Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2020. Gdzie jechać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.08.2019 15:11

Pamiętaj tylko, że w sezonie w takim hotelu będziesz miał tłumy, będą one na stołówce, na basenie no i jesteś mimowolnie uwiązany do bycia w obrębie hotelu ze względu na posiłki za które już zapłaciłeś w wycieczce. Nasza córka też kiedyś marudziła, ale to takie dziecięce marudzenie z dobrobytu, dzieciaki już nie wiedzą jak to kiedyś było... Znajdź inna okolicę i jedz za sercem, to Ty harujesz cały rok na te właśnie dzieci, ich zachcianki, potrzeby no i te 2 tygodnie w roku to chyba rodzic też powinien mieć coś z życia prawda? :).
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 29.08.2019 15:29

Zawsze też można zastanowić się nad opcją ze śniadaniami lub śniadaniami i kolacjami a na obiady wybierać się do tamtejszych knajpek i mieć okazję spróbować prawdziwych lokalnych dań, nie jak ktoś wspomniał w innym wątku masowego hotelowego jedzenia :) Ja również rozważam zdradę na rzecz Grecji lub Hiszpanii z opcją all lub właśnie z samymi śniadaniami, nie wiem czy mi się to uda, bo panicznie boje się samolotu, a chciałby człowiek raz zaznać konkretnego luksusu i pojechać z jedną walizeczką, a nie zapchanym samochodem po sam dach ( nie biore słoików , ubrania i sprzet codziennego uzytku zajmują tyle miejsca ) :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2019 06:39

Wbrew pozorom wybór kolejnego miejsca docelowego w Chorwacji to ciężka sprawa. Z roku na rok szukanie takiego miejsca trwa coraz dłużej. Miejsce tegorocznego urlopu było dla mnie strzałem w dychę ale Srima w zeszłym roku to klapa i rozczarowanie. Pamiętam w roku 2002 i następnych po tym roku miałem wrażenie, że każde miejsce jest cudowne i nic mi nie przeszkadzało. Byłem zachwycony nawet Rogoźnicą :oops: mimo, że to jedno z ostatnich miejsc, którymi można się zachwycać ale wówczas tego nie wiedziałem. Teraz coraz więcej składników wchodzi do wymarzonego miejsca i to naprawdę problem. Przede mną kolejny etap szukania na przyszły rok tego miejsca bo z pomysłu wyjazdu do Turcji czy Grecji wyleczyłem się niespełna dwa tygodnie po powrocie. Nie leży mi Pag, Ugljan ( może niesłusznie ). Umiarkowanie podchodzę do Hvar. Byłem tam już, podobało mi się ale bardziej odpowiada mi Brać. Z lądu już się wyleczyłem mimo, że nie wykluczam jakiejś miejscowości jeżeli uda mi się coś ciekawego znaleźć, choć coraz więcej z nich jest na mojej czarnej liście. Coraz trudniej znaleźć spokojne miejsce, bez nadmiernej liczby ludzi. Marzę o tym aby Chorwaci wprowadzili zakaz palenia fajek na plażach i głupkowatej rezerwacji miejsc.
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 30.08.2019 06:47

yzedef napisał(a):Pamiętaj tylko, że w sezonie w takim hotelu będziesz miał tłumy, będą one na stołówce, na basenie no i jesteś mimowolnie uwiązany do bycia w obrębie hotelu ze względu na posiłki za które już zapłaciłeś w wycieczce. Nasza córka też kiedyś marudziła, ale to takie dziecięce marudzenie z dobrobytu, dzieciaki już nie wiedzą jak to kiedyś było... Znajdź inna okolicę i jedz za sercem, to Ty harujesz cały rok na te właśnie dzieci, ich zachcianki, potrzeby no i te 2 tygodnie w roku to chyba rodzic też powinien mieć coś z życia prawda? :).


Mądrze napisane,na szczęście mam jeszcze trochę czasu aby przekonać młodą :)
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 30.08.2019 07:25

Po zeszłorocznych wakacjach na wyspie Krk, w której się zakochaliśmy, spróbowaliśmy Grecji i był, to strzał w dziesiątkę.
Oczywiście w grę wchodził samolot, bo samochodem byłaby to męczarnia.Padło na Rodos.Wyżywienie we własnym zakresie (szybkie śniadanko na miejscu, a potem próbowanie lokalnych przysmaków) Hotel 3* ale i tak praktycznie tam zjeżdżaliśmy aby się przespać i raz po raz kąpiel w basenie ( ze względu na córkę).Wynajęcie samochodu i zwiedzanie.
Ktoś powyżej napisał,że brakowałoby mu Chorwackich palm.Nie jest tak źle... :wink:
Obrazek
Przyszły rok, kierunek - Portugalia, zapewne okolice Faro.
Pozdrawiam :papa:
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 30.08.2019 22:49

Zaliczyłem chyba większość miejscowości w pasie od Omisia do Bristu i według mnie najlepiej odpoczywa się w Zaostrogu,Drasnicach i Zivogosce Blato-małe wsie,cisza i spokój a jednocześnie jakieś imprezy kulturalne.Chociaż osobiście stawiam na Zivogosce Blato a zwłaszcza na plażę Velika Duba gdzie można przejść się na piechotę jak i dojechać samochodem.Omijam duże miasteczka które oczywiście zwiedziłem jednak nie są to miejsce w którym chciałbym mieszkać na wakacjach ale zależy co kto lubi.Jednak z roku na rok ceny wynajmu apartamentów rosną, średnio o 5 euro.W tym roku rezerwacja na 2020 tak właśnie wzrosła w stosunku do ubiegłego roku a część kwater którymi byłem zainteresowany jest już zajęta.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 04.09.2019 19:30

a ja kierunek Sardynia
Załączniki:
CalaLuna-Sardynia.jpg
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 05.09.2019 09:22

Hmmm chcieliśmy z żoną w przyszły roku jechać do Tucepi, ale żona poczytała, pooglądała sobie Bourdaina i stwierdziła, że nie jedzie do Dalmacji tylko na Istrię. Pytanie - czy jakieś fajne miejsce dla dwójki dorosłych i jednego kaszojada - w wieku 1 roku możecie polecić?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5242
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.09.2019 09:31

Jako że u nas z koleżanką małżonką letni wyjazd urlopowy to od jakiegoś czasu zawsze trzy tygodnie, po głowie zaczął mi chodzi pomysł typu: 3 tygodnie urlopu, 3 wyspy do zaliczenia. Czyli witamy na Braču, Hvarze i Visie. I myślę, że to wypali. :oczko_usmiech:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5242
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.09.2019 09:37

Bravik napisał(a):Jako że u nas z koleżanką małżonką letni wyjazd urlopowy to od jakiegoś czasu zawsze trzy tygodnie, po głowie zaczął mi chodzi pomysł typu: 3 tygodnie urlopu, 3 wyspy do zaliczenia. Czyli witamy na Braču, Hvarze i Visie. I myślę, że to wypali. :oczko_usmiech:

A wiosną, jako fan kolei może Szwajcaria z ofertą Interrail Pass? Zobaczymy...
filek88
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) filek88 » 05.09.2019 10:00

majki13 napisał(a):Hmmm chcieliśmy z żoną w przyszły roku jechać do Tucepi, ale żona poczytała, pooglądała sobie Bourdaina i stwierdziła, że nie jedzie do Dalmacji tylko na Istrię. Pytanie - czy jakieś fajne miejsce dla dwójki dorosłych i jednego kaszojada - w wieku 1 roku możecie polecić?



Fazana.
6km od puli spokojna miejscowość i blisko Rovinj.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.09.2019 10:08

majki13 napisał(a):Hmmm chcieliśmy z żoną w przyszły roku jechać do Tucepi, ale żona poczytała, pooglądała sobie Bourdaina i stwierdziła, że nie jedzie do Dalmacji tylko na Istrię. Pytanie - czy jakieś fajne miejsce dla dwójki dorosłych i jednego kaszojada - w wieku 1 roku możecie polecić?

klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 05.09.2019 10:22

Janusz Bajcer napisał(a):
majki13 napisał(a):Hmmm chcieliśmy z żoną w przyszły roku jechać do Tucepi, ale żona poczytała, pooglądała sobie Bourdaina i stwierdziła, że nie jedzie do Dalmacji tylko na Istrię. Pytanie - czy jakieś fajne miejsce dla dwójki dorosłych i jednego kaszojada - w wieku 1 roku możecie polecić?

klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html


Widziałem, przeglądałem, ale skoro jest tutaj temat na przyszły rok to postanowiłem tu napisać.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.09.2019 12:02

Bravik napisał(a):Jako że u nas z koleżanką małżonką letni wyjazd urlopowy to od jakiegoś czasu zawsze trzy tygodnie, po głowie zaczął mi chodzi pomysł typu: 3 tygodnie urlopu, 3 wyspy do zaliczenia. Czyli witamy na Braču, Hvarze i Visie. I myślę, że to wypali. :oczko_usmiech:

Spory minus tego pomysłu to brak połączenia promowego pomiędzy wyspami. Czyli aby przedostać się z jednej na drugą trzeba zawsze na stały lad zjechać :?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5242
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.09.2019 12:30

dids76 napisał(a):
Bravik napisał(a):Jako że u nas z koleżanką małżonką letni wyjazd urlopowy to od jakiegoś czasu zawsze trzy tygodnie, po głowie zaczął mi chodzi pomysł typu: 3 tygodnie urlopu, 3 wyspy do zaliczenia. Czyli witamy na Braču, Hvarze i Visie. I myślę, że to wypali. :oczko_usmiech:


Spory minus tego pomysłu to brak połączenia promowego pomiędzy wyspami. Czyli aby przedostać się z jednej na drugą trzeba zawsze na stały lad zjechać :?

No nie do końca. Tak jest jeśli podróżujesz samochodem. Jeśli nie, to np. Brač i Hvar ma połączenie katamaranem Kapetan Luka. Tak samo Vis skomunikowany jest Jadroliniją zarówno z Hvarem, jak i z Bračem. Wszystko do zgrania.
A i samochodem to też nie problem, bo Split jest swoistym hubem promowym dla tych trzech wysp. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wakacje 2020. Gdzie jechać? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone