Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.07.2022 17:49

Zmień lokalizację. Tyle lat jeżdżę i nigdy sobota-sobota. To ja ustalam, od kiedy trwa turnus, nie właściciel kući.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 29.07.2022 19:53

Ja też mam apartmana od soboty. Tak turnusy ma moje sprawdzone miejsce. I skoro generują się wtedy korki, to oznacza że wielu wynajmujących tak ma terminy. Sam bym tak wynajmował bo lepiej nad wszystkim zapanować jak ma się sztywny harmonogram.
Z góry wiem że będę miał spore korki. Mogę tylko próbować objeżdżać jakimiś wioskami.
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 31.07.2022 18:13

Hej,

Będziemy jechać do Chorwacji 1 września, którą trasą najlepiej dojechać (przez Słowenię czy Węgry)?
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 31.07.2022 18:16

martabartek napisał(a):Hej,

Będziemy jechać do Chorwacji 1 września, którą trasą najlepiej dojechać (przez Słowenię czy Węgry)?

A skąd startujecie?
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 31.07.2022 18:54

Z Opola około 15.30
Do tej pory jezdzilismy o tej porze przez CZ-A-SLO-HR, ale zawsze w pozniejszym terminie tj. 8-9.09. Teraz jedziemy pierwszy raz z dzieckiem, z noclegiem tez pierwszy raz i dlatego zastanawiamy się którędy jechać, aby było w miarę bezbolesnie :D
dradler
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dradler » 31.07.2022 21:18

Ze Szczecina zawsze jeździłem Pl-De-A-Slo-Hr, od 2 lat jak jest S3, jeżdżę Pl-Cz-Sk-H-BiH-Cro z noclegiem w H.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2022 21:41

martabartek napisał(a):Z Opola około 15.30
Do tej pory jezdzilismy o tej porze przez CZ-A-SLO-HR, ale zawsze w pozniejszym terminie tj. 8-9.09. Teraz jedziemy pierwszy raz z dzieckiem, z noclegiem tez pierwszy raz i dlatego zastanawiamy się którędy jechać, aby było w miarę bezbolesnie :D

Ja z Raciborza długo jeździłem trasą CZ-A-SLO-HR aż kilka lat temu spróbowałem prze Słowacje i Węgry (z noclegiem na Węgrzech) i raczej nie wrócę do poprzedniej.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 31.07.2022 23:07

Wczoraj (sobota) wyjeżdżałem z Chorwacji. Około godz 15 apka HAK pokazywała korek 3h w Macelj na wjeździe do Słowenii.
Nawigacje Waze i Google Maps nie chciały za nic prowadzić na przejście Cvetlin. Nawet tuż przed samym przejściem z uporem maniaka kazały zawracać. Przejście oczywiście czynne, zero korka. Od razu po wjechaniu wjechaniu na teren Słowenii obie nawigacje prowadziły dalej już poprawnie.
Podobna sytuacja była w zeszłym roku - wniosek jest jeden - któraś strona (Słoweńcy lub Chorwaci) celowo "podaje" nieprawdziwy dane do GM, że przejście w Cvetlin jest zamknięte.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 01.08.2022 13:16

Tak sobie z ciekawości zajrzałem jak wygląda natężenie ruchu w dniu dzisiejszym i jest jakaś masakra... Natężenie ruchu z Zagrzebia do Karlovca prawie całe na czerwono. Ale i tak, mimo korków, zazdroszczę wszystkim jadącym w stronę morza, bo ja niestety, ale dzisiaj pierwszy dzień po urlopie :-(.
Załączniki:
korki.jpg
Fela
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 20.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 01.08.2022 13:46

Tak sobie z ciekawości zajrzałem jak wygląda natężenie ruchu w dniu dzisiejszym i jest jakaś masakra... Natężenie ruchu z Zagrzebia do Karlovca prawie całe na czerwono. Ale i tak, mimo korków, zazdroszczę wszystkim jadącym w stronę morza, bo ja niestety, ale dzisiaj pierwszy dzień po urlopie :-(.


Znajomi właśnie jadą, od Zagrzebia do Karlovac ok 6h
jechali przez CZ-AUS-SLO
CZ - dużo remontów, jechał w nocy i nawet ok
AUS - OK
SLO - na płatnej remonty i korkowanie się na granicy

Podróż z okolic Warszawy do Bristu może zamknie się w 24h...
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 326
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 01.08.2022 14:22

Jechałem do Bristu z soboty na niedzielę z Zabrza, wyjechałem o 20:00 . Droga zajęła mi około 15 godzin ale dużo postojów robiłem, jak nigdy. Jedynie jakieś 150 km przed Splitem spotkał mnie korek pół godziny. Trasa Słowacja Węgry Chorwacja
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 01.08.2022 16:19

W sobotę po południu widziałem, że korek dla wjeżdżających zaczynał się już kilka kilometrów przed bramkami Lucko (po pobranie bileciku). Dalej było tylko gorzej.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.08.2022 21:12

Jechałem dzisiaj trasę Split - Wiedeń, autostradą w Chorwacji tylko do Gornja Ploca i dalej 522 do 1 i dalej od Zagrzebia znów autostradą, ale z pominięciem Lučko/Demerje.

Trasa była ok, ale co się działo w kierunku przeciwnym... Autostrada na odcinku Zagrzeb - Karlovac tradycyjnie stała, więc wiele osób wybrało DK1, ale korki w stronę morza były na niej olbrzymie, zwłaszcza przy wjeździe do Karlovca. Ponadto światła w Klinča Sela są non stop migające, więc zapomnijcie o wbijaniu się od strony węzła Donja Zdenčina, bo się to po prostu nie uda.

wniosek : trzeba szukać objazdu dla objazdu...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.08.2022 22:03

Sierpień się zaczął, Europa zaczęła masowe urlopy. Korki to niestety norma w tym okresie...
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 02.08.2022 13:27

Potwierdzam. Wczoraj jechałem od strony Letenye. Korek zaczął się już na wysokości węzła Velika Kosnica. Od razu zjechałem w Zagrzeb i kierowałem się w stronę polecanej 1. Po drodze widziałem korek ok 7km na trasie E70 w stronę Lucko . Sam przejazd do autostrady w Karlovac zajął 1h 50 min. Jeden niekończący się sznur samochodów . Średnia prędkość przejazdowa ok 20 km/h. Ale przynajmniej jechałem do przodu. GM przy każdej próbie wprowadzenia mnie na autostradę pokazywała co najmniej 1h korek przy każdym możliwym wjeździe na autostradę .

Za tunelem Sveti Rok kolejny korek na ok. 40 min do końca mostu (nie wiem, wyglądało to tak jakby ludzie zwalniali aby sobie zdjęcia porobić, bo za mostem już ruch normalny). Prędkość przejazdowa ok 15km/h.
Był jeszcze 1 zator taki na 20 min, ale nie pamiętam gdzie. Chyba na wysokości Bosiljevo.
Ostatnio edytowano 02.08.2022 14:01 przez Baldini, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 724
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone