Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.03.2023 09:50

ziemniak napisał(a):Tam ma być koniec M86, dalej od Kormend ma być autostrada M76 w stronę obecnego ogryzka M76 przy Balatonie.


Zgadza się - M76 też jest w budowie. W ubiegłym roku oddali kilka kolejnych kilometrów i są już prawie pod Keszthely, a budowa trwa nadal. I to chyba intensywna, bo mnóstwo ciężarówek i maszyn budowlanych tam się kręciło w lipcu.
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 21.03.2023 09:11

dids76 napisał(a):Jeśli o mnie chodzi to wystarczyło by mi aby zrobili obwodnicę Szombathely. Jeżdżę przeważnie w dzień i jednak te ronda trochę przeszkadzają.
Czasami zjeżdżam z M1 w Mosonmagyarovar i jadę 86 na Csornę, czasami jadą na Gyor i przez M85 do M86. Czasowo nie ma wielkiej różnicy jedynie kilka km bliżej.

A taka ciekawostka Waze i GM to jedna firma a jak robię symulacje i wbijam trasę przez Węgry od Bratysławy to Waze zawsze wytycza przez przez M1 -> Gyor a GM zjazd na 86 Csornę. Jedna firma to prawdopodobnie jeden silnik map a robią po swojemu.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.03.2023 20:03

mariusz_sn napisał(a):
dids76 napisał(a):Jeśli o mnie chodzi to wystarczyło by mi aby zrobili obwodnicę Szombathely. Jeżdżę przeważnie w dzień i jednak te ronda trochę przeszkadzają.
Czasami zjeżdżam z M1 w Mosonmagyarovar i jadę 86 na Csornę, czasami jadą na Gyor i przez M85 do M86. Czasowo nie ma wielkiej różnicy jedynie kilka km bliżej.

A taka ciekawostka Waze i GM to jedna firma a jak robię symulacje i wbijam trasę przez Węgry od Bratysławy to Waze zawsze wytycza przez przez M1 -> Gyor a GM zjazd na 86 Csornę. Jedna firma to prawdopodobnie jeden silnik map a robią po swojemu.

Z tego co kojarzę to waze zostało przejęte przez Google ale mieli (nadal mają?) własnych programistów.
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 21.03.2023 21:02

No właśnie to jest raczej główną przyczyną, siedziba i programiści zostali w Izraelu i dalej robią po swojemu. Chociaż w necie znalazłem ciekawy opis na temat różnic w wyznaczaniu trasy:
Duża różnica polega na tym, że Waze znacznie szybciej dostosowuje swoje trasy do każdego zdarzenia

Ponieważ Waze jest własnością Google od ośmiu lat, jasne jest, że Waze i Mapy Google mają wiele wspólnego z wyszukiwaniem tras. Często zalecana trasa będzie taka sama chociaż mogą występować różnice w trasie z kilkoma incydentami, które są odzwierciedlane wcześniej w Waze niż w Mapach Google.
Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że ostatnio Google był resetowanie sposobu obliczania tras, dając pierwszeństwo innym aspektom nad tym, który jest po prostu szybszy. Mapy wymagają czasu z myślą o bezpieczeństwie lub najbardziej ekologicznej trasie.
W praktyce, Waze jest zwykle bardziej skuteczny w omijaniu korków Reagując szybciej na zdarzenia na drodze niż Mapy Google, nawet jeśli w zamian musisz przejść więcej ulic. Z drugiej strony na obszarach wiejskich lub tam, gdzie nie ma dużej społeczności użytkowników Waze (lub incydentów), nie będzie dużych różnic między trasami obu aplikacji.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.03.2023 21:16

A jak Waze daje sobie radę z omijaniem płatnych odcinków trasy?
Czy jest w stanie wyznaczyć trasę z Polski do miejsca docelowego w Chorwacji cały czas po autostradach, a omijając tylko płatną autostradę w Słowenii?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.03.2023 21:23

Chris_M napisał(a):A jak Waze daje sobie radę z omijaniem płatnych odcinków trasy?
Czy jest w stanie wyznaczyć trasę z Polski do miejsca docelowego w Chorwacji cały czas po autostradach, a omijając tylko płatną autostradę w Słowenii?

Tak, nawet lepiej niż GM. W WAZE masz możliwość zaznaczenia na które kraje masz winietę.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 25.03.2023 19:47

witam.Wybieram sie w tym roku na wyspę Pag do Novalja. jadę na 10 dni od 28.05 do 7.06.Następnie 7.06 na nocleg do slunji-Rastoke.I tu jest pytanie ,jak wygląda w Chorwacji Boże Ciało ,bo będę wracał do domu w Boże Ciało ,czy przejadę bez problemu przez Chorwację Węgry I Słowację ,Pozdrawiam
andrzej1963
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej1963 » 26.03.2023 15:58

Siemanko :D
Po "chwilowej" przerwie w wyjazdach do Chorwacji w tym roku znów się wybieramy 8)
Zawsze jezdzimy z Krakowa przez Słowację, Węgry, a dokładnie przez Chyżne, Bańską Bystrzycę i w Sahy przekraczamy granicę z Węgrami,a Węgry z Chorwacją w Letenye -Goričan.
Uaktualnijcie mi jak możecie czy schemat płatnych dróg w Słowacji nie zmienił się od 2019roku i jadąc jak napisałem wyżej jedyne miejsce płatnej drogi jest za Bańską, którą zresztą za każdym razem omijaliśmy skręcając koło Tesco na ten krótki alternatywny bezpłatny objazd. W dalszym ciągu ta opcja jest aktualna?
Dzięki za sprawdzoną informację.
Pzdr. :wink:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 26.03.2023 19:19

Zamiast pytać się szwagra czy kogokolwiek lepiej polegać na oficjalnych informacjach:

https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elekt ... cna-znamka

:papa:
andrzej1963
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej1963 » 27.03.2023 00:34

Podziękował 8)
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 09.04.2023 09:51

Może to już było ale proszę o aktualne dane. Na YT jest film /nowy/ na którym autor proponuje a nawet zaleca trasę ..... z Bratysławy na Budapeszt i potem wzdłuż Balatonu. Większość jedzie przez Szombathely. Tu też są dwie opcje czy przez Gyor czy wcześniej skręcić ale przez Budapeszt nie widzę sensu. Wiem że cały czas na autostradzie ale ile km więcej. Może się mylę ?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 09.04.2023 13:43

Nie mylisz się - trasa prze Budapeszt jest bez sensu. Nawet dzisiaj w Święta, gdy z pewnością jest mniejszy ruch, jedzie się o 50 minut dłużej, nie mówiąc o 130 km więcej do przejechania.
Musisz się cofnąć kilkanaście stron i przejrzeć na szybko wątek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.04.2023 16:48

gucio1955 napisał(a):Może to już było ale proszę o aktualne dane. Na YT jest film /nowy/ na którym autor proponuje a nawet zaleca trasę ..... z Bratysławy na Budapeszt i potem wzdłuż Balatonu. Większość jedzie przez Szombathely. Tu też są dwie opcje czy przez Gyor czy wcześniej skręcić ale przez Budapeszt nie widzę sensu. Wiem że cały czas na autostradzie ale ile km więcej. Może się mylę ?

Według mnie przez Budapeszt całkowicie bez sensu, tym bardziej że na M86 jak i na 86 za Szombathely nie ma wielkiego ruchu i jedzie się bardzo fajnie.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 11.04.2023 09:22

gucio1955 napisał(a):... Większość jedzie przez Szombathely. Tu też są dwie opcje czy przez Gyor czy wcześniej skręcić ...
Można skręcić z M1 od razu na 86 lub dojechać M1 w okolice Gyor i skręcić w M85.
https://www.google.pl/maps/dir/47.8596477,17.2372988/47.604663,17.277245/@47.731706,17.2364598,11.51z/data=!4m2!4m1!3e0
Ta pierwsza opcja jest o ok 18 km krótsza ale wiedzie zwykłymi drogami, czasowo praktycznie obydwie opcje - to samo.
Ja jadę M1 i dalej M85 gdyż tu jest cały czas autostrada lub ekspresówka i jadę "na lenia", tzn. tempomat + asystent pasa ruchu. 8)
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 12.04.2023 15:53

Też nie widzę sensu jazdy Bratysława -> Budapeszt, po to aby znowu wracać w stronę Cro. Za bardzo autostradą nie popędzisz, bo ruch jest jak na naszej A4 Wrocław - Legnica. Jechałem w tamtym roku 86 i jak dla mnie bajka. Prawie w ogóle ruchu nie było, więc jechało się super.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 452
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone