Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wakacje 2020. Gdzie jechać?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 27.08.2019 08:21

Dopiero co wróciłem i podliczyłem koszty, nie jest źle.
W tym roku była Istria i jakoś nie przypadła mi do gustu, choć ładna.
Na przyszły rok będę celował w południe Chorwacji tzn. od Tucepi w dół (wyjątkowo mogą być okolice Primosten).
Będziemy jechali w 4 osoby (2+2) + mały pies. Jaką miejscowość polecacie?
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 27.08.2019 08:53

A dlaczego akurat od Tucepi w dół ? Wiem, że o gustach się nie dyskutuje ale nie rozumiem tych co twierdzą, że prawdziwa Chorwacja to jest od Splitu w dół etc.
Ciężko cokolwiek polecić bo nie wiadomo jaki masz preferencje. Zgodzę się natomiast co do Istrii, jadę tam od 10 lat i dojechać nie mogę tak mnie fascynuje :D
Ale są tacy, którzy tylko w ten region jeżdżą i tam im dobrze.
kentucky
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 27.08.2019 09:10

Tak jak wspomniał przedmówca o gustach się nie dyskutuje ale według mnie południe Chorwacji jest znacznie piękniejsze, góry i morze to jest to. My w tym roku drugi raz Makarska, jedziemy też do Dubrownika ale tylko w ramach wycieczki na jeden dzień. Nie wiem czy sama Makarska to dobry pomysł jeżeli zabieracie pieska ale w pobliżu są inne piękne miejscowości Baska Voda, Tucepi, Podgora. Ja jestem nudna i drugi rok wybieram to samo miejsce ale zastanowię się następnym razem nad jakąś wyspą chorwacką
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.08.2019 10:40

Jeden woli blondynki, drugi brunetki a trzeci rude :). Ja też powoli myślę nad 2020 rokiem i gdzie tu jechać, po Grecji chyba wrócimy do Cro głównie z sentymentu no i odległości, 4 dni w aucie to jednak było ciekawe ale męczące doświadczenie. Tez uważam że Dalmacja z górami i palmami jest śliczna i jakoś niby bym pojechał gdzieś wyżej ale boje się wtopy... Mam dylemat na która wyspę jechać bo u nas tylko wyspy wchodzą w grę, Korcula nas ciągnie bo byliśmy tylko tam przejazdem przy okazji pobytu na Peljesac, Hvar też już był, no i Brac. Wyspy mają duża zaletę bo jest po prostu spokojniej i mniej ludzi
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.08.2019 10:47

ogi napisał(a):Będziemy jechali w 4 osoby (2+2) + mały pies. Jaką miejscowość polecacie?

Nie znamy oczekiwań (zwłaszcza psa) więc trudno coś polecić. ;)
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.08.2019 10:51

Mikromir napisał(a):
ogi napisał(a):Będziemy jechali w 4 osoby (2+2) + mały pies. Jaką miejscowość polecacie?

Danusia a mi co byś poleciła ?, dla nas idealna jest Povlja... dzieci wręcz tęsknią za nią :). Przestrzeń duża do spacerowania, prosty i szybki dojazd i te małe zatoczki w sam raz dla małego wolnego pontonu :). Patrzę na Korculę, Prizba i okolice ale tam nie ma gdzie chodzić a i droga powrotna inna niż promem do Split to udręka a i ceny w takiej Prizbie zaporowe. Hvar niby fajny ale te dojazdy tunelami, krętymi drogami na jedno auto są super 1-3 razy ale nie jak chcesz gdzieś się ruszyć częściej. Dylemat jest :), Ty pewnie znowu GR ? :D
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 27.08.2019 11:15

Też wole wyspy, mniej ludzi i całkiem inaczej niż na lądzie. Bardzo podoba mi się Brać - myślę nad Postirą lub nad Mali/Veli Losinj. Zawsze problematyczny jest dojazd bo to jeszcze promem trzeba się grzebać. Myślę też o Turcji/Grecji samolotem ale potem i tak okaże się, że pogoni mnie do Chorwacji w której jestem jednak zakochany.
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.08.2019 11:16

alechandro napisał(a):nie rozumiem tych co twierdzą, że prawdziwa Chorwacja to jest od Splitu w dół etc.

Od Splitu w dól interesuje mnie jedynie Dubrovnik (jeżeli mowa o stałym lądzie).
Oczywiście jako miejsce do zobaczenia, a nie pobyt na urlop.
Omiš już widziałem, a cała reszta typu Makarska czy Baśka Voda to miejscowości do których bym w życiu nie pojechał.
Ja mam swoją prawdziwą Chorwację 1000 km od domu i nie widzę potrzeby się tłuc 1200 czy 1300 po to żeby się przepychać na ulicy czy plaży.
Autorowi pytania niestety nie pomogę bo byłem jedynie w Marušići, a to niestety nad Tučepi. :wink:

A jeśli chodzi o okolice Primošten to zdecydowanie takie miejscowości jak: Rażanj (Varos), Kanica, Zečevo Rgozničko czy Sevid.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.08.2019 11:22

Dla mnie prawdziwa Chorwacja jest od Zadaru w dół

Aktualnie jestem w Tribunj i uważam ze jest tu super
Super plaża, mało ludzi, zero korków i problemów z parkowaniem. Do Vodic na zakupy 3km.

Kilka dni temu odwiedziliśmy Makarską , z sentymentu
Po drodze w Omisiu korki...
W Makarskiej cieżko o parking....
Na plaży ręcznik na ręczniku
Woda lekki żurek w porównanii do Vodic lub Tribunj....

Molochy tylko po sezonie :wink:
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 27.08.2019 11:37

anakin napisał(a):Omiš już widziałem, a cała reszta typu Makarska czy Baśka Voda to miejscowości do których bym w życiu nie pojechał.

Mam tak samo :)

sito_zabrze napisał(a):Tribunj....mało ludzi

Ale Ty tak poważnie ? Mnie się Tribunj z tłumami kojarzy a przynajmniej tak go pamiętam.
KasiaWW
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 27.08.2019 12:37

Również szukam miejscówki na 2020 :) Czy plaże w Tribunij nadają się dla małych dzieci (2,5 roku) ?
W tym roku odwiedziliśmy Supetar na wyspie Brać-dla mnie super I szukam czegoś podobnego może ,ktoś coś polecić podobnego ,niekoniecznie na wyspie:)))
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.08.2019 13:02

yzedef napisał(a):
Mikromir napisał(a):

Danusia a mi co byś poleciła ?, dla nas idealna jest Povlja... dzieci wręcz tęsknią za nią :). Przestrzeń duża do spacerowania, prosty i szybki dojazd i te małe zatoczki w sam raz dla małego wolnego pontonu :). Patrzę na Korculę, Prizba i okolice ale tam nie ma gdzie chodzić a i droga powrotna inna niż promem do Split to udręka a i ceny w takiej Prizbie zaporowe. Hvar niby fajny ale te dojazdy tunelami, krętymi drogami na jedno auto są super 1-3 razy ale nie jak chcesz gdzieś się ruszyć częściej. Dylemat jest :), Ty pewnie znowu GR ? :D

Mi też trzeba coś polecić :D bo mam pustkę w głowie na 2020rok :|
Dlaczego Michał mówisz że w Priżba ceny zaporowe?
O Priżbie myślałem jeszcze w tamtym roku :wink:

Dla mnie Chorwacja zaczyna się od przejścia granicznego węgiersko-chorwackiego i nawet nie próbuję robić jakichś podziałów administracyjnych :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.08.2019 13:09

Fotka zrobiona minute temu
Plaża w Tribunj
Tłumów nie widze Obrazek
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.08.2019 13:10

KasiaWW napisał(a):Również szukam miejscówki na 2020 :) Czy plaże w Tribunij nadają się dla małych dzieci (2,5 roku) ?
W tym roku odwiedziliśmy Supetar na wyspie Brać-dla mnie super I szukam czegoś podobnego może ,ktoś coś polecić podobnego ,niekoniecznie na wyspie:)))

Na fotce widać ze zrobiona jest taka zatoczka. Jest tam wody po kolana. Dzieci nie trzeba pilnować :wink:
KasiaWW
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 27.08.2019 13:28

Ciekawie...:) Można zapytać gdzie znajduje się owa plaża ?
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019