Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 24.05.2023 02:32

vin napisał(a):Poleciłbyś proszę coś konkretnego?

My dwukrotnie korzystaliśmy z tego "Fast Food Döner"
https://www.google.com/maps/@46.3909736 ... 384!8i8192
ale wg GM tam w okolicy jest jeszcze wiele innych miejsc gdzie można zjeść, pizzerii to na mapie naliczyłem chyba 6.
Kupiliśmy po kebabie, było szybko, smacznie i dość niedrogo, ale płatność tylko gotówką.
Na szczęście po drugiej stronie ulicy jest bankomat, więc bez problemu zaopatrzyliśmy się w kuny (w tym roku ten problem już odpada).
Wzdłuż ulicy jest płatny parking, ale po godzinach pracy i w weekendy on już chyba jest darmowy, trzeba te godziny sprawdzić na tablicy.

Tutaj jest trochę zdjęć z wnętrza:
https://www.google.com/maps/place/Fast+ ... 11cjnqd7yg
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 24.05.2023 13:38

moskit3 napisał(a):A ja w tym roku pojadę przez Bielsko- Żywiec-Bratysława-Szombathely-Lendava-Ćakovec wyjeżdżam wieczorkiem z Warszawy , poranek w Bratysławie i w dzień przez Węgry boczkiem . jeszcze tędy nie jechałem więc chcę zobaczyć tą trasę ;-)


Sprawdź sobie trasę A1 do Żor i dalej przez Skoczów, Cieszyn i Mosty k. Jablonkowa do Czadcy. Omijasz odcinek Tychy-Pszczyna -CzDz gdzie jest kilka świateł i fotoradarów, a także przykorkować się lubi. Sam tak jeżdże i sobie chwalę :wink:
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 24.05.2023 15:50

Lawliet napisał(a):
moskit3 napisał(a):A ja w tym roku pojadę przez Bielsko- Żywiec-Bratysława-Szombathely-Lendava-Ćakovec wyjeżdżam wieczorkiem z Warszawy , poranek w Bratysławie i w dzień przez Węgry boczkiem . jeszcze tędy nie jechałem więc chcę zobaczyć tą trasę ;-)


Sprawdź sobie trasę A1 do Żor i dalej przez Skoczów, Cieszyn i Mosty k. Jablonkowa do Czadcy. Omijasz odcinek Tychy-Pszczyna -CzDz gdzie jest kilka świateł i fotoradarów, a także przykorkować się lubi. Sam tak jeżdże i sobie chwalę :wink:

Czyli zjazd z A1 na Żory potem DK81 i na S52 do Cieszyna..?
Potem w CZ "11-ką" z tego co pamiętam to płatna powyżej 3.5t...?
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 713
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 24.05.2023 19:47

Najszybciej w nocnych godzinach jest dalej A1 do Ostrawy i Brna. Potem do Bratysławy. Węgry: M15, 86/M86, M70. W dni typu poniedziałek, czwartek drogę Ostrawa - Zadar pokonywałem kilkakrotnie w ok. 8:45. Wyjeżdżając po 21:00, dojeżdżając przed 6:00. Cały czas nieznacznie ok. 10 kmh przekraczając maksymalną dozwoloną prędkość.

Jeśli już "skracam" drogę do Bratysławy to zjeżdżam w Żorach, DK86 i DW938. Dodatkowo w Hażlach jest stacja Crab gdzie jest kilkadziesiąt tańsze paliwo niż na innych stacjach w Cieszynie. Na stacji można zrobić zakupy w rozsądnych cenach. W Czechach zjazd nr 70 i dalej "jedenastką" do granicy CZ/SK.

To w godzinach nocnych. W dzień pewnie korzystniej będzie zjechać z A1 w Mszanie, ale w dzień nigdy nie jechałem, więc mogę się mylić.
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 24.05.2023 21:03

moskit3 napisał(a):
buter napisał(a):
moskit3 napisał(a):A ja w tym roku pojadę przez Bielsko- Żywiec-Bratysława-Szombathely-Lendava-Ćakovec wyjeżdżam wieczorkiem z Warszawy , poranek w Bratysławie i w dzień przez Węgry boczkiem . jeszcze tędy nie jechałem więc chcę zobaczyć tą trasę ;-)


Latam podobnie z okolic Bielska-Białej. Jedna zmiana u mnie to ominięcie Słowenii i przelot przez stare przejście w Gorican.

i jak chwalisz sobie ta trasę coś tam może człowieka zaskoczyć ? czemu omijasz Słowenię? bardziej komfortowo przez Gorican? :D


Wg mnie łatwiej przejechać przez przejście Gorican.
A odnośnie naszego odcinka to jechałem przez Czechy, ale tak strasznie irytuje mnie ta droga, że wolimy lecieć na Zwardoń mimo aktualnych remontów.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.05.2023 22:09

Lawliet napisał(a):
Sprawdź sobie trasę A1 do Żor i dalej przez Skoczów, Cieszyn i Mosty k. Jablonkowa do Czadcy. Omijasz odcinek Tychy-Pszczyna -CzDz gdzie jest kilka świateł i fotoradarów, a także przykorkować się lubi. Sam tak jeżdże i sobie chwalę :wink:

Na DK81 też masz kilka fotoradarów i świateł na odcinku Żory - Cieszyn :wink: Fakt ze ruch sporo mniejszy niż przez Pszczynę i Czechowice, no i omijasz korkującą się S1 w okolicach Dąbrowy Górniczej.
Ja wybrałbym trasę którą opisał ziemniak , czyli A1 - Ostrawa - Brno - Bratysława - M85 - M86 :papa:
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 24.05.2023 22:11

buter napisał(a):Wg mnie łatwiej przejechać przez przejście Gorican.
A odnośnie naszego odcinka to jechałem przez Czechy, ale tak strasznie irytuje mnie ta droga, że wolimy lecieć na Zwardoń mimo aktualnych remontów.

w jakim sensie łatwiej z tym Gorican? dotąd zawsze, jeśli tylko było można, jeździłem przez Lendavę, ale teraz, skoro nie ma kontroli, to zastanawiałem się nad zmianą trasy, dlatego chętnie poznam argumenty :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2023 22:45

ziemniak napisał(a):
To w godzinach nocnych. W dzień pewnie korzystniej będzie zjechać z A1 w Mszanie, ale w dzień nigdy nie jechałem, więc mogę się mylić.


Jeździłem niejednokrotnie w ciągu dnia i dla mnie nadal najlepszą opcją o każdej porze doby jest Żory - DK81-Skoczów-Cieszyn-Mosty-Cadca-Żylina.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2023 22:48

vin napisał(a):
buter napisał(a):Wg mnie łatwiej przejechać przez przejście Gorican.
A odnośnie naszego odcinka to jechałem przez Czechy, ale tak strasznie irytuje mnie ta droga, że wolimy lecieć na Zwardoń mimo aktualnych remontów.

w jakim sensie łatwiej z tym Gorican? dotąd zawsze, jeśli tylko było można, jeździłem przez Lendavę, ale teraz, skoro nie ma kontroli, to zastanawiałem się nad zmianą trasy, dlatego chętnie poznam argumenty :)


Do grudnia było łatwiej, bo tam były dwa przejścia obok siebie i znacznie szybciej szła odprawa.

Po wejściu Chorwacji do Schengen ten argument już stracił rację bytu.

Jedyna różnica obecnie to taka, że na Letenye masz więcej autostrady niż na Mursko i Cakovec.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 25.05.2023 12:23

dids76 napisał(a):
Lawliet napisał(a):
Sprawdź sobie trasę A1 do Żor i dalej przez Skoczów, Cieszyn i Mosty k. Jablonkowa do Czadcy. Omijasz odcinek Tychy-Pszczyna -CzDz gdzie jest kilka świateł i fotoradarów, a także przykorkować się lubi. Sam tak jeżdże i sobie chwalę :wink:

Na DK81 też masz kilka fotoradarów i świateł na odcinku Żory - Cieszyn :wink: Fakt ze ruch sporo mniejszy niż przez Pszczynę i Czechowice, no i omijasz korkującą się S1 w okolicach Dąbrowy Górniczej.
Ja wybrałbym trasę którą opisał ziemniak , czyli A1 - Ostrawa - Brno - Bratysława - M85 - M86 :papa:


Masz rację, są też światła i fotoradary, ale zawsze jakoś "szybciej - płynniej" mi się jedzie przez Skoczów niż na Zwardoń. Ruch zdecydowanie mniejszy
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.05.2023 12:52

Lawliet napisał(a):Masz rację, są też światła i fotoradary, ale zawsze jakoś "szybciej - płynniej" mi się jedzie przez Skoczów niż na Zwardoń. Ruch zdecydowanie mniejszy

Oczywiście że na 81 ruch zdecydowanie mniejszy i jak mam szczęście to wszystkie światła od Pawłowic do Skoczowa przelatuję na zielonym co na 86 jest w dzień niemożliwe. Jedyny minus tej drogi to brak bezpośredniego połączenia A1 z DK81 i często zakorkowany zjazd z A1 na Rybnik i Żory. Znając trochę ruch w całej aglomeracji GOP to jadąc od Częstochowy na 100%wybrałbym A1 i 81 zamiast S1 i 86.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 25.05.2023 14:41

Z kolei jadąc ode mnie z Kielc bardziej opłaca mi się trasa od Olkusza 94 - zjazd na S1 w okolicach Dąbrowy G. - S1 Tychy - Pszczyna - Bielsko B. - Żywiec - Węg. G. - Zwardoń - Czadca ...
Alternatywnie mogę jechać z Bielska B. przez Cieszyn ale odległość i czas podobny, a przez Zwardoń - mniej kombinacji.
ps. jak jeszcze za te 2 lata dorobią S1 omijające Tychy, Pszczynę oraz uruchomią obwodnicę Węg. G. to zupełnie nie będzie dylematu.
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 25.05.2023 15:18

I jeszcze S52 Bielsko - Kraków....

Dla mnie najbardziej męczący jest polski odcinek. Nawet węgierski brak autostrady tak nie męczy.
Zastanawiam się czy zamiast Zwardonia nie wybrać drogi na Chyżne a potem Żylina. Tylko ten odcinek autostrady na Słowacji to nie wiadomo kiedy będzie....
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2023 20:59

przepol napisał(a):I jeszcze S52 Bielsko - Kraków....
Dla mnie najbardziej męczący jest polski odcinek. Nawet węgierski brak autostrady tak nie męczy.

Mam ten sam ból :(
Przez A4 prawie identyczny czas, ale kilometrów blisko o połowę więcej, a w dodatku jeszcze trzeba zapłacić za autostradę.

Zastanawiam się czy zamiast Zwardonia nie wybrać drogi na Chyżne a potem Żylina.

Mnie przeraża droga przez liczne wioski na Słowacji gdzie obowiązuje 50 km/h, a prawie w każdej z nich policjanci z radarami. Nie na moje nerwy.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 574
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.05.2023 21:06

Ta zachodnia Słowacja to jakaś kraina z horrorów. Sam bywam kilka razy w roku - Preszów, Stropków, Koszyce, Medzilaborce - wioch też pełno, a policję widać od święta.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 458
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone