Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.06.2023 20:52

Albo jedziesz samymi autostradami wtedy Chyżne-Bratyslawa-Wieden-Słowenia, komfortowo, szybko, ale płacisz. Ja wolę tą trasę i zwykle ją wybierałam.
Inny wariat to ten przeze mnie podany, masz autostrady na Słowacji, ale na Węgrzech już różnie.
I 3 opcja, jedziesz Chyżne-BBystrzyca-Sahy, na Słowacji słabo, a na Węgrzech masz autostrady.


Co do dokładania drogi: jeżdżę w ostatnich latach do Grecji i dokładam 200 km, po to aby jechać jak najwięcej autostradami i przekraczać problematyczne granice na bocznych przejściach.

Musisz sam zdecydować: taniej czy wygodniej.

I jest wątek o trasie przez SK-Hu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dalmacja z Krakowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2023 21:29

Chili9511 napisał(a):22 czerwca wybieram się do Dalmacji z Krakowa, którą drogę najlepiej wybrać? Kilka lat temu jechaliśmy przez Słowację i Węgry i niezbyt przyjemnie to wspominamy (dzikie drogi, sporo zwierzyny). Jak wygląda trasa przez Czechy i Austrię? Którędy najlepiej jechać i o której godzinie wyjechać z Krakowa tak aby zminimalizować ryzyko korków?

Właściwe wątki:
przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048-5160.html
korki-po-drodze-nad-adriatyk-i-jak-ich-uniknac-t17802-10995.html
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.06.2023 22:08

Zbigniew74 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Trasa przez Zwardoń jadąc z Krakowa ie ma sezny z powodu ilości remontów po drodze. Po zjeździe w Głogoczowie z zakopianki jedziesz przez wioski, 70tka max. Potem między Sucha a Żywcem są remontu i mijanki ze światłami i zjazd na k boczna drogę przez środek wiosek. Potem remont w węgierskiej Górce.
Osobiście pojechałabym Zakopianka - do Rabki jedziesz 2padniwka, choć w Gaju (to chyba jest Gaj, nie jestem pewna) jest zwężka (w tygodniu, bo w weekend nie), ale nawet to idzie. Do Rabki-Zabornia jedziesz spokojnie, potem spowolnienie w Klikusziwej, a po zjeździe na Chyzne bez zmian, na spokojnie. Potem na Słowacji wpadniesz na ekspresówkę i już do Bratysławy lecisz. A tam odbijasz na Węgry.


I potem na Budapeszt i wzdłuż Balatonu? Chce autostradami jechać. To naokoło ze 200km jeździłem ostatnio najkrótsza przez Bańska Bystrzycę, ale trochę mam dość Słowackich dróg. Busem bo taniej niż przez Słowenię, ale widzę że chyba Czechy, Austria Słowenia mnie czeka

Jadąc przez Cz musisz uwzględnić sporą ilość robót drogowych, ale najgorzej jest na wysokości Prostejov, gdzie jest przekładka ruchu na jeden pas i jedzie się 1+1. Dziś mocno GM natężenie ruchu na bordowo pokazywało.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3416
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.06.2023 08:23

wielbiciel napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Trasa przez Zwardoń jadąc z Krakowa ie ma sezny z powodu ilości remontów po drodze. Po zjeździe w Głogoczowie z zakopianki jedziesz przez wioski, 70tka max. Potem między Sucha a Żywcem są remontu i mijanki ze światłami i zjazd na k boczna drogę przez środek wiosek. Potem remont w węgierskiej Górce.
Osobiście pojechałabym Zakopianka - do Rabki jedziesz 2padniwka, choć w Gaju (to chyba jest Gaj, nie jestem pewna) jest zwężka (w tygodniu, bo w weekend nie), ale nawet to idzie. Do Rabki-Zabornia jedziesz spokojnie, potem spowolnienie w Klikusziwej, a po zjeździe na Chyzne bez zmian, na spokojnie. Potem na Słowacji wpadniesz na ekspresówkę i już do Bratysławy lecisz. A tam odbijasz na Węgry.



Takie małe korekty, bo Krakusa z małopolski trochę bolą oczy!! do Rabki jedziesz 2-pasmówką/ potem spowolnienie w Klikuszowej (tu są światła i zawsze się tu korkowało, tu jest skręt na nowy odcinek drogi.
ie ma sezny? tego nie mogę jakoś przetłumaczyć. "w węgierskiej Górce" wypadało by napisać z dużych liter.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.06.2023 10:01

damianisko5 napisał(a):Takie małe korekty, bo Krakusa z małopolski trochę bolą oczy!!
Zacznij od siebie: Małopolska (region) z wielkiej litery, małopolskie (przymiotnik, a nie region) lub województwo małopolskie piszemy z małej.


piekara114 napisał(a): Do Rabki-Zabornia jedziesz spokojnie (...)
O przepraszam, pomyliłam nazwy, 2pasmówka jest do Rabka-Chabówka (poniżej Zakopianki masz skansen kolejowy) i jeszcze ciut dalej. Na dalszym odcinku sytuacja często zmienia wraz z postępem prac - z miesiąc temu, może ciut więcej tuż przed Rdzawką przy drewnianym kościele Św. Krzyża było po jednym pasie, pewnie do wakacji może być jeszcze inaczej...


Jeśli chcesz wygodnie z autostradami to do Bratysławy jedź, potem decyzja czy Austria i Słowenia (autostrady) czy Węgry (na forum są zwolennicy jazdy drogą 86 i na Lendava, ale to nie będzie cały czas jazda po autostradzie). Wygoda przejazdu w dużej mierze też wynika z pory dnia w jakiej będziesz jechał.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014
Re: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 05.06.2023 17:27

piekara114 napisał(a):... Do Rabki-Zabornia jedziesz spokojnie, potem spowolnienie w Klikusziwej, a po zjeździe na Chyzne bez zmian, na spokojnie. Potem na Słowacji wpadniesz na ekspresówkę i już do Bratysławy lecisz. A tam odbijasz na Węgry.


Tylko po co jechać do Klikuszowej i Nowego Targu i dalej na Chyżne, skoro w Rabce Zaborni 7-ka odbija na Jabłonkę i Chyżne.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 06.06.2023 10:31

Podłączę się do dyskusji, bo też będę jechał Kraków - Zwardoń - Bratysława.
Zazwyczaj jeździłem Kraków - Sułkowice - Sucha B. - Żywiec.
Teraz przez te remonty i zrujnowaną drogę przed Żywcem (praktycznie od Kukowa), zastanawiam się czy nie jechać 52 do Bielska a potem 1 do Zwardonia.
Wyjeżdżam w sobotę rano - koło 4, to ruch będzie bardzo mały.

@te kiero wrzucił jeszcze trasę przez Chyżne - Trzciana - Dolny Kubin - Vrútky - Żylina - i dalej D1 - jechał ktoś taką trasą? Zwłaszcza odcinek Dolny Kubin - Żylina.
Patrząc na Street View miejscami wygląda nieźle, miejscami tak sobie.
Nie chciałbym się potem zdziwić i żałować.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.06.2023 11:17

coglin napisał(a):
@te kiero wrzucił jeszcze trasę przez Chyżne - Trzciana - Dolny Kubin - Vrútky - Żylina - i dalej D1 - jechał ktoś taką trasą? Zwłaszcza odcinek Dolny Kubin - Żylina.
Patrząc na Street View miejscami wygląda nieźle, miejscami tak sobie.
Nie chciałbym się potem zdziwić i żałować.


Jechałem kilka lat temu. Normalna krajówka z dobrą nawierzchnią. To na tym odcinku był ten słynny wypadek z 3 polskimi sportowymi samochodami, gdzie nasi "kaskaderzy" zabili kierowcę ze skody.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 06.06.2023 12:06

coglin napisał(a):Podłączę się do dyskusji, bo też będę jechał Kraków - Zwardoń - Bratysława.
Zazwyczaj jeździłem Kraków - Sułkowice - Sucha B. - Żywiec.
Teraz przez te remonty i zrujnowaną drogę przed Żywcem (praktycznie od Kukowa), zastanawiam się czy nie jechać 52 do Bielska a potem 1 do Zwardonia.
Wyjeżdżam w sobotę rano - koło 4, to ruch będzie bardzo mały.


Możesz jeszcze sprawdzić przez Andrychów
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.06.2023 14:47

nowotarżanin napisał(a):Tylko po co jechać do Klikuszowej i Nowego Targu i dalej na Chyżne, skoro w Rabce Zaborni 7-ka odbija na Jabłonkę i Chyżne.
Masz całkowitą rację, całkiem mi się pomyliło....urlop jak nic potrzebny.....

Jestem sceptyczna do tego pomysłu, bo odcinek Kalwaria - Wadowice do super miłych nie należy (przynajmniej ja nie lubię), przejazd przez Andrychów w tygodniu to korek, jak wjedziesz w Łękawicy na drogę 946 jest jeszcze rozkopane, a przy samym jeziorze (skrzyżowanie 946 z 948) daleeeejjjj budują rondo :roll: (no chyba, ze dostaną przyspieszenia w najbliższych dniach), cztery - roboty w Węgierskiej Górce.

coglin napisał(a):zastanawiam się czy nie jechać 52 do Bielska a potem 1 do Zwardonia.
Na tym odcinku masz roboty w Węgierskiej Górce, chyba, że odbijesz na Szczyrk-Wisła-Koniaków, ale chyba nie o to Ci chodzi, a na obiad za wcześnie...


coglin napisał(a):Wyjeżdżam w sobotę rano - koło 4, to ruch będzie bardzo mały.
O tej godzinie pojechałabym standardowo przez Suchą i sugerowanym objazdem przez Ślemień i Gilowice. Będziesz tam ok 6 rano i spokojnie przejedziesz, zwłaszcza, że jest na objeździe dość przyjemny asfalt - ostatnio dość często w weekendy tędy jeżdżę udając się na szlaki...
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 06.06.2023 15:33

W sobotę o 4 rano start to ryzykowna wersja. Korki na trasie, korki na bramkach.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 06.06.2023 15:35

Najlepsza opcja to jazda na noc wyjazd popołudniem nocka w trasie i rano w Cro ale nie kazdy lubi
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.06.2023 15:39

Ja tak się nauczyłem od czasu jak miałem malutkie dzieci. To był jedyny mądry sposób abym miał spokój w trasie.
Problemów z nocną jazdą nie mam, a wręcz mam większe problemy w oślepiającym słońcu albo gdy klima w samochodzie musi napierdzielać na maxa w popołudniowym słońcu w Chorwacji.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 06.06.2023 15:42

No ja też uwielbiam jeździć nocą, zwłaszcza jak mówisz dzieci i klima na maxa, "bydło na drodzę" Itd a w nocy cisza i spokój
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 06.06.2023 16:08

wasky77 napisał(a):No ja też uwielbiam jeździć nocą, zwłaszcza jak mówisz dzieci i klima na maxa, "bydło na drodzę" Itd a w nocy cisza i spokój

Najlepsza opcja, przynajmniej pierwszy dzień cały po przyjeździe. Plusem czerwcowych wyjazdów jest wolny apartament od porannych godzin:) w tym roku zameldowanie od 9.00 więc nocka jak znalazł. Młody nie przepada za długa jazdą to akurat śpi, córa też woli nocą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 461
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone