Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 20.06.2022 11:56

Dzięki, raz tamtędy wracałem, również bez problemów.
Ale mimo wszystko nie spodziewałem się aż takiego korka w tygodniu w Dragonja.
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 20.06.2022 12:07

Cześć. W tym roku jedziemy w połowie sierpnia. O ile trasę aby ominąć korki w Macelj mam już sprawdzoną, to zastanawiam się jak ominąć ewentualny zator na bramkach Lucko. Chodzi mi o powrót, będziemy wracać w sobotę 27 sieprnia 2022, więc raczej ruch będzie spory. Ktoś ma jakiś sprawdzony objazd?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.06.2022 12:15

majkel001 napisał(a):Cześć. W tym roku jedziemy w połowie sierpnia. O ile trasę aby ominąć korki w Macelj mam już sprawdzoną, to zastanawiam się jak ominąć ewentualny zator na bramkach Lucko. Chodzi mi o powrót, będziemy wracać w sobotę 27 sieprnia 2022, więc raczej ruch będzie spory. Ktoś ma jakiś sprawdzony objazd?

Na powrocie zjazd z A1 w Donja Zdenčina i objechanie Lučko 1-ką. Taki manewr był już testowany pozytywnie.
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 20.06.2022 12:21

endryu napisał(a):Na powrocie zjazd z A1 w Donja Zdenčina i objechanie Lučko 1-ką. Taki manewr był już testowany pozytywnie.

Dzięki bardzo
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 20.06.2022 18:22

Niestety z konieczności w tym roku zarówno wyjazd jak i powrót wypadł w piątek. Czy ktoś z Was ma doświadczenia, czy w godzinach wieczornych tj. między 21 a północą przestoje na przejściu Gruskovje/Macejl bywają duże?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.06.2022 19:00

firemantom napisał(a):Niestety z konieczności w tym roku zarówno wyjazd jak i powrót wypadł w piątek. Czy ktoś z Was ma doświadczenia, czy w godzinach wieczornych tj. między 21 a północą przestoje na przejściu Gruskovje/Macejl bywają duże?

W zeszłym roku w piątek (ale w sierpniu) o północy sprawdzałem na kamerce przejście w Macejl. Były mega kolejki.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.06.2022 19:06

firemantom napisał(a):Niestety z konieczności w tym roku zarówno wyjazd jak i powrót wypadł w piątek. Czy ktoś z Was ma doświadczenia, czy w godzinach wieczornych tj. między 21 a północą przestoje na przejściu Gruskovje/Macejl bywają duże?

Pierwszy raz spośród kilkunastu jedziemy w tym roku w piątek by w sobotę być na miejscu. Inaczej się nie dało. Opiszę co i jak po przekroczeniu granicy z Cro. Lub wcześniej w korku... :lol:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 20.06.2022 21:02

Widzieliście korek na A1 na wysokości Piekar Śląskich ?
Kierunek do Cro. Korek aż za Pyrzowice... Wypadek tzw kanapka . Między dwa tiry auto osobowe . Karoseri z osobowki nie było widać.... 8O

https://www.google.com/amp/s/wydarzenia ... Id,6104783
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 28.06.2022 07:25

Nareszcie po 2 latach wracamy do HR i jeszcze większe nareszcie- bo po 6 latach w to samo miejsce, w które co rok jeździliśmy (Mimice), tym razem z 5-latka dłuższa podróż z Krakowa.
Apartman mamy od poniedziałku 18.07, ale chcemy być 2 dni wcześniej (jest miejsce), co oznacza dojazd w sobote:/
Chcemy jechać jak zawsze Czechy-Austria-Slowenia i tym razem bez cudowania z objazdami SLO autostrady (mała już będzie marudzić na starcie). Czy są obecnie jakieś remonty na tej trasie? (Czechy przejście Mikulov), bo z zatwardzeniem w Wiedniu i przed granicą się liczę. Ale czy jest coś czego zdecydowanie radzicie unikać na tej trasie?
Dodatkowo tym razem chcemy jechać z noclegiem, najlepiej chyba wyjechać w nocy z czwartku na piątek, aby w piątek wczesnym południem dojechać do Zagrzebia lub dalej na nocleg i rano w sobotę wyjechać do celu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.06.2022 08:41

biokd napisał(a): Ale czy jest coś czego zdecydowanie radzicie unikać na tej trasie?


Radziłbym uniknąć trasy przez Czechy i Austrię , a pojechać spokojnie przez Słowację i Węgry :D :D
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 28.06.2022 09:52

marekkowalak napisał(a):
Radziłbym uniknąć trasy przez Czechy i Austrię , a pojechać spokojnie przez Słowację i Węgry :D :D


Tej opcji nie biorę pod uwagę w ramach upartej zasady "nie jechałem i nie zamierzam" ;) wolę całą trasę autostrada przejechać, a bardzo wygodnie jezdzi mi się przez CZ/AT/SLO, do Chorwacji przeważnie bez korków, bo w nocy, jedynie co może ograniczyć to remonty i objazdy, więc o to tu głównie pytam na tej właśnie trasie :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.06.2022 10:02

biokd napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Radziłbym uniknąć trasy przez Czechy i Austrię , a pojechać spokojnie przez Słowację i Węgry :D :D


wolę całą trasę autostrada przejechać, a bardzo wygodnie jezdzi mi się przez CZ/AT/SLO


Kolego, ale to się wzajemnie wyklucza :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.06.2022 10:03

biokd napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Radziłbym uniknąć trasy przez Czechy i Austrię , a pojechać spokojnie przez Słowację i Węgry :D :D


Tej opcji nie biorę pod uwagę w ramach upartej zasady "nie jechałem i nie zamierzam" ;) wolę całą trasę autostrada przejechać, a bardzo wygodnie jezdzi mi się przez CZ/AT/SLO, do Chorwacji przeważnie bez korków, bo w nocy, jedynie co może ograniczyć to remonty i objazdy, więc o to tu głównie pytam na tej właśnie trasie :)

Sporo utrudnień jest na odcinku Ołomuniec - Brno i tam lubi się korkować :papa:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 28.06.2022 10:44

dids76 napisał(a):
biokd napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Radziłbym uniknąć trasy przez Czechy i Austrię , a pojechać spokojnie przez Słowację i Węgry :D :D


Tej opcji nie biorę pod uwagę w ramach upartej zasady "nie jechałem i nie zamierzam" ;) wolę całą trasę autostrada przejechać, a bardzo wygodnie jezdzi mi się przez CZ/AT/SLO, do Chorwacji przeważnie bez korków, bo w nocy, jedynie co może ograniczyć to remonty i objazdy, więc o to tu głównie pytam na tej właśnie trasie :)

Sporo utrudnień jest na odcinku Ołomuniec - Brno i tam lubi się korkować :papa:

Istotnie, Czesi w paru miejscach zaczęli większe remonty, które na moje oko raczej będą trwały co najmniej do końca lata. Jednak w nocy to nie jest problem. Jedynym zmartwieniem jest granica SLO/HR, gdzie może być korek nawet na ponad dwie godziny. A jeśli chcesz granicę przekroczyć w innym miejscu (Cvetlin lub Rogatec), to wtedy znacznie maleje sens kupowania Słoweńskiej winiety, bo i tak trzeba z autostrady zjechać już w okolicach Ptuja.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 28.06.2022 11:03

Marsallah napisał(a):
biokd napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Radziłbym uniknąć trasy przez Czechy i Austrię , a pojechać spokojnie przez Słowację i Węgry :D :D


wolę całą trasę autostrada przejechać, a bardzo wygodnie jezdzi mi się przez CZ/AT/SLO


Kolego, ale to się wzajemnie wyklucza :lol:

Ja zawsze jezdziłem przez Czechy Austrie i Słowenie chyba około z 10 razy.Od kiedy wybrałem Słowacje i Węgry to na pewno nie wrócę już do tej pierwszej.Moim zdaniem szybciej prościej taniej mniej korków itp.Zaluje jedynie ze tak późno się zorientowałem co do Węgierskiej opcji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 719
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone