Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ksamil - Albania

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Ksamil - Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 05.07.2012 07:29

Witam serdecznie,

jadę do Grecji 10.08, mam zamiar zatrzymać się w paru miejscach, między innymi w Ksamil. Znalazłem pokój w terminie 20-22.08, czyli na 2 dni za 25 euro/noc. Zastanawiam się, czy nie wydłużyć do 5 dni, w związku z tym mam do Was pytanie - czy jest tam co robić przez 5 dni? :D Jest to nieduża miejscowość, także nie spodziewam się nie wiadomo ilu zabytków, rozrywek, ale ile jest plaż? Czy jest tylko ta jedna główna z taką charakterystyczną zatoczką? Czy są jakieś restauracje, kawiarnie, gdzie można by było zjeść obiad i wpaść na wieczorne piwko?
Ostatnio edytowano 05.07.2012 17:37 przez Keliopis, łącznie edytowano 1 raz
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 05.07.2012 12:15

Nadal jesteśmy w Ksamil. Jest mnóstwo restauracji, pubów, gdzie wypijesz piwko. Jest kilka plaż. Te najładniejsze, gdzie woda jest lazurowa (nawieziony piasek) są płatne, płatne są raczej leżaki. My nie korzystamy z tych wygódek, ponieważ jest nas 4 i codziennie wydawać po 6 euro na leżaki i parasole to przesada. Mamy taką plaże, gdzie można się elegancko rozłożyć, bary są niedaleko. Co do rozrywki- tutaj jest problem, bo nie ma jej za wiele. Jest jakaś spora dyskoteka, która dudni od około 21:00. Są rowerki wodne, które polecam (600 leków za godzinę) no i skutery wodne, które jak wszędzie są bardzo drogie (200 leków za minute). Nie widziałem nigdzie wesołych miasteczek itp. rzeczy. Być może w okresie kiedy ty planujesz pobyt będzie już wysoki sezon i przybędzie trochę atrakcji.

Plaża o której wspomniałem:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 05.07.2012 17:35

Dziękuję za odpowiedź i od razu udanych wakacji życzę :)

Ile kosztuje taka płatna plaża? Jeżeli ta, co pokazałeś jest bezpłatna, to ciekaw jestem jak wygląda ta z "lazurową wodą i nawiezionym piaskiem" :)
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 05.07.2012 17:49

W tamtym roku wyglądały tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wystarczy przejść się dookoła i tych zatoczek z plażami jest kilka - dla każdego coś się znajdzie... ;)

Pozdrawiam.
Artur
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 05.07.2012 18:05

am1974 napisał(a):Wystarczy przejść się dookoła i tych zatoczek z plażami jest kilka - dla każdego coś się znajdzie... ;)



Tylko, że wszędzie w tych zatoczkach pięknych kasują :-)
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 05.07.2012 19:46

Kaczaza napisał(a):
am1974 napisał(a):Wystarczy przejść się dookoła i tych zatoczek z plażami jest kilka - dla każdego coś się znajdzie... ;)



Tylko, że wszędzie w tych zatoczkach pięknych kasują :-)


A ile kasują :)?
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 05.07.2012 19:57

Około 3 euro za 2 leżaki i parasolkę. Nas jest czwórka. Dzienny wydatek nie jest duży ale patrząc już przez pryzmat całego pobytu robi się już fajna kwota - prawie 50 euro.
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 05.07.2012 20:30

A jeżeli nie korzysta się na tej plaży z leżaków? Rozumiem ,że nie ma znaczenia?
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 05.07.2012 20:41

Na własne rzeczy nie ma tam po prostu miejsca :-) Jest leżak przy leżaku co również mnie osobiście denerwuje.

Poza tym człowiek może głupio się czuć, jeśli dookoła są same leżaki i ty sam pomiędzy nimi :D
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 05.07.2012 20:47

Kaczaza napisał(a):Na własne rzeczy nie ma tam po prostu miejsca :-) Jest leżak przy leżaku co również mnie osobiście denerwuje.

Poza tym człowiek może głupio się czuć, jeśli dookoła są same leżaki i ty sam pomiędzy nimi :D


Rozumiem :) zdecydowanie nie moj klimat, dzięki za odpowiedz.
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 05.07.2012 20:48

am1974 napisał(a):W tamtym roku wyglądały tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wystarczy przejść się dookoła i tych zatoczek z plażami jest kilka - dla każdego coś się znajdzie... ;)

Pozdrawiam.
Artur


Zdjęcia powalają , jakim aparatem to "cykałeś"?
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 05.07.2012 21:09

Keliopis napisał(a):
Zdjęcia powalają , jakim aparatem to "cykałeś"?


Dzięki... ;)
Pentax K10D
- Tamron SP AF 17-35 mm f/2.8-4 Di LD Aspherical (IF) (nim zrobiłem tak naprawdę najwięcej zdjęć)
- Pentax-F 50mm F1.7
- Pentax-F 70-210mm F4-5.6
- Helios 58mm f2
do tego szara połówka, filtr polaryzacyjny

Mam nadzieję, że będę tam we wrześniu kolejny raz... Plan jest, mam nadzieję, że wypali... ;)

Jeżeli nie zaglądałeś do mojej relacji z tamtego roku to zapraszam:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=350 ... sc&start=0

Pozdrawiam.
Artur
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 05.07.2012 21:23

@am1974

Nie obraź się ale ludzkie oko nie widzi takich kolorów jakie oddają te zdjęcia :-) Przynajmniej my nie widzieliśmy aż tak pięknych kolorów.
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 05.07.2012 21:29

Kaczaza napisał(a):@am1974

Nie obraź się ale ludzkie oko nie widzi takich kolorów jakie oddają te zdjęcia :-) Przynajmniej my nie widzieliśmy aż tak pięknych kolorów.


Czy Ty na pewno jesteś w Ksamil...??? :lol:
Ale musisz przyznać, że krajobraz i widoki są niesamowite, nieprawdaż...?
A fotografia to - jak wiadomo nie od dziś - swego rodzaju oszustwo... ;)
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 05.07.2012 21:40

am1974 napisał(a):
Kaczaza napisał(a):@am1974

Nie obraź się ale ludzkie oko nie widzi takich kolorów jakie oddają te zdjęcia :-) Przynajmniej my nie widzieliśmy aż tak pięknych kolorów.


Czy Ty na pewno jesteś w Ksamil...??? :lol:
Ale musisz przyznać, że krajobraz i widoki są niesamowite, nieprawdaż...?


Oczywiście, że jestem w Ksamil i jest przepięknie ale jednak tak jak wspomniałeś, fotografia to trochę oszustwo i nie wszystkie kolory rejestrowane przez aparat są widzialne ludzkim okiem :-)

Oczywiście zdjęcia są niesamowite i to one były natchnieniem mojej wyprawy do Albanii, czego nigdy, prze nigdy nie będę żałował, bo jest fantastycznie!
Następna strona

Powrót do Albania - Shqipëria

cron
Ksamil - Albania
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone