Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2020. Gdzie jechać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Wakacje 2020. Gdzie jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 27.08.2019 07:21

Dopiero co wróciłem i podliczyłem koszty, nie jest źle.
W tym roku była Istria i jakoś nie przypadła mi do gustu, choć ładna.
Na przyszły rok będę celował w południe Chorwacji tzn. od Tucepi w dół (wyjątkowo mogą być okolice Primosten).
Będziemy jechali w 4 osoby (2+2) + mały pies. Jaką miejscowość polecacie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2019 07:53

A dlaczego akurat od Tucepi w dół ? Wiem, że o gustach się nie dyskutuje ale nie rozumiem tych co twierdzą, że prawdziwa Chorwacja to jest od Splitu w dół etc.
Ciężko cokolwiek polecić bo nie wiadomo jaki masz preferencje. Zgodzę się natomiast co do Istrii, jadę tam od 10 lat i dojechać nie mogę tak mnie fascynuje :D
Ale są tacy, którzy tylko w ten region jeżdżą i tam im dobrze.
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 27.08.2019 08:10

Tak jak wspomniał przedmówca o gustach się nie dyskutuje ale według mnie południe Chorwacji jest znacznie piękniejsze, góry i morze to jest to. My w tym roku drugi raz Makarska, jedziemy też do Dubrownika ale tylko w ramach wycieczki na jeden dzień. Nie wiem czy sama Makarska to dobry pomysł jeżeli zabieracie pieska ale w pobliżu są inne piękne miejscowości Baska Voda, Tucepi, Podgora. Ja jestem nudna i drugi rok wybieram to samo miejsce ale zastanowię się następnym razem nad jakąś wyspą chorwacką
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.08.2019 09:40

Jeden woli blondynki, drugi brunetki a trzeci rude :). Ja też powoli myślę nad 2020 rokiem i gdzie tu jechać, po Grecji chyba wrócimy do Cro głównie z sentymentu no i odległości, 4 dni w aucie to jednak było ciekawe ale męczące doświadczenie. Tez uważam że Dalmacja z górami i palmami jest śliczna i jakoś niby bym pojechał gdzieś wyżej ale boje się wtopy... Mam dylemat na która wyspę jechać bo u nas tylko wyspy wchodzą w grę, Korcula nas ciągnie bo byliśmy tylko tam przejazdem przy okazji pobytu na Peljesac, Hvar też już był, no i Brac. Wyspy mają duża zaletę bo jest po prostu spokojniej i mniej ludzi
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.08.2019 09:47

ogi napisał(a):Będziemy jechali w 4 osoby (2+2) + mały pies. Jaką miejscowość polecacie?

Nie znamy oczekiwań (zwłaszcza psa) więc trudno coś polecić. ;)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.08.2019 09:51

Mikromir napisał(a):
ogi napisał(a):Będziemy jechali w 4 osoby (2+2) + mały pies. Jaką miejscowość polecacie?

Nie znamy oczekiwań (zwłaszcza psa) więc trudno coś polecić. ;)


Danusia a mi co byś poleciła ?, dla nas idealna jest Povlja... dzieci wręcz tęsknią za nią :). Przestrzeń duża do spacerowania, prosty i szybki dojazd i te małe zatoczki w sam raz dla małego wolnego pontonu :). Patrzę na Korculę, Prizba i okolice ale tam nie ma gdzie chodzić a i droga powrotna inna niż promem do Split to udręka a i ceny w takiej Prizbie zaporowe. Hvar niby fajny ale te dojazdy tunelami, krętymi drogami na jedno auto są super 1-3 razy ale nie jak chcesz gdzieś się ruszyć częściej. Dylemat jest :), Ty pewnie znowu GR ? :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2019 10:15

Też wole wyspy, mniej ludzi i całkiem inaczej niż na lądzie. Bardzo podoba mi się Brać - myślę nad Postirą lub nad Mali/Veli Losinj. Zawsze problematyczny jest dojazd bo to jeszcze promem trzeba się grzebać. Myślę też o Turcji/Grecji samolotem ale potem i tak okaże się, że pogoni mnie do Chorwacji w której jestem jednak zakochany.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.08.2019 10:16

alechandro napisał(a):nie rozumiem tych co twierdzą, że prawdziwa Chorwacja to jest od Splitu w dół etc.

Od Splitu w dól interesuje mnie jedynie Dubrovnik (jeżeli mowa o stałym lądzie).
Oczywiście jako miejsce do zobaczenia, a nie pobyt na urlop.
Omiš już widziałem, a cała reszta typu Makarska czy Baśka Voda to miejscowości do których bym w życiu nie pojechał.
Ja mam swoją prawdziwą Chorwację 1000 km od domu i nie widzę potrzeby się tłuc 1200 czy 1300 po to żeby się przepychać na ulicy czy plaży.
Autorowi pytania niestety nie pomogę bo byłem jedynie w Marušići, a to niestety nad Tučepi. :wink:

A jeśli chodzi o okolice Primošten to zdecydowanie takie miejscowości jak: Rażanj (Varos), Kanica, Zečevo Rgozničko czy Sevid.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.08.2019 10:22

Dla mnie prawdziwa Chorwacja jest od Zadaru w dół

Aktualnie jestem w Tribunj i uważam ze jest tu super
Super plaża, mało ludzi, zero korków i problemów z parkowaniem. Do Vodic na zakupy 3km.

Kilka dni temu odwiedziliśmy Makarską , z sentymentu
Po drodze w Omisiu korki...
W Makarskiej cieżko o parking....
Na plaży ręcznik na ręczniku
Woda lekki żurek w porównanii do Vodic lub Tribunj....

Molochy tylko po sezonie :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2019 10:37

anakin napisał(a):Omiš już widziałem, a cała reszta typu Makarska czy Baśka Voda to miejscowości do których bym w życiu nie pojechał.

Mam tak samo :)

sito_zabrze napisał(a):Tribunj....mało ludzi

Ale Ty tak poważnie ? Mnie się Tribunj z tłumami kojarzy a przynajmniej tak go pamiętam.
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 27.08.2019 11:37

Również szukam miejscówki na 2020 :) Czy plaże w Tribunij nadają się dla małych dzieci (2,5 roku) ?
W tym roku odwiedziliśmy Supetar na wyspie Brać-dla mnie super I szukam czegoś podobnego może ,ktoś coś polecić podobnego ,niekoniecznie na wyspie:)))
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.08.2019 12:02

yzedef napisał(a):
Mikromir napisał(a):
ogi napisał(a):Będziemy jechali w 4 osoby (2+2) + mały pies. Jaką miejscowość polecacie?

Nie znamy oczekiwań (zwłaszcza psa) więc trudno coś polecić. ;)


Danusia a mi co byś poleciła ?, dla nas idealna jest Povlja... dzieci wręcz tęsknią za nią :). Przestrzeń duża do spacerowania, prosty i szybki dojazd i te małe zatoczki w sam raz dla małego wolnego pontonu :). Patrzę na Korculę, Prizba i okolice ale tam nie ma gdzie chodzić a i droga powrotna inna niż promem do Split to udręka a i ceny w takiej Prizbie zaporowe. Hvar niby fajny ale te dojazdy tunelami, krętymi drogami na jedno auto są super 1-3 razy ale nie jak chcesz gdzieś się ruszyć częściej. Dylemat jest :), Ty pewnie znowu GR ? :D

Mi też trzeba coś polecić :D bo mam pustkę w głowie na 2020rok :|
Dlaczego Michał mówisz że w Priżba ceny zaporowe?
O Priżbie myślałem jeszcze w tamtym roku :wink:

Dla mnie Chorwacja zaczyna się od przejścia granicznego węgiersko-chorwackiego i nawet nie próbuję robić jakichś podziałów administracyjnych :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.08.2019 12:09

Fotka zrobiona minute temu
Plaża w Tribunj
Tłumów nie widze Obrazek
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.08.2019 12:10

KasiaWW napisał(a):Również szukam miejscówki na 2020 :) Czy plaże w Tribunij nadają się dla małych dzieci (2,5 roku) ?
W tym roku odwiedziliśmy Supetar na wyspie Brać-dla mnie super I szukam czegoś podobnego może ,ktoś coś polecić podobnego ,niekoniecznie na wyspie:)))


Na fotce widać ze zrobiona jest taka zatoczka. Jest tam wody po kolana. Dzieci nie trzeba pilnować :wink:
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 27.08.2019 12:28

Ciekawie...:) Można zapytać gdzie znajduje się owa plaża ?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wakacje 2020. Gdzie jechać?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone