Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.08.2022 22:46

Habanero napisał(a):
maslinka napisał(a):W Kralikach w chorwackiej restauracji knedliki? 8O Niezłe połączenie :mrgreen:

:P https://restaurantguru.com/U-Chorvata-Kraliky

Wygląda super. Dzięki za link :D Kraliky są niedaleko Jeseników, gdzie często jeździmy na nartach, więc w naszym zasięgu :D
Habanero
Mistrz Euro 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.08.2022 22:51

maslinka napisał(a):
Habanero napisał(a):
maslinka napisał(a):W Kralikach w chorwackiej restauracji knedliki? 8O Niezłe połączenie :mrgreen:

:P https://restaurantguru.com/U-Chorvata-Kraliky

Wygląda super. Dzięki za link :D Kraliky są niedaleko Jeseników, gdzie często jeździmy na nartach, więc w naszym zasięgu :D

A tam już byliście ?
Jadę do Kralików, a tam normalnie widać most wiszący między górami :o
https://www.google.com/maps/place/Sky+B ... 16.8329874
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.08.2022 22:52

Habanero napisał(a):A tam już byliście ?
Jadę do Kralików, a tam normalnie widać most wiszący między górami :o
https://www.google.com/maps/place/Sky+B ... 16.8329874

Jeszcze nie, ale ja się trochę boję takich atrakcji :?
discoshaker90
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 10.08.2022 08:45

Mam pytanie odnośnie korków ale w drodze powrotnej. Jadąc w niedzielę do CRO trasą przez autostradę w Słowenii na przejściu granicznym w Spielfeld (A-SLO) przejechaliśmy standardowo bez zatrzymania się ale w kierunku odwrotnym był ogromny korek i na przejściu były bramki. O co chodzi? Wiecie może? Jakieś kontrolę? Przecież zarówno Austria jak i Słowenia są w strefie Schengen.
bledzik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 10.08.2022 14:00

Austriacka służba celna od dłuższego czasu prowadzi kontrole na tym przejściu granicznym wybranych osób/ pojazdów.
Obywatele polscy przejeżdżają zazwyczaj "na machnięcie ręki" ale korki się faktycznie tworzą
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 10.08.2022 20:29

Bartolski napisał(a):
boboo napisał(a):Na kebaba w Wiedniu wpadniecie? :wink:
https://g.page/FERHAT-DOENER?share

To Twój punkt gastronomiczny, czy polecasz? Bo 11.08 będę w pobliżu i nie wiem czy od razu po polsku zamawiać czy męczyć się po austryjacku?
Mój punkt gastronomiczny, to dom i taras :lol:
A Ferhata po prostu polecam. Ale musisz się pomęczyć po niemiecku albo turecku :wink:
post2265728.html#p2265728
Bartolski
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 10.08.2022 22:26

boboo napisał(a):Mój punkt gastronomiczny, to dom i taras :lol:
A Ferhata po prostu polecam. Ale musisz się pomęczyć po niemiecku albo turecku :wink:
post2265728.html#p2265728

To ja mam podobnie, z tym, ze altana w ogrodzie zamiast tarasu :D
To tam po niemiecku lub turecku mówią, a nie po astryjacku?? 8O
Będę się męczyć: draj doner bitte :oczko_usmiech:
Adax
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 24.08.2022 18:40

Hej, o ktorej najlepiej byc na obwodnicy Zagrzebia z soboty na niedziele zeby powrot poszedl w miare sprawnie?
tomek64
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek64 » 24.08.2022 21:13

Adax napisał(a):Hej, o ktorej najlepiej byc na obwodnicy Zagrzebia z soboty na niedziele zeby powrot poszedl w miare sprawnie?

W miniony weekend (sobota wieczór) byłem na obwodnicy około 20.30 -21.00. Ruch był spory. 400 metrów przed bramkami Bank Card już stałem w sznurze aut. Pierwszy raz od ładnych kilku lat. Sprawnie to poszło, może max 10-15 minut. Ale pamiętam jak na tych bramkach było 2, 3 samochody.
Podsumowując, w tym roku zamiast o 23.00 byłem na obwodnicy dwie godziny wcześniej. O dwie za wcześnie, moim skromnym zdaniem. Zresztą po drodze na autostradzie "złapały" mnie dwa podobne spowolnienia.
Myślę że im później tym lepiej.
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 26.08.2022 00:05

W najbliższą niedzielę wyjeżdżam ze Splitu do Karlovac. Czy na tym odcinku w sezonie w niedziele są korki po południu lub wieczorem?
Haweł
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 26.08.2022 08:16

Beda korki,Zagrzeb wraca z weekendu...
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 727
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022