Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja a Albania

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
annsi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.08.2016
Chorwacja a Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) annsi » 04.08.2019 18:30

Moi drodzy miłośnicy Chorwacji.
Potrzebuję Waszej pomocy. Od kilku lat jeździmy z mężem do Chorwacji (Riwiera Makarska). W tym roku znajomi namawiają nas na Albanię (II połowa września). Rodzi się nam w głowach wiele wątpliwości. Chorwację już znamy. Jest piękna, urocza, czysta i ciepła:). A jak jest z Albanią.? Wypowiedzcie się. Prawda że jest tam dużo śmieci? Że brudno? Jaki jest standard noclegów/apartamentów? Widoki podobno piękne i warte zobaczenia. Jakie plusy i minusy? Co jest lepsze tu a co tam?
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 04.08.2019 19:33

Tak na szybko.
Szkodra dwa lata temu,ludzie przyjaźni,granica bez sprawdzania paszportów.Wypad jednodniowy z Czarnogóry,pokoje wtedy po 7E.
Załączniki:
sam-8299.jpg
sam-8296.jpg
sam-8279.jpg
sam-8247.jpg
sam-8231.jpg
sam-8223_1.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2019 21:17

Albania to jednak inna planeta w porównaniu do Chorwacji.
Bałagan rzeczywiście jest, w Ksamil jakoś śmieci w oczy nam się nie rzuciły (byliśmy na jeden dzień w lipcu 2018).
Ceny w knajpach dużooooo bardziej przyjazne niż w Cro (kalmary z frytkami, pierś (dwie duże) z frytkami, risotto z owocami morza + 3 napoje i piwo 25 EUR) - knajpa przy samej plaży.
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 04.08.2019 22:25

nie wiem czy druga połowa września to nie za pózno(troszkę),
zdjęcia Pedrosa lekko tendencyjne,
równie dobrze można by wrzucić tylko zdjęcia pięknych plaż
i super apartamentów,
myślę ze zdecydowanie powinnaś poczytać forum Albańskie,
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 04.08.2019 22:46

Co do wrzuconych zdjęć, to prawie wszędzie można takie lub podobne znaleźć, w Albanii też. Ja ujrzałem tam także piękne plaże, góry i inne okoliczności przyrody, zabytkowe miasta i budowle. Ciepłe i piękne morze Jońskie, które odwiedziłem w okolicach Lukove k/Sarandy. Co do szczegółów, to może faktycznie na albańskie forum, a co do września, to co prawda w tym miesiącu tam nie byłem, ale skoro w połowie września w okolicach Dubrownika miałem kiedyś non stop 26 st C i więcej, to tam na pewno nie będzie gorzej, za to trochę luźniej.
Co do standardów, tam w ostatnich latach zmienia się wiele, ceny też. Hotele i apartamentowce nowe w dużej części są już wybudowane, a także mieszkania na wynajem. Standard różny, jak wszędzie, wiele także już nawet nie na kieszeń przeciętnego podróżnika, ale większość nadal tak :D
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 05.08.2019 05:58

wolffer napisał(a):Co do wrzuconych zdjęć, to prawie wszędzie można takie lub podobne znaleźć, w Albanii też. Ja ujrzałem tam także piękne plaże, góry i inne okoliczności przyrody, zabytkowe miasta i budowle. Ciepłe i piękne morze Jońskie, które odwiedziłem w okolicach Lukove k/Sarandy. Co do szczegółów, to może faktycznie na albańskie forum, a co do września, to co prawda w tym miesiącu tam nie byłem, ale skoro w połowie września w okolicach Dubrownika miałem kiedyś non stop 26 st C i więcej, to tam na pewno nie będzie gorzej, za to trochę luźniej.
Co do standardów, tam w ostatnich latach zmienia się wiele, ceny też. Hotele i apartamentowce nowe w dużej części są już wybudowane, a także mieszkania na wynajem. Standard różny, jak wszędzie, wiele także już nawet nie na kieszeń przeciętnego podróżnika, ale większość nadal tak :D


Zarzucasz mi,że zdjęcia nie są moją własnością i zostały ściągnięte z neta ? Jakiś dowód? Słowo ,,takie"chyba nie jest na miejscu.Po prostu trzeba czytać że zrozumieniem,to jest miasto SZKODRA i leży w ALBANI.
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 05.08.2019 06:50

Spojrzałem jeszcze raz i nie widzę abym gdziekolwiek komukolwiek zarzucił, że zdjęcia są z neta. Jeżeli dokładnie przeczytasz, to napisałem, że podobne zdjęcia można znaleźć wszędzie i w Albanii też. Nigdzie nie wspomniałem, że nie ma tam takich widoków jak na przedstawionych zdjęciach, bo są, ale są też ładniejsze (ja akurat bywam na południu, a Szkodra pomimo zabytków jaka jest taka jest).
Nigdzie nie ma słowa o ściąganiu zdjęć z neta. Wierzę, że są prawdziwe, tylko zapodałem, że są i inne strony.

Tak więc nie rozumiem po co te nerwy. No i jakie dowody mam przytoczyć na coś czego nie powiedziałem i zostało jakoś dziwnie odczytane, więc co do nauki czytania, to nie jestem pewien czy akurat ja.
Amen.
Ostatnio edytowano 06.08.2019 09:30 przez wolffer, łącznie edytowano 1 raz
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20994
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 05.08.2019 15:25

Od siebie mogę dodać...jeżeli Albania to Riwiera...czyli od Llogary w dół...
Piękne plaże , spoko ludzie...tak tylko w skrócie...
Olga
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olga » 05.08.2019 18:35

W Albanii byłam z mężem pierwszy raz w czerwcu tego roku z biurem podróży na 7 dni. Naprawdę warto jest sympatycznie widać że Unia Europejska jeszcze nie zasmiecila kraju. Widoki piękne plaże czyste owoce i warzywa pyszne ceny przystępne. Tylko nie wszędzie można kartą płacić ale wszędzie przyjmują Euro. Ludzie przemili.
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 05.08.2019 18:57

Żeby nie było tendencyjnie,są też lepsze widoki.Uprzedzając fakty, do jakości zdjęć nigdy nie przywiązuje wagi.
Załączniki:
sam-8273_1.jpg
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 05.08.2019 19:00

Olga napisał(a):W Albanii byłam z mężem pierwszy raz w czerwcu tego roku z biurem podróży na 7 dni. Naprawdę warto jest sympatycznie widać że Unia Europejska jeszcze nie zasmiecila kraju. Widoki piękne plaże czyste owoce i warzywa pyszne ceny przystępne. Tylko nie wszędzie można kartą płacić ale wszędzie przyjmują Euro. Ludzie przemili.

Co masz myśli pisząc "Unia Europejska jeszcze nie zaśmieciła kraju " ?
Maud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maud » 05.08.2019 19:30

Po 4x w Chorwacji przerzucilismy sie na Albanie. Rzeczywiscie ciezko porownywac oba kraje bo roznica jest spora. Natomiast uwazam ze w przeciagu najblizszych kilku lat to Albania przejmie przodownictwo w wyjazdach wakacyjnych. Pracuje ze mna 3 Chorwatow z Rijeki i nawet oni uwazaja ze to co sie dzieje z cenami u nich to jakas paranoja. Chorwaci coraz bardziej nastawieni sa na przyjazd bogatego turysty z Niemiec, Anglii czy Austrii a reszte traktuja jak zlo konieczne. Albanczycy ciesza sie z kazdego turysty ( poki co :) ) wiedza ze zadowolony turysta wroci ( tak przynajmniej mowia ) My wrocilismy 3 razy i to pewnie nie koniec :)
Anikaania
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anikaania » 05.08.2019 19:38

Byłam w zeszłym roku w czerwcu i byłam b. zadowolona piękne widoki a śmieci też są obok, z tym że widać że bardzo dużo budują i na pewno za parę lat będzie czyściej. Hotele i apartamenty nowe i piękne jak i super obsluga, ceny przystepne, jedzenie super naturalne niezaśmiecone plastikowym żarciem z UE - tak ja odbieram.
natka.skopo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) natka.skopo » 05.08.2019 20:26

Ja bylam zarowno w chorwacji jak i albanii. I chodz bardzo lubie Chorwacje to Albania mnie poprostu zachwycila. Polecam z calego serca.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 05.08.2019 22:55

Wszystko o czym piszecie na temat Albanii to tylko zewnętrzne opakowanie. Rozmawiałem z Albańczykami. Będąc w tym kraju trzeba mieć z tyłu głowy, że to najbardziej skorumpowany kraj w Europie a służba zdrowia to podobno dramat. Oby nam nie przyszło z niej skorzystać. Mimo to życzę Albańczykom szybkiego rozwoju bo to naprawdę mili ludzie.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone