Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwacja a Albania

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oceanic123
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) oceanic123 » 06.08.2019 05:09

do Albanii jeździmy co roku z trójką dzieci i kilkukrotnie korzystaliśmy z ich służby zdrowia, od ambulatorium po szpital. Złego słowa powiedzieć nie mogę, młody personel mówił płynnie po angielsku. Dobre rozpoznanie i skuteczne leki.
Korupcja - nas nie dotyczy. Na drodze turystów nie zatrzymują bez powodu a i to nie często, fakt że ceny rosną, w szczególności w Ksamil, ale to i tak bez porównania taniej niż Chorwacja lub Czarnogóra, kolejny wyjazd również bedzie do Albanii.
Grazbar
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grazbar » 06.08.2019 22:00

Witam wAlbani jestem co rok. SARANDA jest piękna i czysta. Ksamil ma urocze wysepki. Dermi to mało uczęszczana miejscowość za to woda kryształ. Blisko do kanionu Gipe i jej plaży można dostać się tam na nogach lub kajakiem z Dermi. Polecam Benie gorące źródła. Wstęp 100 leków około 4 zł. Cała Albania ma piękne krajobrazy. Tanio no i nie skażone jedzenie. Jajka pyszne sery owoce morza. Między Dermi a Saranda jest restauracja na wodospadzie, polecam. WSarandzie na targu można kupić miody, mandarynkowy, pomarańczowy, kasztanowa itp. suszone figi no i susz gojnika. Ludzie b. Mili. Byłam w Chorwacji Makarska itd.. Ale wracamy co rok do Albani. Woda 28 stopni. Pozdrawiam
Grazbar
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grazbar » 06.08.2019 22:30

Zdecydowanie Albania. Restauracja na wodospadzie
Bodek1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 07.08.2019 12:24

Z tym jedzeniem nieskażonym to nie bardzo się zgodzę ,tam szkodników i chorób na roślinach nie ma ,deszczówką opryskują .
Radzę ostrożność i dokładne mycie warzyw i owoców.
Ciekawe jak z czystością wody pitnej.
Miody czy wyroby miodopodobne
ajdadi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.08.2019 15:03

Grazbar napisał(a):Zdecydowanie Albania. Restauracja na wodospadzie

W Borsh.
Bidon
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 08.08.2019 19:05

Pik71 napisał(a):Co masz myśli pisząc "Unia Europejska jeszcze nie zaśmieciła kraju " ?

Np.to :
https://www.facebook.com/pzaustavljabl/ ... /?sfnsn=mo
:D
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.08.2019 08:05

Pedros29 napisał(a):Uprzedzając fakty, do jakości zdjęć nigdy nie przywiązuje wagi.

??
To jest dość ważne przy zdjęciu. Myślę, że równorzędne z kadrowaniem i tematem.
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.08.2019 08:58

Grazbar napisał(a):Witam wAlbani jestem co rok. SARANDA jest piękna i czysta

Pierwszy lepszy filmik z YT o Sarandzie
Minuta 2 oraz 3.37 pokazuje, że rzeczywiście az lśni ta Saranda...
Dalej nie oglądam...
Pedros29
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 09.08.2019 10:22

Tak naprawdę robię zdjęcia by mieć do czego wracać wspomnieniami :D Nigdy nie myślałem by je pokazywać gdzieś ,,szerzej ".Może dlatego mam takie podejście :oops:
ROmAN DC
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROmAN DC » 23.08.2019 19:43

Pięć lat temu 1 Euro to 140 Leka dzisiaj 1 Euro to 119 Leka . Ceny wzrosły 100 % . Komercja coraz większa . motorówki ,chałas z głośników na płąży,wszechobecne parasole.Trudno ocenić ale myślę że Grecja staje się bardziej atrakcyjna.
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.08.2019 20:49

Albania - jak najbardziej na TAK
Zmienia się na naszych oczach , w ubiegłym roku ( druga połowa października ) oczarowała nas i naszych znajomych na całego .
Jest zdecydowanie lepiej jeżeli chodzi o śmieci , apartamenty standardem nie odbiegają od chorwackich czy greckich , są za to zdecydowanie tańsze , łatwiej też jest znaleźć oryginalne rękodzieło na pamiątki ( niestety wśród coraz częściej chińszczyzny ) .
Jedno się nie zmieniło w stosunku do lat poprzednich - serdeczność i życzliwość ludzi :D
W tym roku również jedziemy w październiku

Pozdrawiam
Piotr
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2019 08:39

Grazbar napisał(a): SARANDA jest piękna i czysta.

Jak masz pisać takie bzdury, to lepiej nic nie pisz.

No chyba, że wyznacznikiem piękna jest dla Ciebie spacer wśród faweli, wśród nieustających klaksonów samochodów jadących w sposób ciągły we wszystkich kierunkach, sterty śmieci leżących przy głównej ulicy.
No chyba, że mówisz o hotelach.
Bo tam flizy są rzeczywiście urokliwe. :lol:

Albania bije Cro tylko i wyłącznie cenami.
Załączniki:
IMG_9978.JPG
IMG_0436.JPG
IMG_0028.JPG
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 24.08.2019 10:05

Cudowne widoki, znajomy właśnie wrócił i też mówi że dużo się zmienia na niekorzyść, nawet w sklepach trafił produkty za które zapłacił 2x więcej niż w PL kosztują (głównie znanych zachodnich koncernów). Mi chyba autem za żadne skarby nie chciałoby się aż tak daleko jechać.
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2019 10:46

Gdybym tam pojechał samochodem to bym się chyba pochlastał. :roll:
To była opcja samolotowa i na szczęście tylko tydzień.
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 24.08.2019 12:09

Spędziłem w tym roku zaledwie dwa, za to bardzo intensywne dni w Albanii. Moje odczucia są bardzo... ambiwalentne. Z jednej strony ogólny brak porządku (ale widziałem miejsca w Polsce, gdzie jest jeszcze gorzej), chaos architektoniczny, dużo bezdomnych, wałęsających się psów, dzieci żebrzące na ulicy... Z drugiej strony przepiękna przyroda, bardzo mili ludzie (o co w Chorwacji coraz trudniej) czy bardzo niskie ceny. W Szkodrze za obiad z miejscowych specjałów płaciłem 2,5 euro a za gałkę loda 25 centów.
Od przewodnika doskonale mówiącego po polsku (studiował w Krakowie) wiem, że w Albanii jest jeszcze duży problem z korupcją i marna służba zdrowia a z ciekawostek - Albańczyk nie uznaje innej marki samochodu niż Mercedes :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???