodobne :mrgreen: ), albo żeby zasiąść "na tronie" trzeba było wleźć i wyleźć z wanny 8O ...

Miałam identyczne skojarzenie jak Potter :mrgreen: Aż dwa razy oglądałam zdjęcie jak tam wejść 8O

Oj laski, laski, ale macie słabą wyobraźnię :smo:



tony montana napisał(a):KIEDYŚ się poprawimy może...

A wybierasz się w TAMTE strony 8O 8O 8O


kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):A oto i Craco moimi oczami ...

... bardzo w moim guście ... 8) ...
Pozdrawiam.

Czyli mamy podobną wadę wzroku ... :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8674
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.08.2016 22:04

mysza73 napisał(a):O Craco można poczytać tu 8)

Bomba :!:
Zapamiętane, odnotowane ...
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 10.08.2016 08:09

Właśnie wyczytałem, że w Craco nakręcono kilka scen do "Quantum of Solace", wystąpiło też w wielu włoskich filmach.
Wygląda niesamowicie.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.08.2016 08:23

No samochód to trafił się Wam wypasiony ... Nie tylko ja miewam szczęście w wypożyczalniach :lol: :lol: :lol: .

A jeśli chodzi o Craco to uprzejmie przypominam, że zasięgałaś mojej OPINII i teraz widzę, że słusznie zrobiłam nakazując Ci tam jechać ...

Braki - zapisane :smo: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.08.2016 08:29

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):O Craco można poczytać tu 8)

Bomba :!:
Zapamiętane, odnotowane ...

Ale tam Trenitalia nie dojeżdża ... :smo:



maxredaktor napisał(a):Właśnie wyczytałem, że w Craco nakręcono kilka scen do "Quantum of Solace", wystąpiło też w wielu włoskich filmach.
Wygląda niesamowicie.

Będziemy w jeszcze jednym filmowym miejscu :wink:


Potter napisał(a):A jeśli chodzi o Craco to uprzejmie przypominam, że zasięgałaś mojej OPINII i teraz widzę, że słusznie zrobiłam nakazując Ci tam jechać ...

Braki - zapisane :smo: .

A ja uprzejmie Ci przypominam, a nawet nakazuję napisać kolejny odcinek z Korfu ... :roll:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8674
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.08.2016 09:07

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):O Craco można poczytać tu 8)

Bomba :!:
Zapamiętane, odnotowane ...

Ale tam Trenitalia nie dojeżdża ... :smo:

Spoko spoko, nie takie komunikacyjne problemy przy okazji Sycylii już przeskakujemy :mrgreen: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.08.2016 10:00

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):O Craco można poczytać tu 8)

Bomba :!:
Zapamiętane, odnotowane ...

Ale tam Trenitalia nie dojeżdża ... :smo:

Spoko spoko, nie takie komunikacyjne problemy przy okazji Sycylii już przeskakujemy :mrgreen: .

W sumie osiołki są w tych stronach popularne bardzo ... :lool: :smo:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8674
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: WAKACJE W SANDAŁACH NA OBCASIE ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.08.2016 10:07

mysza73 napisał(a):W sumie osiołki są w tych stronach popularne bardzo ... :lool: :smo:

Rozumiem, że wypróbowałaś :roll: ? I polecasz?
:smo: :oczko_usmiech:

Tak całkiem poważnie to na Santorini taki transport cieszy się na przykład dużą popularnością. Można sobie zafundować wycieczkę do starego portu w Firze. Zapisz sobie :wink: .
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 10.08.2016 12:52

Będę zaglądała, wszelkie obcasy są mi obce :wink: ale chętnie popatrzę :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Wakacje w sandałach na OBCASIE ;-) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone