Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 01.04.2023 16:51

Dziękuje bardzo za informację.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 20.06.2023 21:05

Bede jechal z Ptuj na Korcule. Czy ktos moglby polecic jakas sprawdzona trase z objazdem Lucko. Chcialbym wbic sie na autostrade na nastepnym wjezdzie. Podobno Lucko sie korkuje. Bede jechal ok 8 rano w niedziele w lipcu.Z gory dziekuje za wskazowki.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.06.2023 21:25

Sebastianh13
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 07.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastianh13 » 20.06.2023 21:33

Z tego co pisał robertpeti , chciałby ominąć Lucko a tą trasą jak nic tam trafi
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 569
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.06.2023 21:47

robertpeti napisał(a):Bede jechal z Ptuj na Korcule. Czy ktos moglby polecic jakas sprawdzona trase z objazdem Lucko. Chcialbym wbic sie na autostrade na nastepnym wjezdzie. Podobno Lucko sie korkuje. Bede jechal ok 8 rano w niedziele w lipcu.Z gory dziekuje za wskazowki.



W niedzielę o tej godzinie raczej korek ci nie grozi, zwłaszcza jak jedziesz pasem na kartę. Ale jak już chcesz się bawić w jazdę wiochami w niedzielny poranek tow Lucko na dużym rozjeździe przed bramkami zjeżdżasz na starą jedynkę w kierunku na Gornji Stupnik, a na autostradę wracasz za Klinca Sela.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 20.06.2023 22:14

Wielkie dzieki. O cos takiego wlasnie mi chodzilo.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.06.2023 22:16

Sebastianh13 napisał(a):Z tego co pisał robertpeti , chciałby ominąć Lucko a tą trasą jak nic tam trafi

Czekam na wskazanie, gdzie w podanej przeze mnie trasie przejeżdżasz przez NP Lućko :?: :!: :idea:

Od węzła Jankomir do NP Lućko masz 7km, w tym okresie w ND wątpię by zator miał tyle km.


Edit: no i się nie doczekałem, jakież to popularne... idealny klient w mojej firmie.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 251
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 24.06.2023 09:44

No to mamy pierwszy letni weekend na granicy SLO/HR i już widać, że korki nie odpuszczają, ale mimo wszystko jest chyba lepiej niż w poprzednich latach. Do bramek na autostradzie korek około 20 minut. Ale żeby nie było tak wesoło, to od granicy AUT/SLO do Mariboru bardzo duży korek na około 1,5 godziny, chyba z powodu jakichś prac. I gdyby nie on, to na granicy SLO/HR czekania byłoby pewnie dużo więcej.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.06.2023 09:50

Na GM widać również, że korkuje się na objeździe Lućko przez Kerestinec (zjazd z A3), do którego to objazdu podawałem link wyżej.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.06.2023 12:45

Część z tego o czym piszesz to oczywiście przekonanie o sobie, że tylko ja w danym dniu jadę na wakacje/wczasy.
Część to patrz wyżej + brak przemyślenia trasy vel. godziny wyjazdu.
Pozostałe to niezależne od jadących: wynajem APP systemem od sb do sb oraz sieć dróg, gdzie wąskie gardło NP Lućko przyjmuje 2 kierunki.

Ps. Dzisiaj to jeszcze pokłosie zdarzenia z autostrady w Słowenii.

Jedynym wyjściem e-winieta, która mam nadzieję wprowadzą Chorwaci niedługo.
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 25.06.2023 19:50

Ja w tym roku wyjeżdżam z Poznania około godziny 12 w poniedziałek i mam nadzieję, że największy ruch przejadę w Polsce i Czechach, tak aby około 10 rano być na miejscu w Breli :D

Dwa lata wstecz stałem 2h na polskiej A4, bo był wypadek, więc to jest loteria.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.06.2023 20:06

A ja nie wiem co to korki.
Ostatnie wyjazdy mam z soboty na niedzielę a powrót czwartek na piątek lub z piątku na sobotę.
Przynajmniej po powrocie mam czas na właściwą "aklimatyzację" na roboczy poniedziałek. A problematyczny odcinek w Lucko przejeżdżam ok. 24-01:00 do, a na powrocie późnym popołudniem.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 26.06.2023 20:18

wielbiciel napisał(a):A ja nie wiem co to korki.
Ostatnie wyjazdy mam z soboty na niedzielę a powrót czwartek na piątek lub z piątku na sobotę.
Przynajmniej po powrocie mam czas na właściwą "aklimatyzację" na roboczy poniedziałek. A problematyczny odcinek w Lucko przejeżdżam ok. 24-01:00 do, a na powrocie późnym popołudniem.

Robimy dokładnie tak samo od paru lat, i również mogę powiedzieć, że nie wiem, co to korek. :D :papa:
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 26.06.2023 23:04

Ja dotychczas jechałem w środku tygodnia, a tym razem wyjeżdżam w sobotę (wstępnie około 16/17 z Wrocławia). Urlop mam 2 tygodnie, a na końcu urlopu mamy zaplanowany pobyt w Warszawie więc, aby możliwie wydłużyć wakacje w Chorwacji musimy rozpocząć je możliwie najszybciej :) sytuacja każdego z nas jest inna - jedni mają elastyczny plan, inni muszą się dostosować do np. innych planów i wszystko pogodzić.
Jednak mam nadzieję, że wyjeżdżając w sobotę po południu, nie trafię na jakieś straszne korki. Jeśli się tak stanie, będę obserwował sytuację na bieżąco, a w ostateczności będziemy stać w korku. Bez spiny, bez pośpiechu, bez nerwów :)
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 26.06.2023 23:10

Ja zawsze wyjeżdżam w soboty, choć od pierwszego wyjazdu zarzekałem się że pierwszy i ostatni. Myślę jednak że przejedziesz bez problemu. Z tego co obserwowałem mapy to po godzinie 15-16 jest już względny luz na autostradach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 734
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone