Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ksamil - Albania

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 04.09.2018 13:39

no właśnie małe miasteczko z deptakiem po którym wieczorem małolaty /najmłodsze 11sto latki/ będą biegały a ja żłopał browar, plaże żwirkowe, lazurkowa woda i zero leżaków /chyba że własne/ zaczynam się przekonywać do himare /ale może ktoś więcej ma pomysłów na miejscówki/ jednakże jurek pytanie czy jakieś namiary kwater możesz polecić ??? aaaaa nie dotarłem do twoich info na innych forach ... jakiś link ??? to zawracał głowy nie będę
pozdrawiam
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 04.09.2018 20:08

dudzis napisał(a):no właśnie małe miasteczko z deptakiem po którym wieczorem małolaty /najmłodsze 11sto latki/ będą biegały a ja żłopał browar, plaże żwirkowe, lazurkowa woda i zero leżaków /chyba że własne/ zaczynam się przekonywać do himare /ale może ktoś więcej ma pomysłów na miejscówki/ jednakże jurek pytanie czy jakieś namiary kwater możesz polecić ??? aaaaa nie dotarłem do twoich info na innych forach ... jakiś link ??? to zawracał głowy nie będę
pozdrawiam

Z tym zero leżaków to chyba tylko na tej miejskiej plaży przy deptaku (choć nie wiem jak w tym roku jest)
wysłałem Tobie na PW linku, w dziale znajdziesz też inne relacje
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 29.10.2018 12:27

Czy ktoś może polecić sprawdzony apartament w miejscowości Ksamil ?
Rodzina 2+2 (15 i 13 lat)
Termin koniec lipca,ale tez uzależniony od lotów ,a raczej ceny lotów na Korfu
lukasz23_04@wp.pl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz23_04@wp.pl » 27.11.2018 20:57

trochę zrażają opinie dot. braku leżaków w ksamil, a jak jest we wrześniu? początek września ?
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 05.12.2018 10:08

Też chciałabym się dowiedzieć jak z tymi leżakami
Po za tym Albania pierwszy raz w planach , docelowo Ksamil ,ale tez objazdówka troszkę . Będę wdzięczna za wszelkie informacje
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.12.2018 10:21

Byłam w Ksamil w połowie lipca na 1 dzień. Przeszliśmy część wybrzeża. Plaże zapchane leżakami, które w południe były zajęte, nic wolnego, dole były przy drodze lub miejscach parkingowych, pojedyncze sztuki. Jeśli nie chcesz korzystać z leżaków to przy ścieżce do morza (z boku) jest może w sumie miejsce na 3,4 ręczniki, wciśnięte no i liczysz się, że ludzie chodzą Ci na głową do morza lub do pobliskiej knajpy. Na tych plażach oczywiście są też bary, co oczywiście powoduje, że na plaży jest głośno....
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 05.12.2018 10:41

piekara114 napisał(a):Byłam w Ksamil w połowie lipca na 1 dzień. Przeszliśmy część wybrzeża. Plaże zapchane leżakami, które w południe były zajęte, nic wolnego, dole były przy drodze lub miejscach parkingowych, pojedyncze sztuki. Jeśli nie chcesz korzystać z leżaków to przy ścieżce do morza (z boku) jest może w sumie miejsce na 3,4 ręczniki, wciśnięte no i liczysz się, że ludzie chodzą Ci na głową do morza lub do pobliskiej knajpy. Na tych plażach oczywiście są też bary, co oczywiście powoduje, że na plaży jest głośno....


Potwierdzam, Kiedyś zrobiliśmy sobie 3-dniową wycieczkę do Albanii przy wracając z greckiej Lefkady. Kraj radosnego turystycznego kapitalizmu w dość nieciekawym wydaniu. Taka Bułgaria albo Czarnogóra sprzed 10 lat. Tylko że te kraj są już zabetonowane hotelami i trochę bardziej ucywilizowane, to w Albanii dopiero się to rozkręca.

W kurortach jak Ksamil, Vlora czy Saranda teoretycznie publiczne plaże są zawłaszczane przez hotele, zdarza się że wymuszają tam opłaty "leżakowe", nawet jeśli się chce rozwinąć własny ręcznik. Mniejsze miejscowości jak Himare albo Borsh też rozbudowują apartamenty i pensjonaty, często w dość kiepskim guście. Pozostają teoretycznie małe zatoczki na odludziu, ale często jest tam bardzo slaby dojazd, a same miejsca są bez infrastruktury, za potrzebą trzeba iść za kamień, a picie przywozić własne.

Zostają niby piękne góry, ale podobnych widoków pełno na całych Bałkanach. Albania jakoś mnie nie urzekła.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 06.12.2018 08:58

A mam pytanko odnośnie plaży na końcu cypla jadąc jeszcze za Ksamil na południowy-zachód. Czy tam był ktoś z Was ? Czy leżaki na plaży tez są płatne, bo na mapach google ładnie widać je poustawiane przy brzegu
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 07.12.2018 09:56

anka581 napisał(a):A mam pytanko odnośnie plaży na końcu cypla jadąc jeszcze za Ksamil na południowy-zachód. Czy tam był ktoś z Was ? Czy leżaki na plaży tez są płatne, bo na mapach google ładnie widać je poustawiane przy brzegu


Na pewno są płatne, no chyba, że znasz plaże i miejsca, gdzie leżaki kupuje się i ustawia charytatywnie dla gawiedzi ;)
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 07.12.2018 10:31

Akurat to bywa różnie .Będąc w Chorwacji na plaży Copacabana w Okrug Gornji są wystawione leżaki na całej długości tej plaży i nikt nie pobiera za nie opłat ,więc dlatego pytam .
3pio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3pio » 31.01.2019 11:01

ja powitać.

Mam taką prośbę. Czy ktoś mógłby napisać, do którego hotelu w Ksamil trzeba pojechać, by mieć "tą" plaże w standardzie.

Wybieram się w tym roku pierwszy raz do Albanii, jestem na etapie poszukiwań i jak widzę te ich plaże, ogrania mnie przerażenie. Ten tłok przeżyję, ale z tego, co piszecie, nawet jak wstanie się z kurami, leżaka nie da się wynająć. Wychodzi na to, że jedyna opcja to hotelowe all inclusive.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.01.2019 11:30

Sprawdzaj w ofertach hoteli czy mają tam serwis plażowy i czy cena obejmuje koszt leżaków i parasoli.
Tu zdecydowanie więcej osób, które korzystają z prywatnych apartamentów/noclegów.
3pio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3pio » 01.02.2019 20:27

No to sprawa jest prosta, bo ja też zwykle korzystam z prywatnych apartamentów/noclegów.
Jakoś tak pomyślałem, że w Albanii taki prywatny hotel mógłby załatwić sobie "tą" plażę.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.02.2019 17:30

Nie wiem jak jest w ścisłym sezonie , ale w październiku , w Ksamilu używaliśmy leżaków na plaży należącej do restauracji , nie płaciliśmy za nie jako klienci tejże :)
Albania jest ( wg mojego z nią doświadczenia :wink: ) bardzo ciekawym i pięknym krajem , do którego mam zamiar wrócić jeszcze wielokrotnie


Pozdrawiam
Piotr
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 22.09.2019 16:53

Ksamil - live... :papa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Ksamil - Albania - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone