Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja a Albania

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
oceanic123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oceanic123 » 06.08.2019 06:09

do Albanii jeździmy co roku z trójką dzieci i kilkukrotnie korzystaliśmy z ich służby zdrowia, od ambulatorium po szpital. Złego słowa powiedzieć nie mogę, młody personel mówił płynnie po angielsku. Dobre rozpoznanie i skuteczne leki.
Korupcja - nas nie dotyczy. Na drodze turystów nie zatrzymują bez powodu a i to nie często, fakt że ceny rosną, w szczególności w Ksamil, ale to i tak bez porównania taniej niż Chorwacja lub Czarnogóra, kolejny wyjazd również bedzie do Albanii.
Grazbar
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grazbar » 06.08.2019 23:00

Witam wAlbani jestem co rok. SARANDA jest piękna i czysta. Ksamil ma urocze wysepki. Dermi to mało uczęszczana miejscowość za to woda kryształ. Blisko do kanionu Gipe i jej plaży można dostać się tam na nogach lub kajakiem z Dermi. Polecam Benie gorące źródła. Wstęp 100 leków około 4 zł. Cała Albania ma piękne krajobrazy. Tanio no i nie skażone jedzenie. Jajka pyszne sery owoce morza. Między Dermi a Saranda jest restauracja na wodospadzie, polecam. WSarandzie na targu można kupić miody, mandarynkowy, pomarańczowy, kasztanowa itp. suszone figi no i susz gojnika. Ludzie b. Mili. Byłam w Chorwacji Makarska itd.. Ale wracamy co rok do Albani. Woda 28 stopni. Pozdrawiam
Grazbar
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grazbar » 06.08.2019 23:30

Zdecydowanie Albania. Restauracja na wodospadzie
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 07.08.2019 13:24

Z tym jedzeniem nieskażonym to nie bardzo się zgodzę ,tam szkodników i chorób na roślinach nie ma ,deszczówką opryskują .
Radzę ostrożność i dokładne mycie warzyw i owoców.
Ciekawe jak z czystością wody pitnej.
Miody czy wyroby miodopodobne
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.08.2019 16:03

Grazbar napisał(a):Zdecydowanie Albania. Restauracja na wodospadzie


W Borsh.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 08.08.2019 20:05

Pik71 napisał(a):Co masz myśli pisząc "Unia Europejska jeszcze nie zaśmieciła kraju " ?

Np.to :
https://www.facebook.com/pzaustavljabl/ ... /?sfnsn=mo
:D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.08.2019 09:05

Pedros29 napisał(a):Uprzedzając fakty, do jakości zdjęć nigdy nie przywiązuje wagi.

??
To jest dość ważne przy zdjęciu. Myślę, że równorzędne z kadrowaniem i tematem.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.08.2019 09:58

Grazbar napisał(a):Witam wAlbani jestem co rok. SARANDA jest piękna i czysta

Pierwszy lepszy filmik z YT o Sarandzie
Minuta 2 oraz 3.37 pokazuje, że rzeczywiście az lśni ta Saranda...
Dalej nie oglądam...
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 09.08.2019 11:22

Tak naprawdę robię zdjęcia by mieć do czego wracać wspomnieniami :D Nigdy nie myślałem by je pokazywać gdzieś ,,szerzej ".Może dlatego mam takie podejście :oops:
ROmAN DC
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROmAN DC » 23.08.2019 20:43

Pięć lat temu 1 Euro to 140 Leka dzisiaj 1 Euro to 119 Leka . Ceny wzrosły 100 % . Komercja coraz większa . motorówki ,chałas z głośników na płąży,wszechobecne parasole.Trudno ocenić ale myślę że Grecja staje się bardziej atrakcyjna.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.08.2019 21:49

Albania - jak najbardziej na TAK
Zmienia się na naszych oczach , w ubiegłym roku ( druga połowa października ) oczarowała nas i naszych znajomych na całego .
Jest zdecydowanie lepiej jeżeli chodzi o śmieci , apartamenty standardem nie odbiegają od chorwackich czy greckich , są za to zdecydowanie tańsze , łatwiej też jest znaleźć oryginalne rękodzieło na pamiątki ( niestety wśród coraz częściej chińszczyzny ) .
Jedno się nie zmieniło w stosunku do lat poprzednich - serdeczność i życzliwość ludzi :D
W tym roku również jedziemy w październiku


Pozdrawiam
Piotr
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2019 09:39

Grazbar napisał(a): SARANDA jest piękna i czysta.

Jak masz pisać takie bzdury, to lepiej nic nie pisz.

No chyba, że wyznacznikiem piękna jest dla Ciebie spacer wśród faweli, wśród nieustających klaksonów samochodów jadących w sposób ciągły we wszystkich kierunkach, sterty śmieci leżących przy głównej ulicy.
No chyba, że mówisz o hotelach.
Bo tam flizy są rzeczywiście urokliwe. :lol:

Albania bije Cro tylko i wyłącznie cenami.
Załączniki:
IMG_9978.JPG
IMG_0436.JPG
IMG_0028.JPG
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 24.08.2019 11:05

Cudowne widoki, znajomy właśnie wrócił i też mówi że dużo się zmienia na niekorzyść, nawet w sklepach trafił produkty za które zapłacił 2x więcej niż w PL kosztują (głównie znanych zachodnich koncernów). Mi chyba autem za żadne skarby nie chciałoby się aż tak daleko jechać.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2019 11:46

Gdybym tam pojechał samochodem to bym się chyba pochlastał. :roll:
To była opcja samolotowa i na szczęście tylko tydzień.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 24.08.2019 13:09

Spędziłem w tym roku zaledwie dwa, za to bardzo intensywne dni w Albanii. Moje odczucia są bardzo... ambiwalentne. Z jednej strony ogólny brak porządku (ale widziałem miejsca w Polsce, gdzie jest jeszcze gorzej), chaos architektoniczny, dużo bezdomnych, wałęsających się psów, dzieci żebrzące na ulicy... Z drugiej strony przepiękna przyroda, bardzo mili ludzie (o co w Chorwacji coraz trudniej) czy bardzo niskie ceny. W Szkodrze za obiad z miejscowych specjałów płaciłem 2,5 euro a za gałkę loda 25 centów.
Od przewodnika doskonale mówiącego po polsku (studiował w Krakowie) wiem, że w Albanii jest jeszcze duży problem z korupcją i marna służba zdrowia a z ciekawostek - Albańczyk nie uznaje innej marki samochodu niż Mercedes :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone