Chorwacja online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ksamil - Albania

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 28.09.2019 23:12

... możesz nie wqurwiać ludzi? :mrgreen:
... miłego pobytu :papa:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 29.09.2019 09:41

We wrześniu zrobiliśmy sobie wycieczkę po Bałkanach. Zawitaliśmy po drodze też do Albanii w drodze z Grecji do Czarnogóry. Mam mieszane uczucia odnośnie tego Kraju ... Skupię się tylko na Ksamilu i Sarandzie, bo tam byłem. Powiem szczerze nie urzekła mnie ta okolica. Bogato sąsiaduje z biedą. Plaże ładne, z białym piaskiem i jasnym odcieniem wody, ale to znamy z Wysp Jońskich w Grecji. Ceny jeszcze przystępne. Leżaków z parasolami gęsto, każdy hotel i restauracja ma swój kawałek plaży. Taka "mordownia" jak dla mnie. o ile przy plaży jeszcze czysto, tak z dala w głąb miasta wszechobecny beton i brud. Ciekawym doświadczeniem był kamping "Ksamil Caravan Camping", po raz pierwszy rozbiłem namiot na dachu domu :-). Jeszcze jedna ciekawostka... siedząc przy kolacji w tawernie nagle zgasło światło w całym Ksamilu, nie było światła nigdzie oprócz nielicznych hoteli, które miały swoje niezależne zasilanie. Świeciłem telefonem żeby widzieć co jem... Kelner mówił, że to norma bo słaba instalacja jest w mieście i duże pobory...Powrót na kamping z latarką w ręku, jak zresztą wszyscy w miejscowości... Miałem zostać dłużej w Ksamilu, ale na drugi dzień szybki odjazd w stronę Czarnogóry... Jeszcze o drogach, ogólnie pseudoautostrada z południa na północ jest w miarę ok, liczne ograniczenia prędkości i ciągłe kontrole policji. Zdarzają się też odcinki z dziurami, gdzie można" zostawić podwozie".
W Montenegro postój na kampingu Maslina w Buljaricy ( świeżo po remoncie, nowe sanitariaty), jak ktoś kiedyś już pisał na forum .. poczułem się jak w domu :-) Albanie daruje sobie na razie...
Poprzednia strona

Powrót do Albania - Shqipëria


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ksamil - Albania - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

© Copyright: cro.pl 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.