Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.01.2023 23:30

wasky77 napisał(a):No może zależy od pory roku, akurat mi wypada najgorszy okres bo sierpień to może być tłoczno wiec lepiej nie ryzykować w dzień


Dokładnie tak.

2 razy jechałem przez centrum Wiednia A23 - 2 razy w lipcu - i za każdym razem było zatwardzenie... Może nie stałem w korku, ale jechało się dwójką....
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 20.01.2023 01:46

wasky77 napisał(a):Dlatego planuje wyjazd planuje 16-17 żeby być nad ranem na wysokości Zadar/Lučko i przelecieć ten punkt :)


To najlepsza pora, ale ważne, żebyś Lucko minął nie później niż ok. godziny 6ej rano. Ja w zeszłym roku zrobiłem sobie dłuższą drzemkę na MOP-ie i dojechałem do Lucka koło 8ej. Straciłem jakieś 30 minut, bo cały węzeł stał w korku. Chorwaci chyba ruszają do pracy wtedy.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 20.01.2023 07:59

No racja widzę że tak trzeba być wcześniej bo od 6 rano zaczyna robić się ruch tam.

Myślę że ok 4-5 rano będe na Lučko ale to hipotetycznie :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.01.2023 08:39

wasky77 napisał(a):No racja widzę że tak trzeba być wcześniej bo od 6 rano zaczyna robić się ruch tam.

Myślę że ok 4-5 rano będe na Lučko ale to hipotetycznie :)


Ja prawie zawsze jestem tam właśnie w okolicach 5 rano i zawsze były pustki na bramkach.

Przy czym Lućko to nie jest duży problem, bo Chorwaci są na to od lat przygotowani i w sezonie gdy się mocno korkuje, wysyłają ludzi do wydawania bilecików zamiast automatów - i idzie o wiele szybciej.
Gorzej, że jeśli korkuje się Lućko, to korkuje się też potem Bosiljevo - i czasem nawet od Karlovaca można się turlać zamiast jechać.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 20.01.2023 08:42

O to chodzi bo weź teraz stój w tych korkach patelnia w aucie potem spory ruch na drodze a tak jedziesz sobie jak gość :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.01.2023 10:07

wasky77 napisał(a):No może zależy od pory roku, akurat mi wypada najgorszy okres bo sierpień to może być tłoczno wiec lepiej nie ryzykować w dzień
Jeżdziłam w lipcu i w sierpniu i we wrześniu, w weekendy, a najczęściej dni robocze i jak pisałam 1 raz na powrocie staliśmy w korku...
Tak samo jak nie zdarzyło mi się stać na autostradzie chorwackiej na bramkach, max co to było to 10 min. (też na powrocie). My zawsze planowaliśmy tak, aby na granicy w Macelj być najpóźniej o 1 w nocy, a najlepiej koło północy, wtedy wszystkie problematyczne miejsca przejeżdżaliśmy na spokojnie.

Powodzenia w drodze.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 21.01.2023 21:46

wasky77 napisał(a):Dlatego planuje wyjazd planuje 16-17 żeby być nad ranem na wysokości Zadar/Lučko i przelecieć ten punkt :)

Bo jak obserwuję GM to właśnie Brno i Wiedeń się od rana do wieczora korkują.
A od wieczora fajny luz

Nie wiem skąd ruszasz, ale ja kilka lat temu wyjechałem w piątek około 16 z W-wy to w Macelj byłem o 3.15. Do samego Ploce miałem "zielone światło". Raz kiedyś jechałem w dzień i to właśnie Brno, Wiedeń i Lučko mnie z tego wyleczyły.
Jeśli chodzi jednak o Wiedeń to zawsze może coś się trafić. W zeszłym roku w połowie lipca wracając z Cro mijałem kilkunastokilometrowy korek w drugą stronę właśnie w Wiedniu, to było około 2 w nocy, stały przede wszystkim osobowe i wszelkiej maści pojazdy i zestawy campingowe. Na roboty drogowe nie ma rady, nie ma szans wyłowić z internetu wszystkich informacji o remontach.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 21.01.2023 21:49

Ja lecę z Głogowa dolnośląskie, no właśnie jeszcze jest trochę czasu to będę monitorować temat.

Nie mamy wpływu w 100% na sytuacje. Jedna kolizja i możemy być uziemieni na ładnych parę godzin:)
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 23.01.2023 15:04

Ja od kilku lat przekraczam granicę w Macelji z niedzieli na poniedziałek około 1 w nocy... zawsze było pusto i bezproblemowo na całej długości autostrady aż po sam Peljesac :)
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 12.03.2023 16:44

Czy ktoś ma wiedzę ws. tunelu Sv. Rok? Mianowicie na GM widać że tam jest remont i jak długo on potrwa?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.03.2023 16:49

moody78 napisał(a):Czy ktoś ma wiedzę ws. tunelu Sv. Rok? Mianowicie na GM widać że tam jest remont i jak długo on potrwa?

Według HAK do 15marca do godziny 19 :wink: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cesta ... nost-cesta
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 12.03.2023 17:07

dids76 napisał(a):
moody78 napisał(a):Czy ktoś ma wiedzę ws. tunelu Sv. Rok? Mianowicie na GM widać że tam jest remont i jak długo on potrwa?

Według HAK do 15marca do godziny 19 :wink: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cesta ... nost-cesta


Dziękuję bardzo. Wybieramy się na weekend majowy, więc aktywniej śledzę wydarzenia.
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 30.03.2023 11:30

Szanowni Forumowicze, czy na bramkach wjazdowych na odcinki płatne np. Lučko można pobierać bilet na bramkach oznaczonych ENC? Zaznaczam, że chodzi tylko o pobranie biletu, nie płacenie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.03.2023 08:57

Bierut napisał(a):Szanowni Forumowicze, czy na bramkach wjazdowych na odcinki płatne np. Lučko można pobierać bilet na bramkach oznaczonych ENC? Zaznaczam, że chodzi tylko o pobranie biletu, nie płacenie.

Nie wiem czy ktoś próbował, ale powinna być taka możliwość. Jeżeli miałbyś za mało doładowane konto to bramka by sie nie otwarła i musiałbyś pobrać bilet. Na naszej A4 pomiędzy Gliwicami a Wrocławiem, jak działały jeszcze bramki tak to działało i często podjeżdżałem pod bramki ViaTool po bilet. :oops:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 31.03.2023 17:45

Bierut napisał(a):Szanowni Forumowicze, czy na bramkach wjazdowych na odcinki płatne np. Lučko można pobierać bilet na bramkach oznaczonych ENC? Zaznaczam, że chodzi tylko o pobranie biletu, nie płacenie.

Można pobierać bilet na bramkach ENC (tu widać jak się spotkają dwie łapki) https://www.google.com/maps/@45.7493712 ... 312!8i6656
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 733
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone