Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mr.highlife
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr.highlife » 24.04.2023 12:44

Cześć,
Planuję majówke - Wrocław -> Brno -> Bratysława -> Wiedeń -> Wrocław.
Czy potrzebuje kupić winiety? czy da ogarnąć trasę bez jazdy autostradami? nie ukrywam, że nie lubię jeździć autostradami bo wolę nawet 1h nadrobić ale jechać gdzieś wolniej/między lasami gdzie coś się dzieje..

chyba, że i tak nie ma szans uniknąć tego to muszę wykupić winiety na 3 kraje? Czechy, Słowacja oraz Austria?

z góry dziękuje za pomoc.
anthony1981
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 24.04.2023 14:57

Winiety obowiązują na autostradach czyli zwykle drogach płatnych. Skoro i tak zamierzasz jechać krajoznawczo i krzakami to ich nie potrzebujesz. Pozostaje wsiadać i jechać.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 01.05.2023 07:52

Witam .Wczoraj na fejsie wyczytałem że Słowacy od 24.05 do 6.06 mają prowadzić na granicach kontrole wyrywkowe w związku z sytuacją polityczną ja wyjeżdżam na Pag 27.05 i nie wiem czy jechać jak zawsze przez Słowację i Węgry czy przez Czechy i Austrię .Czy ktoś coś takiego czytał .Gdzie szukać potwierdzenia
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 01.05.2023 08:24

mietas69 napisał(a):Witam .Wczoraj na fejsie wyczytałem że Słowacy od 24.05 do 6.06 mają prowadzić na granicach kontrole wyrywkowe w związku z sytuacją polityczną ja wyjeżdżam na Pag 27.05 i nie wiem czy jechać jak zawsze przez Słowację i Węgry czy przez Czechy i Austrię .Czy ktoś coś takiego czytał .


Jak nie jesteś na liście Interpolu ;), można jechać, zawsze to przygoda dla niektórych móc być skontrolowany na granicy.

mietas69 napisał(a): Gdzie szukać potwierdzenia


wpisz w googlu "kontrole graniczne na Słowacji" ... wyskakuje pełno linków nt spotkania Prezydentów B9 i związanej z tym czasowej kontroli na granicach zewnętrznych Słowacji.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.05.2023 12:18

mietas69 napisał(a):Witam .Wczoraj na fejsie wyczytałem że Słowacy od 24.05 do 6.06 mają prowadzić na granicach kontrole wyrywkowe w związku z sytuacją polityczną ja wyjeżdżam na Pag 27.05 i nie wiem czy jechać jak zawsze przez Słowację i Węgry czy przez Czechy i Austrię .Czy ktoś coś takiego czytał .Gdzie szukać potwierdzenia

Istotne dla tych co wjeżdżają na teren SK, dla tych co wyjeżdżają nie robi to specjalnej różnicy.
Być może taka informacja spowoduje, że kierunek Cz i A będzie bardziej obciążony urlopowiczami niż zwykle w tym terminie.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.05.2023 19:22

marekkowalak napisał(a):Skoro Chorwacja jest w Schengen, to mam prośbę - czy można by ten temat rozszerzyć na kraje sąsiednie?

Mnie osobiście (a przypuszczam, że wielu innych Cromaniaków również) szczególnie w tym roku interesują przejścia graniczne Węgry-Serbia i z powrotem (wszystkie, nie tylko Roszke i Tompa) i byłbym bardzo wdzięczny za aktualne informacje z sytuacji na tych przejściach.
Tym bardziej, że mam nadzieję, iż w związku z otwarciem granic Chorwacji część Turków ruszy do siebie właśnie przez Cro i serbskie granice się trochę odkorkują.


Za to obwodnica Zagrzebia się dodatkowo zakorkuje, podobnie jak obwodnica Budapesztu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Meldunki z tras

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.05.2023 19:47

marecky81 napisał(a):
Za to obwodnica Zagrzebia się dodatkowo zakorkuje, podobnie jak obwodnica Budapesztu.


A obwodnica Budapesztu dlaczego? Raczej odwrotnie, jeśli część pojedzie przez Maribor lub Ljublanę na Zagrzeb zamiast po staremu przez Budapeszt.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Meldunki z tras

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.05.2023 20:03

marekkowalak napisał(a):
marecky81 napisał(a):
Za to obwodnica Zagrzebia się dodatkowo zakorkuje, podobnie jak obwodnica Budapesztu.


A obwodnica Budapesztu dlaczego? Raczej odwrotnie, jeśli część pojedzie przez Maribor lub Ljublanę na Zagrzeb zamiast po staremu przez Budapeszt.


Bo jest ich tylko, że i tu i tam zakorkują trasę. Nie wspominając o dewastacji przydrożnych parkingów i toalet. Zresztą duża część to Cyganie jadący do Rumunii, więc oni i tak będą jechać przez Węgry.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 01.05.2023 20:48

Ludzie podpowiedzcie mi ogólnie jadąc do Chorwacji chcemy zahaczyć o Budapeszt i teraz szukam najlepszej trasy.

Stratuje z Głogowa, dolnośląskie i czy jechać przez Czechy (Hradec i na Brno) i dalej Bratysława i Budapeszt czy A4 i przez Ostarve czy jeszcze inaczej A4 zjechać w stronę Bielska Białej i S1 pezez Słowację i tam E77 na Budapeszt?

Doświadczeni podróżnicy co doradzicie :)
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 01.05.2023 21:05

Mieszkam w Świdnicy .Rozważ też przejście Boboszów.Jeżdżę tym kierunkiem do Cro już kilkanaście razy.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 01.05.2023 21:20

Bardziej mnie na te chwile zastanawia czy jechać w, pierwszą stronę przez Czechy czy nie
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.05.2023 22:57

wasky77 napisał(a):Ludzie podpowiedzcie mi ogólnie jadąc do Chorwacji chcemy zahaczyć o Budapeszt i teraz szukam najlepszej trasy.

Stratuje z Głogowa, dolnośląskie i czy jechać przez Czechy (Hradec i na Brno) i dalej Bratysława i Budapeszt czy A4 i przez Ostarve czy jeszcze inaczej A4 zjechać w stronę Bielska Białej i S1 pezez Słowację i tam E77 na Budapeszt?

Doświadczeni podróżnicy co doradzicie :)

Bardziej ekonomicznym i spokojniejszym wariantem jest A4-A1-Żory-Cieszyn-Cadca-Bratysława-Budapeszt.
Czesi w chwili obecnej mają bardzo dużo remontów na drogach a i koszty drugiej winiety ci odpadną.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 02.05.2023 05:29

Bardziej myślałem na Tychy, Bielsko Biała, Zwardoń wogóle do Czech nie wjeżdżać
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.05.2023 08:20

wasky77 napisał(a):Bardziej myślałem na Tychy, Bielsko Biała, Zwardoń wogóle do Czech nie wjeżdżać

Spory ruch, światła, jedziesz przez centrum Węgierskiej Górki co spowalnia zdecydowanie.
Podałem ci jak ja jeżdżę, jako miejscowy znający realia śląskich dróg.
A ten kawałek Cieszyn-Cadca jest darmowy dla osobówek (<3,5T).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.05.2023 08:51

wasky77 napisał(a):Bardziej myślałem na Tychy, Bielsko Biała, Zwardoń wogóle do Czech nie wjeżdżać

Wiele zależy od dnia tygodnia i pory dnia kiedy planujesz jechać. Lepiej zjechać z A4 na A1 i tak jak pisał wielbiciel z A1 zjazd na Żory - Cieszyn - Čadca. A4 sporo się korkuje w Katowicach już od Trzech Stawów, DK 86 też często zakorkowana w Katowicach. Gdyby próbować dalej na S1 to A4 korek często od Trzech Stawów do samego zjazdu na S1.
Znając trochę naszą A4 to raczej pojechałbym przez Boboszów - Brno - Bratysławę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 454
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone