Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Albanii

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Snooky
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 10.07.2013
Wakacje w Albanii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snooky » 10.07.2013 07:54

Witam wszystkich użytkowników :)
W tym roku (w sierpniu) planuję wyjazd do północnej Albanii . Brzydko wyglądałoby, gdybym powiedział, iż znudziła mi się Chorwacja. Wcale tak nie jest, jednak po corocznym pobycie w HR chiałbym raz odwiedzić Albanię . Przeczytałem na różnych stronach internetowych, że ceny są wiele niższe niż w HR, a jest w tym kraju równie pięknie .I dlatego piszę ten wątek. Mianowicie mam kilka nurtujących mnie pytań :
#1. Jak wyglądają ceny : jedzenia / paliwa (ON.) / Opłat za drogi / kwater ?
#2. Jak kształtują się ceny za wynajm kwater ?
#3. Czy dostępne są kwatery lub czy łatwo je znaleźć ?
#4. Jakie jest nastawienie turystów do Polaków ?
#5. Jaką trasą najlepiej się tam udać (chodzi mi o najszybszą trasę głównie Autostrady) . Czy można jechać bezpiecznie z Serbii przez Kosovo do Albanii czy lepiej przez Czarnogórę ?
#6. Czy w ALB są autostrady , jak tak to jakie są opłaty ?
#7. W jakim języku najlepiej porozumiewać się z tubylcami ? Po polsku ? Niestety nie znam albańskiego ani włoskiego, moja znajomość języków obcych kończy się na angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 10.07.2013 08:08

Tutaj napewno coś sobie ciekawego znajdziesz lub dopytasz.
albania-2010-rekonesans-z-przygodami-t41513.html
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 10.07.2013 13:21

Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 12.07.2013 00:39

Snooky, w zeszłym roku byłem na wakacjach w Albanii, co prawda na południu. Podaj mi swój mail, prześlę Ci garść informacji. Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Pozdrowionka
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 14.07.2013 13:47

Witam,
podepnę się pod temat.
Czy ktoś wie jak w tym roku wygląda droga do Theth?
KOL w wątku (dziękuję za te relacje - natchnęły mnie do wyjazdu w tym roku do Albanii - jadę w sierpniu) o swoich podróżach w te rejony pisze, że w tym roku była zamknięta do maja.
Jadę zwykłą osobówką - ciekaw jestem czy dojadę?
Pozdrawiam Krzyś.
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 16.01.2014 21:08

No i jak tam Krzysiu dojechałeś? Podziel się aktualnymi informacjami o drodze.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.01.2014 21:31

erde napisał(a):No i jak tam Krzysiu dojechałeś? Podziel się aktualnymi informacjami o drodze.

Wprawdzie nie pierwszej świeżości, ale jakieś informacje znajdziesz też tutaj.

Pozdrawiam,
Wojtek
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 14.07.2014 13:47

Zapraszam na moją relację, także z przejazdu, do Albanii albania-relacja-z-jazdy-t46034.html
jesion
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesion » 15.07.2014 11:39

To moja relacja z pobytu w Albanii w roku 2013.Może coś znajdziesz:
albania-przez-bosnie-chorwacje-i-czarnogore-t43689.html
Ceny w Albanii są nieco niższe niż w Polsce.Zarówno w restauracji jak i w sklepach.
Opłat za drogi nie ma.
Kwater na wynajem jest sporo.
Nastawieni do polaków bardzo pozytywne.Albańczycy to mili i uczynni ludzie.
Autostrady są bezpłatne.Choć nie do końca to autostrady w naszym rozumieniu.Na poboczu odbywa się handel na szeroką skalę.Na autostradzie często występują ronda.Stan nawierzchni bardzo dobry choć można się natknąć na niewielkie odcinki o gorszej nawierzchni zazwyczaj oznakowane.
W miejscowościach turystycznych można się dogadać po angielsku(restauracje,hotele,bazary).
Jak dla mnie język migowy był wystarczający więc na pewno dasz radę.

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Wakacje w Albanii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone