Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 22.05.2023 06:52

dzisiaj oglądałem na google te przejście i widać pachołki na jezdni może coś robią i zablokowali
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2023 08:44

Może dlatego są pachołki, że Słowacja czasowo przywróciła kontrole graniczne?
https://www.gov.pl/web/slowacja/czasowe ... 5-08062023
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.05.2023 08:46

Dzięki za info.
A co po 8 czerwca to nie wiadomo, teraz też nie podano powodu tych kontroli.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2023 08:55

Powód kontroli jest dobrze znany: https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... iczne.html
Podobnie działają inne kraje (Polska niedawno też) przy organizowaniu tego typu spotkań.
Po 8 czerwca będzie normalnie, oczywiście jeśli coś nowego się nie wydarzy...
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.05.2023 11:28

Dzięki raz jeszcze za wyjaśnienia, wyjazd zaplanowany w połowie czerwca, więc może już będzie normalnie.
moskit3
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) moskit3 » 23.05.2023 11:39

A ja w tym roku pojadę przez Bielsko- Żywiec-Bratysława-Szombathely-Lendava-Ćakovec wyjeżdżam wieczorkiem z Warszawy , poranek w Bratysławie i w dzień przez Węgry boczkiem . jeszcze tędy nie jechałem więc chcę zobaczyć tą trasę ;-)
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 23.05.2023 12:17

moskit3 napisał(a):A ja w tym roku pojadę przez Bielsko- Żywiec-Bratysława-Szombathely-Lendava-Ćakovec wyjeżdżam wieczorkiem z Warszawy , poranek w Bratysławie i w dzień przez Węgry boczkiem . jeszcze tędy nie jechałem więc chcę zobaczyć tą trasę ;-)

Słowo "wieczorkiem" można różnie zrozumieć..
Jak wieczorkiem koło 21 to w Bratysławie bardzo wczesny poranek koło 4.. 8O
A jak wieczorkiem kolo 2 to poranek w Bratysławie jak najbardziej udany... :wink:
moskit3
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) moskit3 » 23.05.2023 12:53

no właśnie tą pierwsza opcje wybiorę żeby być w Bratysławie gdy zapieje pierwszy kur ;-)
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 23.05.2023 16:15

moskit3 napisał(a):A ja w tym roku pojadę przez Bielsko- Żywiec-Bratysława-Szombathely-Lendava-Ćakovec wyjeżdżam wieczorkiem z Warszawy , poranek w Bratysławie i w dzień przez Węgry boczkiem . jeszcze tędy nie jechałem więc chcę zobaczyć tą trasę ;-)


Latam podobnie z okolic Bielska-Białej. Jedna zmiana u mnie to ominięcie Słowenii i przelot przez stare przejście w Gorican.
moskit3
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) moskit3 » 23.05.2023 16:33

buter napisał(a):
moskit3 napisał(a):A ja w tym roku pojadę przez Bielsko- Żywiec-Bratysława-Szombathely-Lendava-Ćakovec wyjeżdżam wieczorkiem z Warszawy , poranek w Bratysławie i w dzień przez Węgry boczkiem . jeszcze tędy nie jechałem więc chcę zobaczyć tą trasę ;-)


Latam podobnie z okolic Bielska-Białej. Jedna zmiana u mnie to ominięcie Słowenii i przelot przez stare przejście w Gorican.

i jak chwalisz sobie ta trasę coś tam może człowieka zaskoczyć ? czemu omijasz Słowenię? bardziej komfortowo przez Gorican? :D
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 23.05.2023 18:15

Ja zawsze omijalem (chyba z przyzwyczajenia) , w tym roku chyba Lendava wita by ominąć pierwsze bramki autostradowe. Choć jedziemy w niedzielę to może nie będzie źle....

Na trasie mogą zaskoczyć policjanci (Sk,Hu) i zwierzyna (HU)
moskit3
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) moskit3 » 23.05.2023 21:54

przepol napisał(a):Ja zawsze omijalem (chyba z przyzwyczajenia) , w tym roku chyba Lendava wita by ominąć pierwsze bramki autostradowe. Choć jedziemy w niedzielę to może nie będzie źle....

Na trasie mogą zaskoczyć policjanci (Sk,Hu) i zwierzyna (HU)

no tak policja i zwierzyna to już poczytałem ale mysle że będzie ok . w zeszłym roku ciąłem na Budapeszt dwa razy ale juz mi się ta trasa nie podoba .
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.05.2023 23:30

Ja natomiast zetnę ten róg wcześniej i pojadę przez Dolga Vas - Mursko. Rok temu tak jechałem i droga była ok, oczywiście z pominięciem autostrady. Odicnek krotki a i przejechać się te 50km/h to człowiek lekko odpocznie od autostrady.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 24.05.2023 01:24

yzedef napisał(a):Ja natomiast zetnę ten róg wcześniej i pojadę przez Dolga Vas - Mursko. Rok temu tak jechałem i droga była ok, oczywiście z pominięciem autostrady. Odicnek krotki a i przejechać się te 50km/h to człowiek lekko odpocznie od autostrady.

A w dodatku w Cakovcu można po drodze coś zjeść, taniej i lepiej niż na wybrzeżu.
Tam po drodze jest kilka pizzerii oraz dobry kebab.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 24.05.2023 01:31

Chris_M napisał(a):
yzedef napisał(a):Ja natomiast zetnę ten róg wcześniej i pojadę przez Dolga Vas - Mursko. Rok temu tak jechałem i droga była ok, oczywiście z pominięciem autostrady. Odicnek krotki a i przejechać się te 50km/h to człowiek lekko odpocznie od autostrady.

A w dodatku w Cakovcu można po drodze coś zjeść, taniej i lepiej niż na wybrzeżu.
Tam po drodze jest kilka pizzerii oraz dobry kebab.

Poleciłbyś proszę coś konkretnego? Zawsze w Cakovcu tylko pierwsze chorwackie zakupy w Kauflandzie ogarnialiśmy, a może warto też od razu stanąć na konsumpcję:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 457
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone