Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wakacje 2020. Gdzie jechać?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.08.2019 16:11

Pamiętaj tylko, że w sezonie w takim hotelu będziesz miał tłumy, będą one na stołówce, na basenie no i jesteś mimowolnie uwiązany do bycia w obrębie hotelu ze względu na posiłki za które już zapłaciłeś w wycieczce. Nasza córka też kiedyś marudziła, ale to takie dziecięce marudzenie z dobrobytu, dzieciaki już nie wiedzą jak to kiedyś było... Znajdź inna okolicę i jedz za sercem, to Ty harujesz cały rok na te właśnie dzieci, ich zachcianki, potrzeby no i te 2 tygodnie w roku to chyba rodzic też powinien mieć coś z życia prawda? :).
kentucky
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 29.08.2019 16:29

Zawsze też można zastanowić się nad opcją ze śniadaniami lub śniadaniami i kolacjami a na obiady wybierać się do tamtejszych knajpek i mieć okazję spróbować prawdziwych lokalnych dań, nie jak ktoś wspomniał w innym wątku masowego hotelowego jedzenia :) Ja również rozważam zdradę na rzecz Grecji lub Hiszpanii z opcją all lub właśnie z samymi śniadaniami, nie wiem czy mi się to uda, bo panicznie boje się samolotu, a chciałby człowiek raz zaznać konkretnego luksusu i pojechać z jedną walizeczką, a nie zapchanym samochodem po sam dach ( nie biore słoików , ubrania i sprzet codziennego uzytku zajmują tyle miejsca ) :D
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 30.08.2019 07:39

Wbrew pozorom wybór kolejnego miejsca docelowego w Chorwacji to ciężka sprawa. Z roku na rok szukanie takiego miejsca trwa coraz dłużej. Miejsce tegorocznego urlopu było dla mnie strzałem w dychę ale Srima w zeszłym roku to klapa i rozczarowanie. Pamiętam w roku 2002 i następnych po tym roku miałem wrażenie, że każde miejsce jest cudowne i nic mi nie przeszkadzało. Byłem zachwycony nawet Rogoźnicą :oops: mimo, że to jedno z ostatnich miejsc, którymi można się zachwycać ale wówczas tego nie wiedziałem. Teraz coraz więcej składników wchodzi do wymarzonego miejsca i to naprawdę problem. Przede mną kolejny etap szukania na przyszły rok tego miejsca bo z pomysłu wyjazdu do Turcji czy Grecji wyleczyłem się niespełna dwa tygodnie po powrocie. Nie leży mi Pag, Ugljan ( może niesłusznie ). Umiarkowanie podchodzę do Hvar. Byłem tam już, podobało mi się ale bardziej odpowiada mi Brać. Z lądu już się wyleczyłem mimo, że nie wykluczam jakiejś miejscowości jeżeli uda mi się coś ciekawego znaleźć, choć coraz więcej z nich jest na mojej czarnej liście. Coraz trudniej znaleźć spokojne miejsce, bez nadmiernej liczby ludzi. Marzę o tym aby Chorwaci wprowadzili zakaz palenia fajek na plażach i głupkowatej rezerwacji miejsc.
wwwmarco
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 30.08.2019 07:47

yzedef napisał(a):Pamiętaj tylko, że w sezonie w takim hotelu będziesz miał tłumy, będą one na stołówce, na basenie no i jesteś mimowolnie uwiązany do bycia w obrębie hotelu ze względu na posiłki za które już zapłaciłeś w wycieczce. Nasza córka też kiedyś marudziła, ale to takie dziecięce marudzenie z dobrobytu, dzieciaki już nie wiedzą jak to kiedyś było... Znajdź inna okolicę i jedz za sercem, to Ty harujesz cały rok na te właśnie dzieci, ich zachcianki, potrzeby no i te 2 tygodnie w roku to chyba rodzic też powinien mieć coś z życia prawda? :).

Mądrze napisane,na szczęście mam jeszcze trochę czasu aby przekonać młodą :)
shaman72
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 30.08.2019 08:25

Po zeszłorocznych wakacjach na wyspie Krk, w której się zakochaliśmy, spróbowaliśmy Grecji i był, to strzał w dziesiątkę.
Oczywiście w grę wchodził samolot, bo samochodem byłaby to męczarnia.Padło na Rodos.Wyżywienie we własnym zakresie (szybkie śniadanko na miejscu, a potem próbowanie lokalnych przysmaków) Hotel 3* ale i tak praktycznie tam zjeżdżaliśmy aby się przespać i raz po raz kąpiel w basenie ( ze względu na córkę).Wynajęcie samochodu i zwiedzanie.
Ktoś powyżej napisał,że brakowałoby mu Chorwackich palm.Nie jest tak źle... :wink:
Obrazek
Przyszły rok, kierunek - Portugalia, zapewne okolice Faro.
Pozdrawiam :papa:
Bunio
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 30.08.2019 23:49

Zaliczyłem chyba większość miejscowości w pasie od Omisia do Bristu i według mnie najlepiej odpoczywa się w Zaostrogu,Drasnicach i Zivogosce Blato-małe wsie,cisza i spokój a jednocześnie jakieś imprezy kulturalne.Chociaż osobiście stawiam na Zivogosce Blato a zwłaszcza na plażę Velika Duba gdzie można przejść się na piechotę jak i dojechać samochodem.Omijam duże miasteczka które oczywiście zwiedziłem jednak nie są to miejsce w którym chciałbym mieszkać na wakacjach ale zależy co kto lubi.Jednak z roku na rok ceny wynajmu apartamentów rosną, średnio o 5 euro.W tym roku rezerwacja na 2020 tak właśnie wzrosła w stosunku do ubiegłego roku a część kwater którymi byłem zainteresowany jest już zajęta.
kiepuczi
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 04.09.2019 20:30

a ja kierunek Sardynia
Załączniki:
CalaLuna-Sardynia.jpg
majki13
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 05.09.2019 10:22

Hmmm chcieliśmy z żoną w przyszły roku jechać do Tucepi, ale żona poczytała, pooglądała sobie Bourdaina i stwierdziła, że nie jedzie do Dalmacji tylko na Istrię. Pytanie - czy jakieś fajne miejsce dla dwójki dorosłych i jednego kaszojada - w wieku 1 roku możecie polecić?
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.09.2019 10:31

Jako że u nas z koleżanką małżonką letni wyjazd urlopowy to od jakiegoś czasu zawsze trzy tygodnie, po głowie zaczął mi chodzi pomysł typu: 3 tygodnie urlopu, 3 wyspy do zaliczenia. Czyli witamy na Braču, Hvarze i Visie. I myślę, że to wypali. :oczko_usmiech:
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.09.2019 10:37

Bravik napisał(a):Jako że u nas z koleżanką małżonką letni wyjazd urlopowy to od jakiegoś czasu zawsze trzy tygodnie, po głowie zaczął mi chodzi pomysł typu: 3 tygodnie urlopu, 3 wyspy do zaliczenia. Czyli witamy na Braču, Hvarze i Visie. I myślę, że to wypali. :oczko_usmiech:

A wiosną, jako fan kolei może Szwajcaria z ofertą Interrail Pass? Zobaczymy...
filek88
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) filek88 » 05.09.2019 11:00

majki13 napisał(a):Hmmm chcieliśmy z żoną w przyszły roku jechać do Tucepi, ale żona poczytała, pooglądała sobie Bourdaina i stwierdziła, że nie jedzie do Dalmacji tylko na Istrię. Pytanie - czy jakieś fajne miejsce dla dwójki dorosłych i jednego kaszojada - w wieku 1 roku możecie polecić?

Fazana.
6km od puli spokojna miejscowość i blisko Rovinj.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.09.2019 11:08

majki13 napisał(a):Hmmm chcieliśmy z żoną w przyszły roku jechać do Tucepi, ale żona poczytała, pooglądała sobie Bourdaina i stwierdziła, że nie jedzie do Dalmacji tylko na Istrię. Pytanie - czy jakieś fajne miejsce dla dwójki dorosłych i jednego kaszojada - w wieku 1 roku możecie polecić?

klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
majki13
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 05.09.2019 11:22

Janusz Bajcer napisał(a):

klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html

Widziałem, przeglądałem, ale skoro jest tutaj temat na przyszły rok to postanowiłem tu napisać.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.09.2019 13:02

Bravik napisał(a):Jako że u nas z koleżanką małżonką letni wyjazd urlopowy to od jakiegoś czasu zawsze trzy tygodnie, po głowie zaczął mi chodzi pomysł typu: 3 tygodnie urlopu, 3 wyspy do zaliczenia. Czyli witamy na Braču, Hvarze i Visie. I myślę, że to wypali. :oczko_usmiech:

Spory minus tego pomysłu to brak połączenia promowego pomiędzy wyspami. Czyli aby przedostać się z jednej na drugą trzeba zawsze na stały lad zjechać :?
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.09.2019 13:30

dids76 napisał(a):

Spory minus tego pomysłu to brak połączenia promowego pomiędzy wyspami. Czyli aby przedostać się z jednej na drugą trzeba zawsze na stały lad zjechać :?

No nie do końca. Tak jest jeśli podróżujesz samochodem. Jeśli nie, to np. Brač i Hvar ma połączenie katamaranem Kapetan Luka. Tak samo Vis skomunikowany jest Jadroliniją zarówno z Hvarem, jak i z Bračem. Wszystko do zgrania.
A i samochodem to też nie problem, bo Split jest swoistym hubem promowym dla tych trzech wysp. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Wakacje 2020. Gdzie jechać? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019