Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w sandałach na OBCASIE ;-)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.09.2016 08:04

Dzięki Aga za odświeżenie/przypomnienie o tym regionie. Gdyby nie to, że już w tym roku 3x dość intensywnie się "nazwiedzaliśmy" , może i celem byłaby Apulia/Basilicata/Kalabria. A tak, będzie bardziej odpoczynkowa Grecja :mrgreen: .

W październiku szykuj się na opad szczęki :wink: :cool:

Pozdrawiam :papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 06.09.2016 08:20

Dziękuję bardzo za ciekawą relację i super fotki, miło było zwiedzić z Wami takie urocze miejsca :D

"Kiedy jesteś na wakacjach, albo obchodzisz uroczystość rodzinną, nie przejmuj się zbytnio kosztami.To nie jest czas liczenia pieniędzy, to jest czas gromadzenia wspomnień"

Do następnego razu! :papa:
pozdrawiam
Janka
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.09.2016 08:50

kkra napisał(a):Szybciej niż myślimy, jutro jedziesz gdzies?
Nieeeee nooooo ... bez przesady ... 8O :roll: :wink:




tony montana napisał(a):A JEDLIŚTA coś w ogóle? ;) Pytam, oprócz nieistniejących śniadań w restauracji ;)
A Ty myślisz, że te 2300 pln to ja na waciki wydałam ... :evil: ,

a jeśli chodzi o jedzenie, to my pizzożerni jesteśmy ...
jeszcze nie jadłam w Italii kiepskiej pizzy ... albo mamy szczęście albo nosa w wybieraniu lokali :oczko_usmiech:




marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Podsumowując razem wydaliśmy jakieś 9300 pln ... :oczko_usmiech:

Tanio to tej Italii nie jest :? .
Wyszło 1500 pln drożej niż ubiegłoroczna Cro, więc ... akceptuję :oczko_usmiech:





kawo napisał(a):
mysza73 napisał(a):Bardzo dziękuję wszystkim za obecność i miłe komentarze ... bo niemiłych sobie nie przypominam ... :smo:

Zapomniałem Ci dokuczyć. Obiecuję poprawę. :P :D :lol:
Teraz sobie przypomniałam :evil: ... to Ty stwierdziłeś, że wszystkie moje zdjęcia są do bani :evil: ... poza jednym :roll: :wink:




Sara76 napisał(a):Skoro piszesz, że się odezwiesz wcześniej niż się spodziewamy to znaczy, że albo już gdzieś byłaś albo się gdzieś wybierasz?
No wybieram się ... wybieram :oczko_usmiech:




kulka53 napisał(a):W październiku szykuj się na opad szczęki :wink: :cool:

Pozdrawiam :papa:
Chyba jestem gotowa ... 8O :oczko_usmiech:




janka.mik. napisał(a):"Kiedy jesteś na wakacjach, albo obchodzisz uroczystość rodzinną, nie przejmuj się zbytnio kosztami.To nie jest czas liczenia pieniędzy, to jest czas gromadzenia wspomnień"

Do następnego razu! :papa:
pozdrawiam
Janka
Koszty były tylko dla orientacji ... :mrgreen:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 06.09.2016 11:08

Podglądałam wiernie i dałam się oczarować tym co tu pokazywałaś co zobaczyłaś. Pięknie było. Wspaniała i bardzo atrakcyjna jest Apulia. Są hity archeologiczne, architektoniczne i jak pokazałaś również całkiem puściutkie plaże. Co do piasku na plażach można mieć do niego taki lekki żal, że jest drobniutki i w każde miejsce się wsypie (jak wieje) ale za to wchodzenie do wody i pływanie bez butów to sama przyjemność. Mieliśmy w tym roku z piachem i wydmami na plażach mnóstwo doświadczeń i różnie było (można było po plażach jeździć normalnym autem).

Przez Twoją relację znów przedyskutowaliśmy kolejny raz możliwość zmiany kierunku wrześniowych planów.
Kusząca opcja i stwierdziliśmy że musimy pojechać.
Tyle, że nie w tym roku.

Grecja w październiku to Kreta czy Rodos?
Pozdrawiam Małgosia.

Pozdrowienia dla autora zdjęć tych z Tobą (i córką). :D :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.09.2016 11:10

kmichal napisał(a):
mysza73 napisał(a):I to już koniec


... tak szybko koniec :?: ... :( ... szkoda, bo jak zwykle fajnie się z Wami jeździło ... 8) ...
Dziękuję i pozdrawiam.


Droga na plażę i samo plażowisko niesamowicie urokliwe.

Pięknie było, szkoda że to już...koniec. :(

Pozdrawiam
Krzysiek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.09.2016 11:21

Lidia K napisał(a):Przez Twoją relację znów przedyskutowaliśmy kolejny raz możliwość zmiany kierunku wrześniowych planów.
Kusząca opcja i stwierdziliśmy że musimy pojechać.
Tyle, że nie w tym roku.
Ale dyskusja była spokojna? ... :oczko_usmiech:


Lidia K napisał(a):Grecja w październiku to Kreta czy Rodos?
3 dni Ateny + 5 dni Santorini :mrgreen:

Lidia K napisał(a):Pozdrowienia dla autora zdjęć tych z Tobą (i córką). :D :D :D
:D






arko2007 napisał(a):Pięknie było, szkoda że to już...koniec. :(

Pozdrawiam
Krzysiek
Mówią, że wszystko co dobre szybko się kończy ... :oczko_usmiech:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 06.09.2016 11:52

mysza73 napisał(a):
Lidia K napisał(a):Przez Twoją relację znów przedyskutowaliśmy kolejny raz możliwość zmiany kierunku wrześniowych planów.
Kusząca opcja i stwierdziliśmy że musimy pojechać.
Tyle, że nie w tym roku.
Ale dyskusja była spokojna? ... :oczko_usmiech:

Była długa (kilka godzin) ale bezgłośna czyli spokojna :oczko_usmiech:
mysza73 napisał(a):3 dni Ateny + 5 dni Santorini :mrgreen:

Rozumiem, że nie promem a samolotem. Życzę mnóstwa nowych wrażeń.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.09.2016 12:04

Lidia K napisał(a):
mysza73 napisał(a):3 dni Ateny + 5 dni Santorini :mrgreen:

Rozumiem, że nie promem a samolotem. Życzę mnóstwa nowych wrażeń.

Samolot 8) ,
już sobie naszykowałam Waszą relację z Santorini (Potter mnie wrobiła w zrobienie planu :roll: :wink: ),
jeszcze Aten u Was muszę poszukać, bo kojarzę, że byliście :oczko_usmiech:

Dzięki za życzenia ... Paweł już mnie ostrzegł, że mam szczęki pilnować :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 06.09.2016 12:36

Mysza ... kilka uwag mych !
Polignano i te uliczki ... Już Ty najlepiej wiesz, że to moje klimaty !

9300 zł ?! Przyznam się, że myślałam, że więcej Wam wyjdzie ... Przy takich apartmanach, samochodzie i tylu widzianych miejscach ...Nieźle wyszło ...

Przyznaję się ... :oops: Wrobiłam Cię w plan, ale za to nie będę marudzić przy jego realizacji :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8644
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.09.2016 12:39

Potter napisał(a): i tylu widzianych miejscach ...

Właśnie, bo mi umknęło.
Agnieszka, czy gdziekolwiek z tych pokazanych w relacji miejsc płaciliście za wstęp?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.09.2016 12:40

Potter napisał(a):9300 zł ?! Przyznam się, że myślałam, że więcej Wam wyjdzie ... Przy takich apartmanach, samochodzie i tylu widzianych miejscach ...Nieźle wyszło ...

Apartmany zarezerwowałam z rocznym wyprzedzeniem ... prawie :oczko_usmiech: ,
no a kasy nie było kiedy wydawać ... :oczko_usmiech:

Potter napisał(a):Przyznaję się ... :oops: Wrobiłam Cię w plan, ale za to nie będę marudzić przy jego realizacji :mrgreen:

No to mam teraz sporo świadków :devil:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.09.2016 12:46

marze_na napisał(a):
Potter napisał(a): i tylu widzianych miejscach ...

Właśnie, bo mi umknęło.
Agnieszka, czy gdziekolwiek z tych pokazanych w relacji miejsc płaciliście za wstęp?

W jednym kościele w Lecce jakiś Felek bardzo się wczuł w swoją role i koniecznie chciał nam opowiedzieć o tym kościele ... :wink: ,
a na koniec poprosił o datek ... więc można powiedzieć, że zapłaciliśmy - 1 euro :oops: :oczko_usmiech:,


no i Di Trevi ... ale TO to oczywista oczywistość :oczko_usmiech:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8644
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.09.2016 12:49

mysza73 napisał(a): 1 euro :oops: :oczko_usmiech:

Czyli kolejny plus dla Apulii :mrgreen: :hut: .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 06.09.2016 12:49

mysza73 napisał(a):...no i Di Trevi ... ale TO to oczywista oczywistość :oczko_usmiech:


A ja wczoraj w TV usłyszałam, że jak się tam wrzuci 3 monety to się wyjdzie za mąż, jak dwie to się zakocha no i oczywiście jak jedną to się do Rzymu wróci ... O tej jednej to wiedziałam ale o tych pierwszych to już nie ...
A Ty Mycha ile już tam wtryniłaś :P :P :P ?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.09.2016 12:56

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):...no i Di Trevi ... ale TO to oczywista oczywistość :oczko_usmiech:


A ja wczoraj w TV usłyszałam, że jak się tam wrzuci 3 monety to się wyjdzie za mąż, jak dwie to się zakocha no i oczywiście jak jedną to się do Rzymu wróci ... O tej jednej to wiedziałam ale o tych pierwszych to już nie ...
A Ty Mycha ile już tam wtryniłaś :P :P :P ?


Za każdym razem wrzucam oszczędnie ... po jednej :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Wakacje w sandałach na OBCASIE ;-) - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone