Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 17.01.2023 07:50

stachan napisał(a):(...) Oczywiście są tu szaleńcy, którzy 1000 km zrobią poniżej 8 godzin i jeszcze się tym chwalą (...)
Znaczy (na autostradzie):
ktoś, kto ma względnie oszczędne auto z względnie dużym zbiornikiem, nie napotka po drodze korków, jedzie przepisowo (~130 kmh) i po 7,9 godzinach średnia wyjdzie mu 126 kmh,
to... szaleniec? :roll:
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 17.01.2023 09:12

stachan napisał(a):
wasky77 napisał(a):Ogólnie mi cała trasę pokazuje 13 i pół godziny a realnie pewnie w 15h wyjdzie :)


Wystarczy jeden wypadek po drodze i zatkany Wiedeń (oczywiście można wybrać objazd), a realnie będzie znacznie więcej... Google liczy czas przejazdu teoretycznie, więc nie nastawiaj na stałą prędkość autostradową. Oczywiście są tu szaleńcy, którzy 1000 km zrobią poniżej 8 godzin i jeszcze się tym chwalą - zawsze jednak patrz ile km jest do zrobienia, a nie na szacowany czas przejazdu.



Wiadomo ze coś wypadnie i jesteś parę godzin w plecy nie uciekniesz, można kombinować omijać wiadomo.

Dla mnie to z gogle to pogladowo bo pokazuje mi ok 1250km więc nie ma co gonić na łeb na szyję zwłaszcza jadąc z dziećmi itd
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 17.01.2023 09:14

boboo napisał(a):
stachan napisał(a):(...) Oczywiście są tu szaleńcy, którzy 1000 km zrobią poniżej 8 godzin i jeszcze się tym chwalą (...)
Znaczy (na autostradzie):
ktoś, kto ma względnie oszczędne auto z względnie dużym zbiornikiem, nie napotka po drodze korków, jedzie przepisowo (~130 kmh) i po 7,9 godzinach średnia wyjdzie mu 126 kmh,
to... szaleniec? :roll:


Mi pokazuje w moim mondeo na pełnym paku ze 1100km zrobię ale podejrzewam że w Cro wyjdzie mi tankowanie bo nie lubię mieć mniej niż 1/4 baku :)

No na autostradach tak wyjdzie, jak się trzymasz Górnej granicy 130km i nie ma jakiś ograniczeń dużo to lecisz raz dwa
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 17.01.2023 09:57

wasky77 napisał(a):Nie z Łodzi, a Głogowa(dolnośląskie) i tak mi pokazało teraz google maps że przez Czechy, Austrię i Słowację będę na wysokości Zadaru za ok 9.5h no plus postoje itd jak mówisz z :)
Ogólnie mi cała trasę pokazuje 13 i pół godziny a realnie pewnie w 15h wyjdzie :)



Akurat


Czołem

Chyba dziewięć razy jechałem z Głogowa do Rogoźnicy, a to już blisko Mariny. Zawsze między 15 a 20 sierpnia i prawie zawsze z soboty na niedzielę na noc. Wyjeżdżałem tak jak planujesz 15sta - 16sta i jechałem przez Boboszów, Mikulov. Jeździłem przepisowo i w zależności od natężenia i zmęczenia droga zajmowała mi 15 - 17 godzin. Z tym, że czasami musiałem się z godzinę kimnąć w aucie.

Ale wracając do tematu wątku, to na 90% w tych godzinach na tej trasie na korki nie trafisz.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 17.01.2023 10:35

Ooo Panie czemu aż tak dziwnie że przez Boboszow? Omijałes płatny odcinek?

Mi pokazuje drogę na Hradec Kralove i tam drogą 37 w strone Brna i wjazd na E50 i z tamtąd na Brno i Mikulovie.

No zobaczymy jak będzie, albo zrobię pauze i kimę albo Żonę za kółko wsadzę :)

No nie mam zamiaru jeździć nie przepisowo szkoda kasy na głupie mandaty lepiej wydać na wakacjach.

No ja mam wyjazd z wt na śr a powrót z sb na ndz :)
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 17.01.2023 10:46

Raz, że lubię tę drogę. Mam do niej sentyment przez wcześniejsze wyjazdy motocyklowe, a dwa, że w 2010 roku gdy pierwszy raz jechałem do Rogoźnicy nie było S3 i ta trasa, jak dla mnie, była najlepsza. W tym roku jadę na Pag i też pewnie pojadę przez Hradec. Ale o tej trasie się nie wypowiem, bo nigdy jeszcze nią nie jechałem.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 17.01.2023 11:01

Aha no chyba że tak, sentyment to sentyment.

No Pag trochę bliżej, no teraz trochę lepsze drogi mamy, jeszcze jak skończą tą s3 do Lubawki to będzie luksus i jak Czesi swoją część zrobią :)

A w jakim terminie masz? Ja 08.08 wyjazd z PL i 19.08 z Cro :)
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 17.01.2023 11:12

w tym roku czerwiec. Ale nie śmiećmy w wątku.
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 17.01.2023 23:01

wasky77 napisał(a):Ooo Panie czemu aż tak dziwnie że przez Boboszow? Omijałes płatny odcinek?


Hej,
ja również poprzednio (2015/2016) jechałem przez Boboszów wyjeżdżając z Wrocławia (wiem, że z Głogowa można trochę inną trasą). W tym roku również planuje tę trasę. Google kieruje mnie na A4 do Gliwic i dalej A1 w kierunku granicy. Patrząc na natężenie ruchu i remonty Wrocław-Gliwice uważam, że nie ma sensu dla mnie nadkładać 80 km i płacić za autostradę. Czasowo dużo nie stracę przez Boboszów, a trasa bardziej ekonomiczna i spokojna. Dlatego ja również wybieram tę trasę. :)
Ostatnio edytowano 17.01.2023 23:07 przez rodzynpatryk, łącznie edytowano 1 raz
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 17.01.2023 23:06

Akurat z Wrocka kierunek Boboszowa wydaje się najlepszy, od nas z Głogowa S3 do Bolkowa później na K-G i Lubawke i tamtędy.

Mnie też pokazywało jak Tobie ale to bez sensu :)
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 17.01.2023 23:10

Dokładnie, z Głogowa to może rzeczywiście bez sensu na Boboszów, tym bardziej jak teraz S3, nie wiem jak to wygląda przez Czechy :) z tego co kojarzę, jedziemy krótko po Tobie (wyjazd 12.08) - poprzednio unikałem weekendów, ale cóż. Końcówkę sierpnia mamy zaplanowana i żeby przedłużyć wyjazd, trzeba wyjechać w weekend :)
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 17.01.2023 23:18

No akurat przez Czechy będę miał trochę jazdy krajówką zanim do szybkiego ruchu dojadę ale drogi są dobre u Pepików więc źle nie powinno być jedynie ograniczenia prędkości ale co zrobić
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 17.01.2023 23:34

Przez Boboszów podobnie - z tego co pamiętam, przed Ołomuńcem dwa pasy dopiero, później betonka itd., ale powoli do celu. Byle ostrożnie i bez przygód :)
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 18.01.2023 01:13

rodzynpatryk napisał(a):Przez Boboszów podobnie - z tego co pamiętam, przed Ołomuńcem dwa pasy dopiero, później betonka itd., ale powoli do celu. Byle ostrożnie i bez przygód :)

od granicy w Boboszowie jest jakieś 45km do dwupasmówki - zaczyna się już w Mohelnicach.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.01.2023 10:17

wasky77 napisał(a):

Wiadomo ze coś wypadnie i jesteś parę godzin w plecy nie uciekniesz, można kombinować omijać wiadomo.

Dla mnie to z gogle to pogladowo bo pokazuje mi ok 1250km więc nie ma co gonić na łeb na szyję zwłaszcza jadąc z dziećmi itd


Planując jakąkolwiek trasę, zawsze korzystam z wyliczeń Google Maps i Automapy (wyliczam sobie mniej więcej średnią).

I na długich trasach (Europa) przy tych wszystkich wyjazdach nie zdarzyło mi się nigdy przekroczyć czasu wyliczonego przez te dwie aplikacje, a bywało, że byłem całkiem sporo do przodu.

Jedyny raz kiedy miałem duży poślizg to rok temu kiedy jechałem z Banja Luki do Zagrzebia i 2 godziny przed moim przejazdem zamknięto na miesiąc granicę w Jasenovacu i trzeba było objeżdżać i tracić 1,5 godziny na przejściu w Dubicy.

Wiadomo, że zawsze może wypaść coś takiego, ale w normalnych warunkach GM dosyć dobrze przewiduje czas dojazdu (oczywiście dla standardowej osobówki).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 731
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone