Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 21.06.2023 10:12

migchel napisał(a):Jesli by wybierac bez oplat to w Bratyslawie musze juz na wezlie zjechac na 2 zeby inaczej wjezdzac na Wegry tak ?


Tak. W Bratysławie musisz zjechać na drogę nr 2, kierunek Rajka, potem drogą nr 150 do Mosonmagyaróvár i przecinasz autostradę wjeżdżając na drogę nr 86.

migchel napisał(a):Ktora opcja jazdy przez ten wekend ? sb lub nd . Chyba nd bedzie mniejszy ruch ? W sb moga wszyscy cisnac ?


Ja bym wybrał niedzielę. Sporo osób jedzie w sobotę, żeby w niedzielę rano być na miejscu, więc jadąc w niedzielę prawdopodobnie będziesz miał mniejszy ruch na drodze.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 21.06.2023 10:19

migchel napisał(a):Jesli by wybierac bez oplat to w Bratyslawie musze juz na wezlie zjechac na 2 zeby inaczej wjezdzac na Wegry tak ?
!

jeśli mówisz obraku opłat tylko na Węgrzech, to zjeżdżasz na węźle Jarovce, ostatnim przed granicą, ten z rozjazdem na Wiedeń i w drugą stronę na D4, i tą D4 właśnie jedziesz kawałek, a potem zjazd na 2, tak jak piszesz.
Jadę przez Węgry do Cro zawsze bezpłatną 86 w soboty przed południem (ale czerwiec/wrzesień) i w większości przypadków to bardzo przyjemny odcinek. Największy ruch jest oczywiście w okolicach Szombathely, im dalej od tego miasta tym spokojniej.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 21.06.2023 10:26

migchel napisał(a):Ktora opcja przejazdu przez Węgry wydaje się najlepsza ?
Platna - zeby przeleciec caly trase bez zmian w mapach itd ? Roznica miedzy autostrada a 86 wychodzi wedlug map 40min szybciej na korzysc autostrady .
Bezplatnie jeszcze opcje droga 8 i pozniej 74 pokazuje mi i jako najszybsza i najkrotsza - w porownaniu do 86 . Bo autostrada wychodzi wtedy niby 30min krocej . Tylko ta 74 to nie sa juz jakies typowe wiochy , dziurawe drogi itd ? Jezdzi tak ktos ?
Jesli by wybierac bez oplat to w Bratyslawie musze juz na wezlie zjechac na 2 zeby inaczej wjezdzac na Wegry tak ?
Ktora opcja jazdy przez ten wekend ? sb lub nd . Chyba nd bedzie mniejszy ruch ? W sb moga wszyscy cisnac ?
Dzieki z gory !


a więc pokolei:
1. porównaj kilka GPS który Cie prowadzi najkrócej i którędy, bo każdy ma inny algorytm. Ja używam Googla, czasem Here We Go (niby lepszy od googla) i rzadko włączę Waze (działa jak Yanosik tylko że w całej europie). Dużo jeżdżę osobówką i wiem, że jeśli google pokazuje trasy alternatywne to do 15min różnicy nie warto jechać z obranej ścieżki na rzecz kilku minut. Czasem lubi przekłamać lub ma dane sprzed kilkudziesięciu minut.
2. tu na forum najbardziej popularna jest trasa 86, od kilku lat połowę całej trasy przez Węgry można zrobić trasą płatną M86. Którą wybierzesz zależy od Ciebie czy chcesz płacić winiete i zaoszczędzić jakieś 30-40min jazdy. Osobiście jadąc na dzień wybierałem bezpłatną trasę bo zawsze w Tesco w Csornej robiłem zakupy węgierskich specjałów :) jednak 86 jest trasą przez wioski.
3. Jak chcesz jechać bez opłat to zjeżdżasz za Bratysławą zaraz za stacją benzynową OMV na Rusovce i dalej wg trasy: https://goo.gl/maps/B1pnqK5oZL9Q4Ki87
4. kiedy lepiej, wiadomo że sobota to zmiana turnusu, zawsze i wszędzie. Niedziela też jest oblężona, bo troszkę ludzi pomyśli tak samo o sobocie i pojedzie w niedziele :)
5. kolejna rzecz to jazda na noc czy na dzień. Tu nie wdaję sie w dyskuzję bo zaraz znów rozpętam g*wnoburzę, ale osobiście przestałem jeździć w nocy przez Węgry jak kilkanaście metrów przed autem wyskoczył nam z pola pierdzielny jeleń, na szczęście żona prowadziła i jechała ciut wolniej, gdybym to był ja, to pewnie dziś bym nie pisał w tym wątku :)
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 21.06.2023 11:26

Ja jadac przez Wegry poza autostradami widzialem chyba najwieksza liczbe saren w zyciu przy drodze.( liczy jeden przejazd). Tak ze radze to wziac pod uwage glownie w nocy i nad ranem.
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 21.06.2023 11:33

Koniec Węgier w Letenye . Nie zjazd na Slowenie bo po co mi na tą chwile ?
Dzieki wszystkim .
Jeszcze takie pytanie , google maps nie pozwala mi ustawic trasy ze przez niektore panstwa z platnymi autostradami Slowacja i Chorwacja a tylko Wegry bez . Wiec musze dociagnac maxymalnie do ktoregos pkt w Bratyslawie i tam dodac po drodze cos co bedzie mnie juz prowadzilo przez bezplatne 86 . Ktory konkretnie pkt sobie wprowadzic do Bratyslawy zeby przeciagnac platnymi jak najdalej ? a potem jednak zjechac na tą "2" ? Boje sie w tym miejscu pochrzanic i przez to zle wjechac i tylko z tego powodu zastanawiam sie nad tą autostradą bo jak daje cala trase platna to mnie fajnie prowadzi caly czas i nigdzie nie wylece .
Nie wiem jak polaczyc czesc trasy z platnej w bezplatna , a zjezdzac gdzies przy tych wezlach i przelaczac to tez lipa .
Trasa wiekszosc dnia przez dzien , wyjazd nad ranem .
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 21.06.2023 11:54

to ustaw sobie jako koniec/punkt pośredni stację, o której pisał rocker - OMV tuż przed rozjazdem. Zjedziesz, zmienisz ustawienia albo zaczytasz nową trasę i jedziesz dalej :)
Chodzi o to miejsce:
https://maps.app.goo.gl/BLmWKJ6gzdsT2oWy9
możesz sobie przygotować trasy wcześniej na kompie, wysłać na telefon i zapisać, a potem tylko odpalić i masz gotową trasę.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 21.06.2023 13:05

migchel napisał(a):Koniec Węgier w Letenye . Nie zjazd na Slowenie bo po co mi na tą chwile ?
Dzieki wszystkim .
Jeszcze takie pytanie , google maps nie pozwala mi ustawic trasy ze przez niektore panstwa z platnymi autostradami Slowacja i Chorwacja a tylko Wegry bez . Wiec musze dociagnac maxymalnie do ktoregos pkt w Bratyslawie i tam dodac po drodze cos co bedzie mnie juz prowadzilo przez bezplatne 86 . Ktory konkretnie pkt sobie wprowadzic do Bratyslawy zeby przeciagnac platnymi jak najdalej ? a potem jednak zjechac na tą "2" ? Boje sie w tym miejscu pochrzanic i przez to zle wjechac i tylko z tego powodu zastanawiam sie nad tą autostradą bo jak daje cala trase platna to mnie fajnie prowadzi caly czas i nigdzie nie wylece .
Nie wiem jak polaczyc czesc trasy z platnej w bezplatna , a zjezdzac gdzies przy tych wezlach i przelaczac to tez lipa .
Trasa wiekszosc dnia przez dzien , wyjazd nad ranem .


ja osobiście jeżdżę przez Lendavę w Słowenii, nie powiem czy lepiej czy gorzej, ale po prostu przyjemnie mi się tamtędy jeździ. Akurat w Cakovec mam pierwsze tankowanie.
Jak nie chcesz kombinować podczas jazdy z mapami to przygotuj sobie trasę na kompie i potem export na komórkę, tak jak kolega vin zasugerował
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 22.06.2023 19:08

dids76 napisał(a):
Lincek napisał(a):Witam, Macie jakieś sprawdzone miejsce noclegowe na Węgrzech? w okolicach SZOMBATHELY, NADASD, LOVASZI itd????

Pewnie że mamy, jest nawet cały temat://www.cro.pl/gdzie-spac-w-drodze- ... -3975.html
Ja osobiście, jak i kilka osób z forum mogę polecić Lenti i pensjonat Fonix Fogado :papa:

A takie pytanko: od której w Fonix Fogado można iść na śniadanko?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7956
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2023 20:19

Z tego co pamiętam to od 7, ale na 100% nie jestem pewien.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 22.06.2023 20:39

Od 7 mej .Ale można zgłosić żeby przygotowali prowiant.na rano.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 26.06.2023 07:45

Czy ktoś jechał ostatnio nad Balaton drogą 84 route 84 i może się wypowiedzieć na temat stanu tej drogi i komfortu jazdy? Jest plan zahaczyć o Keszthely w drodze do Cro.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2187
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.06.2023 12:58

Lawliet napisał(a):Czy ktoś jechał ostatnio nad Balaton drogą 84 route 84 i może się wypowiedzieć na temat stanu tej drogi i komfortu jazdy? Jest plan zahaczyć o Keszthely w drodze do Cro.


Ja wracałem w ubiegłym roku z Chorwacji właśnie tą trasą - z Keszthely do Hegyfalu drogą 84.

I... byłem pod wrażeniem. Jak na drogę krajową - rewelacja! Super nawierzchnia, baaaardzo dużo długich prostych, mały ruch. Jednym słowem - zdecydowanie polecam.

Samo Keszthely też polecam - jedno z przyjemniejszych miasteczek nad Balatonem (aczkolwiek spędziłem tam tylko pół dnia).
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 26.06.2023 15:40

marekkowalak napisał(a):Jak na drogę krajową - rewelacja! Super nawierzchnia, baaaardzo dużo długich prostych, mały ruch.


To nawet więcej niż oczekiwałem. Dziękuję :hut:
Polecasz jakieś knajpy w tej okolicy?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1540
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.06.2023 15:43

Lawliet napisał(a):Czy ktoś jechał ostatnio nad Balaton drogą 84 Jest plan zahaczyć o Keszthely w drodze do Cro.


Droga bardzo dobra, ruch mniejszy niż na 86.
Zamiast Keszthely (dla mnie słabe, mocno tkwiące w latach 90tych) polecam zatrzymać się w Sumeg i zwiedzić zamek - Sumegi Var albo przepłynąć się podziemną rzeką w Tapolca. Obok jest też inny, fajny zamek - Szigligeti Var (sporo mniejszy niż Sumegi Var, ale też warto).

Na obrzeżach Keszthely spałem chyba 3 razy po 2-4 noclegi - Admiral Panzio (akurat mogę polecić).
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2187
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.06.2023 16:21

Lawliet napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Jak na drogę krajową - rewelacja! Super nawierzchnia, baaaardzo dużo długich prostych, mały ruch.


To nawet więcej niż oczekiwałem. Dziękuję :hut:
Polecasz jakieś knajpy w tej okolicy?


Kolację jadłem na deptaku koło plaży w Keszthely (w pierwszej lepszej restauracji, bez zastanawiania - nie było źle, ale też bez rewelacji, poza tym, że tradycyjnie na Węgrzech mega porcje), więc po trasie niestety nic nie polecę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 465
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone