Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 12.07.2022 10:16

Witam , wczoraj w faktach pokazano korki jakie są na trasie do Cro, jedziemy w piątek i nie ukrywam że się trochę przeraziłam. Z relacji wynika, że są tłumy ludzi tłumy aut itp. Czy mozna prosić o fakty osób które są i jechały czy jest dramat czy tv kłamie :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.07.2022 11:08

Mój wyjazd był w niedzielę o 14tej, dojazd do portu w Ploce o 8 rano. Cała trasa płynnie, nie widziałem nigdzie korków, jedyny zwiększony ruch był w Polsce od Plocka aż do Żor. Granica w Letenye i bramki w Lucko z marszu.
W samej Chorwacji o samochodów, i ludzi jakby trochę mniej niż zwykle
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 12.07.2022 12:41

Justynka133 napisał(a):Witam , wczoraj w faktach pokazano korki jakie są na trasie do Cro, jedziemy w piątek i nie ukrywam że się trochę przeraziłam. Z relacji wynika, że są tłumy ludzi tłumy aut itp. Czy mozna prosić o fakty osób które są i jechały czy jest dramat czy tv kłamie :D

Justyna, wybierając piątek możesz spodziewać się dużych korków. Wszystko zależy skąd jedziesz, jaką trasą i o której godzinie będziesz przejeżdżała przez najbardziej newralgiczne punkty na trasie. Napisz coś więcej.
Aga
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 12.07.2022 13:58

My będziemy jechać w piątek z Krakowa (wyjazd ok 3-4 rano) aby po poludniu dojechać do Karlovaca na nocleg. Jedziemy przez CZ-A-SLO (objazd przez Cvetlin), pierwszy raz w dzien i to w piątek więc dam znac jak to wyglądało
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 12.07.2022 15:08

Myślę, że nie ma żadnej różnicy czy piątek czy inny dzień, zależy od farta i tyle 8)
Praktycznie za każdym razem wyjeżdżaliśmy w piątek ( chyba raz w sobotę ) po południu i nigdy nie mieliśmy korków.
Rzeszowa na Koszyce, potem Budapeszt i dalej.
Znowu teraz w niedzielę wracałam z Budapesztu i koło godziny 17 od strony PL do Budapesztu korek na godzinę stania...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.07.2022 15:13

Oczywiście że jest różnica. W soboty masz gwarantowane korki w dowolna stronę i praktycznie na każdym przejściu granicznym -nawet w Letenye
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 12.07.2022 16:11

Najdłużej ile czekałam to w zeszłym roku na Letenye 25 minut właśnie w sobotę o 3 w nocy- wyjechaliśmy w piątek. Wcześniej autostrada pusta. A wszystkie wcześniejsze lata tak jak napisałam, 5 minut na przejściu a po drodze żadnych korków.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.07.2022 16:47

Justynka133 napisał(a):Witam , wczoraj w faktach pokazano korki jakie są na trasie do Cro, jedziemy w piątek i nie ukrywam że się trochę przeraziłam. Z relacji wynika, że są tłumy ludzi tłumy aut itp. Czy mozna prosić o fakty osób które są i jechały czy jest dramat czy tv kłamie :D


Wszystkie nasze chorwackie wyjazdy wakacyjne to wyjazd właśnie w piątek ok 4 rano. Nigdy nie staliśmy w korkach w Letenye - jesteśmy na tej granicy z reguły w okolicach późnego popołudnia. Autostrada do Zagrzebia zwykle bardzo pusta. Dalej nie wiem. Wracamy na autostradę chorwacką w sobotę z rana i to już niestety droga przez mękę. Korek, tłok, masakra :cry:
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 12.07.2022 21:25

Justynka133 napisał(a):Witam , wczoraj w faktach pokazano korki jakie są na trasie do Cro, jedziemy w piątek i nie ukrywam że się trochę przeraziłam. Z relacji wynika, że są tłumy ludzi tłumy aut itp. Czy mozna prosić o fakty osób które są i jechały czy jest dramat czy tv kłamie :D


Jak jedziecie przez Słowację Węgry, i między np 10 a 16 traficie w okolice Zagrzeb, może się zdarzyć korek do bramek i mało dynamiczna jazda do Karlowac.

W przypadku jazdy Austria Słowenia to newralgiczny punkt Wiedeń w godzinach rannych, później granica Maceli , bramki w Lucko za Zagrzeb, i do Karlowac raczej stabilnie nie szybko.

Kiedyś wyjeżdżałem w Niedzielę by być w poniedziałek w Cro.
Szło gładko, do 2018, i się skończyło lub miałem pech.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 13.07.2022 00:42

Jechaliśmy przez Wieden w sobotę o 18tej i była masakra, ponad godzina stania w korku. Proponuję zrobić siku :D przed Wiedniem bo następne będzie dostępne za ok 2h później :lol:
Jedyny plus że w korku spotkaliśmy Sobiesława Zasadę który jechał w paradze Maluchów do Turynu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.07.2022 23:02

wiolek_lp napisał(a):Najdłużej ile czekałam to w zeszłym roku na Letenye 25 minut właśnie w sobotę o 3 w nocy

Super, tylko mowa była o sobocie - w domyśle w ciągu dnia, a nie w środku nocy.

W ubiegłym roku na przykład sąsiad w pierwszą sobotę lipca stał w Letenye prawie 2 godziny.
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 14.07.2022 08:34

ZAQ_12 napisał(a):
Justynka133 napisał(a):Witam , wczoraj w faktach pokazano korki jakie są na trasie do Cro, jedziemy w piątek i nie ukrywam że się trochę przeraziłam. Z relacji wynika, że są tłumy ludzi tłumy aut itp. Czy mozna prosić o fakty osób które są i jechały czy jest dramat czy tv kłamie :D

Justyna, wybierając piątek możesz spodziewać się dużych korków. Wszystko zależy skąd jedziesz, jaką trasą i o której godzinie będziesz przejeżdżała przez najbardziej newralgiczne punkty na trasie. Napisz coś więcej.
Aga


Jedziemy przez Czechy Austrię Słowenię z PL wyjeżdżamy o 12 w południe, jedziemy na 2 rodziny 3 dzieci wiec trzeba dać sobie czas na przystanki
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 14.07.2022 08:38

Kapitańska Baba napisał(a):
Justynka133 napisał(a):Witam , wczoraj w faktach pokazano korki jakie są na trasie do Cro, jedziemy w piątek i nie ukrywam że się trochę przeraziłam. Z relacji wynika, że są tłumy ludzi tłumy aut itp. Czy mozna prosić o fakty osób które są i jechały czy jest dramat czy tv kłamie :D


Wszystkie nasze chorwackie wyjazdy wakacyjne to wyjazd właśnie w piątek ok 4 rano. Nigdy nie staliśmy w korkach w Letenye - jesteśmy na tej granicy z reguły w okolicach późnego popołudnia. Autostrada do Zagrzebia zwykle bardzo pusta. Dalej nie wiem. Wracamy na autostradę chorwacką w sobotę z rana i to już niestety droga przez mękę. Korek, tłok, masakra :cry:


U nas Chorwacja będzie noc/ranek, zobaczymy jakiego będziemy mieć pecha badz szczęście. Dwa lata temu 2h na bramkavh do Chorwacji staliśmy później było lekko ale nie pamiętam jaki to był dzien
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 14.07.2022 08:39

ravel napisał(a):Jechaliśmy przez Wieden w sobotę o 18tej i była masakra, ponad godzina stania w korku. Proponuję zrobić siku :D przed Wiedniem bo następne będzie dostępne za ok 2h później :lol:
Jedyny plus że w korku spotkaliśmy Sobiesława Zasadę który jechał w paradze Maluchów do Turynu.


o podobnej godzinie będziemy w Wiedniu 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.07.2022 08:54

Justynka133 napisał(a):
U nas Chorwacja będzie noc/ranek, zobaczymy jakiego będziemy mieć pecha badz szczęście. Dwa lata temu 2h na bramkavh do Chorwacji staliśmy później było lekko ale nie pamiętam jaki to był dzien


Nocą lub bardzo wczesnym rankiem nie powinno być problemu z jazdą :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 722
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone