Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 08.12.2022 20:11

W dniu dzisiejszym państwa członkowskie UE potwierdziły przyjęcie Chorwacji do strefy Schengen. Wpisy dotyczące czasu oczekiwania na przejściach ze Słowenia czy Węgrami można przyjąć, że mają walor już jedynie historyczny :).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.12.2022 22:18

komaciek napisał(a):W dniu dzisiejszym państwa członkowskie UE potwierdziły przyjęcie Chorwacji do strefy Schengen. Wpisy dotyczące czasu oczekiwania na przejściach ze Słowenia czy Węgrami można przyjąć, że mają walor już jedynie historyczny :).

No to jeszcze żeby Chorwaci wymyślili coś zamiast bramek, bo tem nadal będzie się korkowało :?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 08.12.2022 22:34

piekara114 napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Zmieniając trochę temat, czy ktoś jeździ S1 lub jest z rejonu Żywca? Jak idą pracę na obwodnicy Węgierskiej Górki?
Zakończą przed wakacjami? W teorii mieli zakończyć w sierpniu 2023 (nie licząc czasu styczeń-marzec), ale wakacje zaczynają się trochę wcześniej.
Wg mnie kiepsko to wygląda, aby udało się w terminie zakończyć prace... Już w sierpniu były spore opóźnienia...https://zywiec.naszemiasto.pl/budowa-ob ... c1-8951845
"Z uwagi na opóźnienia związane z drążeniem tuneli, trasa będzie gotowa nie w 2023 roku, jak planowano, a rok później. "

A tak deklarują postępy inwestorzy: https://wegorka-s1.pl/postep-robot.html i na tej stronie znajdziesz też fotki.


W tym roku jechałem tą trasą pierwszy raz. I ostatni. Nawet tunel tego nie zmieni. Tyle powiem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2022 23:16

O widzisz, a ja często tą trasa jeżdżę i wiem, że tunel sporo zmieni. Przynajmniej dla mnie.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 09.12.2022 12:40

piekara114 napisał(a):O widzisz, a ja często tą trasa jeżdżę i wiem, że tunel sporo zmieni. Przynajmniej dla mnie.

Najwięcej zmieni dla okolicznych mieszkańców :papa:
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 09.12.2022 12:47

dids76 napisał(a):
komaciek napisał(a):W dniu dzisiejszym państwa członkowskie UE potwierdziły przyjęcie Chorwacji do strefy Schengen. Wpisy dotyczące czasu oczekiwania na przejściach ze Słowenia czy Węgrami można przyjąć, że mają walor już jedynie historyczny :).

No to jeszcze żeby Chorwaci wymyślili coś zamiast bramek, bo tem nadal będzie się korkowało :?
No to jeszcze żeby Austriacy też weszli do Strefy Schengen ( :wink: ), bo to co odwalają na powrocie na przejściu SLO/AT w Spielfeld, woła o pomstę do nieba!!! Bo wracając do domu, też nie lubię stać w korkach!
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Schengen od 01.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 09.12.2022 14:05

Na przejściach drogowych od 01.01.2023 na drogowych przejściach granicznych znika kontrola. Wystarczy dokument tożsamości i obywatelstwo państwa członkowskiego UE, by wjechać do Chorwacji bez zbędnych formalności.

Taki sam stan rzeczy zacznie obowiązywać na lotniskach od 26.03.2023r.

Czekamy na pierwsze meldunki z tras A.D. 2023 :papa: i wrażenie z przekraczania granicy SLO/HR "najulubieńszym" przejściem granicznym.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 09.12.2022 14:10

ŁukaszCiupa napisał(a):No to jeszcze żeby Austriacy też weszli do Strefy Schengen ( :wink: ), bo to co odwalają na powrocie na przejściu SLO/AT w Spielfeld, woła o pomstę do nieba!!! Bo wracając do domu, też nie lubię stać w korkach!


Socjaldemokraty nie wyplenisz z Austriaka :D - tam tylko jakiś anschluss przez państwo słowiańskie by pomógł na ten kij co to go mają w d.... :idea:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Schengen od 01.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 09.12.2022 14:14

tak :), super informacja :)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 09.12.2022 14:23

Slavko1974 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Zmieniając trochę temat, czy ktoś jeździ S1 lub jest z rejonu Żywca? Jak idą pracę na obwodnicy Węgierskiej Górki?
Zakończą przed wakacjami? W teorii mieli zakończyć w sierpniu 2023 (nie licząc czasu styczeń-marzec), ale wakacje zaczynają się trochę wcześniej.
Wg mnie kiepsko to wygląda, aby udało się w terminie zakończyć prace... Już w sierpniu były spore opóźnienia...https://zywiec.naszemiasto.pl/budowa-ob ... c1-8951845
"Z uwagi na opóźnienia związane z drążeniem tuneli, trasa będzie gotowa nie w 2023 roku, jak planowano, a rok później. "

A tak deklarują postępy inwestorzy: https://wegorka-s1.pl/postep-robot.html i na tej stronie znajdziesz też fotki.


W tym roku jechałem tą trasą pierwszy raz. I ostatni. Nawet tunel tego nie zmieni. Tyle powiem.


Oj, ciesz się że nie jechałeś tamtędy jak trzeba było odstać swoje przed Czadcą i w Czadcy.
Co do drogi mam odmienne zdanie i na pewno będę tamtędy jeździł :)
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Schengen od 01.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 09.12.2022 15:02

Tak piękne, że aż niewiarygodne :D
Brak korków między SLO-CRO - brzmi po prostu bajecznie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2022 15:18

Trasa przez WG to dla mnie najsensowniejsza droga, choć mam jeszcze 2 pobliskie warianty (czasowo prawie się nie różnią), ale WG jest najsensowniejsza, więc obwodnicy nie mogę się doczekać. A w Czadcy, na tyle przejazdów na południe, dosłownie ze 3 razy stałam, z czego jeden tak konkretnie i 1 h była w plecy...


ŁukaszCiupa napisał(a):No to jeszcze żeby Austriacy też weszli do Strefy Schengen ( :wink: ), bo to co odwalają na powrocie na przejściu SLO/AT w Spielfeld, woła o pomstę do nieba!!! Bo wracając do domu, też nie lubię stać w korkach!

W życiu na tej granicy żadnych problemów nie miałam, a mam za sobą trochę tych wyjazdów do Cro.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 11.12.2022 20:12

Tylko pytanie czy korki nie przeniosą się z granicy na bramki autostrady? Raczej te wyjazdowe przed Zagrzebiem. Okaże się.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.12.2022 20:33

Jeśli już, to na bramki wjazdowe w głąb Chorwacji.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 11.12.2022 20:40

elka21 napisał(a):Jeśli już, to na bramki wjazdowe w głąb Chorwacji.


Na wjazdowych bierzesz tylko bilet i jazda dalej. Na wyjazdowych musisz zapłacić - to karta się zatnie, to resztę trzeba wydać, a czas leci i dojeżdżają kolejne auta.
Wszystko się okaże za kilka miesięcy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 729
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone