Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WojtekW
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekW » 12.06.2015 22:08

Nie zwróciłem uwagi, ale zawsze można jechać na sucho z kanapkami albo posmarować margaryną :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 12.06.2015 22:14

sdolas napisał(a):
Gdzieś mi się obiło że z takich codzienności śniadaniowo-kolacyjnych to jeszcze masło ma wysoką cenę, potwierdzi ktoś ?


:D o ile dobrze pamiętam, kupowaliśmy masło mniej więcej w cenie 16 - 18 kun, w zależności od dyskontu.
Tu masz ceny podstawowych produktów w Chorwacji.

http://www.cenynaswiecie.pl/ceny-w-chorwacji,38/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2015 22:25

Haweł napisał(a):Nie lepiej siedziec w domu,a nie pic kranowy i ryzykowac pochorowaniem ? zeby tylko pare groszy w kieszeni zostalo ?



Generalnie jest to najtańsza opcja : siedzieć w domu :wink:

Można zaoszczędzić na wszystkim :D

No i główna zaleta: nie ma potem narzekań na forum na ceny 8)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 12.06.2015 22:27

sdolas napisał(a):Wiesz .... teoretycznie taki już jest Polak, patrzy gdzie i jak najtaniej ;)

Gdzieś mi się obiło że z takich codzienności śniadaniowo-kolacyjnych to jeszcze masło ma wysoką cenę, potwierdzi ktoś ?

..http://www.konzum.hr/Akcije/Katalozi/ko ... ine%29/1...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.06.2015 11:17

majeczka napisał(a):
sdolas napisał(a):
Gdzieś mi się obiło że z takich codzienności śniadaniowo-kolacyjnych to jeszcze masło ma wysoką cenę, potwierdzi ktoś ?


:D o ile dobrze pamiętam, kupowaliśmy masło mniej więcej w cenie 16 - 18 kun, w zależności od dyskontu.
Tu masz ceny podstawowych produktów w Chorwacji.

http://www.cenynaswiecie.pl/ceny-w-chorwacji,38/


Do smarowania polecam majonez Zvijezda. :D
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 13.06.2015 11:30

W 2012 roku w czasie pierwszego naszego pobytu w Nemirze za radą kolegi targałem ze sobą 30 litrów wody, bo tam miała być niezdrowa, a butelkowa droga. Jak nasz gospodarz to zobaczył o mało nie padł ze śmiechu. Pokazał nam wtedy zamontowany system filtrów do wody w domu i , że na wodę w butelkach to szkoda kasy.
Następne wyjazdy tylko z wodą na drogę, a na miejscu cały czas kranówa :D .
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 13.06.2015 12:03

sdolas napisał(a):My też podobnie zaczęliśmy kombinować czy nie przegotować kranówy i tyle ;) bo nam "dziadkom" to pewnie nic się nie stanie, ale dzieciakom .... kto to wie, lepiej nie testować, zemsta faraona nie jest mile widziana.

No właśnie jak to jest z wodą? W jednych miejscu podobno można pić kranówę a w innych nie można. Może ktoś jest zorientowany w tym temacie. 8O
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 13.06.2015 18:08

Proponuje zrobic mapke Chorwacji,gdzie ktos pil kranowke i sie nie pochorowal,a gdzie byla nie do spozycia czyt. ktos mial problemy jelitowe lub podobne...dla potomnych,zeby wiedziec jakie kierunki Chorwacji obierac,zeby zaoszczedzic pare groszy,kun...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.06.2015 18:21

slavko.v napisał(a):wychodzi dużo taniej... jeśli ktos jedzie na Riviere Makarską ok. 1400km (z Gniezna) do Dobra Voda (Czarnogóra) 1650km... jest raptem 250km dalej, w dwie strony 500km więcej tj. ok. 30 litrów paliwa czyli ok. 150 zł, ale jadąc przez BIH nie musisz płacić za drogie chorwackie autostrady (w dwie strony ok. 500 KUN= ok. 66E=ok. 280zł). Jadę przez CZ-SK-H-HR(Osijek)-BIH-MNE
apartman 2+1 w CRO Rivera Makarska ok. 60E 14X60EX4,15=3.486 zł.
apartman 2+1 Czarnogóra ok. 30 E 14X30E X 4,15=1.743 zł
POŁOwa ceny!




Zgadzam się Slavko z Twoją opinią.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 19:22

darekvideo napisał(a):W 2012 roku w czasie pierwszego naszego pobytu w Nemirze za radą kolegi targałem ze sobą 30 litrów wody, bo tam miała być niezdrowa, a butelkowa droga. Jak nasz gospodarz to zobaczył o mało nie padł ze śmiechu. Pokazał nam wtedy zamontowany system filtrów do wody w domu i , że na wodę w butelkach to szkoda kasy.
Następne wyjazdy tylko z wodą na drogę, a na miejscu cały czas kranówa :D .


Tak, system filtrów, ale to jest rzadkie. I raczej świadczy o zlej jakości wody.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.06.2015 23:09

:D nigdy nie zabierałam do Cro wody. Na miejscu kupowaliśmy zazwyczaj Jamnicę, chociaż wody mineralne mają doskonałe, jednak Jamnica jest na pewno najlepsza. :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.06.2015 23:14

Haweł napisał(a):Proponuje zrobic mapke Chorwacji,gdzie ktos pil kranowke i sie nie pochorowal,a gdzie byla nie do spozycia czyt. ktos mial problemy jelitowe lub podobne...dla potomnych,zeby wiedziec jakie kierunki Chorwacji obierac,zeby zaoszczedzic pare groszy,kun...


Przestałem zabierać/kupować na miejscu wodę, gdy okazało się że będąc u gospodarzy wszystkie lemoniady i "dolewki" do wina są z "kranówy". Była to Poljica koło Trogiru, w Selcy na Brač też pije kranówę. Z drugiej strony w Raciborzu mamy na tyle dobrą wodę (głębinową) że też często ją piję :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ps. Za łebka, mieszkając w Rybniku często w szkole piłem kranówę. Pochodziła z Goczałkowic, chlorem waliła jak z dobrego krytego basenu. Nadal żyję i mam się dobrze :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 23:18

Raczej wodą w Chorwacji nikt się nie zatruje,
a zabieranie jej z Polski to dodatkowe ciężary, całkiem spore :roll:
No i woda zajmuje sporo miejsca :roll:
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 13.06.2015 23:26

Nigdy się nawet nie zastanawiałem nad jakością wody kranówki w CRO, to przecież cywilizowany kraj, ktoś tam pilnuje norm, tego, co z kranów leci.
W Povlji na Braciu pilismy kranówkę i przeżyliśmy bez problemów, żadnych uwag,
Priżba na Korczuli - prawie dwa tygodnie z tamtejszą kranówą i żadnych problemów - jedna uwaga - woda z dużą ilością weglanów, po ~12 dniach mielismy około 1mm kamienia w garnku do gotowania wody na herbatę. Czerwone wino i taka woda jest b. zdrowa na serce. (Na nerki nie koniecznie :) )
Splitska - zero problemów i uwag.

Nie ma się czym martwić, kranówkę pić, w morskiej się taplać i się nie przejmować :)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 13.06.2015 23:35

....a czy ktoś próbował pić morską , żeby nie płacić nawet za kranówę, bo dobijanie wody w marinach jest strasznie drogie, ponadto można pomylić wlewy i nalać wody do ropy i czy ktoś ma doświadczenie co zrobić, aby nie była taka słona?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone