Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 25.05.2023 23:25

Czy ktoś w najbliższym czasie będzie śmigał tą trasą żeby zdać relacje czy się przykorkowało na granicy słowackiej z powodu tych kontroli ?
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 26.05.2023 08:41

Ja wyjeżdzam jutro o 6.00 z Tych jadę przez Zwardoń ale dzisiaj rano o 7.50 sprawdzałem i jest w Zwardoniu czerwono.Jak będe przed Bielskiem to sprawdzę jeszcze Cieszyn.mam nadzieję że jakoś przejade
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 26.05.2023 12:52

markid napisał(a):Z kolei jadąc ode mnie z Kielc bardziej opłaca mi się trasa od Olkusza 94 - zjazd na S1 w okolicach Dąbrowy G. - S1 Tychy - Pszczyna - Bielsko B. - Żywiec - Węg. G. - Zwardoń - Czadca ...
Alternatywnie mogę jechać z Bielska B. przez Cieszyn ale odległość i czas podobny, a przez Zwardoń - mniej kombinacji.
ps. jak jeszcze za te 2 lata dorobią S1 omijające Tychy, Pszczynę oraz uruchomią obwodnicę Węg. G. to zupełnie nie będzie dylematu.


Jak się ma ta trasa w porównaniu do CZ-AUT? Ja jeżdżę przez Gorzyczki, lubię tę trasę, ale może warto coś zmienić :)

Pamiętam, że Pszczyna dość mocno się korkuje.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 26.05.2023 13:47

Zwykle wyjeżdżam z Kielc ok 3:30 ... 4:00 tak, że śląski odcinek, gdzie bywają spowolnienia przejeżdżam jeszcze przed nimi.
Miesiąc temu jechałem przez Gorzyczki i dalej CZ-AU do Włoch, tydzień później powrót.
W Czechach w obydwie strony trochę spowolnień - roboty drogowe i zwężenia.
W Wiedniu też powoli ale płynnie, dalej za Wiedniem już bez utrudnień.
Znajomy, który jest kierowcą ciężarówki i jeździ na trasach międzynarodowych mówi, że w Czechach zwykle są spowolnienia z powodu robót drogowych.
Ja, jadąc praktycznie co rok do Cro od wielu już lat wybieram trasę przez SK-HU zamiast CZ-AU-SL z uwagi na mniejsze natężenie ruchu.
Długość trasy podobna, czas też mimo, że na trasie SK-HU jest ok 100km mniej dróg szybkiego ruchu niż CZ-AU-SL.

ps. jadąc z Kielc jest trochę inna sytuacja niż jadąc z centrum lub z północy Polski - więc warto oszacować ze swojego miejsca startu trasy.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.05.2023 15:19

markid napisał(a):Zwykle wyjeżdżam z Kielc ok 3:30 ... 4:00 tak, że śląski odcinek, gdzie bywają spowolnienia przejeżdżam jeszcze przed nimi.
Miesiąc temu jechałem przez Gorzyczki i dalej CZ-AU do Włoch, tydzień później powrót.
W Czechach w obydwie strony trochę spowolnień - roboty drogowe i zwężenia.
[...]
w Czechach zwykle są spowolnienia z powodu robót drogowych.
Ja, jadąc praktycznie co rok do Cro od wielu już lat wybieram trasę przez SK-HU zamiast CZ-AU-SL z uwagi na mniejsze natężenie ruchu.
ps. jadąc z Kielc jest trochę inna sytuacja niż jadąc z centrum lub z północy Polski - więc warto oszacować ze swojego miejsca startu trasy.


Jechałem na majówkę trasą CZ-AUT-SLO do Włoch. Wyjazd w piątek wcześnie rano z Warszawy, w CZ w okolicy 10.00 przejazd dość płynny, nawet na "remontach". Niestety wracałem w kolejny piątek i już nie było tak kolorowo. Ok. godziny 17:00-18:00 postałem kilkukrotnie na "remontach". W weekendy może być lepiej, bo teoretycznie mniej ciężarówek, niestety dochodzi ruch "osobowy" a Czesi nie mają przepisu "jazdy na suwak" na końcu zwężenia.

Trasa przez Zylinę-SLO-HU - polecam - jak już przeżyje się kawałek Mosty u Jablunkov - Czadca - Żylina, to jest tylko lepiej :P W weekendy dostajemy jeszcze handicap wjazdu do HR od mniej obleganej strony, no i można ładnie ominąć koras przed Lućko.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 26.05.2023 15:47

el_guapo napisał(a):Jechałem na majówkę trasą CZ-AUT-SLO do Włoch. Wyjazd w piątek wcześnie rano z Warszawy, w CZ w okolicy 10.00 przejazd dość płynny, nawet na "remontach". Niestety wracałem w kolejny piątek i już nie było tak kolorowo. Ok. godziny 17:00-18:00 postałem kilkukrotnie na "remontach". W weekendy może być lepiej, bo teoretycznie mniej ciężarówek, niestety dochodzi ruch "osobowy" a Czesi nie mają przepisu "jazdy na suwak" na końcu zwężenia. ...


To my mieliśmy przesunięcie o jeden dzień, jechaliśmy w sobotę 29.04 i wracaliśmy w sobotę 6.05. Do Czech wjechaliśmy około 9:30, zaś przy powrocie do Czech wjechaliśmy ok. 16:00. W obie strony było kilka spowolnień, jedno nawet ok 0,5 h. Sumarycznie myślę, że 1h lub więcej spowolnienia względem Googla.
We Włoszech też było sporo miejsc z robotami drogowymi ale Włosi robią zwykle zwężenie z 2 pasów do 2 pasów tyle że węższych i nie tworzą się takie korki, a Czesi, ciach z 2 na jeden pas i się korkuje.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - meldunki

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 27.05.2023 20:24

Witam jechałem dzisiaj z Tych .Miałem jechać przez Zwardoń ale Waze mi pokazała że przez Cieszn będzie o 30 minut szybciej .I to był strzał w 10 .Na przejściu Czesko Słowackim żadnych kontroli wszędzie pusto ,na mostach pięć minut .Dolga vas Mursko Sredisce pusto.Do Karlovac na nocleg z 4 postjami zajechałem w 9 godzin.od sw.krzyż do Lucko zwolnienia do 40 na godz.Za Lućko już luz.dzisiaj nocleg a jutro na Pag przez Rastoke
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 28.05.2023 07:23

Zapomniałem dodać że przed Lućko na tej 40 jest taki mały radar po prawej stronie ,uważajcie
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 29.05.2023 17:10

migchel napisał(a):Czy ktoś w najbliższym czasie będzie śmigał tą trasą żeby zdać relacje czy się przykorkowało na granicy słowackiej z powodu tych kontroli ?

28.V na granicach w Komarnie (most Monoštorský) i w Zwardoniu (autostrada) nie miałem żadnych kontroli, nie stały żadne radiowozy.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 30.05.2023 12:55

W weekend przekraczałem granice PL-SK w Chyżnem, Jurgowie i Barwinku. Zero jakiejkolwiek kontroli.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2023 16:08

Kontrole na wymienionych granicach dawno poszły w niepamięć.....
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 30.05.2023 16:57

Ile kilometrów dróg bez płotów jest jadąc od Gliwic do Chorwacji przez Słowację i Węgry? Zawsze wybieralem trasę przez CZ-AU-Słowenia, bo wydawało mi się, że ma najwięcej austrad w sobie.

Teraz rozważam trasę przez Słowację i Węgry. Z tego względu, że już 3 auto skasowałem przez zwierzęta leśna, unikam jak mogę dróg, które nie są opłotowane.
Ile takich dróg jest na trasie przez Węgry?
Bo przez Austrię to chyba tylko kolice Mikułowa i Wiedeń, jeśli dobrze pamiętam.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.05.2023 17:09

Janusz Bajcer napisał(a):Kontrole na wymienionych granicach dawno poszły w niepamięć.....


Obecnie trwa wyjątek:

Od 24 maja br. Słowacja przywraca kontrole graniczne na wszystkich wewnętrznych granicach lądowych tj. z Austrią, Czechami, Węgrami i z Polską oraz w lotniczych przejściach granicznych.
Strona słowacka przekazała, że kontrole potrwają do 8 czerwca br. i związane są z odbywającą się w tym czasie Międzynarodową Konferencja Bezpieczeństwa Globsec 2023 Bratysława. Osoby podróżujące w dniach od 24 maja do 8 czerwca br. z Polski do Słowacji powinny pamiętać o posiadaniu dokumentów podróży – dowodu osobistego lub paszportu.

Strona słowacka przypomina, że granicę polsko-słowacką będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach:

granica lądowa:

a) Skalite - Zwardoń (highway)

b) Skalite - Zwardoń

c) Novof-Ujsoły

d) Oravska Polhora - Korbielów

e) Bobrov - Winiarczykówka

f) Trstena - Chyżne

g) Sucha Hora - Chochołów

h) Ćirć - Leluchow

i) Kurów - Muszynka

j) Leśnica - Szczawnica

k) Łysa nad Dunajcom - Niedzica

l) Mniśek nad Popradom - Piwniczna

m) Vysny Komamik - Barwinek

n) Tatranska Javorina - Łysa Pol’ana

o) Palota - Radoszyce

p) Niżna Polianka - Ożenna

q) Podspady - Jurgów

r) Becherov - Konieczna

2) Railway border crossings

a) Skalite - Zwardoń

b) Palota - Łupków

c) Plavec – Muszyna
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.05.2023 17:57

Bombolero napisał(a):Teraz rozważam trasę przez Słowację i Węgry. Z tego względu, że już 3 auto skasowałem przez zwierzęta leśna, unikam jak mogę dróg, które nie są opłotowane.

Może w domu zostań....
Na tym kierunku sporo jest dróg bez siatki, trzeba uważać. Miejsca występowania zwierzyny (szlaki zwierząt) są oznakowane, więc jak jedziesz przepisowo to nie ma problemu, droga większości jest o małym ruchu a światła drogowe swoje robią.
Dobrym sposobem jest przyczajka za autobusem, dużym kamperem, jadą dość szybko więc dobrze się jedzie.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 30.05.2023 19:47

Janusz Bajcer napisał(a):Kontrole na wymienionych granicach dawno poszły w niepamięć.....


https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktual ... wacji.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 459
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone