Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 06.06.2023 17:20

No to jest plus że cały dzień zostaję :) a no dlatego też chcemy nocą jechać. Dzieci śpią i problem z głowy
robertpi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpi » 06.06.2023 23:10

Do Chorwacji jeżdżę przez Zwardoń - Bratysławę ( stare przejście w Rajce ) - Węgry bezpłatnymi drogami do starego przejścia w Letenye - Chorwacja standardowo do Zadaru.
Trasę Kraków-Wadowice-Andrychów-Łękawica-Żywiec pokonuję co najmniej raz w miesiącu. Ostatni wyjazd do Żywca dzisiaj 1,5h.
Na trasie 3 wahadła ale bardzo krótkie więc nimi bym się specjalnie nie przejmował, szczególnie w godzinach wczesno porannych i wieczornych. Ruch niewielki.
W Węgierskiej Górce byłem w kwietniu i nie było jakichś kosmicznych problemów z dojazdem z Żywca więc specjalnie bym nie dramatyzował.
Problemem w nocy może być przejazd przez Kocierz bo zwierzaki się zdarzają.
Najbliższy wyjazd za kilka dni o 2-3 nad ranem trasą j.w. Do granicy w Zwardoniu mam 120 km. Dojazd z tankowaniem po drodze najczęściej zamyka się w 2 godzinach. Szczególnie dla kogoś z zachodniej części Karkowa ten wariant wart jest rozważenia.
Jazda A4 i DK1 przez Tychy i Bielsko zajmuje tyle samo czasu ale to 170 km + opłaty więc ja sensu nie widzę.
Jazda na Chyżne i potem Dolny Kubin - Martin - Żylina według mnie ma sens dla kogoś ze wschodniej części Krakowa.
Ja tak jeżdżę nad Balaton przez Komarno tyle że w Martinie odbijam na południe.
RP
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 06.06.2023 23:43

MarianiEwa napisał(a):W sobotę o 4 rano start to ryzykowna wersja. Korki na trasie, korki na bramkach.


Jechałem już tak 3 razy i zawsze było bezproblemowo.
Może dlatego, że nie jadę na raz, żeby jak najszybciej dojechać, tylko na luziku z postojami i noclegiem za Zagrzebiem, na który przyjeżdżam koło 17 :)
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 07.06.2023 06:46

Witam, orientujecie się czy w polecanym na forum obiekcie Fonix Fogado można zamówić dania wegetariańskie? Chodzi o przerwę na obiad w trasie.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014
Re: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 12.06.2023 20:22

piekara114 napisał(a):
coglin napisał(a):Wyjeżdżam w sobotę rano - koło 4, to ruch będzie bardzo mały.
O tej godzinie pojechałabym standardowo przez Suchą i sugerowanym objazdem przez Ślemień i Gilowice. Będziesz tam ok 6 rano i spokojnie przejedziesz, zwłaszcza, że jest na objeździe dość przyjemny asfalt - ostatnio dość często w weekendy tędy jeżdżę udając się na szlaki...


Jak asfalt od granicy województw do zjazdu na Ślemień?
Ostatnio jechałem tam w połowie marca i przez budowę chodników były niezłe paści.
Obecnie już coś poprawili czy raczej jest gorzej?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2023 20:57

Tam robią nie tyle co chodniki co całą infrastrukturę podziemną, w tym kanalizację.
I cały czas coś robią, widać postępy, jaki jest stan na dziś nie wiem, bo ostatni raz jechalam 2 tyg temu i w tym tygodniu też nie będę w tamtym kierunku jechała.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 12.06.2023 23:23

Dobry wieczór,
Czy jechał ktoś z Šahy do Udvar bez węgierskiej winiety?
Pozdrawiam..
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 13.06.2023 09:48

Ja jeżdżę trasą Komarno-Udvar.
Pisałem o tym w wątku BiH.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.06.2023 11:23

Cropidło napisał(a):Ja jeżdżę trasą Komarno-Udvar.
Pisałem o tym w wątku BiH.

Dziękuję..
Idę poczytać..
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.06.2023 16:41

yanek37 napisał(a):
Cropidło napisał(a):Ja jeżdżę trasą Komarno-Udvar.
Pisałem o tym w wątku BiH.

Dziękuję..
Idę poczytać..

Jeżeli dobrze poszukałem to doczytałem że jedzie się 40min dłużej, ale krócej o 40km....
Toru jazdy nie zdradziłeś..
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 13.06.2023 18:33

Komarno-Szekeshfehervar-Szekszard-Mochacz-Udvar
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.06.2023 19:22

Cropidło napisał(a):Komarno-Szekeshfehervar-Szekszard-Mochacz-Udvar

Dzięki..
Pozdrawiam..
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 15.06.2023 06:58

Waszym zdaniem który wariant dojazdu do Cieszyna od strony Częstochowy (A1) jest lepszy: przez Jastrzębie Zdrój - Zebrzydowice czy Żory - Pruchna. A może Żory - Skoczów? Chodzi mi o jakość dróg i płynność przejazdu. Będę jechał w niedzielę. Czas przejazdu wg GM podobny.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 16.06.2023 09:15

Żory-Skoczów
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.06.2023 10:30

Bierut napisał(a):Waszym zdaniem który wariant dojazdu do Cieszyna od strony Częstochowy (A1) jest lepszy: przez Jastrzębie Zdrój - Zebrzydowice czy Żory - Pruchna. A może Żory - Skoczów? Chodzi mi o jakość dróg i płynność przejazdu. Będę jechał w niedzielę. Czas przejazdu wg GM podobny.


Jeśli o płynność ci chodzi, to rozważ też opcję Gorzyczki-Piotrowice k. Karwiny-Karwina.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 462
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone