Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.07.2022 23:18

jaro1959 napisał(a):
Jechaliśmy z Balatonbereny trasą z Węgier na Bratysławę i Zwardoń. Na autostradzie węgierskiej dwa poważne wypadki, na Słowacji trochę zwężeń na autostradzie.


O, to moja trasa, bo ja będę jechał z Keszthely.

Mógłbyś mniej więcej powiedzieć, gdzie te zwężki na Słowacji? I czy się na nich korkuje?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.07.2022 23:27

jaro1959 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
jaro1959 napisał(a): Nocowaliśmy nad Balatonem. Droga z Balatonu straszna, GPS pokazywał 6,5 godziny, dotarliśmy po jedenastu. Na Węgrzech tragiczne korki, upał 36 stopni.


A mógłbyś coś więcej?

Po pierwsze: jaką drogą jechaliście i skąd dokładnie? Bo Balaton jest długi, a tras znad niego kilka(naście).

Po drugie: jaka mogła być przyczyna tych korków? Wypadki, remonty, duży ruch? Jeszcze coś?


Jechaliśmy z Balatonbereny trasą z Węgier na Bratysławę i Zwardoń. Na autostradzie węgierskiej dwa poważne wypadki, na Słowacji trochę zwężeń na autostradzie.

Dziś wracałem i do południa na kierunku Bratysława było spokojnie, znikomy ruch nawet na M1.
Przed Bratysławą mamy jedno zwężenie przed i na węźle Jarovec nie mające wpływu na ruch (wschodnia nitka)
Za m.Pieszczny na D1 jest wymiana dylatacji na obiekcie mostowym, zwężenie do jednego pasa, korek ok.5-10min (godz.13, wschodnia nitka).
Korek za to był na światłach w Kusycke Nove Mesto ale to normalka w ciągu tygodnia w obydwu kierunkach.
Nie powiem jak na 11 w Czechach gdzie też są prace mostowe w dwóch miejscach (wahadła),bo widząc ilość tirów jakie jechały, pojechałem na Zwardoń -Wisła. Dalej ale bez stania i chyba szybciej wyszło.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.07.2022 23:30

:papa:
Ostatnio edytowano 04.07.2022 09:39 przez wielbiciel, łącznie edytowano 1 raz
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 04.07.2022 04:59

stachan napisał(a):Powinno być bezboleśnie - oczywiście na kierunku SLO -> CRO :idea:

Decyzja podjęta - objazd 8)
kartas
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kartas » 05.07.2022 00:15

Dobry wieczór,

pierwszy post na forum - z pytaniem jak wygląda obecnie przejazd granicy w Dolnji Macejl rano, dzień powszedni, około godz. 6-8 rano? Wyjazd z domu w czwartek wieczorem, na granicy SLO-CHR piątek rano.

Wcześniej, kilka lat wstecz zawsze przez Austrię i Słowenię (z objazdem autostrad na SLO), z powodu możliwych utrudnień na granicy Słowenii i Chorwacji zastanawiam się, czy pierwszy raz nie pojechać przez Słowację i Węgry. Wyjazd z okolic Warszawy.

Parę dni wakacji za nami, ktoś już musiał testować...


pozdrawiam
Rafał
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 05.07.2022 12:47

Jakie utrudnienia na granicy SLO - CRO masz na myśli? Będę tam jechał w niedzielę...
kartas
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kartas » 05.07.2022 13:01

Korki, sprawdzanie dokumentów. Kontrola graniczna, generalnie - to granica strefy Schengen.
janusz_sul
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz_sul » 05.07.2022 21:12

Witam .
Jechał ktoś ostatnio przez Karlovac w kierunku Plitvic. Czy dalej jest przebudowa drogi w okolicy Turanj.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 05.07.2022 21:47

Farstone napisał(a):Jakie utrudnienia na granicy SLO - CRO masz na myśli? Będę tam jechał w niedzielę...

Dzisiaj przejeżdżałem. Zajęło ok 20 min bo na ślą bramkę trawiła. Kogoś długo sprawdzali. Ja noe zdążyłem pokazać dowodów i kazali jechac dalej ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.07.2022 21:53

janusz_sul napisał(a):Witam .
Jechał ktoś ostatnio przez Karlovac w kierunku Plitvic. Czy dalej jest przebudowa drogi w okolicy Turanj.

W sobotę przejechałem D1 od Sinj do Zagrzebia, jedyne miejsc gdzie są roboty drogowe jet tutaj: https://goo.gl/maps/schKBjVkVBwMuUmx6
W tym miejscu budowane jest najprawdopodobniej skrzyżowanie z przedłużeniem obwodnicy Karlovaca. GM pokazuje zablokowaną drogę, ale jest poprowadzony objazd drogą zastępczą, nie było tam żadnych utrudnień.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 07.07.2022 15:50

kartas napisał(a):Dobry wieczór,

pierwszy post na forum - z pytaniem jak wygląda obecnie przejazd granicy w Dolnji Macejl rano, dzień powszedni, około godz. 6-8 rano? Wyjazd z domu w czwartek wieczorem, na granicy SLO-CHR piątek rano.

Wcześniej, kilka lat wstecz zawsze przez Austrię i Słowenię (z objazdem autostrad na SLO), z powodu możliwych utrudnień na granicy Słowenii i Chorwacji zastanawiam się, czy pierwszy raz nie pojechać przez Słowację i Węgry. Wyjazd z okolic Warszawy.

Parę dni wakacji za nami, ktoś już musiał testować...


pozdrawiam
Rafał


Ściągnij sobie apke Hak, ja ją testuję od kilku dni . Tam masz kamerki z przejść granicznych (z bramek na autostradach również )i możesz sobie na bieżąco zrobić podgląd .
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 07.07.2022 16:55

HAKmap? Bo nie widzę opcji kamery?
Edit. Mam coś.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 07.07.2022 18:44

Zgadza się . Jeszcze mam apké HAK, tą na żółtym tle. Troszkę prostsza ,ale chyba mniej obciąża telefon. Do podglądu z kamer super.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 11.07.2022 11:44

Mam inne pytanie, pewnie ktoś kiedyś już poruszał temat. Do wyjazdu jeszcze sporo ale będę jechał przez Chorwację w sobotę czyli prawdopodobnie najgorszy dzień. Interesuje mnie odcinek Lucko-Karlovac (w ciągu dnia zawsze zakorkowany). Czy ktoś z Was omijał go alternatywna trasą nr1?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.07.2022 14:03

Ja jechałem 1 omijając Lucko już nie raz. Spoko można jechać, tylko należy wziąć pod uwagę sporą ilość wsi na odcinku Zagrzeb-Karlovac i pilnować prędkości, tam lubią stać i łapać na radar. Na 1 możesz spokojnie wjechać już przy węźle Lucko, nie pobierając biletu, prosto z bezpłatnej obwodnicy Zagrzebia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 721
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone