Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ksamil - Albania

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 05.07.2012 22:07

To jeszcze mam pytanko przy okazji...
Zwiedzaliście może już okolicę - mam na myśli Butrint, Sarandę, Gjirokaster (ja niestety nie byłem)...?
Jadąc drogą do Sarandy można wypatrzeć bardzo urocze dzikie plaże a i sama Saranda jest jak na kurort bardzo fajną mieściną... ;)

Pozdrawiam.
Artur
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 05.07.2012 22:22

Byliśmy w Sarandzie szukać jakiegoś dużego marketu z prawdziwego zdarzenia ale niestety nic takiego nie znaleźliśmy. Saranda jest ładniejsza pod tym względem, że ma sporo palm- czuć egzotykę. Ale jednak Ksamil bije Sarandę na głowe. Dzisiaj byliśmy w Butrincie- to 5 km od Ksamil a jedzie się piękną nową drogą. Wstęp kosztuje 700 leków za osobę ale my byliśmy w 4-kę więc wytargowałem bilet grupowy, który kosztował 500 leków za osobę - sporo. Dla ciekawostki- Albańczycy mają wstęp za 300 leków- Dyskryminacja! Butrint to bardzo ciekawa osada, gdzie można zobaczyć wiele ruin ale i roślinność niespotykaną dotąd w Ksamil- limonki, mandarynki? Owoce były jeszcze niedojrzałe ale dla nas to egzotyka. Jutro o 7 rano jedziemy do Butrintu po świerze ryby, bo dowiedzielismy się, że właśnie koło 7 rybacy spływają do brzegu i sprzedają świeże połowy.
robert1968
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 07.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1968 » 05.07.2012 23:24

I dlatego my Sarande ....tutaj nie ma tak jak w Ksamil z boku Sarande w stronę Ksamil fajne plaże ..i 1 euro za leżak z parasolem. I do centrum 30 min spacer. Dlatego Sarande.Pozdrawiam. A do kiedy jesteś w Ksamil? My dojedziemy do Sarande okolice wtorku. Może na piwko wpadniecie? ..Obiecuje atrakcje:) ..ale to na miejscu...jak lubicie się bawić:)
robert1968
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 07.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1968 » 06.07.2012 00:02

Kaczaza napisał(a):Byliśmy w Sarandzie szukać jakiegoś dużego marketu z prawdziwego zdarzenia ale niestety nic takiego nie znaleźliśmy. Saranda jest ładniejsza pod tym względem, że ma sporo palm- czuć egzotykę. Ale jednak Ksamil bije Sarandę na głowe. Dzisiaj byliśmy w Butrincie- to 5 km od Ksamil a jedzie się piękną nową drogą. Wstęp kosztuje 700 leków za osobę ale my byliśmy w 4-kę więc wytargowałem bilet grupowy, który kosztował 500 leków za osobę - sporo. Dla ciekawostki- Albańczycy mają wstęp za 300 leków- Dyskryminacja! Butrint to bardzo ciekawa osada, gdzie można zobaczyć wiele ruin ale i roślinność niespotykaną dotąd w Ksamil- limonki, mandarynki? Owoce były jeszcze niedojrzałe ale dla nas to egzotyka. Jutro o 7 rano jedziemy do Butrintu po świerze ryby, bo dowiedzielismy się, że właśnie koło 7 rybacy spływają do brzegu i sprzedają świeże połowy.

To czym bije Ksamil od Sarande bo nie opisałeś tego. Zawsze plany można zmienić. Ja jednak patrze na Sarande że to kurort nie dziura.
Bankomaty
Restauracje
I sklepów więcej
Zajefajna promenada
Kafejki
I z boku Sarande cisza:)
A do Ksamil blisko
Do centrum Sarande ciuchcia ( za śmieszne pieniądze...porównanie z Selce i Cerkvenicą)
Fajne gdybyśmy się stykneli i porównali na miejscu.
Pozdrawiamy my od 10 lipca w Sarande
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 06.07.2012 05:40

W Sarande nie widzieliśmy tylu urokliwych zatoczek no i w Ksamil wysepki robią iście hawajski klimat :-) Poza tym Saranda to już takie większe miasteczko i było tam zdecydowanie tłoczniej niż w Ksamil :-) Zależy co kto lubi. Ja akurat w tym roku jestem z rodzicami, więc nie chodzę po dyskotekach :D Co do piwka i spotkania to czemu nie :-) My wyjeżdzamy w czwartek.

Pozdrawiam
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 06.07.2012 06:35

Kaczaza napisał(a):w Ksamil wysepki robią iście hawajski klimat :-)

Właśnie, to jest to. Zafascynowały mnie zdjęcia kolegi am1974, te plaże wyglądają bajecznie...
Mudzahid
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mudzahid » 06.07.2012 18:50

Witam, my rowniez jestesmy w Ksamil, nocujemy w hotelu majestic, i codziennie chodzimy na te platne plkaze, dwoje doroslych i dwojka dzieci to koszt 400 lekow dziennie, na nasze to ok. 12 zl za dwa lezaki.. plaze sa super .. w butrint rowniez bylismy, i nawet rodakow spotkalismy.. nas bez zadnych targow skasowali tam po 500 leko, dzieci do 8 roku bezplatnie..
jakby ktos chetny byl na piwko czy koniaczek to zapraszamy do hotelu majestic
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 06.07.2012 21:27

Mudzahid napisał(a):Witam, my rowniez jestesmy w Ksamil, nocujemy w hotelu majestic, i codziennie chodzimy na te platne plkaze, dwoje doroslych i dwojka dzieci to koszt 400 lekow dziennie, na nasze to ok. 12 zl za dwa lezaki.. plaze sa super .. w butrint rowniez bylismy, i nawet rodakow spotkalismy.. nas bez zadnych targow skasowali tam po 500 leko, dzieci do 8 roku bezplatnie..
jakby ktos chetny byl na piwko czy koniaczek to zapraszamy do hotelu majestic


Mam pytanko, bo w zeszłym roku w lipcu też byłem w tym hotelu.
Jak kształtują się ceny we wrześniu za 2 pokojowy apartament, czy drugie skrzydło jest już czynne (rok temu był tam stan surowy) i czy jest już dostęp do internetu w hotelu.
Z góry dziękuję za odpowiedź... ;)

Pozdrawiam.
Artur
robert1968
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 07.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1968 » 07.07.2012 17:39

Mudzahid napisał(a):Witam, my rowniez jestesmy w Ksamil, nocujemy w hotelu majestic, i codziennie chodzimy na te platne plkaze, dwoje doroslych i dwojka dzieci to koszt 400 lekow dziennie, na nasze to ok. 12 zl za dwa lezaki.. plaze sa super .. w butrint rowniez bylismy, i nawet rodakow spotkalismy.. nas bez zadnych targow skasowali tam po 500 leko, dzieci do 8 roku bezplatnie..
jakby ktos chetny byl na piwko czy koniaczek to zapraszamy do hotelu majestic

Witam my od wtorku w Sarande. Jak jeszcze będziecie to można się styknąć my stratujemy jutro rano. Po drodze meteory:).Pozdrawiamy.
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 08.07.2012 12:42

am1974 napisał(a):
Mudzahid napisał(a):Witam, my rowniez jestesmy w Ksamil, nocujemy w hotelu majestic, i codziennie chodzimy na te platne plkaze, dwoje doroslych i dwojka dzieci to koszt 400 lekow dziennie, na nasze to ok. 12 zl za dwa lezaki.. plaze sa super .. w butrint rowniez bylismy, i nawet rodakow spotkalismy.. nas bez zadnych targow skasowali tam po 500 leko, dzieci do 8 roku bezplatnie..
jakby ktos chetny byl na piwko czy koniaczek to zapraszamy do hotelu majestic


Mam pytanko, bo w zeszłym roku w lipcu też byłem w tym hotelu.
Jak kształtują się ceny we wrześniu za 2 pokojowy apartament, czy drugie skrzydło jest już czynne (rok temu był tam stan surowy) i czy jest już dostęp do internetu w hotelu.
Z góry dziękuję za odpowiedź... ;)

Pozdrawiam.
Artur


Rowniez jestem zainteresowany cenami :)
misty213
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misty213 » 09.07.2012 10:26

Kaczaza napisał(a):Byliśmy w Sarandzie szukać jakiegoś dużego marketu z prawdziwego zdarzenia ale niestety nic takiego nie znaleźliśmy. Saranda jest ładniejsza pod tym względem, że ma sporo palm- czuć egzotykę. Ale jednak Ksamil bije Sarandę na głowe. Dzisiaj byliśmy w Butrincie- to 5 km od Ksamil a jedzie się piękną nową drogą. Wstęp kosztuje 700 leków za osobę ale my byliśmy w 4-kę więc wytargowałem bilet grupowy, który kosztował 500 leków za osobę - sporo. Dla ciekawostki- Albańczycy mają wstęp za 300 leków- Dyskryminacja! Butrint to bardzo ciekawa osada, gdzie można zobaczyć wiele ruin ale i roślinność niespotykaną dotąd w Ksamil- limonki, mandarynki? Owoce były jeszcze niedojrzałe ale dla nas to egzotyka. Jutro o 7 rano jedziemy do Butrintu po świerze ryby, bo dowiedzielismy się, że właśnie koło 7 rybacy spływają do brzegu i sprzedają świeże połowy.


Witam
Nie ma w sarandzie wielkiego hipermarketu, największy sklep jaki znalazłam mieści sie za portem w nowoczesnym budynku nie jest zbyt widoczny, wielkością przypomina biedronke. Na bazarze można kupić większość warzyw i owoców, oliwe, rakije, przyprawy oraz ser.
W Ksamil też można codziennie kupić świerze ryby i owoce morza, jadąc z Sarande przed Ksamil jest zjazd, często ryby są sprzedawane prosto z łodzi, można też zamówić ostrygi kilo 500 leke.
Pozdrawiam
misty213
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misty213 » 09.07.2012 10:33

am1974 napisał(a):
Mudzahid napisał(a):Witam, my rowniez jestesmy w Ksamil, nocujemy w hotelu majestic, i codziennie chodzimy na te platne plkaze, dwoje doroslych i dwojka dzieci to koszt 400 lekow dziennie, na nasze to ok. 12 zl za dwa lezaki.. plaze sa super .. w butrint rowniez bylismy, i nawet rodakow spotkalismy.. nas bez zadnych targow skasowali tam po 500 leko, dzieci do 8 roku bezplatnie..
jakby ktos chetny byl na piwko czy koniaczek to zapraszamy do hotelu majestic


Mam pytanko, bo w zeszłym roku w lipcu też byłem w tym hotelu.
Jak kształtują się ceny we wrześniu za 2 pokojowy apartament, czy drugie skrzydło jest już czynne (rok temu był tam stan surowy) i czy jest już dostęp do internetu w hotelu.
Z góry dziękuję za odpowiedź... ;)

Pozdrawiam.
Artur


Witam
Teraz pokój 2 os kosztuje 30- 35 euro, hotel wygląda na wykończony, ale nie mam pewności.
Gdy rozmawiałam z właścicielem nie wiedział jeszcze czy otworzy we wrześniu bo nie miał jeszcze żadnych rezerwacji na wrzesień .
Pozdrawiam
Mudzahid
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mudzahid » 09.07.2012 15:43

am1974 napisał(a):
Mudzahid napisał(a):Witam, my rowniez jestesmy w Ksamil, nocujemy w hotelu majestic, i codziennie chodzimy na te platne plkaze, dwoje doroslych i dwojka dzieci to koszt 400 lekow dziennie, na nasze to ok. 12 zl za dwa lezaki.. plaze sa super .. w butrint rowniez bylismy, i nawet rodakow spotkalismy.. nas bez zadnych targow skasowali tam po 500 leko, dzieci do 8 roku bezplatnie..
jakby ktos chetny byl na piwko czy koniaczek to zapraszamy do hotelu majestic


Mam pytanko, bo w zeszłym roku w lipcu też byłem w tym hotelu.
Jak kształtują się ceny we wrześniu za 2 pokojowy apartament, czy drugie skrzydło jest już czynne (rok temu był tam stan surowy) i czy jest już dostęp do internetu w hotelu.
Z góry dziękuję za odpowiedź... ;)

Pozdrawiam.
Artur


Za apartament dwu pokojowy place 55E , jednopokojowy kosztuje 45E, choc slyszalem, ze wlasciciel wola dodakowe 5e za pokoj z widokiem na wysepki.. ceny te sa na teraz , cen na wrzesien boss nie podal..
Co do samego Ksamil to mozna tutaj wymienic pieniadze, sa bankomaty, nie trzeba jezdzic do sarandy :)
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 09.07.2012 20:39

misty213 napisał(a):W Ksamil też można codziennie kupić świerze ryby i owoce morza, jadąc z Sarande przed Ksamil jest zjazd, często ryby są sprzedawane prosto z łodzi, można też zamówić ostrygi kilo 500 leke.
Pozdrawiam


Dokładnie. To jest farma i są to ryby i małże z hodowli. Kupiliśmy ostatnio Koce, czyli Gilt-head i po usmażeniu była super. Tutejsi mówią, że ryby z tej farmy śmierdzą ropą ale jakoś nic nie czuliśmy. Dzisiaj udaliśmy się za Butrint do miejscowości Xarra po świeżą fetę. Lokalny producent sprzedał nam 2,5 kg za 1600 leków. Oczywiście musieliśmy z nim posiedzieć przy Raki i na zagrychę rzecz jasna była Feta prosto z wody. Gospodarz oprowadził nas po hali, gdzie odbywa się cały proces produkcji. W Xarrze zakupilśmy Raki już do Polski za 3 000 leków- 6 l. To dobra cena. Uwaga- z Butrintu do Xarry trzeba przepłynąć promem, który w jedną stronę kosztuje 600 leków lub 2 euro. Przez cały pobyt zjedliśmy już trochę pizzy ale ta u Fationa zaraz na wjeździe do Ksamil po prawej stronie bije na łeb wszystkie! Fation też ma raki spod lady a jak trzeba to i nocleg posiada. Ma bardzo dobrą cenę za noclegi. Wszystko wykończone niedawno. Jego Pizzeria nazywa się Malasi.
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 11.07.2012 20:02

Przesyłam zdjęcia apartamentów u Fationa. Ceny od 20-35 euro za apartament. Największe są 2 pokojowe z aneksem kuchennym, łazienką, balkonem. Wyposażone dodatkowo w telewizor i klimatyzacje. Wszystko pięknie zrobione.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 11.07.2012 21:17 przez Kaczaza, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Ksamil - Albania - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone