Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2010 - Macedonia, Grecja, Albania

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 12.12.2011 21:58

Piter83pl - super relacja.
Przepiękne krajobrazy, poprostu powalają na kolana.
Nie dziwię się ,że ciągnie cię w te rejony.
Pozdrawiam aga.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 25.12.2011 15:12

Bardzo dziękuję :) Do cudownych krajobrazów dochodzą też przemili ludzie :)

Pozdrawiam!
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 26.12.2011 10:12

Co tu pisać,fajna relacja.
Lefkada i Kefalonia chodzi mi po głowie już od dawna,może w przyszłym roku,twoja relacja na pewno będzie pomocna,gratuluje.
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 23.06.2012 10:10

piter83pl napisał(a):
lukman napisał(a):SUPER RELACJA ,mam prosbe napisz ile wyniósł Cię ten wyjazd ,ceny kwater ,jedzenia itp. :D

A więc tak jeżeli chodzi o koszty benzyny i jedzenia to jest to raczej płynne i zależne od osób.
Przykładowe ceny w Grecji (Lefkada):
moussaka/pastisio - 7 euro
souvlaki - 6
kalmary - 6
ośmiornica - 12
salatka grecka - 6
wino lokalne 0,5 - 2 (tu nie jestem pewien)
piwo 0,5 - 2
Te ceny są z jedynej w Kalamitsi knajpie.
W fast foodach w Grecji - gyros 1,5-2 euro, ceny pozostałych potraw raczej zbliżone.
Obiad dla dwóch osób wychodził przeciętnie poniżej 20 euro, z przystawką ciut powyżej ale ceny jak widzisz nie są porażające.
Na plaży frappe ok. 1,5 euro, piwo 2 itd.
Mieszkaliśmy w Blue White House w Kalamitsi http://www.bluewhitehouse.com/ - cena 50 euro za 2 osoby za nocleg, znalezione na miejscu bez rezerwacji. Byliśmy w najwyższym sezonie

Macedonia
1 euro to ok 60 denarów,
Ceny:
Butelka wina w knajpie (dobre markowe macedońskie) - 200-400
duża porcja małych rybek - 180
ryba - 300
piwo - 80
drugie danie - 250-350 (mięso różnego rodzaju)
przystawka - 60-80 (np. grillowany ser, papryka, pindżur)
omlet - 100
butelka dobrego wina w sklepie - 250-500 (najwyższa półka)
W Trpejcy spaliśmy w tym miejscu http://www.villa-geros.blog.com.mk/
jak już pisałem, czysto, schludnie, miła gospodyni, jest parking - cena ok. 25 euro za 2 osoby z łazienką i aneksem kuchennym dla 2óch pokoi. Balkon z widokiem na jezioro.
W winiarni Popova Kula - pokój dla 2óch osób 40 euro, knajpa nie wiele droższa od cen jakie podałem.
Mam nadzieje że to daje obraz kosztów, jak masz jakieś pytania to z chęcią odpowiem.
Pozdrawiam


Piter napisałeś ,że w sierpniu znalazłeś apartament za 50E w ciemno, wybieram się na Lefkadę 15.08-20.08 jak sądzisz z doświadczenia miałbym problem ze znalezieniem lokum?
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 23.06.2012 15:14

Hmmm... wiesz co ja bym pojechał w ciemno - bo ja zawsze dochodzę do wniosku że coś się znajdzie, choć jak wiadomo zawsze można mieć pecha. Mi się nigdy nie zdarzyło nie znaleźć lokum.
Pozdrawiam!
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 23.06.2012 16:43

Dzięki za odpowiedź :) muszę jeszcze przemyśleć sprawę bo obawiam się tego terminu.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 02.07.2012 09:37

Hejka,
Tak przy okazji Macedonii spytam. Zapuszczał się ktoś w rejon "Kozjak Lake" da się przejechać z północy na południe wzdłuż? Chciałbym się tą drogą przejechać jadąc w drodze z Serbii do miejsca docelowego czyli gdzieś nad Jezioro Ochrydzkie.
Drugie pytanie dotyczy mojej drogi powrotnej z Albanii. Planuję wjechać do Macedonii jadąc z Elbasen następnie Struga i tam odbić na Debar, Mavrovi Anovi. Tutaj gdzieś planowałbym nocleg, by następnego dnia wyruszyć już bezpośrednio do domu.
Ktoś był w tych rejonach, może coś poradzić czy dobrze kombinuję...
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 07.07.2012 10:46

KarKoz napisał(a):Hejka,
Tak przy okazji Macedonii spytam. Zapuszczał się ktoś w rejon "Kozjak Lake" da się przejechać z północy na południe wzdłuż?


Jak wrzucisz "teren" na mapach googla, to widać, że to niemożliwe.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 07.07.2012 16:28

Dzięki, trzeba będzie sobie wycieczkę zrobić...
Ciekawi mnie dlaczego nie pojawia się to miejsce w relacjach, z map google wygląda na bardzo ładne.
Na drugą część mojego pytania znalazłem odpowiedź tutaj: http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com/2012/01/bakany-osiokiem-macedonia-dzien-1.html
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Wakacje 2010 - Macedonia, Grecja, Albania - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone