Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi - lipiec 2008 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
egi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) egi » 25.07.2008 19:12

Dzieki Aniu i jeszcze jedno co warto zwiedzic tam co polecasz?Pozdrawiam.P.S-wysłalam meila moze odpisza a jak myslisz warto jechac tam w ciemno?znajdziemy cos?
egi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) egi » 25.07.2008 20:57

jeszcze jedno pytanko czy potrzebna jest zielona karte jadac na tucepi?
intruzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) intruzik » 25.07.2008 22:01

Wszystko zależy od tego jaką trasę podróży sobie wybierzesz. Jeżeli pojedziesz przez Czechy lub Słowację - Austrię - Słowenię - Cro to jej nie potrzebujesz ale jak wybierzesz np. wariant Słowacja - Węgry - Bośnia - Cro to ją potrzebujesz z uwagi na przepisy w Bośni. W Chorwacji nie jest wymagane posiadanie zielonej karty! Na stronie np. MSZ możesz znaleźć więcej potrzebnych informacji. Pozdrawiam.
egi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) egi » 26.07.2008 09:59

dziekuje bardzo
pozdrawiam
ania_34
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_34 » 26.07.2008 17:18

Egi - z tym jechaniem w ciemno nie wiem, ja ze względu na dzieci i sezon się nie zdecydowałam w ciemno, ale znajomy męża znalazł przy samej plaży w Tucepi apartament na tydzień od 19 lipca. Tylko wtedy najlepiej przyjechać rano, ludzie do 10:00 zazwyczaj zwalniają pokoje i masz czas na szukanie. Możesz iść do informacji turystycznej, w ostateczności do agencji.
A gdzie warto pojechać? Z okolic Tucepi można w wiele miejsc. Są rejsy wycieczkowe na wyspy Hvar i Brać, można pojechać w góry Biokowo (najwyżej na Sv. Jure), do Splitu, Dubrownika (po drodze podobno przed wojną najpiękniejszy europejski ogród botaniczny w Trstenie), Medjugorie, Mostaru (2 ostatnie to już Hercegowina). I wiele innych pięknych miejscowości niedaleko :)
Pozdrawiam
Anka
piotr-unia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr-unia » 26.07.2008 19:40

A ja cierpię ... Setki maili wysłanych w stronę Tucepi i telefonów wykonanych ... i nic
A wyjazd za tydzień :(
Pocieszta mnie
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 26.07.2008 20:17

[quote="piotr-unia"]A ja cierpię ... Setki maili wysłanych w stronę Tucepi i telefonów wykonanych ... i nic
A wyjazd za tydzień :(
Pocieszta mnie[/quote]

Nie ma co sie dziwic, bo wsio juz zaklepena najwidoczniej.Bylem w Tucepi w polowie czerwca i juz wtedy apartamnty byly zajete.Pamietaj, ze w internecie nie ma wszystkich ofert i jesli pojedziesz w ciemno, to pewnie cos znajdziesz.Od 15-21 sierpnia zaczyna robic sie luzik ;).
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.07.2008 20:22

Powiem krótko :D Za późno wziąłeś się na szukanie :D My w tym roku rezerwowaliśmy noclegi w lutym :D A teraz żebyś się nie załamał :wink: Noclegi z netu najczęściej są już dawno zarezerwowane i Chorwaci siedzą na swoich tarasach i nie odbierają meili bo mają komplet. Jest jednak duża grupa apartamentów u właścicieli, którzy nie mają wystawionych ofert w necie. Często starsi, bardzo przyjemni ludzie, serdeczni, którzy po zakwaterowaniu traktują Cię jak rodzonego syna czy wnuka. Z czymś takim spotkałem się np w ubiegłym roku na Korculi. 3 Razy na dzień pytali czy wszystko w porządku, czy mała zdrowa, czy czegoś nie potrzebujemy. Dziennie przynosili świeże winogrona, figi i inne owoce, które w ogródku rosły. Jak rozpalałem grilla, którego mieliśmy praktycznie na wyłączność, na stole w przeciągu kilku minut pojawiało się "domace", jak mówiłem że nie trzeba było, to stwierdzali tak jakby to było oczywiste, "pecete". Aż mi czasem głupio było, bo jak przyjechaliśmy to urwałem im 5E z ceny za niewielki, aczkolwiek bardzo przyjemny appartman :) Także uszy do góry i tnij tak żeby rano być na miejscu. To zdecydowanie ułatwia znalezienie czegokolwiek :wink:

Pozdrav Rysio
piotr-unia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr-unia » 26.07.2008 23:46

Dobra pomysła i zawsze jakieś wyjście. Cóż jednak zrobić skoro moja poukładana wielkopolska natura wymusza na mnie aby wszystko było zaklepane jeszcze przed wyjazdem. Skoro Tucepi odpadnie, to pogodzę się chyba z Rab Island, gdzie już mam ze 4 mety. Ale Rab pachnie mi małą przygodą mimo wszystko. Powąchałem na tym forum południa i tam ciągnie mnie zdecydowanie. No, Ines rozpaliła moją wyobraźnię. :wink:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 28.07.2008 01:10

piotr-unia napisał(a):Dobra pomysła i zawsze jakieś wyjście. Cóż jednak zrobić skoro moja poukładana wielkopolska natura wymusza na mnie aby wszystko było zaklepane jeszcze przed wyjazdem. Skoro Tucepi odpadnie, to pogodzę się chyba z Rab Island, gdzie już mam ze 4 mety. Ale Rab pachnie mi małą przygodą mimo wszystko. Powąchałem na tym forum południa i tam ciągnie mnie zdecydowanie. No, Ines rozpaliła moją wyobraźnię. :wink:


No, no :D
:oops:
saimonk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) saimonk » 21.08.2010 16:38

Witam.

Bardzo ciekawy wątek.

Ja żona i 10 miesięczny bobas jedziemy w ciemno po raz pierwszy do Cro za tydzień. Jakoś się nie przejmujemy brakiem rezerwacji. Kwatera o której mowa - ten Despot - droga że aż wykręca. Wszyscy stali bywalcy nas zapewniają że kwatery to jak dla nas 35-45 Ełro. Ale jedno pewne... mieliśmy jechać i szukać kwatery od Breli do podgory, teraz jedziemy do Tucepi.

Bo dla nas najważniejsze jest żeby nie było żadnych schodów na plaże i do domu

Pozdrawiam raz jeszcze i dzięki za relację.

\
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 21.08.2010 16:57

Za tydzien, to pewnie ludzi bedzie 50% tego, co w pełni sezonu :D
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 08.02.2011 20:46

Będzie coś więcej :) ??
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 08.02.2011 20:54

Czego więcej? :D
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 09.02.2011 12:25

No jak to czego relacji :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tucepi - lipiec 2008 :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone