Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2023 12:06

mariusz_sn napisał(a): znajomy zniechęcał mnie że dla niego za dużo zwykłych krajówek.



Chyba lepiej jechać (kawałek) krajówką niż stać w korku na autostradzie....
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 15.03.2023 13:15

marekkowalak napisał(a):
mariusz_sn napisał(a): znajomy zniechęcał mnie że dla niego za dużo zwykłych krajówek.



Chyba lepiej jechać (kawałek) krajówką niż stać w korku na autostradzie....


Też tak uważam, ciekawe czy po wakacjach także polubisz tą drogę :)
Dodatkowo, dla mnie ta krajówka jest miłą odskocznią od monotonii. Nie mam zmiennika więc wiem co mówię :wink:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2023 13:46

yarko2000 napisał(a):
Też tak uważam, ciekawe czy po wakacjach także polubisz tą drogę :)



Ja tą drogą jeżdżę już od 8 lat i póki co nie planuję zmian. Wcześniej jeździłem przez Austrię (na Istrię i Kvarner), przez Szekesfehervar (do Dalmacji) - i Route 86 wygrywa z każdą z nich.

Jeszcze jakby Madziarzy podciągnęli autostradę z Szombathely do Redics, to już w ogóle byłaby bajka. Niestety, z tego co wiem, nie mają takich planów. Za to jest planowane przedłużenie M86 w drugą stronę - do Mosonmagyarovar. Będzie trochę krócej niż przez Gyor.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 15.03.2023 15:48

marekkowalak napisał(a):
yarko2000 napisał(a):
Też tak uważam, ciekawe czy po wakacjach także polubisz tą drogę :)



Ja tą drogą jeżdżę już od 8 lat i póki co nie planuję zmian. Wcześniej jeździłem przez Austrię (na Istrię i Kvarner), przez Szekesfehervar (do Dalmacji) - i Route 86 wygrywa z każdą z nich.

Jeszcze jakby Madziarzy podciągnęli autostradę z Szombathely do Redics, to już w ogóle byłaby bajka. Niestety, z tego co wiem, nie mają takich planów. Za to jest planowane przedłużenie M86 w drugą stronę - do Mosonmagyarovar. Będzie trochę krócej niż przez Gyor.


Pomarzyć o ekspresówce z Szombatheley do do Redics, jedynie możemy. 86 po remoncie to i tak krok milowy do przodu w porównaniu do tego co było. A skąd masz informacje o planach dotyczących pociągnięcia M86 do Mosonmagyarovar. Krótki odcinek ale zawsze to kilka, kilkanaście minut do przodu. Zwłaszcza jak się samemu prowadzi całą trasę.
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 15.03.2023 19:04

Gonzales napisał(a):
mariusz_sn napisał(a):A ja w tym roku we wrześniu pierwszy raz pojadę przez Czechy, Słowację i Węgry, zawsze jeździłem z ok. Wrocławia przez Czechy, Austrię i Słowenię ale postanowiłem coś zmienić i zobaczę jak będzie się jechało. Z Waszych opisów wygląda że nie będzie źle. Zawsze odkładałem tą trasę bo znajomy zniechęcał mnie że dla niego za dużo zwykłych krajówek.


Ja przez Czech, Austrię i Słowenię pojechałem raz. I to był ostatni raz. Na Węgrzech krajówki takie np. jak 86 są w niezłym stanie i ruch na nich jest znikomy. Wręcz jest na nich pusto. Jazda to sama przyjemność. Nawet na M86 jest niewiarygodnie mały ruch.

Pozdrowienia.;)

No i git będę testował :D
Pozdrowienia :D
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 15.03.2023 19:08

marekkowalak napisał(a):
mariusz_sn napisał(a): znajomy zniechęcał mnie że dla niego za dużo zwykłych krajówek.



Chyba lepiej jechać (kawałek) krajówką niż stać w korku na autostradzie....

No to racja, Wiedeń i przedmieścia też daje popalić, chociaż raz miło wspominam bo zabłądziłem i chociaż kawałek miasta zobaczyłem a nie tylko ekrany, tunele i same hale magazynowe. :wink:
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 15.03.2023 19:11

yarko2000 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
mariusz_sn napisał(a): znajomy zniechęcał mnie że dla niego za dużo zwykłych krajówek.



Chyba lepiej jechać (kawałek) krajówką niż stać w korku na autostradzie....


Też tak uważam, ciekawe czy po wakacjach także polubisz tą drogę :)
Dodatkowo, dla mnie ta krajówka jest miłą odskocznią od monotonii. Nie mam zmiennika więc wiem co mówię :wink:

Mam nadzieję że polubię bo już się nastawiłem pozytywnie zwłaszcza że na powrocie śpię nad Balatonem żeby zobaczyć na żywca jak wygląda :D
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 15.03.2023 19:19

marekkowalak napisał(a):
yarko2000 napisał(a):
Też tak uważam, ciekawe czy po wakacjach także polubisz tą drogę :)



Ja tą drogą jeżdżę już od 8 lat i póki co nie planuję zmian. Wcześniej jeździłem przez Austrię (na Istrię i Kvarner), przez Szekesfehervar (do Dalmacji) - i Route 86 wygrywa z każdą z nich.

Jeszcze jakby Madziarzy podciągnęli autostradę z Szombathely do Redics, to już w ogóle byłaby bajka. Niestety, z tego co wiem, nie mają takich planów. Za to jest planowane przedłużenie M86 w drugą stronę - do Mosonmagyarovar. Będzie trochę krócej niż przez Gyor.


No to zobaczymy we wrześniu czy zostanę stałym bywalcem tej trasy chociaż jeszcze w planach mam pojechać za Wiedniem zamiast na A2 to na S6 ale to temat na inny wątek i czas.
Pozdrawiam wszystkich co nawiązali do mojego wątku :D
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 15.03.2023 20:04

Nie kozaczcie na 86. Ile jest radarów, tyle jest radarów, ale w krzakach to bardzo lubią stać.
I do tego hasające zwierzątka... ale to wiadomo.
Ja osobiście skłaniam się do pojechania następnym razem klasycznym wariantem CZ-A, żeby zobaczyć jak ten luksus wygląda :)
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 15.03.2023 21:32

Radary to tak nie są tak dla mnie straszne bo ostatnio jeżdżę z noclegiem po drodze więc nie ma takiej spiny na czasie jak to było przy dojazdach na raz. Metodę dojazdów mam taką że wyjeżdżam między 10 rano a 12 z dojazdem na ok 19-20 więc w tych godzinach dziki zwierz raczej rzadziej hasa (przynajmniej tak jest w Polsce ale nie wiem jakie zwyczaje mają węgierskie zwierzaczki), głównie to przemieszczają się w nocy i o świcie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.03.2023 22:02

ANOOK napisał(a): A skąd masz informacje o planach dotyczących pociągnięcia M86 do Mosonmagyarovar. .


Choćby z węgierskiej Wikipedii:
[url]https://hu.wikipedia.org/wiki/M86-os_autóút_(Magyarország)[/url]

Polska i angielska wersja również o tym wspominają.

Natomiast węgierska mówi również o planach przedłużenia M86 do Kormend. Pewnie dalej na razie nie planują, bo połączą się już z M80 w kierunku na Graz. Ale to już by było bardzo dużo. Od Kormend na południe jest droga bardzo dobrej jakości, często z osłonami od zwierzyny, z nową obwodnicą Zalalova. Te kilkanaście kilometrów do Zalabaksy nie będzie już dużym problemem.

Ale to dopiero melodia przyszłości....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.03.2023 09:50

Jeśli o mnie chodzi to wystarczyło by mi aby zrobili obwodnicę Szombathely. Jeżdżę przeważnie w dzień i jednak te ronda trochę przeszkadzają.
Czasami zjeżdżam z M1 w Mosonmagyarovar i jadę 86 na Csornę, czasami jadą na Gyor i przez M85 do M86. Czasowo nie ma wielkiej różnicy jedynie kilka km bliżej.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.03.2023 08:55

dids76 napisał(a):Jeśli o mnie chodzi to wystarczyło by mi aby zrobili obwodnicę Szombathely. Jeżdżę przeważnie w dzień i jednak te ronda trochę przeszkadzają.
Czasami zjeżdżam z M1 w Mosonmagyarovar i jadę 86 na Csornę, czasami jadą na Gyor i przez M85 do M86. Czasowo nie ma wielkiej różnicy jedynie kilka km bliżej.

Przejazd obecną obwodnicą Szombathely nawet w ciągu tygodnia w piątek (w południe) nie jest zbyt absorbujący co kawałek M1 z Gyor do M15 na Bratysławę, gdzie jest bardzo duży ruch, jazda na zderzaku.
A skąd takie spostrzeżenia? Bo jak wracamy, to zawsze przejadę zjazd :oops: na starą 86 w Csorna i i muszę jechać dalej do M1.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 713
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 18.03.2023 10:20

Na kilkanaście przejazdów nigdy nie skorzystałem z M1/M85/M86 tylko zawsze M1/86/M86. Z dwóch powodów: jazda nocą (może dwa razy jechałem w dzień i też nie było źle), a dodatkowo mapy pokazują, że czasowo dłużej. Mapy jak pokazują po autostradzie przejazd 30 minut to zazwyczaj tyle trwa, a jak po zwykłej drodze 25 minut to zazwyczaj jeszcze 5 minut od tego można odjąć.

Też nie lubię obwodnicy Szombathely z tym skrzyżowaniem z bardzo dziwną sygnalizacją świetlną.

Aktualnie są chyba takie plany aby na północy M86 dociągnąć do M15.
Na południe, przed Szombathely chcą kilka kilometrów przed końcem obecnej M86 zrobić odbicie do Kormend.
Tam ma być koniec M86, dalej od Kormend ma być autostrada M76 w stronę obecnego ogryzka M76 przy Balatonie.

wegry.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.03.2023 10:33

Też mam podobne spostrzeżenia. Na M1 jest spory ruch więc nie ma szans żeby coś nadgonić a spore prawdopodobieństwo korka. 86 wielkiego ruchu nie ma, miasteczek też nie ma za wiele. Jedynie w sezonie żniwnym można spotkać maszyny rolnicze spowalniające ruch.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 451
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone